DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Кой убива българската музика?  (Прочетена 17101 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Emchoty
Гост
Отговори #15: 05 Януари 2008

но ми призлява, когато хората на моята възраст - 12-15 годишни - слушат чалга и рап.

Ако само хората в тази възрастова група слушаха споменатите стилове, нямаше да е толкова страшно. Проблемът е, че сякаш това на всички им харесва. С очите си съм виждала как хора на 40+ години кършат тела под звуците на мазни кючеци и текстове тип "обичам те, не ме обичаш". Така дават пример на децата си между 12  и 15 години, та как може да се очаква тези тийнейджъри да чуят, камо ли да харесат нещо друго? Няма как.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #16: 06 Януари 2008

Въпроса май е КОЙ НЕ СЛУША ГОРЕ СПОМЕНАТИТЕ "стилове"...ех, мъка..на къде върви света (България)
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #17: 02 Февруари 2008

аз пък не мисля, че проблема е чалгата. чалгата поне изкарва някакви продукт, продава албуми, слуша се по вечеринки, кръчми, в таксита, организират се концерти, хората се качват по маси, събличат се дрехи...т.е. нещо се случва.

а какво да кaжем за другата бг музика, постоянно някой се оплаква, как нямало подкрепа, как чалгата убивала изкуството и такива бла бла, събитие е когато някое родно естрадно/рок величие отскочи до щатите да запише албум там, след което се говори повече за студиото, в което е записан албума и колко е гот да твориш в ю ес, отколкото за самия продукт.

фактът, че дует "ритон", нели рангелова  и васко кеца записват сериозно медийно присъствие говори достатъчно за състоянието на бг муиката.
Последна редакция: 02 Февруари 2008 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #18: 22 Март 2008

Напоследък гледах няколко предавания на 'пей с мен' и вчера предаването беше посветено на фолк-дивата десислава, която пее заедно с едно момиче.

В предаването тази десислава каза, че изобщо не слуша чалга, ами доста по-интересни неща (какво ли и е интересно на десислава?). тя само пеела чалга...та се замислих по този въпрос - ако аз слушах чалга и любимката ми в прав текст каже, че не слуша / харесва музиката, която пее, сериозно бих се издразнил, да не говорим, че ако и бях пи ар бих я сритал силно в задника, да внимава какво бръщолеви следващия път.

и въпреки това хората си слушат чалга и както сме разсъждавали не веднъж тук, ако харесваш чалга, това не значи, че имаш нисък интелект, кофти вкус да, но не и че си тъпак.

как така пишман фолк звездите самите не говорят с уважение за музиката, която пеят и въпреки това бизнеса им върви, плащат им се звездни хонорари и хората се радват? Някои дори излизат от чалга стереотипа, като връзват игривите ритми с диско елементи, че и не само. Поне в сърбия тази музика сърбите си я броят за тяхна, обичат си я и я свързват с държавата си, докато при нас понеже сме по тарикати се крадат песни от съседите и  всичко е някак ей така, уж между другите неща: оркестъра да свири, да се пие, да се яде, ако мадамата има големи .и.и, а те повечето имат, още по-добре, а дали е музика или не, на кой му пука, нали си плащат за билета и се радват, падат кинти, иха-ахо, първо на масата, после под масата.

защо никой бг изпълнител не взима насериозно музиката , която прави? Ок, не можеш да правиш пари сигурно, но те дори и не опитват. Уж големи бг групи в миналото всички говорят как ги е завътртял живота и как им се пее пак заедно, ама нали имат друг бизнес, не е лесно...с такова мислене никога няма да имаме читава бг музика и според мен за липсата на качествена такава са виновни и самите изпълнители, както и всичко останало, защо като се прави музика, не се изхожда само от любувта към самата музика, ами винаги се намесват странични фактори, и се оплакват изпълнителите и се дрънкат глупости?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #19: 22 Март 2008

Мао, аз пък гледам от време на време Music Idol, където веднъж невинните ми детски очи се сблъскаха с още по-куриозна гледка: Мишо Шишков (клавири в Остава, работил с кого ли не в България), Иван Лечев и нейно величество Ивана на една сцена, изпълнявайки джаз версия на нейна песен. Май тогава осъзнах, че изглежда наистина има нещо сбъркано в цялата работа.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Modern swinger
Възбуден
Публикации: 157

Профил
Отговори #20: 04 Август 2008

Стана ми смешно, че в списъка с теми на раздела, темата изглеждаше така:
Кой убива българската музика?
стр.1,2.>>Всички

Само на мен ли ми се струва, че като изключим мейнстрийм недоразуменията има много ъндърграунд добри попадения? Някой друг? Гора от ръце?

Please, take this
and run far away, far as you can see
I am tainted.
And happiness and peace of mind
were never meant for me...
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #21: 04 Август 2008

В събота вечер реших да гледам "Бургас и морето" по телевизията и не можах да си отговоря на въпроса "Кой убива българската музика?", но разбрах кой уби мен. Името му е Васил Петров с хита "Мимето е от Бургас" Идиот. Още в началото на песента разбрах защо Васко беше представен като единствения български изпълнител, който е издал 3 албума за една година.

freelove for everyone
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #22: 04 Август 2008

Аз лично много уважавам Васко Петров. Един от талантливите певци със страхотен глас. Човекът има и добър вкус и стил. Намерих песента за да разбера за какво става въпрос и честно казано се удувих от чутото. Не съм очаквал подобна песен именно от него. В началото мелодията много ми заприлича на една стара песен на Щурците "Ален Делон", която беше с подобен "игрив" текст - "Момичето със син балон, е влюбено в Ален Делон..."
Припева беше уникален "Ален Делон, ах този син балон"
От така наречения "пълнеж" явно никой не е застрахован, макар да оставам с мисълта, че ако нещо не ти допада то никой не може да те накара да го пееш. Което пък противоречи на твърдението ми, че човекът има добър вкус и стил.
Но ако приемем, че човека е решил да направи лятна веселяшка песен, в която да възпее красива бургаска девойка, то разбирам ревността на бургаските "гларуси"(кои пяли, кои не пяли с Депеш) че вместо някой бургаски младеж да се осъзнае и възпее красивата бургаска мома, някой друг се е досетил и е уважил в песента си красотата на Мимето, която по стечение на обстоятелствата е от Бургас.  Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #23: 04 Август 2008

Ако приемем, че "Бургас и морето" е фестивал за песни свързани с Бургас и (или) морето, то изпълниението на уважаемия Васил Петров е единственото достойно за награда.  Усмивка Но уви. Този фестивал никога не е бил такъв. Аз и до ден днешен не съм чул песен възпяваща отрудения бургазлия, въпреки че фестивалът е носел и името "Бургас, морето и неговите трудови хора". Мимето напълно се разминава с образа на отруден човек между другото, което иде да подскаже, че и в стария формат песента не пасва особено. Щом се оставя всички да я гледат в захлас, то значи тя няма работа. Да не говорим, че пречи на другите да работят (понеже нали я зяпат в захлас). Това автоматично означава, че пречи на развитието на града ни. Сиреч- Мимето вън! Екипът на Васил Петров се опитва да ме обиди и то на "мой терен". Безсрамници!
А сега сериозно. Често съм оставал с впечатлението, че голяма част от песните на този фестивал са произведени ей така...Събрал се екипът-музика,текст, аранжимент, и спретнал нещичко. Понякога това нещичко е така спретнато, белким (санким или чунким) подрънка нежно по долните струни на романтично-поетичните души на старите жълто-кафявозъбести бургазлии. Или да погали самочувствието на  по-младите шовинистично настроени гъзлии. Лично мнение. "Мимето е от Бургас" за мен е не просто "пълнеж", а неприятно клише въпреки уважението ми към гласа на Васил Петров.
Бих искал и да добавя, че тазгодишното издание на фестивала ме изненада приятно с визията си. Демек, изглеждаше добре по телевизията. И не знам дали е защото не бе излъчен по Канал 1, а по БТВ или е заради размера на отпуснатите средства.

freelove for everyone
Modern swinger
Възбуден
Публикации: 157

Профил
Отговори #24: 04 Август 2008

Леле къде ме върнахте с това Мими  Ухилен
Когато Мими ме остави,
сърцето ми направи : Мяумяу
(това е китарата:)) и след това спря.
Съседите дойдоха, настъпи суматоха –
всички закрещяха: “човекът умря!”

Аз обаче не умрях, напротив излетях
и станах полтъргайст – дух, който прави номера.

и любимата ми част :

Навсякъде в научните среди настъпи смут,
веднага за целта се създаде институт.
Задачата му беше да докаже пред света,
че полтъргайсти няма, че съм зрителна измама
и че всъщност нямам право да летя.

Прощавайте за лирическото отклонение, ама не се сдържах  Пощурял

Нататъка в текста има още за Мимето, то е един вид любовна песен за Мимета :_)

Please, take this
and run far away, far as you can see
I am tainted.
And happiness and peace of mind
were never meant for me...
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #25: 05 Август 2008

Modern swinger, и тази псен има силен текст, да...
А иначе ето я въпросната " Мимето е от Бургас" http://www.vbox7.com/play:74f9af73
Ужас, неприятно клише незнам дали е достатъчно да се каже...Владимир Пунджев е автор на текста...
Последна редакция: 05 Август 2008 от маргото

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #26: 05 Август 2008

Признавам си, че не можах да изслушам до края въпросния бисер, защото "безкрайните" коси на Мимето и "грациозно крехкоснежни"-те й ръце ме отказаха някъде по средата, макар че ме мъчеше любопитство, с какво текстът е грабнал "българския Синатра". Чудя се дали авторът на текста е въпросният инж. Владимир Пунджев, който издаде книга и това събитие беше отбелязано от почти всички сайтове, които се занимават с промотиране на такива продукти и защо на човекът, когото мярнах да сравняват с Егзюпери и Вонегът "накуп" може да му дойде на ум да създаде подобна халтура. Римите поразително ми напомнят за удобните поп-фолк такива, които съм слушала из софийските таксита. Ако това е новата естрада, даже и гласът на Васил Петров няма да може да я спаси..

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #27: 05 Август 2008

Стиснах зъби и го изслушах докрай ... След това го препратих за референция да не би аз нещо да халюцинирам и получих следния feedback:

грациозно снежнонежни ?!??!?!?!? кво е това беееееееееееееееееееееее

И аз това питам. 

still my broken wings you choose to mend
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #28: 05 Август 2008

Усмивка"Мимето от Бургас" поне не са я класирали, като чух второто място направо ахнах  Шок   Объркан Това повече прилича на Мелодия на годината'82 отколкото на конкурс 2008. Някак ми липсва само Коцето Калки с поличка от папратови клонки и пауново перо в косите  Ухилен
Първото място слава богу е добро попадение поне според мен, на фона на цялата цигания.
Последна редакция: 05 Август 2008 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
N:Mode
Гост
Отговори #29: 05 Август 2008

Голяма реклама направихте на това парче...   Бесен
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.