DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: P.I.F.  (Прочетена 14994 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
29 Октомври 2006

отварям тази тема, защото жсе още ме тресе от концерта на пиф в пловдив на 26.10, не знам дали някой от вас е бил там, но поне спорд мен пиф направо ни разбиха... и така... мисля си 4е са достойни за уважение, правят много хубава авторска музика и страхотно шоу
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 30 Октомври 2006

Ами имаш ли сетлист от концерта. Тоест, кои песни са свирили, понеже те са една от многото български групи, които 10 години свирят кавъри + песни, с които са станали известни.
inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #2: 30 Октомври 2006

колкото пъти съм била на концерт на p.i.f. от 4 години насам,толкова пъти съм се разбивала от кеф...много ми харесва как свирят in your room и i feel you,предполагам са ги свирили и в тогава,нали Усмивка

footprints gone,you never love someone
tan
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил
Отговори #3: 30 Октомври 2006

Цитат
отварям тази тема, защото жсе още ме тресе от концерта на пиф в пловдив на 26.10, не знам дали някой от вас е бил там, но поне спорд мен пиф направо ни разбиха... и така... мисля си 4е са достойни за уважение, правят много хубава авторска музика и страхотно шоу
Цитат
Noridez аз също бях там и то за първи път на концерт на пиф.Останах с много добри впечатления.След онази вечер ПИФ ми са фаворити сред бг гупи.Правят страхотна музика на живо,а песните им от новия албум са страхотни-кой си ти?,Лебед,Всеки ден,спомен...
Цитат
много ми харесва как свирят in your room и i feel you,предполагам са ги свирили и в тогава,нали
Цитат
изпълниха само I feel you за съжаление.... Тъжен
tan
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил
Отговори #4: 30 Октомври 2006

Ако някой желае да си изтегли новия албум на ПИФ,може да го направи съвсем безплатно на официалния сайт на групата.
Е хайде да ви улесня: Усмивка
http://www.pifbg.com/texts.htm
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #5: 30 Октомври 2006

Кит продава сладолед,
акула храни мечка с мед!
Жираф един видях сега-
със вестник под ръка.
Дъждът се лее из ведро,
а някой кара КОЛЕЛО!
 Объркан Готин
Това е част от текста на може би най-популярната им песен, коментара го оставям на вас.

"I'm my own worst enemy"
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #6: 31 Октомври 2006

Ако някой желае да си изтегли новия албум на ПИФ,може да го направи съвсем безплатно на официалния сайт на групата.
Е хайде да ви улесня: Усмивка
http://www.pifbg.com/texts.htm

Благодаря за което. Одобрение
Noirdez
Джуниър

Профил
Отговори #7: 31 Октомври 2006

set list нямам, свипиха си тяхните пар4ета, black u alive на pearl jam, както и малко депеш както стана ве4е ясно... аз то4но бях насъбрала на остава които заявиха на един от последните си концерти 4е ние(публиката) прили4аме на махленска сбирка... но след пиф отново се върна вярата ми в бг музиката
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 31 Октомври 2006

set list нямам, свипиха си тяхните пар4ета, black u alive на pearl jam, както и малко депеш както стана ве4е ясно... аз то4но бях насъбрала на остава които заявиха на един от последните си концерти 4е ние(публиката) прили4аме на махленска сбирка... но след пиф отново се върна вярата ми в бг музиката

Ако говорим за конкретна ситуация в Пловдив. Нямам наблюдение на концерти на P.I.F. Остава или Д2 да ходят различни хора, в смисъл като публика. Дали е махленска сбирка, не знам дали си заслужава да го коментирам, но малко хора от Пловдив биха отишли до София, за да гледат P.I.F. Та, съм по-скоро склонен да смятам, че Пловдив е една махала, която се има за много умна и знаеща, но се е капсуловала в собствената провинциална простотия на ретро партита и чалга (+ на моменти хаус).
Noirdez
Джуниър

Профил
Отговори #9: 31 Октомври 2006

Recoil, напълно съм съгласна с теб, пловдив се е превърнал в центъра на 4алгата, кръ4мите и т.н. на българия, оба4е 1во не можеш да пееш пред хора, които ходят на всеки твой концерт, и накрая като те викат на бис ти да им кажеш 4е са нещастници едва ли не... и 2ро във всеки град си има хора, които не се вписват в общия критерии, публика, която се разли4ава от публиката на концертите на планета пайнер... затова е тъпо да се обобщава, ина4е аз съм живяла в софия и наистина има разлика, оба4е и там ги има тъпанарите и 4алгрите
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 01 Ноември 2006

1во не можеш да пееш пред хора, които ходят на всеки твой концерт, и накрая като те викат на бис ти да им кажеш 4е са нещастници едва ли не...
Ами трябва да има елементарно уважение, тук няма две мнения. Нека пак да спомена, че публиката, която ходи на концерти на P.I.F. в Пловдив, ходят и на Остава, не пропускат концерти на тези банди в Пловдив, но когато става въпрос да отидат до друг град, няма да го направят.

2ро във всеки град си има хора, които не се вписват в общия критерии, публика, която се разли4ава от публиката на концертите на планета пайнер...
Да, има и такива, които не ходят и на концерти на изброените групи, понеже не им се струват достатъчно интересни или смислени. Все пак повечето концерти са им в кръчми за хонорар, който не е редно да споменавам. Свирят собствените си песни, които са свирили до побъркване, някои от които звучат по съвсем същият начин, нищо че от първото им изсвирване пред публика е минало 6 години. За разнообразие добавят кавър версии на ужасно познати песни и това е. Те не свирят защото са хора с някаква мисия, цел или просто имат какво да дадат на света. А свирят защото им е приятно да излизат пред публика и да издават звуци, които са добре познати.

И последно те са толкова амбициозни, че 10 години свирят по кръчми и единственият успех за повечето, че ги канят почти за без пари да свирят в балкански кръчми зад граница, където има българи.

Единственият вариант за тези групи да видят по-голяма сцена е да подгряват някоя известна група, която гостува в България или да участват във фестивал на Coca Cola, MTV и т.н. Сами никога няма да напълнят стадион, примерно.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #11: 01 Ноември 2006

понеже се хванахте за пловдив, аз не мисля, че града има някакво значение. в софия и където и да е, ситуацията е същата, може би тук има малко повече избор, но и тук хич не е голям.

аз съм гледал само веднъж пиф на живо и не бях очарован. за да отидеш в друг град да гледаш някоя група, ти трябва да си доста запален по въпросната група. виж ако дойдат да ми свирят в заведението до нас в петък вечер и аз реша да обърна две-три уискита, тогава ако не ми причиняват главоболие ще се замъкна да ги чуя.

аз също съм в групата на тези хора. сигурно съм гледал д2 поне 10 пъти, без да са ми харесвали, просто свиреха в клуба до нас и бяха за предпочитане пред групи като сигнал, бтр и разни други. за нормален концерт на нова генерация бих се замъкнал и до друг град,

мен ме дразни, че кавърите, които свирят българските групи като, че ли задължително трябва да са на хитове и че не си правят труда да вкарат нещо от себе си в песента. също така би било хубаво да правят повече промени в сет листата си, за да не научавам наизуст плейлистата им без да го искам.

сещам се и за друга група, която свири песен на дм на живо - стейн, няма да е трудно да отгатнете коя.
Последна редакция: 01 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #12: 01 Ноември 2006

сещам се и за друга група, която свири песен на дм на живо - стейн, няма да е трудно да отгатнете коя.
ще се отклоня малко...
доколкото знам стейн вече няма  Объркан...поне не официално, защото миналата година мисля имаха няколко лайв участия покрай промоцията на албума на миленита.
на мен стейн ми харесват, за съжаление имам албума им 'сливане' само на МС - има няколко посредствени парчета...но като цяло за бг албум от преди 5 години е доста добър.някъде иво беше споменал, че албума е записа и на английски език и разликата в звученето била огромна.
аз нямах представа...кажи все пак коя песен на дм свирят ?

предполагам на повечето ви е известно, че групата в която в момента свирят иво и стефан (gravity co.) до преди около година някъде изпълняваше NLMDA.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 01 Ноември 2006

Enjoy The Silence

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Kenzinio
Гост
Отговори #14: 15 Декември 2008

P.I.F. е любимата ми и единствена Бг-група!
Чест и почитания към всички Български творци в музикалния бранш,но Димо от P.I.F. е моят фаворит!
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.