DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: За да бъдеш фен на D.M. ?  (Прочетена 5110 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nadya
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
07 Ноември 2006

Какво зна4и да бъде6 фен на D.M. ?

Кога един 4овек може да се окатегоризира като  такъв?

Трябва ли да слу6а D.M. non-stop?
Да притежава цялата им дискография, интервюта, концерти, клипове, кавъри...
Да е облепил навсякъде о/о него с 4леновете  на depeche?
Да е копирал татусите на Dave?
Да се интересува от  ли4ния им живот?
Да 4ленува във вси4ки клубове на D.M?
ДА пропагандира тяхната музика?
Да се сре6та само с други "фенове", с които да търсят връзката м/у  Depeche и вси4ки ОСТАНАЛИ?
ДА сравнява своя собствен  живот с техния?
Да се стреми САМО към тях?
Да разграни4ава всеки тон от музиката, да анализира всяка дума от текста, да следи всеки поглед. всяка гримаса, всеки жест? 

Споделете мнението си .

Последна редакция: 07 Ноември 2006 от nadya
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #1: 07 Ноември 2006

Може би екипа следва да вземе становище относно тази тема, че като гледам само как е написана, лошо ми става.
   На автора:
 - Не, нищо от тези неща не може да е предпоставка за да си "фен". И въобще нищо не е абсолютна предпоставка, че да "трябва". Може да бъде белег, може и да не бъде. Но това не е изходна точка.

П.П. А на онази тема за дарбата, която е заключена, също отговарям:
- Не, не е необходимо дарба или друго нещо като причина, за да ги слушаш. Ако нещо такова ти се струва, че съществува, то може би е по-скоро някакво "облагородяващо" следствие, ако някой приема съществуването му въобще.

Последна редакция: 07 Ноември 2006 от victor.

for all the right reasons
the_sinner
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #2: 07 Ноември 2006

Много интересно!   Объркан Караш ме да се замисля какво по дефиниция значи да си Депеш Мод фен... Оказва се, че не е толкова очевидно и просто за откираване и обяснение понятие! И все пак, за да си истински фен трябва просто да харесваш това, което те правят... Всичко останало е пожелателно и само бонус... Ангелче
victor е прав обаче - доста абсурдно е написано... За да си БЪЛГАРСКИ фен на Депеш, е хубаво поне да пишеш на български... Бесен и после всичко останало!

I'm not evil, I'm just not up to anything good...
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #3: 07 Ноември 2006

Цитат
Какво зна4и да бъде6 фен на D.M. ?

Кога един 4овек може да се окатегоризира като  такъв?

Трябва ли да слу6а D.M. non-stop?
Да притежава цялата им дискография, интервюта, концерти, клипове, кавъри...
Да е облепил навсякъде о/о него с 4леновете  на depeche?
Да е копирал татусите на Dave?
Да се интересува от  ли4ния им живот?
Да 4ленува във вси4ки клубове на D.M?
ДА пропагандира тяхната музика?
Да се сре6та само с други "фенове", с които да търсят връзката м/у  Depeche и вси4ки ОСТАНАЛИ?
ДА сравнява своя собствен  живот с техния?
Да разграни4ава всеки тон от музиката, да анализира всяка дума от текста, да следи всеки поглед. всяка гримаса, всеки жест?

Споделете мнението си .
Никога не съм си поставял за цел да създам своеобразен тест за това - фен ли си или не на ДМ. Когато чета поста ти обаче се убеждавам, че това са точните въпроси за един своеобразен тест. Имам само един въпрос да добавя към твоите единадесет ( успявате ли да почувствате музиката на ДМ? ) и с това смятам теста за напълно завършен. За себе си  без да се изтъквам ще кажа, че отговарям с ДА на всички въпроси. Одобрение
Единственият ми недостатък, е че съм позанемарил плакатите на стените в нас. Има по някое и друго разлепено ъгълче, което обещавам още днес да приведа в изряден вид.
Последна редакция: 07 Ноември 2006 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
the_sinner
Гратис Любовник

Профил
Отговори #4: 07 Ноември 2006

аз може ли да дам по-различен отговор?

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #5: 07 Ноември 2006

Как така по-различен отговор. Че тогава какво правиш тук? Как може?
Не! В никакъв случай. Полицай ако дори на една точка не отговаряш положително не би могла да бъдеш сметната за ФЕН.
   Например си изпуснала гримасата на Дейв, докато казва: Thank you
между първия и втория бис във Devotional, не може.
    Виж ни нас с Кирил, ние сме истинските фенове. Е, на него му е паднало тиксото в горния ляв ъгъл от втория плакат на югоизточната стена на стаята, а пък аз не съм сигурен, че наистина чувствам музиката им с цялото си сърце, да не говорим, че не съм довършил татус номер 5, но се промъкнахме тихомълком в графата  "истиски фенове."
    В никакъв случай не можеш да си фен на ДМ  Намигване

Последна редакция: 07 Ноември 2006 от victor.

the_sinner
Гратис Любовник

Профил
Отговори #6: 07 Ноември 2006

Аз все пак ще си кажа, пък ти ако искаш ме изритай като мръсно пале после...
Всички тия неща са, според мен, само пожелателни - единственото задължително е, да си чувал по възможност всичко тяхно (повече от 1-2 пъти разбира се, което означава да го имаш по някакъв начин) и дето вика Кирил - да усещаш музиката им или поне да се стараеш да почувстваш нещо, а не да си я слушаш винаги, когато пускаш прахосмукачка например... Аз така мисля...
И понеже сега си чакам смъртната присъда - сбогом хубав форум
Последна редакция: 07 Ноември 2006 от the_sinner

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 07 Ноември 2006

за да си вегетарианец като начало трябва да не ядеш месо...за да си фен на дм трябва да си запален по дм...оттам нататък всичко са свободни съчинения и всеки си разбира нещата по различен начин.
Последна редакция: 07 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #8: 07 Ноември 2006

Nadya е изброила някои явления, които без съмнение твърде много хора възприемат като важни фактори и символи на фенството си. Всичко това по-скоро може да се характеризира като колекционерската страст или желание на някои фенове на всяка цена да демонстрират предпочитанията си към дадена група, но не смятам, че това доколко си фен на един изпълнител може да се "измери" с материални придобивки, като определен брой притежавани албуми или рекламни стоки Объркан , нито пък е редно да се парадира с това.
Друг е въпросът, че едва ли някой безразличен към дадена група човек би си облепил стаята с техни плакати, например или пък би си правил труда да защитава любимците си, да ги популяризира сред други хора или да търси себеподобни, това несъмнено е форма на демонстриране на принадлежност.

Що се отнася до последните 3 въпроса:
"ДА сравнява своя собствен  живот с техния?
Да разграни4ава всеки тон от музиката, да анализира всяка дума от текста, да следи всеки поглед. всяка гримаса, всеки жест?"
Прекаляването с тези действия, мисли и манията по даден изпълнител може да доведе в най-лошия случай до фанатични прояви, което пък е преувеличена форма на фенството Тъжен. Всички знаем за много случаи, при които фенове са се самоубивали или дори са правили опити за убийство на своите идоли, като са обяснявали деструктивното си поведение с прекалено силната си...любов към тях Шок . Не знам за подобни случаи, свързани с DM, но все някъде по света е възможно и да е имало такива.
В крайна сметка, всеки е свободен да изразява фенството си както счита за добре, стига само всичко да е в разумни граници. Одобрение

Последна редакция: 07 Ноември 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #9: 07 Ноември 2006

На мен самата дума "фен" не ми харесва и затова и не искам да се определям като фенка на каквото и да е било. Доколкото ми позволяват знанията, фен идва от фанатик, т.е. да си увлечен по нещо или някаква идея, дотолкова, че стигаш до лудост. В тази връзка наистина посочените от Nadya неща правят любителя на ДМ във фен. То и аз на моменти се усещам, че прекалявам с някои неща, свързани с тях и все пак не мога да кажа, че съм фенка (въпреки че чувствам музиката им и бля-бля), а просто като човек, който ги слуша усилено Намигване

И така да премина към основната част, т.е. какво ти трябва, за да слушаш ДМ? Общо взето, според мен, е достатъчно да ти харесва музиката им, повече отколкото на която и да е било друга група и въпреки че ги слушаш постоянно, да не ти омръзват.

P.S. Ако някой не е хванал какво имам предвид, да знае, че не е първия. Просто не ме бива много по обясненията Плезене
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #10: 07 Ноември 2006

Ами това е доста интересна тема, трябва да я пратим на издателите на групата, за да може да я отпечатат в/у обложките на продуктите. Така един вид ще има "начин на употреба".

А сега малко по-сериозно. Всеки сам си преценява как стоят нещата. Аз по тази логика съм фен и на доста други групи, някои от които дори не понасям.

Важното е човек как се самоопределя и до известна степен дали това определение е правилно на фона на фактите. Когато има разминавания... даденият човек бързо бива "отритнат" от общността от почитатели. Но това не му пречи да си слуша DM, U2, The Cure, INXS и т.н.
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #11: 07 Ноември 2006

Аз пък смятам , че по образа, които е пресъздаден в ролята на ДМ фен е доста страшничък и мен честно казано доста ме отблъсква!(поне аз така го възприемам)Излиза, че ДМ фена е много фанатизиран, обсебен и обладан единствено и само от групата!с две думи живее бая ограничено - Ужассс!!!
Аз не се виждам като такава фенка! Наистина всеки път, когато пусна ТВто и се надявам да хвана ДМ, всеки път като отворя списание ми се иска да има нещо за ДМ.Няма да обяснявам като си пусна тяхна музика какво става.Но това не ми пречи да се интересувам от други групи и тн.Но винаги ще я има тръпката, която ме ползава, когато чуя някой да изрича тези две думи Depeche Mode!

Обичайте се бе хора!
kris
Някой
Публикации: 17

Профил
Отговори #12: 07 Ноември 2006

И аз мисля, че може да си фен на Depeche Mode без задължително да отговаряш едновременно на всички изброени определения. Защото аз се определям като тяхна фенка, вече 15 години, но ако гледам теста излиза, че не съм.  Вярно е, че в свободното си време, дори и в момента слушам изключително и само тях. Имам цялата им дискография. Приятно ми е да прочета или да чуя новини, свързани с групата. Но например не ме интересува Дейв, с кого са го видяли или с кого е правил секс, т.е към личният им живот не проявявам интерес. Както никога не съм се опитвала да обеждавам когото и да било да ги слуша, защото първо това е до усещане на музиката и второ знам аз как бих се чувствала ако някой започне да ме обеждава да слушам опера например, не казвам че операта е лоша, но не е мой тип музика. Мога също така да кажа, че не разберам почти нищо от текстовете им, защото не разбирам английски, но това не ми пречи да ми се въртят в глявата и да си ги тананикам. Ето защо въпреки това мисля, че не съм по-малко фенка от останалите или че музиката им по-малко ме завладява. Иначе не бих ги слушала с часове наред, като някоя наркоманка, която иска ОЩЕ И ОЩЕ, И ВСЕ ДА И СЕ СТРУВА, ЧЕ ГИ Е СЛУШАЛА ТВЪРДЕ МАЛКО! Очиврът
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #13: 07 Ноември 2006

Диапазонът на фенството е твърде голям и включва  както фанатизирани индивиди,които признават само и единствено любимата си група,отричайки дори сходни по звучене и стил изпълнители,така и хора с много по-широк поглед върху нещата.Така например фенове на Депеш могат да не понасят U2,токова колкото не понасят и чалгата.Как всеки разбира фенството си е строго индивидуално,общото е,че в определения вид музика човек намира някакъв емоционален и физически заряд.Последиците са ясни - разярени съседи,сърдити роднини,които те наричат досаден, дори непоносим и неизбежното раздразнение от твоя страна в опитите да защитиш Единствените.

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #14: 08 Ноември 2006

Предлагам всички сега да кажем какви сме големи фенове и да си мерим фенството. Можем и да завържем разговори кой на кого е болен фен, кой какви плакати има и най-важното - кой откога слуша групата. Който е най-стар получава супер дупер титла "Най-големия" и точилка, на която ще пише "treat me like a dog".

50 точки карма за този, който каже колко пъти се е развеждал Дейв! Който не знае - аз ни гу признаам.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.