DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15
  Печат  
Автор Тема: Depeche Mode TV Guide  (Прочетена 56984 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #195: 12 Май 2009

те и по БТВ нещо казваха на обяд..ама с крясъците на детето много много не дочух. не че беше нещо важно де... ама споменаха за откриването на турнето  Усмивка трала лаа
N:Mode
Гост
Отговори #196: 12 Май 2009

Прес рилийз-а е еднакъв за всички медии.  Усмивка
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #197: 12 Май 2009

Ужас, сега ще се хвърля от терасата.  Усмивка Какво толкова се вживявате не мога да разбера, някакви интервюта, статии, репортажи, та и грешките им се броят. Явно че те не са предназначени за вас, след като им намирате грешките, или след като ги смятате са безинтересни. След второто прочитане ми направи впечатлние грешката за кацането и концерта. Нямаше и да ми направи, ако не бях обърнал повече внимание във форума оня ден. Друго не ми направи. Честно казано не ме и интересува. Замислете се хората, за които е предназначна инфорацията, колко ги интересува, и тогава ще разберете колко ще бъдат потресени, след като разбрат за петте грешки в нея.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #198: 12 Май 2009

работата на медиите е да информират, а не да дезинформират.
а иначе новините са предназначени за всички, а не само за тези които спат пред телевизора. верно е, не са сбъркали едно че е започнало турнето с концерт в израел.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #199: 16 Май 2009

Има Depeche Mode Weekend по City TV,днес и утре.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #200: 16 Май 2009

и по радио ФМ+ има ДМ уикенд...
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #201: 24 Май 2009

Току що,разцъквайки каналите на телевизора попаднах на някакво предаване на известния музикален журналист Тома Спространов по Военният Телевизионен Канал.То беше посветено на Депеш Мод,като се излъчи голяма част от Devotional.След всяка песен,господин Спространов блесваше на екрана с важна информация за групата.Ето какво успях да науча от този многоуважаван мой съгражданин:

•   ”Депеш Мод от почти 30 години са на сцената и са носители на новият звук на младото поколение!”

•   „През 95-та година,вокалистът Дейв Геън си реже вените,но въпреки това оцелява.Добре,че не умира,понеже освен че композира музиката,той пише и голяма част от текстовете.”

•   „Мартин Гор е вторият вокал на Депеш,който се отличава с дълбоките текстове,които пише.”

•   „Анди Флечър е талатливият къдрокоско,който освен че свири,пише и голяма част от текстовете на групата.”

•   „Основателят на Депеш Мод е Винс Гил.Той е отговорен за първият албум на групата,но след това напуска и основава,заедно с Алисън Моайе,групата Язуу.След това е основател и на Ирейжър...Такаааа.....Ох,аз пък Винс Гил-той верно беше кънтри певец-разбира се,че става въпрос за Винс Кларк!Стават малки грешки понякога,но това поне показва,че сме на живо”

•   „Алан Уайлдър е четвъртият човек в този концерт,но той напуска групата и вече го няма.”

•   „Този концерт,който гледате е част от едно двойно DVD.Във втората част на DVD-то има само компютърни кадри и анимации-групата я няма.Всички тези кадри са направени от един прочут режисьор.”
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #202: 24 Май 2009

След всичката тази информация, която е дал Спространов, направо се очудвам, че в заключение не е споменал как на 18 май тази година  групата е имала грандиозен концерт в НДК  Намигване пред 40 хиляди души.

"I'm my own worst enemy"
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #203: 24 Май 2009

... известния музикален журналист Тома Спространов ...

Явно е някакав супер капацитет и улавя тенденции, които ние не можем.

Може би най-големият му бисер с ДМ е от началото на 90-те.

Тогава коментирайки live изпълнението на Everything Counts заявява гордо в ефира на фона на Dave, че учителите в БГ напоследък били много доволни, че момчетата вече ходели на училище много късо подстригани без всъщност те да осъзнават откъде идва модата. 
Последна редакция: 24 Май 2009 от rusimode

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #204: 24 Май 2009

За съжаление, времето не прощава на никой.
В средата на 80-те Спространов, беше сред малкото радиоводещи в единственото по това време радио, в чието предаване(пулсиращи ноти) можеше да се чуе западна музика. Разбира се всичко е било прекарано през "идеологичната цедката" на онова, за щастие, вече позабравено време. Въпросната цензура разбира се не допускаше музика, която бе обявена за враг на социалистическата ни култура. В тази графа спадаха за съжаление голяма част от стиловете в съвременната музика, като се започне от рок енд рол-а (за по-тежките му форми да не говорим), мине се през блуса и производните му, и се стигне до нашумялата през 80-те и определяна с едно понятие в БГ - Ню Уейв музика.
Въпреки това много хора слушаха това радиопредаване поради простата причина, че сравнително новата диско и поп музика от запада беше представяна веднъж седмично. За да има баланс разбира се, представяха и новите проекти на руски групи, както и на такива от източна Европа.
В последствие някои от предаванията му бяха издадени на плочи, и смея да твърдя бяха сред най-продаваните. Лично аз, също ги имам и си спомням в този момент с усмивка за това време, преди още да се запозная с музиката на ДМ. Тогава се лутах между всичко западно, до което можех да се докопам от въпросните плочи, през Бийтълс и Пинк Флойд, та чак до Туистед Систер и Джудас Прийст.
Другата радио икона, за която се сещам сега е Йордан Георгиев(познат като Данчо-Стълбицата заради предаването му "Музикална Стълбица"). Там повече се обръщаше внимание на денс музиката по онова време.
Но вече сме в 21-ви век. Музиката, както всичко друго еволюира главоломно и въпреки, че някога тези хора бяха доста уважавани радио DJ-и, ако мога така да се изразя, тяхното време отдавна отмина и ще е най-добре ако оставят това, което са правили на новото поколение музикални журналисти, защото е изключително жалка подобна гледка, в която виждаш особена липса на професионализъм. Вярно и сред младите журналисти има хора, които би "отстрелял" с невъобразима точност след като прочетеш някоя от "компетентните" им статии, но всеки се учи от грешките си. А до голяма степен те са повлияни от липсата на поле за изява в медиите на младите и способните хора.     
Последна редакция: 24 Май 2009 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #205: 24 Май 2009

Напълно съм съгласен с Kiril101.

Едва ли някой му се "сърди"!

Лично аз съм също много добре запознат с навлизането на западната музика в БГ (още преди да съществуват предаванията) и в частност въпросните предавания и личности...

В тази връзка бих открехнал и една малка тайна, а именно че много от тези музикални носители, които са се въртяли и записвали като предавания през 80-те са вкарвани от ... корабоплаващи хора от Бургас. Няма да давам повече подробности. Намигване
Последна редакция: 24 Май 2009 от rusimode

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
Watermark
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #206: 25 Май 2009

Музиката, както всичко друго еволюира главоломно и въпреки, че някога тези хора бяха доста уважавани радио DJ-и, ако мога така да се изразя, тяхното време отдавна отмина и ще е най-добре ако оставят това, което са правили на новото поколение музикални журналисти, защото е изключително жалка подобна гледка, в която виждаш особена липса на професионализъм.

Абсолютно си прав за всичко. И все пак (извинявам се за дивото клише, но..) тези хора трябва да продължат да правят нещо за да оцеляват, колкото и да е тъжно, и ако имат възможност това да е нещото, което са правили цял живот, защо не? О, недостатъците и дупките в знанията му са много, но и затова трибуната му е Военния канал.  Усмивка

Life goes on..
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #207: 25 Май 2009

И все пак (извинявам се за дивото клише, но..) тези хора трябва да продължат да правят нещо за да оцеляват, колкото и да е тъжно, и ако имат възможност това да е нещото, което са правили цял живот, защо не?

Ок, но да го правят професионално. Не мисля, че в информационната ни епоха може да съществува достатъчно добро оправдание за такива ужасно груби грешки (каквито са цитирани в поста по-горе). Колко струва да направиш едно бързо опресняване на основните факти (като това кои са Марин, Дейв и Флеч и кой от тях с какво се занимава) в хилядите сайтове, в които може да се намери надеждна информация - нали затова публичните личности имат официални уеб пространства.

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #208: 25 Май 2009

хаха, и аз имам плочите на пулсиращи ноти - те си бяха направо култови, както и музикална стълбица. освен спространов друг музикален гуру беше и ана-мария тонкова, която ако не се лъжа още гравитира в музикалните среди.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #209: 03 Юни 2009

Следващата неделя през нощта срещу понеделник  МТV2 (САЩ) ще излъчи специален "класически" брой на предаването си Subterranean, като домакини на броя ще бъдат Depeche Mode. Началният час е 1 сутринта EDT, което при нас мисля се равнява на 8 ч сутринта.

Промоционален клип, в който се говори за това защо им е толкова трудно да  импровизират в изпълненията си на живо.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.