DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: С кои групи израстнахте?  (Прочетена 14117 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
03 Декември 2006

Какво слушахте когато бяхте малки.Преди да се запалите по Депеш.Тук има по-млади и по-възрастни фенове на групата.Тъй,че...ще ми е интересно да видя кой какво е слушал от групите,които са били модерни по негово време Усмивка

Ето аз какво слушах :
в най-ранна възраст съм слушал Phil Collins и Black (според майка ми)
по-късно.
По-късно,когато почнаха да пускат European Top 20 по канал 1 и започнах да си падам по много от групите там.Тогава не им знаех иментата разбира се,но сега като гледам разбирам,че са били Erasure,Tom Jones ,East 17.Много ми харесваше "Babe" на Take That.Много ми харесваше и на Bon Jovi "Always" (че на кой не му е харесвала).
  После се запалих по поп вълната Backstreet Boys,N*Sync,Britney Spears,Spice Girls ... да,признавам си...ама бях само на около 10 през 97-ма,98-ма.И така до 2000-та.Тогава се запалих по U2 и Red Hot Chili Peppers.После и по Korn,Linkin Park и всякакви такива нео-глупости.
 От българските групи...не помня нещо да съм слушал задълбочено.
А вие какво сте слушали докато сте растяли ?
Последна редакция: 03 Декември 2006 от The Fein

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #1: 03 Декември 2006

интересна тема infra red! онова с Phil Collins и Black е било, когато си бил съвсем малчо, така ли Усмивка

аз доста съм си променила вкусовете през годините, под различни влияния. Помня, че когато бях на около 7 бях влюбена в Майкъл Джексън и гледах с отворен уста клиповете му Усмивка (бях си направила даже от изрязана моя снимка и негова картичка с автограф нещо като обща снимко-картичка, но майка ми не беше много очарована от този факт ...) по-късно в тййн-възраста ме беше ударила депресията, характерна за пуберите и си бях купила Kenny G и го слушах непрекъснато в това време си спомням и Ace Of Base и Roxette, които и до сега много обичам. Имаше период и с Backstreet boys и тяхната Quit playing games ... минах и през хард период (от рода на Scorpions, Whitesnake, Metallica), като всички те оставиха по нещо от себе си. Имам си слабост към Енигма и преди и сега.
От българските групи са ми скъпи спомени концертите (импровизираните концерти) в Борисовата градина, които с моите съученици от СТ посещавахме доста редовно. Ясен ми е спомена за Гошо Минчев ..., който винаги много ще обичам ...

и на мен ще ми е много интересно да разбера с кои групи са израснали по-"старите" между нас (нищо лично Ангелче), защото винаги съм била очарована от разкази на някой по-зрели хора относно музиката преди и сега ...

п.п. искам само да допълня, че пререфразирайки въпроса ти, относно израстването, определено се чувствам израснала, благодарение на творчеството на ДМ
Последна редакция: 14 Януари 2007 от yori
V_Radev
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #2: 04 Декември 2006

Когато за първи път чух "Master and Servant" през 84а бях крайно изненадан.Стори ми се много странна тази песен. Не приличаше на нищо познато до този момент.Трудно я възприемах , но и не можех да я отхвърля.Тогава бях ориентиран към диско музиката.през 85 а нашумяха Modern Talking, Bad Boys Blue, A-ha,Alfavile,Limahl със Kaja Go Go, Duran...Depeche като че ли бяха забранени, пълно затъмнение около тях.87-88 вратите се отвориха и вече имаше повече инфо и повече техни парчета.от 89 за мен те си бяха вече част от живота ми .Но покрай тях слушах и Camouflage , The Cure , Erasure , българските Клас и Атлас.паралелно с това започнах да обръщам повече внимание и на рока-Queen, Bon Jovi, Guns, Metalica, Nirvana, Red Hot Cilli...Но D.M. си остават завинаги в сърцето ми,ненадминати и недостижими вече цели 22г.
Grain
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #3: 04 Декември 2006

Ето сега ще разкажа - май съм най-възрастния фен във форума  Доволен !
Единствената група която си спомням да съм слушала по запалено преди Депеш са Bony M  Ухилен Действието се разиграва 7-8 клас т.е. 82/83 година.
Не понасях ABBA!!! Много ми бяха лигави, а масово си припадаха по тях - особено по русата девойка! Тогава се вихреше нещо като "война" между двата лагера....
Така и не мога да си спомня по какъв начин попаднах в "лапите" на Депеш - още повече, че средата в която израстнах /художници/ слушаха здраво рок и много ми се подиграваха  Бесен за музикалните ми предпочитания. С особена любов си спомням Тангра - периода от "Оловния войник" - и до сега си ги слушам на касета....
Eurythmics, Foreigner, Jean Michel Jarre и Pink Floyd са останалите музиканти които бяха на челно място в класацията ми през онези години...     
Последна редакция: 04 Декември 2006 от Grain
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #4: 04 Декември 2006

Интересно ми стана да се върна назад във времето...
Сега като се замисля при мен сякаш по-удачният въпрос би бил ''С кои книги израстнахте?" Усмивка
От музика самостоятелно започнах да се интересувам в началото на 90-те, а дотогава се задоволявах  с колекцията плочи, които нашите притежаваха, макар че честно казано интереса ми към въпросната колекция се свеждаше най-вече до няколкото плочи с приказки Ангелче
Първите мои касетки с музика ми бяха попаднали съвсем случайно и бяха с някакви английйски банди, чиито имена дори в момента не мога да се сетя, но не ми се понравиха особено,а също една касетка на Phil Collins.После преминах към хитовете на деня - 2Unlimited,Headaway  и пр. , които бяха в топ класациите по БГ радиата(особено следях една такава по Дарик радио).Не се мина и без М Jackson - тоагава вървеше филмът ''Лунен Пътешественик'', на който дори майка ми дойде Усмивка.Естествено Queen, които покрай смъртта на Фреди Меркюри бяха много нашумели, а също така Bon Jovi и Roxette.
Към средата на 90-те вече бях минал на по-хард звучене-Metallica,Manowar,The Doors,Scorpions...Някъде по-това време чух и Depeche Mode за пръв път, но тогава ми се струваха доста soft като звучене....И така, това бе началото Усмивка
Последна редакция: 04 Декември 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #5: 04 Декември 2006

първият ми допир с музиката беше посредством двойната плоча на бийтълс на балкантон, като по същото време си падах и по ал бано и ромина пауър и абба, след като бях гледал едноименният филм по кината.
веднага след това се запалих по куин, а си спомням че до гимназията имах сериозно залитане и по аеросмит, че даже имах и две -три тениски. после дойдоха соейзис, суейд, пълп, смашинг пъмпкинс, кренбърис, че дори и малко блър, за да дойде момента на депеш мод, кюър и индошин, които и досега са ми най-любимите групи. естесвено имало е и много други групи, които винаги са ми харесвали.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 04 Декември 2006

Моите първи фаворити бяха Dire Straits. Бързо се сдобих с всичко тяхно, като за това помогна и братовчед ми, който живееше в Германия по онова време. Малко по-късно той ме запали по Pink Floyd, а от приятелите си чух Queen и доста време това трио държеше първенството. В търсене на глас с допирни точки до този на Марк Кнопфлър, открих Chris Rea, който и досега слушам с огромно удоволствие...но ако става въпрос с каква музика съм отраснал, то това е операта. Като дете мразех да ме оставят при бабите всеки ден и затова алтернативата беше на работа с нашите. В операта ме познаваха всички, от директора, през диригентите и разбира се всички колеги на родителите ми от оркестъра. Имах си чудесно място в ложата, от което наблюдавах всяка репетиция и спектакъл. Знаех наизуст мелодиите на всички онези пасажи, които сега красят компилации от типа на Forever Classics. Така че това е музиката, която прослушах от най-ранна детска възраст.
 Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 04 Декември 2006

като стана дума за dire straits, макар и да не ги слушам често, по едно време въртях почти непрестано Brothers In Arms - уникален албум, те между другото и те май се бяха завъртяли в Bridgehouse в ранните си години. сетих се покрай тях и за Marillion и те ми харесваха по едно врем или по точно албума им Misplaced Childhood-срам и позор, че не отидох на концерта на Fish.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #8: 07 Декември 2006

Хихихи... Ухилен! Тази тема ме накара да си спомня моя най - най- ранен досег с музиката!Годината е може би 1993 - 1994, аз съм на 6 !Мястото където се развива действието - хола при баба ми!Съучастник - моя брат, на 9 години.На един грамофон сме сложили една плоча на Елвис Пресли....е как се разбивахме...струваше ми се мн странно забавна музика, особено като  включвахме на 2ра скорост(май така се казва6е), където скоростта на звука се увеличава двойно!Страшно ми беше забавно! После поотраснах и започнах редовно да слушам Радио Вива, където гласа на един от водещите ми се е запечатал в съзнанието и мн прилича на този на Крум Савов Зъл ! Spice Girls вълната ме повлече и мен, после и Ricky Martin слушах Ухилен!
И така дойде момента когато започнах да се вслушвам в музиката, която брат ми слушаше и която до момента съзнателно игнорирах, просто защото брат ми я слушаше  Идиот Ухилен

Обичайте се бе хора!
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #9: 07 Декември 2006

Честно казано през онези години нямахме много голям избор!Слушахме това което пускат по радиото или това което издаваха БАЛКАНТОН!Общо взето повечето групи не са ми сред любимците сега.Бийтълс и Абба примерно!После и Модерн токинг, който направо не мога да понасям! ЗълНо слава богу по това време бях още малка и неориентирана.Докато не дойде славната 1986 и аз открих DEPECHE MODE! Усмивка

Let me show you the world in my eyes...
the_sinner
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #10: 07 Декември 2006

Ей, да тази тема е интересна -> music of my life  Намигване Ами мен татко ме възпитаваше с Куин най-вече, Уайтснейк, Форинър и Туистед систърс... О и Жан Мишел Жар щях да забравя; после малко диско (което така и не можах да харесам истински), после аз сама се "възпитавах" с Бекстрийт бойс  Ухилен (ама още си ги харсвам де - все пак цялото ми тинейджърско време беше превзето от тях; а иначе винаги съм се кефела като пуснеха ДМ по радиото или по ТВ-то, но ги заслушах сериозно доста късно - като оформен човек - преди 2-3 години може би. Усмивка

I'm not evil, I'm just not up to anything good...
WatchMeMove
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #11: 08 Декември 2006

Хиххиих супер.Като бях съвсем малка и слушах музиката на родителите ми като повечето Намигване
А именно ABBA,Queen,Foreigner,Uriah Heep,Elton John Одобрение
А в първи клас за първи път чух Master and Servants на една касетка на вуйчо ми с какви ли не още песни(даа..спомянм си,че имаше и онази класика на Ace of Base-All That She Wants Ухилен)...
както и да е трябваше да мине доста време преди да открия DM и да ги оценя.
А преди това минах през rock,grunge, че дори и Black Metal...
de_mo_fan
Някой
Публикации: 15

Профил
Отговори #12: 08 Декември 2006

Аз минах през Michael Jackson,когото прослушах още в 4ти клас.След това пък взе да ме влече метъла,защото беше моден-Manowar,Sepultura,Destruction,Iron Maiden.Първата песен на Depeche Mode,която чух беше Personal Jesus на един купон.Тогава Violator беше излязъл съвсем наскоро и всичко живо беше луднало.Имах една съученичка,която беше луда фенка(и все още си е Одобрение) и от нея взех всичко,което имаше на Depeche....Тогава да съм бил на 15 години.Сега като се замисля,Depeche Mode е групата с която съм израсъл

what the spirit seeks,
the mind will follow....
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #13: 09 Декември 2006

Общо взето и аз съм израстнала със същите изпълнители като повечето от вас, а и няма как да е иначе като се има предвид ограничения достъп до музика в началото на 90-те Тъжен.

В самото начало се влияех от нещата, които слушаха приятели и роднини, по специално имам спомен за албума Thriller на вездесъщия Michael Jackson и музикалния филм "Moonwalker", която ни бяха донесли на видеокасета от чужбина и за нас беше нещо нечувано и невиждано до този момент Шок. Освен DM брат ми слушаше много и Alphaville, Клас, Metallica, Billy Idol, Guns'N'Roses, Pink Floyd, Vangelis, Queen... и нямаше как и аз да не прослушам тези изпълнители, а и много филмова музика слушах покрай него Усмивка.

От първите години на излъчване на MTV и MCM у нас имам ярки спомени за клипът Hyperballad на Bjork и Hearth's Filthy Lesson на David Bowie, оттогава датира и интересът ми към тези изпълнители Готин. Може би и предпочитанието ми към по-стари или алтернативни изпълнители, към които ще добавя и U2, Duran Duran, A-ha, The Doors, Aerosmith, Robert Miles, Enigma, The Smashing Pumpkins, Suede... (и DM, разбира се) ме "пощади" донякъде от вълната от girl и boy bands, които превзеха музикалния ефир по това време Ангелче. Тогава поне имаше достатъчно алтернативни предавания по музикалните телевизии, където за пръв път гледах с възхищение и огромен интерес клипове на много от днешните ми любимци Одобрение...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #14: 11 Декември 2006

ако трябва да бъда 4естна, когато бях мъни4ка слушах спайс гърлс, защото бяха хит и вси4ки ги слушаха, а и на 10 год ми е бил толова акъла.. ина4е си спомням 4е като пътувахме с родитлите ми се слушаше Hendix, pink floyd u janis joplin и ужасно, ужасно много джаз, което си ме е останало и до днес най- любимата  музика... а от депеш си спомням само за persolan jesus, която ми зву4еше много мисти4но
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.