DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Diary of Dreams  (Прочетена 2009 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gothprince
Опасен
**
Публикации: 214

Профил WWW
03 Декември 2006

На 10-ти декември , неделя , в клуб Mylos в Солун,Гърция  ще имат концерт легендарните Diary of dreams . Ако има желаещи да пътуват натам , моля кажете си  Готин

Diary of dreams са основани през далечната 1989 г. от Alistair Kane и Adrian Hates , тогава и двамата членове на готик-рок бандата The Garden Of Delight . Първият албум е в същия стил и излиза чак през 1994г. с  енегматичното заглавие  Cholymelan ( игра с Melancholy).
Следващите албуми 1996 - End Of Flowers , 1997 - Bird Without Wings ,
1998 - Psychoma? вече без Kane , оформени в  лирично-меланхолична атмосфера са класика в dark-wave музика на 90-те ,чията кулминация, за мен е  в албума-шедьовър от 2000г. - One Of 18 Angels .
Diary of dreams обаче не спират до тук и без да губят мрачното си звучене навлизат много успешно и във futurepop , EBM-synth полето с  She ,Butterfly:dance ,Amok , Panik ,The Curse , O' Brother Sleep...  Последните през 2004г. - Nigredo и мини-албума Menschfeind (2005) са също интересни произведения , с малко по-втвърден звук .

www.diaryofdreams.de
www.accession-records.de

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* ngr_03.jpg (22.12 KB, 500x330 - видяно 336 пъти.)
Последна редакция: 04 Декември 2006 от gothprince
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #1: 04 Декември 2006

Също една от любимите ми групи, която прослушах покрай Deine Lakaien като сходно звучене, дори бих казала, че са още по-мрачни и меланхолични. Очиврът
Първо чух албума One Of 18 Angels, който ме заинтригува и си намерих и останалите албуми. Като любими песни ще спомена Mankind, The Curse, Chemicals, False Affection, False Creation, But The Wind Was Stronger, Retaliation, Methusalem... Особено ми харесва албумът Moments Of Bloom, а доста време се чудех какво означава "Cholymelan" (изобщо не съм се сетила, че е игра с буквите на "Melancholy" Ангелче).
Много ми се иска да ги гледам live някой път, но за съжаление вече е късно да се организирам за Гърция Тъжен.

И за финал- линк за едно страхотно live изпълнение на The Curse. Готин

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #2: 07 Февруари 2012

Поздрав с едно live изпълнение на Chemicals  http://www.youtube.com/watch?v=soHnRFAGGAA

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.