DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Какво няма да простя  (Прочетена 15986 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #30: 06 Януари 2007

Ако мислите да обсъждате Металика, и какво бихте или не бихте и простили, моля насочете се към подходящият за целта сайт. При цялото ми уважение и към двама ви, не ви прави чест да занимавате останалите потребители, които са се съсредоточили в опрощаването на ДМ "грехове"(каквото и да значи това), с проблематиката на.... Сик анд.... Сик енд дистрой"(каквото и да значи това). Намигване

Good Evening, Sofiaaa!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #31: 06 Януари 2007

Забележката е съвсем правилна, но не мислиш ли, че във форум на DM трябва да се говори все по-често за U2 или Metallica ? Аз както виждаш, съм голям фен и на двете групи и смятам, че в периодите, в които DM не издават нещо, целият сайт трябва да се съсредоточи в/у тези няколко групи Усмивка

Освен това DM трябва всяка година покрай сирни заговезни да излизат и да казват "Фенове, простете ни, ако сме съгрешили" За да мога аз да изскоча и да размахам пръст с думите "Ахааа, няма да ви простя пък!"

3 страници с мнения по темата, ама никой не казва какво се случва, ако този момент, който няма да простят се повтори или се случи?
В смисъл, хубаво, не им прощавам нещо и след това? Идвам да се оплача във форума? Отивам да си хвърля всичките неща на групата в реката? Ако имам възможност да се видя с тях ги заплювам с думите "Пу, не ви прощавам, бе!" Или ?
Какво става като дойде този момент, в който няма да се прости? Ако е нищо - то тогава какъв е смисъла на това да разправяме какво ще простим и какво не?
Последна редакция: 06 Януари 2007 от Recoil
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #32: 06 Януари 2007

Е, аз пък предпочитам да чета и за такива групи, отколкото стотиците еднакви постове във връзка с Депеш. Още повече, че подобни „джафкания” са ми наистина, ама наистина забавни, моля ви продължавайте, може би и аз ще се включа скоро (за целта само трябва да се направи тема и да преместите „офф-топика” там). За сравнение ще дам великия немски форум, все пак нали в тая страна са „най-големите” фенове, там постовете им са абсолютно като в чат-стая, от 2-3 думи, до 2-3 изречения, дългите и интересни постове, които всъщност съдържат някаква информация, са рядкост, да не говорим за подобни джафкания, те пък са още по-редки. С други думи, мен там ми е скучно. В тази връзка този форум е уникален, но щом модераторите смятат, че на това трябва да бъде наложен запор (с цел може би да накарат народа да вземе да измисля по-свестни постове??) коя съм аз, че да изказвам недоволство Намигване

Що се отнася до прошките, ето сега нещо много конкретно (за да се включа по темата), което аз съм направила по въпроса: понеже нещо не можех да простя за Exciter Бияч, аз хванах албума (с отвращение с два пръста, понеже с един пръст щеше да ми е трудно) и го подарих на един познат, защото не исках дори да ми седи в колекцията, но пък не исках и да го хвърлям в никакви реки, можеше да нараня някое плуващо животно там Ангелче... Да плюя също не обичам Млъкнал... Но защо пък да не се оплача във форум? Нали все някой нещо трябва да пише, иначе няма да съществува такова място... А, да, също така се опитвам да изтрия от главата си всякакви негативни чувства и мисли по отношение на групата, за да мога да се наслаждавам на останалата им музика, а по време на партита се опитвам да игнорирам парчетата от този албум. И търся дълбоко-психологически причини Побъркан за тази моя нетърпимост към същия тоя албум, може би ми е станало нещо 2001-ва, когато гоних Мартин по улиците в Прага, а той не ми обърна никакво внимание, в смисъл, не ме попита как съм, дали не съм се уморила от тичането, искам ли глътка вода... И от тогава се опитвам да го „накажа” като не слушам албума пък Бесен

Оппааа, май преминах границата за дължина на постове... станах ли вече нарушител?

ages of delirium
curse of my oblivion
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #33: 06 Януари 2007

Що се отнася до прошките, ето сега нещо много конкретно (за да се включа по темата), което аз съм направила по въпроса: понеже нещо не можех да простя за Exciter Бияч, аз хванах албума (с отвращение с два пръста, понеже с един пръст щеше да ми е трудно) и го подарих на един познат, защото не исках дори да ми седи в колекцията, но пък не исках и да го хвърлям в никакви реки, можеше да нараня някое плуващо животно там Ангелче... Да плюя също не обичам Млъкнал... Но защо пък да не се оплача във форум? Нали все някой нещо трябва да пише, иначе няма да съществува такова място... А, да, също така се опитвам да изтрия от главата си всякакви негативни чувства и мисли по отношение на групата, за да мога да се наслаждавам на останалата им музика, а по време на партита се опитвам да игнорирам парчетата от този албум. И търся дълбоко-психологически причини Побъркан за тази моя нетърпимост към същия тоя албум, може би ми е станало нещо 2001-ва, когато гоних Мартин по улиците в Прага, а той не ми обърна никакво внимание, в смисъл, не ме попита как съм, дали не съм се уморила от тичането, искам ли глътка вода... И от тогава се опитвам да го „накажа” като не слушам албума пък Бесен

Оппааа, май преминах границата за дължина на постове... станах ли вече нарушител?
Не ти ли се е случвало да преглеждаш профилите на повечето хора от този форум?
Та, да продължа с джафканията Усмивка Какво се случва като видиш 4-5 песни от Songs Of Faith And Devotion и над тях гордо стои Dream On в личната им класация... или Freelove, Goodnight Lovers и т.н. С погнуса и един пръст затваряш профила или им "прощаваш" ? Усмивка

Що се отнася за нарушителите мисля, че след като наложихме такъв статут на Виктор за пореден път, сме си изпълнили нормата. Имаме и няколко бонус... а в момента съм вдигнал мерника на хора, които ме злепоставят, понеже съм си комплексар Усмивка
SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #34: 06 Януари 2007

Не ти ли се е случвало да преглеждаш профилите на повечето хора от този форум?
Та, да продължа с джафканията Усмивка Какво се случва като видиш 4-5 песни от Songs Of Faith And Devotion и над тях гордо стои Dream On в личната им класация... или Freelove, Goodnight Lovers и т.н. С погнуса и един пръст затваряш профила или ?

Доста рядко преглеждам профили на други хора, и всеки има право да харесва каквото си иска, моя личен избор е да не слушам тези песни. Не съдя за хората едностранно само по това, каква музика слушат. Това отговаря ли на въпроса ти?

ages of delirium
curse of my oblivion
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #35: 06 Януари 2007

Мисля си, че иронията, сарказма и кръстосването на шпаги(ще рече ''джафкането'') наистина придава на форума известна доза пикантност, но все пак не е лощо да не се превишава дозата, след която добрият тон се позагубва.
Мисля си и за това, че все пак някой е отворил тази тема, и е очаквал някакви по-конкретни отговори и сериозно отношение, както и, че някои хора съвсем добросъвестно са се опитали да дадат такива.Дали са успели или не, щом са били искрени в думите си значи са имали какво да кажат и са го направили.Нека да не обезмисляме това, което е написано по темата - би било липса на уважение.
Доста нови въпроси се повдигнаха, както и бе споменато за някои скорошни случая в сайта, но ако ще се коментира по тях (ако въобще е необходимо), по-добре е ако има заинтересовани, те да открият тема на съответното място Усмивка

П.П. Айде, Ексайтър май негласно започва да става името на първото прегрешение Намигване!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #36: 06 Януари 2007

Ами отговаря ми, макар и да не разбра същността му. Никой не те кара да съдиш хората. А пък дори и да тръгнеш да ги съдиш... няма да има много смисъл, понеже винаги може да си напълно сгрешила по отношение на даден човек.
Въпроса по-скоро беше дали гледаш с погнуса на подобни "excited and devoted" комбинации. Примерно в Best Of също се забелязва подобна ситуация... Dream On гордо гордо стои до еквивалента и от PTA - Precious, а между тях са I Feel You и Walking In My Shoes...
SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #37: 06 Януари 2007

Може и да не съм разбрала, но въпросното "съдене" става съзнателно или не... И не, не гледам с погнуса на подобни комбинации, а бестовете са прегрешение по-скоро на издателите (дори да имат одобрението на групата), и мен лично не ме интересуват, не ги смятам за стока, насочена към мен като целеви потребител, а към малко по-друга публика... RizaaR, моля те да ми кажеш изрично, ако загубя добрия тон Усмивка ще се опитам в такъв случай да намаля иронията и сарказма. Всеки интерпретира темите по различен начин, и ако някои хора го приемат с чувство за хумор, няма нужда другите да се сърдят или обиждат. Това че аз не обичам да приемам нещата твърде сериозно, не означава че ми липсва уважение към онези, които са по-"добросъвестни" Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #38: 06 Януари 2007

Такааа, виждам, че темата доста се отклони от топика си и страстите се поразгорещиха, за това я заключвам временно, защото просто не искам хората да четат нравоучителни и провокативни постове, при това от хора, които уж твърдят, че не желаят подобни спорове...

След няколко дни ще отключа темата, като се надявам до тогава да ви е минал мерака да се заяждате... ако толкова много искате да го правите, си пуснете отделна тема, вместо да учите екипа, колко неуважителни са подобни постове спрямо автора на темата...

See what I see!
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #39: 11 Януари 2007

Темата е отключена за мнения и коментари, които надявам се няма да излезнат от рамките на добрия тон и приятелския спор Намигване

See what I see!
Master_and_Servant
Новороден
**
Публикации: 3

Профил
Отговори #40: 23 Януари 2007

Обичам ги толкова много,че да мога да преглътна всеки един бъдещ експеримент-поне в името на незабравимото,велико,въодушевено,красиво и неповторимо минало....знам,че именно то поддържа всички ни през всичките тези години....
Едва ли някой би могъл да отчете дадена група с цялостно перфектно творчество-важното е колко от него е било стойностно и за какъв период от време се е запечатало в историята....

...и върху теб тека!
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #41: 23 Януари 2007

Ако можем така лесно да сведем нещата до едно просто "какво ще им простя или не" - ами, ето това няма да им простя.
Последна редакция: 23 Януари 2007 от halojo

I need to drink, more than you seem to think
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #42: 23 Януари 2007

Ако можем така лесно да сведем нещата до едно просто "какво ще им простя или не" - ами, ето това няма да им простя.

В този пост е представена една много интересна хипотеза, върху която се замислих. Наистина в песните на DM от последния албум има някои твърде неприятни за слушане звукови ефекти, които на моменти дразнят ухото ако се слушат с по-усилен звук Тъжен. Не подозирах, че това се дължи на въпросното съревнование между групите (както са го описали: 'loudness war' или 'loudness race' Шок). Факт е, че напоследък доста групи като че ли губят все повече от дълбочината в звученето си и ми беше изключително интересно да прочета това обяснение.
И аз също не бих простила на DM ако продължат в същата посока ("a lot of sound detail was sacrificed on the CD edition for the sake of maximum loudness" Ядосан).

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
jamais vu
Гратис Любовник
**
Публикации: 47

Профил
Отговори #43: 29 Януари 2007

Depeche ft 50 cent  Ухилен не бих, ама това е толкова хипотетично, че няма накъде повече. В интерес на истината въпреки, че ще бъда тотално съкрушена от този съвместен проект Ухилен ,ще се утеша със старите неща. Един вид хубавата музика, която някога е била създавана, не може и не бива да бъде отричана поради принципни съображения, това не само за Депеш, но и като цяло.

Music is your only friend. Until the end.
V_Radev
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #44: 28 Май 2007

Обичам ги толкова много,че да мога да преглътна всеки един бъдещ експеримент-поне в името на незабравимото,велико,въодушевено,красиво и неповторимо минало....знам,че именно то поддържа всички ни през всичките тези години....
Едва ли някой би могъл да отчете дадена група с цялостно перфектно творчество-важното е колко от него е било стойностно и за какъв период от време се е запечатало в историята....

За да обичаш истински,предполагам трябва да можеш и да прощаваш от сърце...От друга страна кои сме ние ,кой съм аз ,кой си ти или тя,та да се мерим с тях,да им държим сметка за каквото и да е..?Освен това в музиката им има място за вкусовете на всеки един от нас.А в личен план..ами и те са хора като нас и всеки един от тях има слабости и допуска грешки...нищо човешко не им е нужно.Ние би трябвало да ги подкрепяме в трудните моменти ,а не да ги разпъваме,което е най-лесно и в същото време показва тъмните страни на нашия характер ,човешката злоба и завист....
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.