DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17
  Печат  
Автор Тема: U2  (Прочетена 90909 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #120: 28 Декември 2006

Освен това, скоро и рицар на Британската корона, макар и без правото да бъде наричан 'Сър'  Усмивка

Според мен някой трябва да спре Боно преди да е станал папа.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #121: 29 Декември 2006

Освен това, скоро и рицар на Британската корона, макар и без правото да бъде наричан 'Сър'  Усмивка

Според мен някой трябва да спре Боно преди да е станал папа.

Що пък папа.Направо да си признае пред всички,че е Иисус Христос,ама се е криел до сега под формата на поп звезда понеже е срамежлив и не иска хората да му харесват музиката понеже е син на Господ.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #122: 29 Декември 2006

Мерси за информацията, RizaaR.Един път и БНТ да направят едно добро дело. Усмивка
Все пак жалко е,че нито една българска телевизия не е успяла да се изръси,за да купи правата за излъчване на концерта на Депеш,от България.И този път доста скъп им се струва.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #123: 30 Декември 2006

не знам за вас, обаче тоя дует с green day малко ми дойде в повече... не че нещо, оба4е... green day? Идиот
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #124: 30 Декември 2006

мен опък парчето с green day ми харесва, много по-добро е от повечето колаборации на боно с други изпълнители, разни рап величия, класици и т.н.
Последна редакция: 30 Декември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #125: 03 Януари 2007

Да, в този ред на мисли U2 и DM трябва най-накрая да се съберат и да издадат нова версия на Enjoy The Silence или One, която да се помести super limited edition на total best of (DM или U2) vol. 1, която да се продава само на притежателите на поне 70 диска от дискографията на една от групите.
Последна редакция: 03 Януари 2007 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #126: 03 Януари 2007

миро, това пък откъде го изтърси. боно и ю2 си правят такива експерименти от сто години. не знам дали си чел книгата, която наскоро излезе с интервюта на боно, но от беглия ми поглед видях, че в нея почти не се говори за музика,  а доста често се споменават други имена от музикалния бизнес и не само. на боно му харесва да бъде под прожектора и то с някоя друга звезда и кко може да има и някаква кауза и да се помага на бедни държави, и въобще теориите му в тази насока не ми се много нравят, но това какво общо има с депеш мод?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #127: 03 Януари 2007

Ники, нямам намерение да се впускам в обяснение и създаване на абсолютно ненужна дискусия само защото имаш свободно време.
Намери си общото между U2 и DM сам. Поне като чел разни книги дано си обърнал внимание на екипа, с който са работили през годините, дискографията им и т.н.
Ако има някакви прилики - супер, ако няма... пак супер.
Успех!  Одобрение
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #128: 04 Януари 2007

какво ви е направил боно, с какво толкова ви е издразнил, има си кауза човека и решава да наблегне на това, нормално е на някои хора да не им харесва обаче музиката си е едно, тва че помага за опростяването на дълговете на африка друго, нищо лошо не прави в крайна сметка, съжалявам ако съм се намесила не на място ама съм си такава
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #129: 04 Януари 2007

какво ви е направил боно, с какво толкова ви е издразнил, има си кауза човека и решава да наблегне на това, нормално е на някои хора да не им харесва обаче музиката си е едно, тва че помага за опростяването на дълговете на африка друго, нищо лошо не прави в крайна сметка, съжалявам ако съм се намесила не на място ама съм си такава

Нищо лошо няма разбира се, но благотворителността не трябва ли да е някакво по-лично действие, което да не трябва да търси признанието на целия свят и всички медии? Всеки път когато Боно направи нещо се превръща в топ новина...а има ли смисъл това? Не знам какво пречи тези дарения и преговори да се проведат по-анонимно.

Иначе със сигурност е нужно да се обърне внимание към проблемите на Африка - малко хора знаят, че в разни държави е напълно нормално да умреш на 30 и няколко години. Но сякаш има повече думи, а не действие, повече шум, а не резултати.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #130: 05 Януари 2007

Добре, явно ще трябва отново да обяснявам с повече подробности защо имам крайно негативно мнение към цялата ситуация с U2.
Преди доста време, преди да имам възможност, да черпя информация от Интернет, имах доста солидна колекция с дискове и касети на групата.
Против Боно имам доста. Принципно нямам против да е политически активен, нямам против да пее за проблемите, които има в Ирландия и така нататък. Това, което е най-дразнещото е, че U2 взимат по 1 000 000$ на концерт (като всяко турне има по около 100 концерта), а молят Г8 да опрости дълговете на Южна Африка... Що за глупост е това ? Една елементарна сметка показва, че за последните 10 години U2 са стрували  400 000 000$ на феновете си само от концерти. Като това не включва и продажби, странични приходи, данъци и т.н.
Как е възможно една такава група да ми говори за благотворителност ?

Отделно Боно успя да се появи и с американският флаг пред милиони телевизионни зрители малко след 9/11... Защо сега не излезне да пее с яке с флага на Ирак ? Защото в Ирак U2 не продават толкова, колкото в САЩ, как защо. Цялата тази история е толкова смешна, че по-смешно от нея може да е само, ако в момента Кийт Ричардс излезне с кампания от която набира пари за лечение на наркозависими.

Отделно, музиката им не струва... Или хайде, не че не струва, но в сравнение с албумите до 97ма... е доста по-слаба, но за сметка на това по-популярна. Което за пореден път доказва, че не е важно дали си добър, а дали те показват по-често в медиите.

Музиката в крайна сметка е свързана с това нещо... за съжаление. Тоест... ако утре фронтмена на някоя свръх безизвестна група се появи по всички медии... и остане там за 2-3 години, със сигурност ще чуя нещо на тази група, дори и да не искам. Да не говорим, че много хора просто взимат нещата, които им се предлагат като готов продукт, вместо да търсят нещо, което има повече смисъл.

Приликите между U2 и DM са много. Като се започне от сходните клипове и обложки, понеже са правени от един и същи човек, премине се през продуцирането на част от албумите... и се завърши с  издаването на албуми, компилации и т.н. С оглед на това, че Боно е направил дует с кой ли не... само не и с Дейв или Мартин... Това ще бъде просто върха на тъпотията.
Последна редакция: 05 Януари 2007 от Recoil
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #131: 05 Януари 2007

И мен U2 нещо започнаха да ме дразнят,по-точно Боно.Много ме дразни това,че всички забравят останалите членове на групата и се говори само за Боно.Ми той като иска толкова да се издига може да се отдели от групата,която лично за мен вече не съществува.Вече като се каже U2 се сешам само за благотворителните каузи.И за мен те се правят само,за да се вдига шум.
Общо взето май се изтгубиха като група.Пък и факта,че си пускам само стари хитове(и както разбирам не съм единствената такава)мисля,че говори достатъчно.

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #132: 05 Януари 2007

И мен U2 нещо започнаха да ме дразнят,по-точно Боно.Много ме дразни това,че всички забравят останалите членове на групата и се говори само за Боно.Ми той като иска толкова да се издига може да се отдели от групата,която лично за мен вече не съществува.Вече като се каже U2 се сешам само за благотворителните каузи.И за мен те се правят само,за да се вдига шум.
Общо взето май се изтгубиха като група.Пък и факта,че си пускам само стари хитове(и както разбирам не съм единствената такава)мисля,че говори достатъчно.
О да, някъде бях гледал, че Боно можел да се откаже от U2 поради голямата му ангажираност към ООН. Ухилен
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #133: 06 Януари 2007

Моdy,според мен не трябва да съдиш толкова сурово Боно.Наистина вярно е това,че в последните 2 години музиката на U2 е насочена по-скоро към масата.От друга страна,за да си известен трябва да правиш компромиси.И едното винаги е за сметка на другото.В случая U2 са решили да занемарят истинските си възможности за сметка на известността.Същото според мен стана и при RHCP.В много случаи това е тактика на групите-продават това,което масово се търси.Много групи дори си признават,че умишлено са комерсиализирали музиката си.
Каквото и да правят сега,важното е това,което са оставили зад себе.А то определено е много.Песни като “Vertigo”,”City of blinding lights” и почти всички от албума “How to dismantle an atomic bomb” не могат да се сравняват с такива като “Exit”,”Who’s gonna ride your wild horses”,”Love is blidness” и много други.
Боно все пак е посланик на добра воля към ООН от 1989 г.Но в последните няколко години медиите ожесточено разпространяват всякакви новини,свързани с благотворителната му дейност.Не смятам,че самият Боно толкова много иска да в обсега на различните медии.Според мен този негов образ на спасител, бе създаден именно от тях.До някъде и той се опитва да го поддържа.Но когато нещата опират до това да правиш добро на тези,които имат нужда от помощ,тогава смятам,че е по-добре такива хора да бъдат подкрепяни,колкото и дразнещи да са за околните.
Дразнещ е и фактът, когато търсиш информация в интернет за бедността по света,да намираш повече статии за Боно,отколкото данни за бедните.
Все пак Боно е лицето на U2,и ако другите членове на групата се чувстваха в сянката му,отдавна щяха да я напуснат.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #134: 06 Януари 2007

Не смятам,че самият Боно толкова много иска да в обсега на различните медии.

Аз пък съм на точно обратното мнение:
http://vikingphoenix.com/Holidays/Time_cover_large.jpg

Като не иска да се бута в медийте, защо позира за корица на Time magazine, която е с подзаглавие "Не се смейте, най-голямата рок звезда на света е на мисия, за да промени нещата"

Да вземем да пратим статистика от пътни инциденти в България... Там водим доста пред повечето държави. Може да ни помогне с нqкой концерт, на който да ни накара, да се обадим на министъра на транспорта...
Или другата ми любима тема Боно с фланелка "Свобода за българските медици в Либия!"
Последна редакция: 06 Януари 2007 от Recoil
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.