DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: Бихте ли присъствали на коктейла в събота на обяд
ДА - 32 (84.2%)
НЕ - 6 (15.8%)
Общ брой гласове: 38

Страници: 1 ... 7 8 [9]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [2-3 МАРТ 2007] - DM.org Convention 2007 - клуб Петното, Пловдив  (Прочетена 60978 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #120: 23 Март 2007

Вярно, че май всички преминахме тези 75 процента, но като се замисля май публиката нямаше нищо против  Усмивка
Да, в регламента по спомени беше заявено "поне 75%" това е защото аз лично се опасявах, че част от DJте няма да включат достатъчно DM в сетовете си, затова се въведе това ограничение. ..

Е да, но точно това "поне" позволи да се заобиколи въпросния регламент... освен това не беше уточнено добре, че трябва да има 75% ДМ на сет... та и тук имаше малко свободна интерпретация...  Намигване

See what I see!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #121: 23 Март 2007

Относно жребия - вероятно говориш така, защото беше втори... от позицията на наблюдаващ ще кажа, че жребия имаше огромно значение... и не, че касаеше толкова избора на песните - просто още в началото на втория сет на Миро, всички в клуба бяха гласували, което означава, че просто последните не са имали толкова възможност да се представят...  да, въпрос на късмет е кой ред ще ти се падне, но не подценявай късмета, че беше втори, защото лично според мен, това беше най-добрата позиция...

Ако говорим за това - да, втората позиция е най-добрата и тя беше ключова за мен. Иначе имах предвид чисто и просто избор на песни, не за това кой каква възможност е имал да бъде оценен от публиката, което вече е друга тема.
Последна редакция: 23 Март 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #122: 23 Март 2007

Иначе имах предвид чисто и просто избор на песни
Избора на песни пак е ограничен когато си примерно 4ти и 8ми или 3ти и 7ми. Още повече, ако се стремиш да смесваш песните по темпо. Много често остават песни, които са в твърде различно темпо и трудно може да ги смесиш. А още по-неприятно е когато повечето песни, които може да смесиш с затворени очи са били просто пуснати малко преди ти да се появиш зад пулта.
Мога да дам сигурно доста примери, но най-видимият беше с Personal Jesus. Без никакви проблеми щеше да се впише в моя сет след Just Can't Get Enough или пък след Something To Do. Вероятно щях да използвам Pump Mixa за да го синхронизирам с последните тактове на Something To Do и след това да го синхронизирам с концертната версия от София... на която хората щяха да могат да крещят "Reach Out And Touch Faith" на воля. За сметка на това чухме версията на Marilyn Manson и Boys Noize Rework, като ако трябва да бъда честен... финалната част на миксирането - акустичната версия беше просто излишна... Ето за такива моменти обикновено става въпрос. Сега друг е въпроса, че ако МО. не я беше пуснал, то ти със сигурност щеше да я пуснеш за сметка на Blue Dress или Mercy In You Усмивка Докато Юли по-скоро би я пропуснал или евентуално би я включил след World In My Eyes, но се съмнявам. Та, за това горе-долу става въпрос. Имаш избор, има и песни, които останаха и не чухме, но в някои случаи тези песни накрая се чудиш в какви варианти да ги пуснеш, за да не изгониш хората, които са останали.

Мисълта ми е, че без проблеми може и да са 6 DJя, които да се сменят цяла вечер. Ако се доизпипа и регламента, може да се получи така, че пак да останат 2-3 песни, които да си кажеш "ей, ама знаеш ли, не чухме тази песен" или пък "знаеш ли какво забравих да пусна?".
Последна редакция: 23 Март 2007 от Recoil
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #123: 26 Март 2007

Най-после свърших нещо, което отдавна се каних да направя, но все не ми оставаше време. Успях да възстановя първия сет, който може да се изтегли оттукЗъл

Depeche Mode - Higher Love
Depeche Mode - I Feel You (Live / Sofia)
Depeche Mode - Walking In My Shoes (Live / Sofia)
Depeche Mode - Home
Depeche Mode - In Your Room (Album Ver.)
New Order - Crystal
Depeche Mode - Strangelove
Placebo - Every You Every Me

Приятно слушане и надявам се поне за миг да се пренесете отново на партито Усмивка
Последна редакция: 19 Април 2007 от The Fein

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #124: 31 Март 2007

При възстановяването на първият сет се оказа, че оригинално е бил около 39 минути. Затова реших да добавя и още една песен при възстановяването, която бях репетирал първоначално с няколко други, които за съжаление бяха пуснати преди това от другите DJи.

Depeche Mode - Newborn
Depeche Mode - Freelove (Flood Mix)
Depeche Mode - A Pain That I'm Used To (Shunt's Extended Ver.)*
Depeche Mode - Nothing
Depeche Mode - Never Let Me Down Again (Shunt's Extended Ver.)
Depeche Mode - Pleasure, Little Treasure (Glitter Mix)
Depeche Mode - John The Revelator
Depeche Mode - Behind The Wheel / Route 66
Camouflage - I Can't Feel You (Extended Version)

* Добавена при възстановяване на сета.

djshunt.03.03.07.mp3

Извинявам се предварително за качеството и за разликата в нивото на звука.
Последна редакция: 31 Март 2007 от Recoil
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #125: 09 Април 2007

Аз реших да запиша втория си сет, защото ми е по-интересен като песни и като начин на смесване. Записах го на един дъх, с всичките малки недостатъци .. както е и на живо. Можете да го дръпнете от този линк.

Martin Gore - Compulsion
Depeche Mode - Everything Counts
New Order - Thieves Like Us
Depeche Mode - To Have And To Hold
Depeche Mode - Sea Of Sin
De/Vision - Drifting Sideways
Depeche Mode - World In My Eyes (Cicada Remix)
Depeche Mode - Nothing To Fear
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #126: 09 Април 2007

Искам да благодаря на Юли, Миро и Светльо, че постнаха тук сетовете си!  Одобрение Много ми е приятно да ги слушам, защото на всяка песен ми изникват спомени в главата, пък и ще си ги пазя за да дразня съседите, като ги пускам на бъдещите ми 'градински' партита!  Намигване
Надявам се и МО да постне своят предпочитан сет Усмивка
Идеята определено ми хареса!  Усмивка
Последна редакция: 09 Април 2007 от yori
MO.
Гост
Отговори #127: 13 Април 2007

Аз няма да "възстановявам" сетовете си от 3-4 март, така, че дори и да си помисли някой нещо негативно за отношението ми към идеята нека помисли над следното....... Тва е неповторим момент и сяка имитация краде от заряда на момента.....песните сме ги слушали стотици пъти и след като не е помислено да се записва на живо за мен е безмислено да се симулира и подрежда това, което е било спонтанно на живо!  Усмивка В моите сетове имах и малко моментни включвания с тва кое кога да пусна без никав план преди това, вдъхновение и вокали на живо, които съм дал от себе си в онзи момент и предпочитам да се запазят в оригинал само в спомените ни......така е по-красиво за мен и според мен, другото е като да слушаме брилянтен студиен запис на концерт.....не че има много пряка връзка само сравнение за принципа.......затова няма да сглобявам песните, които съм пускал или пял или там квото е за всеки един от Вас и пускам на линк тук! Естествено съм чел всички постове и мрънкания на Миро как кой кво бил пуснал или се бил подготвил  Намигване (нищо лично много обичам Миро и бих се уженил за него ако земе американско поданство  Ухилен), но яз бях гост диджей и се съобразих с недообмислените правила и дори се опитвах да съм полезен в повече за орагнизацията и всичко си стана супер според мен! Ако е било битка, то е било символично, но да се меря с "Walking in my shoes" не мерси, не съм пускал за да спечеля парите от входа, а за да ни е готино на всички и съм се раздал за момента. Всичко записано сега би било зачеркване според мен на онези незабравими моменти......предстоят ни безброй такива, вярвам го!  Готин Ангелче Одобрение Готин

"........we have all the time in the world........"

www.myspace.com/moloveblaster
www.invitroindependentmusic.com
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #128: 13 Април 2007

Аз няма да "възстановявам" сетовете си от 3-4 март, така, че дори и да си помисли някой нещо негативно за отношението ми към идеята нека помисли над следното....... Тва е неповторим момент и сяка имитация краде от заряда на момента.....песните сме ги слушали стотици пъти и след като не е помислено да се записва на живо за мен е безмислено да се симулира и подрежда това, което е било спонтанно на живо!  Усмивка В моите сетове имах и малко моментни включвания с тва кое кога да пусна без никав план преди това, вдъхновение и вокали на живо, които съм дал от себе си в онзи момент и предпочитам да се запазят в оригинал само в спомените ни......така е по-красиво за мен и според мен, другото е като да слушаме брилянтен студиен запис на концерт.....не че има много пряка връзка само сравнение за принципа.......затова няма да сглобявам песните, които съм пускал или пял или там квото е за всеки един от Вас и пускам на линк тук! Естествено съм чел всички постове и мрънкания на Миро как кой кво бил пуснал или се бил подготвил  Намигване (нищо лично много обичам Миро и бих се уженил за него ако земе американско поданство  Ухилен), но яз бях гост диджей и се съобразих с недообмислените правила и дори се опитвах да съм полезен в повече за орагнизацията и всичко си стана супер според мен! Всичко записано сега би било зачеркване според мен на онези незабравими моменти...

Странно, аз примерно никога не съм разглеждал така нещата. Смятам, че подобни записи са просто добър спомен и поне при мен това действа - често сякаш просто се връщам отново в онези нощи в Петното. Целта не е някой да се мери с другия, най-малко пък в този случай, а и мисля, че има и други песни и смесвания, които си заслужават да се чуят освен 'Walking In My Shoes'. Така че за мен това не е зачеркване на незабравимите моменти, а по-скоро дебело подчертаване.
Но предполагам имаш концерта от София?

Ако е било битка, то е било символично, но да се меря с "Walking in my shoes" не мерси, не съм пускал за да спечеля парите от входа, а за да ни е готино на всички и съм се раздал за момента.

Тук има малка двусмисленост, която елегантно ще се опитам да игнорирам от съзнанието си.

MO.
Гост
:)
Отговори #129: 13 Април 2007

Fein в поста ми няма грам негативизъм или несъгласие с това кой е спечелил за най-добър от музикланите джокери! Аз най-малко имам нужда от този приз!  Намигване Концерта от София знаеш го имам и на оригинално циди даже, не от дир.бг както много от нас си го свалят....знам, че знаеш ама да си прозвучи както го пише по селските книги.....ха ха  Одобрение  не на пиратствотооооооооооооо......поне за концерта от София!  Одобрение Готин Ухилен......песента сравних с това, че сет с оригинали е едно, сет с пеене на живо и незаписано на момента.....не се ли сещаш, май не! Все пак имам право на мнение и то го написах 1 път едва сега, необходимо ли е да го анализираш така задълбочено, нека си помним мига с усмивка, смесване невероятно не забелязах, колкото и да бехме репетирали ......аз на момента квото се е случило не е ли документирано след тва ми е имитация, не ми е същото тва е!  Усмивка Очиврът Готин

www.myspace.com/moloveblaster
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #130: 18 Април 2007

Привет! Усмивка С огромно закъснение, но най-после качих в YouTube краткото филмче, което направих по време на футболната среща Пощурял.
По неизвестни за мен причини в YouTube звукът леко се разминава с картината, която пък е доста замазана Тъжен, но все пак се надявам, че филмчето ще ви донесе приятни спомени от втория DM.org Convention. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #131: 13 Май 2007

Ето и за протокола сетлиста от 2ри Март, петък:

Kate Bush - Running Up That Hill
Visage - Fade To Gray
Soft Cell - Taited Love (Club 69 Remix)
Depeche Mode - Personal Jesus (Holier Than Thou Approach) / (Live / Sofia)
Depeche Mode - Pleasure, Little Treasure
Depeche Mode - Suffer Well
Depeche Mode - Behind The Wheel
Depeche Mode - Route 66
De/Vision - Try To Forget
Depeche Mode - Master And Servant
Depeche Mode - Nothing To Fear
Client - Here And Now (Cicada Remix)
The Cure - The Walk (Infusion Remix)
Depeche Mode - World In My Eyes (Cicada Remix)
The Cure - Fascination Street
Depeche Mode - Black Celebration
Depeche Mode - Something To Do
Depeche Mode - Photographic
Depeche Mode - Stripped
Depeche Mode - Higher Love
Depeche Mode - Fly On The Windscreen

Също така, ако случайно някой е записвал видео на 2ри или 3ти и има що годе приемливо качество, би било много добре да го сподели с нас.
Последна редакция: 13 Май 2007 от Recoil
Страници: 1 ... 7 8 [9]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.