DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [23 МАРТ 2011] Depeche Mode - Remixes 2: 81-11  (Прочетена 18537 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #30: 29 Май 2011

Според мен Алън е искал да покаже пълния възможен потенциал на песента във всичките и аспекти. Той е създал не ремикс, а виртуозно произведение разглеждащо In Chains от различни ъгли, в най-добрата възможна светлина. Не знам дали е съзнателно търсен ефект или просто това си е стила му, но е успял на 100%.
Колкото до ремикса на Behind The Wheel, все още си ми харесва след около 20 слушания - много танцувален и с позитивно звучене.
Усмивка
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #31: 29 Май 2011

Просто не е честно и това си е. Тъъъъъъкмо когато човек се е примирил, че Алън Уайлдър и Депеш Мод няма шанс да пресекат пътищата си отново... нещо такова се появява. Ей така, колкото да дразни и да напомни (сякаш има нужда от напомняне) какво би могло да бъде.... От друга страна, вместо да мрънкам мога да се наслаждавам на нещо наистина великолепно. И точно така мисля да постъпя.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #32: 03 Юни 2011

Ето и едно интервю с Dave  относно предстоящия албум в предаването Soundcheck на радио WNYC. Dave говори за това каква музика е слушал на 14 години, обсъжда как е правена новата версия на Personal Jesus 2011, говори и за тъмния си период. Споменава, че пише песни част от които ще са за DM, a друга част за соловия му проект. Ето и линкчето : http://www.wnyc.org/shows/soundcheck/2011/jun/02/depeche-mode-remodeled/

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #33: 08 Юни 2011

Интервю с Мартин за Variety по повод компилацията http://www.vanityfair.com/online/daily/2011/06/depeche-mode-qa.html

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #34: 08 Юни 2011

Цитат
Are there Depeche Mode fans who don’t want some of these songs fussed with at all? When you change near-holy singles like “Blasphemous Rumours” or “Enjoy the Silence,” do fans ever protest?

[Laughs.] I don’t think so, because anyone who’s that obsessed would want as many versions of the song as they could possibly find. There are Depeche Mode parties around the world where people listen to our music all night long. The more remixes we can give them, the more interesting those nights have got to be.

Колко много греши Марто с отговора си Усмивка
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #35: 08 Юни 2011

courtsy of Home

http://pitchfork.com/reviews/albums/15511-remixes-2-81-11/

За разлика от преобладващо неутралния тон на други ревюта, Pitchfork твърде не си поплюват.  Колкото и да ми е тъжно, не мога да не се съглася с част от оценките.

Ремиксите по принцип не са най-голямата ми слабост, от друга страна, има доста неща, които ми харесват.  Като цяло ми се види, че издънките са пропорционално разпределени по трите cd-та. 

still my broken wings you choose to mend
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #36: 11 Юни 2011

За разлика от преобладващо неутралния тон на други ревюта, Pitchfork твърде не си поплюват. 

Pitchfork често критикуват неща, които си заслужават да бъдат критикувани, но не заради това, за което трябва да бъде критикувани.  Усмивка Ако има някаква битка старо срещу ново и кое е по-добре, в такъв материал отговорът се корени при хората, които работят по него, а не обратното.

Иначе и аз като част от ремикс скептиците нямах особени очаквания, но има десетина трака, които представят много креативен поглед към иначе познатия звук и това са основно по-новите. Ако има проблем, то той е донякъде свързан с цитата на Мартин - твърде много талантливи имена са използвани за една и съща песен.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #37: 12 Юни 2011

Част от ремиските са ужасни, ако ще и мега талантливи хора да са работили по тях, то таланта им далече не е блеснал в работата им. Визирам ремикса на Clark на Freestate. Вокалите и музиката се разминават по ритъм и тон, което на моменти звучи изнасилено.  Като цяло много се радвам, че не съм си купил делукс изданието, сигурно щеше да ме е яд, ако бях отделил пари.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #38: 16 Юли 2011

Едно интервю от юлското издание на Mojo с информация около несъстоялата се съвместна работа с Ник Кейв и Grinderman, албумът на Мартин и Винс, както и малко около бъдещите планове:

Цитат
DEPECHE TALK NEW SOUNDS, REUNITING WITH VINCE CLARKE AND CHASING NICK CAVE.
BY DAVID BUCKLY

“We were doing remixes before it was hip to do them”, declares Depeche Mode vocalist Dave Gahan of latest release Remixes 2: 81-11. Songwriter Martin gore is also bullish about the collection, which gathers new and vintage versions of tracks from across the group’s career. “I think Alex Metric has done an amazing job of Personal Jesus, for example”, he says. “He’s got the essence of the original but he’s made it a bit more current.”

Making the original essence current could be de Mode’s modus operandi, as shown by an impending collaborative album by Gore and original Depechie Vince Clarke, “It’s a kind of instrumental techno album”, reveals Gore. “At this point we don’t even know what name it’s going to go out under. It’s odd how it came about. He sent me an e-mail saying, “I’m thinking of making a techno album, are you interested in collaborating? No pressure, no deadline.” So I said, Yeah, why not, and it’s gone from there. The other day we spoke in a conference call, before that everything had been done by email and sending files back and forth. All the tracks are ready to be mixed now.”
Gore and bandmate Andy Fletcher also returned to the source when they DJ’ed at the celebration of 30 years of Mute records at Camden’s Roundhouse.

“There was talk about doing something live with Nick Cave”, says Gahan, who admits he doesn’t go to clubs anymore. “We both have things in common – we’ve both had songs covered by Johnny Cash, so we were maybe going to do something around that theme, but then in the end Nick couldn’t do it.”
Nick was almost on hand for the remix album too, says Gahan, whose own outside project involves Rich Machin of Soulsavers: “We were trying to get Grinderman to do a version of Hole to Feed but they were busy. I actually like that idea of an artist doing their version of a song, not like a cover, but their interpretation of it”.

Gore’s keeping schtum about new music for the follow-up to ‘09s Sounds of the Universe but he acknowledges that, “all of us in the back of our minds imagine it happening.”

Can he envisage Depeche, whose huge popularity in Europe still outstrips that of their homeland, touring in 10, 15 years’ time – the Rolling Stones of electronica?

“I didn’t think I would ever actually be saying this”, Gore reflects, “but I love touring! Unfortunately, for most of our career, I couldn’t really say that because… I always had fun but I was a big drinker and partier, so I spent most of our touring days feeling terrible. Now I can just enjoy things so much more. If we can make another album, I’ll be really happy and then we’ll take it from there. We’ll take it one step at a time, one album at a time, one tour at a time.

dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #39: 26 Септември 2011

Ето и едно интервю с Dave  относно предстоящия албум в предаването Soundcheck на радио WNYC. Dave говори за това каква музика е слушал на 14 години, обсъжда как е правена новата версия на Personal Jesus 2011, говори и за тъмния си период. Споменава, че пише песни част от които ще са за DM, a друга част за соловия му проект. Ето и линкчето : http://www.wnyc.org/shows/soundcheck/2011/jun/02/depeche-mode-remodeled/

Благодаря за интересното интервю.  Усмивка
Аз в момента слушам новите ремикси на плейра си. Повечето много ми харесват особено на по новите парчета. Като почитател на електронната музика мисля, че много добре са се получилли, а и е много яко, че мога да слушам любими песни в други варианти. Все пак Депеш правят вдъхновяваща музика  Ухилен
Любимите ми ремикси са:
Dream On - Bushwacka Tough Guy Mix Edit (2001)
Suffer Well - M83 Remix (2006)
John The Revelator - UNKLE Reconstruction (2006)
In Chains - Tigerskin's No Sleep Remix Edit (2011)
Peace - SixToes Remix (2009)
Wrong - Trentemøller Remix (2009)
Walking In My Shoes - Anandamidic Mix (1993)
Fragile Tension - Peter Bjorn and John Remix (2009
The Darkest Star - Monolake Remix (2006)
и на Personal Jesus ремиксите също много ме кефят.
Май много изброих хехе, но таланливи хора какво да се прави.  Плезене

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.