DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Печат  
Автор Тема: Депеш Мод в пресата  (Прочетена 55233 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
Отговори #75: 30 Ноември 2006

Въпрос №2:
- Смятахте ли се за новатори по онова време?

Анди Флечър:
- Не, ни най-малко. По-късно в Детройт обаче, когато бяхме заобиколени от тъмнокожи хлапета в клубовете, осъзнахме, че сме били на прав път.

Алън Уайлдър:
- Времето между ранните "Депеш Мод" и техно културата ми се губи. Така и не разбирах хората, които ни казваха: "Вие сте на гребена на вълната!" За мен лично новите технологии никога не са били водещо начало в групата. Те бяха нещо, което използвахме и с което експериментирахме. Музиката обаче беше най-важна за нас- тогава, както и сега. Разбира се, ние бяхме отворени към новите технологии и използвахме много от модерните електронни звуци. Въпреки това ми беше странно, когато ни обявяваха за вдъхновители на техно и денс- музиката. Все още не намирам тази връзка. Мисля че денс музиката е много по-силно повлияна от групи като "Крафтверк", "Танджерин Дрийм" и другите електронни немски банди от края на 70-те години.

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #76: 30 Ноември 2006

Въпрос №3:
- Не се ли виждате като брънка от тази верига:

Алън Уайлдър:
- Да, може да се каже, че Депеш Мод са комбинация от музиката на Крафтверк и духа на пънка от края на 70-те. Това създаде странния хибрид от песни с почти анти-рок електронно звучене.

Въпрос №4:
- До каква степен бяхте наясно, че никой друг преди вас не е записвал подобна музика?

Алън Уайлдър:
- В самото начало можеха да ни обвинят в сляпа привързаност към модните течения, защото пренебрегвахме китарите. Слава Богу обаче бързо разбрахме, че  можем да сме уникални, като обединим електронните и китарните звуци. Тази симбиоза беше особено успешна по време на живите изпълнения. В по-късните ни албуми като "Songs Of Faith and Devotion" включвахме дълги инструментали с много електроника, с което нарушавахме общоприетия стандарт за група от четирима инструменталисти.

lover
Агент

Профил WWW
Отговори #77: 30 Ноември 2006

Въпрос №5:
Повечето песни на Депеш Мод се занимават с духовна или сексуална тематика. Дейв, това как ти се отразява, при положение, че ти само пееш текстовете, но друг ги е писал? Имало ли е случай, когато си казваш: "Не мога да изпея това", или си съгласен с повечето текстове на Мартин?:

Дейв Геън:
- Вероятно моята интерпретация на неговите текстове е доста различна. Ако Мартин пише за любовта и взаимоотношенията, то това са теми, които вълнуват всички. Може би аз имам по-различно мнение по тези въпроси и това се отразява на изпълнението ми. Предполагам че Мартин би изпял песните по друг начин. Думите, които той пише обаче, ме карат да се замисля за това какъв човек съм аз, как се развива моята връзка. В този смисъл текстовете на Мартин ме вдъхновяват.

lover
Агент

Профил WWW
Отговори #78: 30 Ноември 2006

Въпрос №6:
- Вие все още имате много верни фенове. Как си обяснявате това?

Дейв Геън:
- Това се дължи на много фактори.  От една страна, песните на Мартин са много лични, докосват теми, които засягат всички ни. От друга страна, феновете ни израснаха с нас. Сигурен съм, че повечето от тях, които са си купували албумите ни преди 15 години, сега имат семейства и продължават да слушат вкъщи песните ни. Малко са групите, които се задържат толкова дълго на върха.

lover
Агент

Профил WWW
Отговори #79: 30 Ноември 2006

Въпрос №7:
- Депеш Мод са изключително успешна група. Гордеете ли се с това, което пистигнахте?

Дейв:
- О, разбира се, че да! Дори само фактът, че сме заедно след 25 години, е чудо. Ако трябва да бъда честен, последната група, на която бих заложил, че ще оцелее толкова дълго, би била Депеш Мод. По дълголетие може да се сравняваме много повече с "Ю ТУ" и с "Ар И Ем", отколкото с групите, с които заедно изгряхме.

Въпрос №8:
Къде според вас се вписват Депеш Мод в музикалната мозайка на 2006-та?

Дейв:

- Не се вписваме и това започна да ми харесва. Няма друга група като Депеш Мод. Това е различна вселена, и човек трябва да се гмурне в нея, за да я усети. Силата на групата е именно в нейната уникалност. Готин Доволен

Bubeto
Кукла
Публикации: 32

Профил
Отговори #80: 30 Ноември 2006

И аз се изненадах приятно..Много рядко го купивам обаче днес си струваше УхиленТъкмо мислех да кажа за списанието, но ти си ме изпреварила  Намигване ..А мн хубаво,че си си направила труда да "публикуваш" тук интервюто:)

Seen the tears in my eyes,Heard my truth turn to lies, Seen the tears in my eyes,  I'm not proud of what I do, When I come up, When I rush, I rush for you....
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #81: 30 Ноември 2006

Това с Алън Уайлдър е много интересно....Добре, че бяха Паралели та да се съберат момчетата ]:>

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #82: 30 Ноември 2006

Да бе... И на мен ми е интересно, ама не пише никакви подробности в списанието... Само общи приказки под снимките, които ви спестих (2 реда)... Пише коя година е напуснал Алън и това е... Объркан
И на всичкото отгоре не пише кой е взел интервюто... Никакво име няма просто, което ми е малко странно... Очиврът

Но тъй като познавам един от редакторите на списанието, ше взема да го питам за някакви подробности.... Ако науча нещо интересно, ще споделя тук непременно.... Намигване Готин

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #83: 30 Ноември 2006

П.С. Статията са озаглавили "РАЗЛИЧНАТА ВСЕЛЕНА ДЕПЕШ МОД", а снимката, която са добавили за илюстрация към материала е от периода на "Music for the masses" Объркан... Впрочем публикували са и обложката на "новия "BEST OF" (с бялата роза Усмивка)

Благодарности за информацията, най-вероятно щях да пропусна да си купя този брой на "Паралели". Още повече, че на корицата изобщо не е споменато въпросното интервю с DM Объркан. Най-ценното за мен е страхотната снимка, която са избрали, много добре пасва с черно-бялата визия на обложката Одобрение. Иначе нищо ново не са казали, дори ме съмнява, че интервюто е ново, при условие, че не се споменава нищо за самия албум или Martyr Тъжен . Статията все пак е добро попълнение за колекцията ми. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #84: 30 Ноември 2006

Иначе нищо ново не са казали, дори ме съмнява, че интервюто е ново, при условие, че не се споменава нищо за самия албум или Martyr Тъжен .

Вероятно е някое от интервютата към римастърите, а може и да има EPK към сборния албум, но не съм сигурен за това, тъй както както ти каза - не се споменава нищо за него.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #85: 30 Ноември 2006

Иначе нищо ново не са казали, дори ме съмнява, че интервюто е ново, при условие, че не се споменава нищо за самия албум или Martyr Тъжен .
И мен ме съмнява. И не само дали е ново интервюто, а и как така е "специално за Паралели"?! Дали ако беше така, въпросите щяха да са свързани само със семплиране и текстове на песни? Или аз съм много тъпа и го разбарам грешно това "Специално интервю за "Паралели" със съдействието на Вирджиния рекърдс"? Знаех си да не го купувам списанието, за да не се дразня и пак... не можах да се сдържа! Да се пишат такива неща е глупаво! Иначе някои от отговорите ми звучат познато, сигурно съм ги чела в Голата истина (това за семплите, например), а най-вероятно, както Светльо казва е да са от някой римастър, за да има и коментари на  Алън ... ох, не знам. Първо се смях, после се нервирах! В броя на "Паралели" около концерта в София бяха публикували много хубаво интервю, но сега...

The more I look   The more I see   The more I feel
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #86: 30 Ноември 2006

- О, разбира се, че да! Дори само фактът, че сме заедно след 25 години, е чудо. Ако трябва да бъда честен, последната група, на която бих заложил, че ще оцелее толкова дълго, би била Депеш Мод. По дълголетие може да се сравняваме много повече с "Ю ТУ" и с "Ар И Ем", отколкото с групите, с които заедно изгряхме.

нищо против Паралели нямам, оба4е това съм го чела и в Ритъм и в Егоист
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #87: 30 Ноември 2006

Ама много сте лоши! ТъженАко не пишат нищо-защо не пишат,ако пишат-Това вече го знаем и сме го чели! ОбърканЯсно е,че сме чели и знаем почти всичко(не харесвам Паралели)но аз се радвам че им обърнаха внимание(пресилено и не на място,но внимание)Някога мечтаехме за това внимание! Намигване

Let me show you the world in my eyes...
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #88: 01 Декември 2006

На мен ми хареса следното изкаване на Дейв,след като са го попитали
"Къде според вас се вписват ДМ в музикалната мозайка на 2006 г.

Дейв:Не се вписваме и това започва да ми харесва.Няма друга група като ДМ.Това е различна вселена и човек трябва да се гмурне в нея,за да я усети.Силата на групата е в нейната уникалност.

Колкото и да се пише за ДМ темата никога няма да се изчерпа.ДМ са били актуални в миналото,актуални са сега и ще бъдат и в бъдещe.
Каквото да се пише никога няма да е достатъчно.Затова всяко интервю,дадено от тях е повече от ценно. Усмивка

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #89: 01 Декември 2006

Цитат
Колкото и да се пише за ДМ темата никога няма да се изчерпа.ДМ са били актуални в миналото,актуални са сега и ще бъдат и в бъдещe.
Каквото да се пише никога няма да е достатъчно.Затова всяко интервю,дадено от тях е повече от ценно.

Абсолютно! Аз затова го и публикувах тук интервюто - не защото нещо кой знае какво ново се казва в това мистероизно интервю, а защото за мен и още много хора тук е ценно всичко, свързано с тях...  Очиврът

Между другото, Rush_for_DM, и мен много ми хареса тоя последен отговор на Дейв, но се учудвам само, че чак сега му се е понравило това да не се вписват по някакъв начин... Та те -отдавна е ясно!- са отвъд всякакви граници, ограничения и определения......... Готин
Последна редакция: 01 Декември 2006 от Admirer

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.