DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Омраза и любов  (Прочетена 8076 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #15: 16 Декември 2008

Я гледай ти ...
сапунката се съживи.  Ухилен

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #16: 16 Декември 2008

Какво през 3 мнения се поства "за сапунката". 1. Ако не ви е интересно - не четете и 2. Ако беше помислила малко, щеше да разбереш, че мнението ми няма нищо общо с по-долните. Свободна си пак да напишеш, че сапунката се съживи.
Последна редакция: 16 Декември 2008 от Spellbound
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #17: 16 Декември 2008

Какво през 3 мнения се поства "за сапунката". 1. Ако не ви е интересно - не четете и 2. Ако беше помислила малко, щеше да разбереш, че мнението ми няма нищо общо с по-долните. Свободна си пак да напишеш, че сапунката се съживи.
Ето и следващият 1258 епизод... Намигване

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #18: 04 Януари 2009

Според Далай Лама (който тук цитира Шантидева) враговете са не само необходими, но жизнено важни, защото предоставят най-добрата възможност да практикуваме търпимост и смирение, които пък са основата за изграждане на есенциалното за будизма универсално състрадание (How To Practice: The Way to a Meaningful Life. Pocket Books, 2002; с. 74-75). Което, предполагам, означава, че да, трябва да ги обичаме, поне според будизма Усмивка

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #19: 05 Януари 2009

Краткият ми житейски опит показва, че 21 в. е век на парадокси - темите, които звучат банално и смятаме за изчерпани, всъщност са ни доста далечни. Не знам дали съм единичен случай, но това наистина ми се случва все по-често.
По темата...мнението ми ще е в разрив с вече казаното, защото смятам, че омразата може да роди любов и любовта може да роди омраза. Ставала съм свидетел и на двата процеса. А колкото до това да мразиш или да обичаш - за мен е важно всичко да е в граници (може да прозвучи странно, но... и омразата може да бъде ефикасна на моменти, стига да е премерена) .
За себе си мога да кажа, че трудно разбирам дали изпитвам любов. А ако все пак някога съм мразила, то е било за кратък период и е било несъзнателно...  Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #20: 05 Януари 2009

Краткият ми житейски опит показва, че 21 в. е век на парадокси - темите, които звучат банално и смятаме за изчерпани, всъщност са ни доста далечни. Не знам дали съм единичен случай, но това наистина ми се случва все по-често.

Според мен това е нормално, всяка епоха преразглежда определен набор от теми, които бихме могли условно да наречем фундаментални за човечеството (направлението от средата на 20 век (ако не се лъжа) История на идеите е изградено на подобна идея) през призмата на съответното време. Старите дифиниции и конвенции престават да бъдат актуални и се появява необходимост от нови. Тогава става много вълнуващо, особено в изкуството. Но не бих могла да определя дали сме в такова време сега Усмивка

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #21: 09 Януари 2009

Старите дифиниции и конвенции престават да бъдат актуални и се появява необходимост от нови. Тогава става много вълнуващо, особено в изкуството. Но не бих могла да определя дали сме в такова време сега Усмивка

Мисля си, че сме в точно такава ера  Усмивка Ако човек се огледа - всичко в първото десетилетие на 21-ви век прави нещо като ретроспекция на отминалия 20-ти. А и предполагам, че всеки период преоткрива едни и същи истини за едни и същи неща (любов, омраза, etc.), но сякаш с времето ги назовава все по-директно.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Palada
Агент
*
Публикации: 90

Профил
Отговори #22: 05 Май 2009

Принципно няма нищо по-хубаво от това да обичаш и да си обичан. Понякога обаче любовта си тръгва и тогава крачката от обич до омраза е съвсем малка. От човека зависи да не прекрачи границата. По-скоро трябва да се опита да съхрани себе си и да не се поддава на отрицателните емоции. Така мисля. На всеки се случва да бъде наранен, важното е после да стане и да продължи. Така че - обичайте и бъдете обичани.
Туй то от мен по темата.
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.