DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: the dancing robots cabaret  (Прочетена 4684 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
06 Май 2007

The Dancing Robots Cabaret е твор4ески колектив, който съ6тествува от около година и половина, въпреки, 4е някои от 4леновете му продължават да твърдят, 4е той изоб6то никога не е съ6тествувал и вси4ко е само плод на болните мозъци на останалите му 4ленове.

Накратко за The Dancing Robots Cabaret. Стилът им може да се опи6е като пресе4ната то4ка на украинската самба, исландското реге и българсото диско, или с други думи казано - вси4ко, което се намира между ло6ия джаз и добрия хеви метъл. Някои критици твърдят, 4е The Dancing Robots Cabaret са основателите на стила Cosmopop, от което твърдение 4леновете на групата биха искали коренно да се разграни4ат.

Първият албум на групата носи името "Rare Tracks From the Paris Period (Part 2)". В момента те4е работа по втори албум, който за момента няма заглавие, ако не се смята предложението на един от 4леновете новият албум да се казва "Letters from the Boogie Side of the Moon".

The Dancing Robots Cabaret са:

Robot 1 (David Pascual (aka Mr. Perfumme), Spain) - vox
Robot 2 (Ivan Kolesov, Russia) - flute, programming, rapping
The Robot Who Cannot Dance (Konstantin Todorov, Bulgaria) - guitar, piano, programming, vox
The Mutant (Dan Budai, Jupiter) : bass (sometimes didjaridu), smoking

Тук ( http://www.myspace.com/thedancingrobotscabaret ) можете да нау4iте пове4е за групата и да 4уете няколко песни. Ако някой се интересува от музиката ни - нека да ми пи6е, 6те се радвам.
Последна редакция: 06 Май 2007 от atomheart
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #1: 08 Май 2007

Слушах някои от нещата ви и съм впечатлен! Доста интересен стил(който много ми допада) между Trip Hop/Pop/Rock/Industrial. Определено ми харесва! Усмивка
А албумите ви продават ли се някъде и как може човек да се сдобие с такъв евентуално?
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #2: 08 Май 2007

А албумите ви продават ли се някъде и как може човек да се сдобие с такъв евентуално?

Мерси за отговора.  Усмивка Записите ни, разбира се, не се продават, но щом проявяваш интерес, мога да ти изпратя на имейла няколко песни, или пък по пощата целия албум. Пиши ми на ЛС как предпочиташ.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #3: 08 Май 2007

Пожелавам успех на The Dancing Robots Cabaret. Изслушах 4-те песни представени в профила им в MySpace и имам своя фаворит, а именно:
Good Night Berlin
Харесва ми това, че в пренаситената от млади групи атмосфера, вашата успява да намери неизвървяна пътека и да върви по нея, звучейки като...себе си!
Още веднъж ви пожелавам успех!
П.С. Ще се радвам ако се сдобия с Good Night Berlin за музикалната си колекция.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #4: 09 Май 2007

atomheart, надявам се доброто начало, което сте поставили, да намери своето плодотворно и успешно продължение  Усмивка
аз си харесах bossa nova, която намирам за свежо, chillout звучащо парче, с което бих се радвал да се сдобия.
Успех и от мен и дано вдъхновението и новите идеи не секват Усмивка!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #5: 09 Май 2007

аз си харесах bossa nova, която намирам за свежо, chillout звучащо парче

имам своя фаворит, а именно:
Good Night Berlin

до какво могат да доведат различните музикални, и не само, интереси Намигване bossa nova е парче, което не ми се вписва особено при останалите, и всъщност не ми и харесва, но веднага се сетих на кого би направило впечатление Намигване
също както ми беше ясно, че Good Night Berlin би се харесало на kirilart, като имам предвид музикалната му колекция Усмивка
във всеки случай и аз съм на мнение, че има нещо в Кабарето, давайте нататък Усмивка
на мен ми е трудно да си избера фаворит, и трите парчета (без боса новата) ми харесват, може би идеята в Space Cow Boy ми е най-интересна за момента, но това не го прави фаворит (там български ли чувам, или? всъщност можем ли да прочетем някъде текстовете?)

ages of delirium
curse of my oblivion
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #6: 09 Май 2007

Цитат
може би идеята в Space Cow Boy ми е най-интересна за момента, но това не го прави фаворит (там български ли чувам, или? всъщност можем ли да прочетем някъде текстовете?)

Да, български. Space cow boy (познато още под името Dodesheide Blues)  беше предвидено за един друг проект (Нищо Общо) и концепцията му беше съвсем различна, но ето какво се получи в крайна сметка след намесата на роботите. Текстовете на песните от mySpace-a (с изкл. на Боса Нова, тъй като тя е изпята на изцяло импровизиран псевдо португалски) са в прикачения файл.

Вярно е, че песните от целия ни албум на пръв поглед нямат много общо една с друга - пълна каша от стилове и текстове на 5 различни езика, но това само по себе си може би е нещо стилоопределящо...  Усмивка 

* tdrc lyrics.pdf (38.39 KB - свалено 208 пъти.)
Последна редакция: 09 Май 2007 от atomheart
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #7: 09 Май 2007

И аз се присъединявам към добрите отзиви за групата! Усмивка Но забелязвам, че atomheart не е споменал за една специална песен на една специална група, на която The Dacing Robots Cabaret са направили кавър  Намигване

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #8: 20 Май 2007

След като изслушах няколко пъти четирите парчета, ми се иска да споделя, че групата определено е доста интересна, а още повече се радвам, че в нея има българско участие, при това на човек от нашия форум... радвам се, защото напоследък все по-рядко свързвам интересната музика с България...

Определено Stupid Rockie доста ми хареса и ако имате повече песни с подобно звучене, считайте, че сте спечелили фенка в мое лице Намигване
Good Night Berlin също е доста приятно парче и определено ми допада... в Space Cow Boy музиката е страхотна, но вокалите ми идват малко истерични... а Bossa Nova не съвпада особено с музикалните ми предпочитания, което не означава, че е лоша, просто на мен не ми харесва особено...

Пожелавам успех на групата и се надявам да продължавате да правите интересни неща... и да ги издадете също!
Последна редакция: 22 Май 2007 от Kevy

See what I see!
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #9: 22 Май 2007

И аз се присъединявам към добрите отзиви за групата! Усмивка Но забелязвам, че atomheart не е споменал за една специална песен на една специална група, на която The Dacing Robots Cabaret са направили кавър  Намигване

Първо, мерси на всички, които са отделили време и са имали търпението да изслушат 4-те песни. Предполагам, че The Fein има предвид една песен, която е базирана върху Clean (Bare) на ДМ с променена мелодия и испански текст, който разказва тъжната история на невъзможната любов между двама астронавти намиращи се на две отдалечени планети... Ако някой има смелостта да се подложи на изпитанието да чуе тази песен, нека ми пише на ЛС, ще му я пратя заедно с всичките ни извинения, ако по някакав начин това опорочава обичта му към ДМ.
Последна редакция: 22 Май 2007 от atomheart
suffer_well
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #10: 24 Май 2007

Много сте яки,така да се каже =>
Виждам,че основно на испански са ви говорили,дано постигнете популярност и в България,а после...където искате :>
На мен ми хареса най-много "Space cow boy",в която до колкото чух има и пеене на български  Одобрение
Последна редакция: 24 Май 2007 от suffer_well
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.