DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: the fein: поезия, проза, поезия като проза, проза като поезия  (Прочетена 18157 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
06 Май 2007

Днес на блога си публикувах няколко стихотворения, по които усилено работих през последните един-два месеца. На същия адрес ще имате възможност да сте в течение на всичко, което правя в бъдеще. Градивни коментари и мнения са добре дошли Усмивка

Последна редакция: 25 Октомври 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #1: 06 Май 2007

Интересно е, темата е хубава и поне според мен си успял да реализира6 идеята. Т.е. да предаде6 / породи6 някакво 4увство, което е максимално близко до тази идея. Според мен цикълът може да се развие о6те, да се допълни с нови стихотворения. От новите не6та, които не бях 4ел най-много ми харсева Изку6ение.

Един съвсем малък техни4ески детайл, ако ми позволи6 - аз бих използвал об6тото име Бежанци за целия цикъл и съответно бих запазил оригиналните заглавия на стихотворенията (вместо да бъдат в скоби).
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 06 Май 2007

Интересно е, темата е хубава и поне според мен си успял да реализира6 идеята. Т.е. да предаде6 / породи6 някакво 4увство, което е максимално близко до тази идея. Според мен цикълът може да се развие о6те, да се допълни с нови стихотворения. От новите не6та, които не бях 4ел най-много ми харсева Изку6ение.

И аз съм си мислел, че концепцията може да се доразвие, тъй като е възможно да се разгледа от много различни ъгли, но понякога ако прекалено се отдадеш на нещо след това трудно започваш наново със същия ентусиазъм. "Изкушение" е фаворитът на повечето хора, а си спомням, че го писах не особено съсредоточено, но както се казва - понякога хубавите неща стават случайно  Усмивка

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #3: 06 Май 2007

"Изкушение" е фаворитът на повечето хора, а си спомням, че го писах не особено съсредоточено, но както се казва - понякога хубавите неща стават случайно  Усмивка

Мисля, 4е не става дума за слу4айност или закономерност, просто най-добрият на4ин за писане е да не е "насила", т.е. без никакав натиск от самия себе си - "трябва да пи6а" или пък "ей сега 6те напи6а едно страхотно стихотворение"... Поне според мен това го могат само най-добрите в жанра (макар 4е и за тях не съм сигурен), а за останалите най-доброто се полу4ава просто от само себе си. Освен това, поне за мен, става все по-трудно и по-трудно да ре6а какво му е нужно на едно стихотворение, ако мисля върху него по-дълго. Накрая се оплитам в собствените си мисли и най-4есто се плу4ава не6то прекалено претрупано, концентрация на идеи, която води до размиване на идеите. Не е лесно да се бори6 с невъзможността да погледне6 на собствените си не6та отстрани...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 06 Май 2007

Мисля, 4е не става дума за слу4айност или закономерност, просто най-добрият на4ин за писане е да не е "насила", т.е. без никакав натиск от самия себе си - "трябва да пи6а" или пък "ей сега 6те напи6а едно страхотно стихотворение"... Поне според мен това го могат само най-добрите в жанра (макар 4е и за тях не съм сигурен), а за останалите най-доброто се полу4ава просто от само себе си. Освен това, поне за мен, става все по-трудно и по-трудно да ре6а какво му е нужно на едно стихотворение, ако мисля върху него по-дълго. Накрая се оплитам в собствените си мисли и най-4есто се плу4ава не6то прекалено претрупано, концентрация на идеи, която води до размиване на идеите. Не е лесно да се бори6 с невъзможността да погледне6 на собствените си не6та отстрани...

Предполагам, че донякъде си и зависи от естественото на написаното. За някои идеи сякаш са нужни повече редакции и повече оформяне, други пък се получават много спонтанно - и това са обикновено тези, които засягат неща, които са по-моментни в съзнанието на човек. Добър пример за това си е точно "Изкушение", което е реално за състояние, което е моментно и импулсивно. Но си прав за това, че е най-добре да се осъществят всички процеси на реализирането на идеята, когато се е появила първата искра, защото след това тя може да се изгуби...

mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #5: 06 Май 2007

Красиви неща,поздравления!Личи си,че са написани с чувство,иначе не съм сигурна дали въздействието щеше да е същото.На мен лично най-много ми хареса "Бежанци".Може би е така,защото на моменти го свързвам с моя живот.Чела съм "Лилав шал",сега прочитам и “Подарък за М.” ,но второ ми допада повече,наистина звучи по-добре.Всъщност е хубаво човек да се връща към по-старите си творби,за да ги "подобрява".Понякога времето прави чудеса. Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #6: 09 Май 2007

Спомням си първия път, когато видях блога на Светльо (стария блог Намигване)...
Почувствах се доста странно и неудобно, защото сякаш изведнъж се смалих и станах незначителна пред всички онези думи, всяка от които значима сама по себе си...
В стилът ти на писане винаги ми е допадал момента на загадъчност!
Някак успяваш да избягаш от комерсиалното и да запазиш уникалността си! Усмивка
Поздравявам те за всичко, което правиш и искрено ти желая успехи в бъдеще! Хора, като теб трябва да се подкрепят и да им се 'гласува' доверие  Усмивка

От новите-стари неща, фаворит ми е 'Писмо до света'  Одобрение
Продължавай напред с още повече размах и творческо вдъхновение!
Последна редакция: 09 Май 2007 от yori
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 10 Май 2007

Всъщност е хубаво човек да се връща към по-старите си творби,за да ги "подобрява".

Да, особено наложително е, когато разни идеи са разпиляни по начин, който не ги изразява напълно.

Продължавай напред с още повече размах и творческо вдъхновение!

Ще се опитам Ще го направя  Усмивка

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #8: 13 Май 2007

Винаги съм смятала, че този младеж има талант за писане ...  Одобрение

... от цикъла Бежанци, личните ми фаворити са "Подарък за М." и "Писмо до света" - разкошни са... БРАВО!

Иначе, препоръката ми е да намалиш малко самокритиката и да се научиш да приемаш комплименти (това не прозира в творбите ти, знам го от личните ни разговори)... след като пишеш подобни неща е редно да имаш малко повече творческо самочувствие!

See what I see!
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #9: 14 Май 2007

Аз много пъти съм казвал лично на Светльо,но сега ще го заявя и тук : Светльо е ФЕНОМЕН ! На 18 години да пишеш такива стихове...Как ли ще пишеш като станеш на 30 или 40...Продължавай в същия дух,продължавай да се развиваш,защото го правиш по най-правилния начин !

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #10: 14 Май 2007

Аз много пъти съм казвал лично на Светльо,но сега ще го заявя и тук : Светльо е ФЕНОМЕН ! На 18 години да пишеш такива стихове...Как ли ще пишеш като станеш на 30 или 40...Продължавай в същия дух,продължавай да се развиваш,защото го правиш по най-правилния начин !
И ако един ден бъде доказана по безспорен начин теорията , че поетът е човек с проблеми в секса, то в никакъв случай,Светльо, не ти препоръчвам да се занимаваш с това и на 30 или 40 години. Порастни най-накрая и се научи да псуваш!  Плезене
Последна редакция: 14 Май 2007 от Пях-сДепеш

freelove for everyone
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #11: 14 Май 2007

Поразгледах нещата и наистина трябва да кажа ,че никак не са лоши .   Одобрение
Ще се опитам да си формулирам това първо впечатление по някакъв начин  . (пък след време като ги прочета пак , може и да ги възприема по –различно ).Разбира се , няма да правя лит. анализ  просто си нахвърлям впечатленията .
„Бежанци „ ми се стори странно , не знам как да го обясня . После като го прочетах пак, мисля (сигурно само си въобразявам ) , че някак по- добре го „разбрах „ .Все пак , хубавото на това стихотворение е ,че някак говори повече от колкото казва , ако ме разбирате (мен хич не ме бива да обяснявам това , което мисля ,та не се хващайте за някоя не много умесна моя дума . ).
Само да добавя ,че края на „Бежанци „ е може би нещото , което най- много ми харесва в целия цикъл . Вероятно ,защото по някакъв начин го свързам със себе си , а именно
Вече изминаха пет години
и съм пред същото старо огледало
с клечка кибрит в ръка
обичам този пламък
напомня ми за мен
защото гори
….но няма какво да запали
.

Heroes” в три през нощта" – има нещо много ...хм , симпатично в това стихотворение. Някаква , не знам, ритмичност ....харесва ми . Очиврът

.....Нещо ми секна желанието да правя коментар . Някак имам чувството ,че разводнявам нещата , та се спирам . Само да добавя , че и на мен „Подарък за М.” доста ми допада .Както и „Писмо до света „ и т.н . Абе всяко си има своя „чар”.
В бъдеще би могъл , да добогатиш цикъла и т.н , но аз бих го оставила така ,като нещо като индикатор за развитието – след 10 години ако още пишеш ще можеш да видиш как си се променил и като идеи и като начин на писане и като възприемане на нещата . Дори ще е интересно да развиеш същата тема , по нов начин ....е всъщтос не се знае какво ще ти е в главата след време .
С две думи , добре се справяш , продължавай . Вярвам ,че можеш и още по-добре . Хубаво е и ,че имаш желание и търпение  за да работиш върху идеите си ,не просто да ги надраскаш .Макар ,че понякога „надрасканите „ неща са най –добрите , но и те си имат нужда от ..”изплакване” .
Дано не го надраснеш , а да израснеш чрез този си талант .

reach out and touch faith !
soul
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #12: 14 Юни 2007

Първият път, когато прочетох, а после и пре-пре-прочетох цикъла "Бежанци" останах приятно очарована от способността ти да изразяваш емоциите си. Всеки път, когато чета нещо чуждо инстинктивно намирам в него част от себе си или от живота си. Но в товите стихотворения тази част от мен самата не беше просто инстинктивно открита, но и ясно почувствана!
В умът ми най-отчетливо се беше съхранило "Heroes" в три през нощта"! Не мился, че е най-доброто (не бих могла да кажа кое е),но просто идеята от него се запечата у мен!
Днес, имайки огромно желание да прочета нещо чуждо, прочетох и последните неща в категорията "дневник"! Харесва ми този раздел, защото така по-директно позволяваш на четящия да опознае теб(стихотворенията също са много интимни, но все пак те могат да бъдат разбрани по хиляди начини)! Поздравявам те за смелостта да разкриеш себе си, защото има много хора, които се страхуват да го направят!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 07 Юли 2007

На блога може да прочетете новия разказ "Холокост".

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #14: 07 Юли 2007

На блога може да прочетете новия разказ "Холокост".

Много хубав разказ, Светльо! Одобрение

Откривм много общо между себе си и лирическия герой, само 'дето аз си чета писмата и още не съм ги изгорила (веднъж скъсах едно, защото не се харесах как звуча, когато след време го прочетох) Намигване

See what I see!
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.