DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [14 АВГУСТ 2007] Dave Gahan - "Kingdom"  (Прочетена 19862 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #45: 18 Септември 2007

Върха е гората, която си сменя цветовете, там направо ми се доплака.

Това е предполагам с цел да се обвърже с обложката на албума и някои от снимките, правени тази година. Като цяло ми харесва сюжета на клипа, който си пасва и с идеята на песента, но Джарън е вкарал прекалено много празна символика.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #46: 18 Септември 2007

Върха е гората, която си сменя цветовете, там направо ми се доплака.

е какво толкова Намигване Дейв или някой от създателите на това нещо сигурно са видели "звук и светлина" на Царевец... иначе полицейската кола и мен много ме дразни, а пък светещата уста можеше и да е по-интересна, ако Дейв не изглеждаше все едно е налапал 2 лукчета едновременно, и не светеше и докато е затворена...

ages of delirium
curse of my oblivion
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #47: 18 Септември 2007

Току що успях да го изгледам и аз. За тези, които го търсят по сайтовете да спомена, че вече може да се дръпне директно от [публикуването на препратки към торент сайтове за сваляне на нелегален материал е, опасявам се, забранено - fein].
- Извинявам се, не се съобразих с това... Млъкнал

Първите ми впечатления, като за първо гледане са малко противоречиви. Не съм много сигурен каква точно е връзката между святкащи мигачи, прозорци и дървета, освен ритъма. Можеби показва, че на земята е останал само Дейв, който намира своя личен "Kingdom" зад врата, намираща се в гараж и която води в гора, светеща. Или всъщност не го намира? Самата гора ми изглежда като, че ли някой(от ентусиастите от кръжока по филмово майсторство Усмивка ) се е опитал да си поиграе с ефекта Hue.
Можеше да е много по- добре реализирана цялата идея. Още повече, че някои предишните работи на Джарън Албърт са много по- добри.

И все пак мисля, че е по- добре от клипа на Bottle Living.
Последна редакция: 18 Септември 2007 от Aleksandrovster
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #48: 18 Септември 2007

ех, ама и вие, та на Дейв не е като да му е за първи път да се разхожда с ел.инстлации по себе си.
значи аз нещата ги виждам така:
kingdom в случая, както е известно, е употребен в смисъл на "царството божие" а.к.а. живот след смъртта. а Дейв, както е известно, си има опит с преживяванията близки до смъртта (near death experiences). та тая светеща врата може да представя точно тоя момент. сега, защо изходът от земния живот се помещава в гараж ми е трудно да определя, но това, че е под земята ми се струва подходящо.  Зъл
изобщо цялата картина е доста апокалиптична и сякаш наистина изглежда като последната разходка на душа, напускаща тоя свят. присвяткващите светлини... ами да видим - подобни аномалии винаги се свързват с феномени от типа на полтъргайст и прочее. изобщо дълбоко мистично, на моменти зловещо и тежко драматично... само да не му бяха натикали тия крушки из устата... Объркан
е, поне песът изглеждаше симпатичен.
Последна редакция: 18 Септември 2007 от Deni

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #49: 20 Септември 2007

http://www.youtube.com/watch?v=cGPqcJAwgpI

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #50: 20 Септември 2007

Най-после и аз успях да изгледам клипа, но не от горния линк, който вече е неактивен, ами от този:

http://www.youtube.com/watch?v=17zqrX3yhc4

Който иска да гледа е добре да действа бързо преди да го свалят.

За клипа...Ами смешничък ми се видя, а Дейв изглежда нелепо с тия неони в уста...

"Can you feel me coming...'' не знам към кого точно е отправен този отчаян зов, но май единственото нещо, което  усеща пристигането на Дейв, са ел-инсталациите на къщи, коли, подземен гараж и електрифицирана гора...Не знам....
Може би идеята, е да се покажат два свята - този на хората отнели собствената си свобода и затворили се сами в домовете си, огряни от изкуствена светлина, а същевременно изгубили истинската светлината вътре в себе си, превръщайки се в сенки и силуети в урбанизираният свят (освен Дейв, друга жива душа не видях освен един силует на жена), който сами сме създали, и реда в който определяме самите ние, което е най-големият парадокс(полицейската кола - символ на закона и реда измислен от човека)...И другият свят, който е отвъд вратата на гаража, на дома ни, извън предела на града и цивилизацията - този на гората, която въобще не е нужно да бъде изкуствено осветена, за да бъде гора...И Дейв, някак запазил светлинката вътре в себе си, блуждае някъде из нашият свят, все още неизгубил вярата си, че ще открие вратата, която ще го отведе в онова бленувано от всички нас Kingdom....Нещо такова...Знам ли....

П.П. Докато успея да постна, посоченият от мен линк беше цензуриран...бързи са  Полицай!
Последна редакция: 20 Септември 2007 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #51: 20 Септември 2007

Tyk клипа си стои от седмица, за хора които още не са го видяли.

"I'm my own worst enemy"
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #52: 22 Септември 2007

Въпреки, че докато гледах за първи път клипа, често го правех с ей такива  Шок очи, след неколкократно повторение и аз стигнах до някой умозаключения относно замисъла му.
Смятам, че става въпрос за това дали ще имаш смелостта да рискуваш и да тръгнеш към светлината, колкото и непозната да е тя за теб. До колкото виждам в началото Дейв, сякаш очаква някого в тъмната кола и се колебае дали да излезе от нея и да тръгне по-посока на светещата врата.
И когато в крайна сметка излиза, всичко около него като чели оживява, дори самият той започва да излъчва светлина, сякаш е повярвал в силата й.

Онова с изоставената полицейска кола и с кучето, което и то май чака нещо не го разбирам съвсем, но момента с женския силует на прозореца си го обяснявам точно, както го е описал RizaaR, по-горе. Усмивка
Общо взето впечатленията ми от клипа се припокриват с тези от песента, т.е. многообещаващо начало и малко разочароващ край ..., светещата гора и на мен ми идва в повече, напомня ми за Туин Пийкс някак ...
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #53: 23 Септември 2007

Малко е странен клипа честно казано,но пък мен имаше нещо което ме грабна . Незнам...мисля си,че yori има право за светлините,и за идеята на клипа! Все пак Дейв не за пръв път говори на тази тема. Мисля си,че в 101 точно обясняваше за светлината в тунела и т.н. Аз съм50:50 за този клип,но трябва да си призная,че го гледах едва два пъти,и незнам дали съм съвсем обективен. Може би при още няколко гледания ще ми хареса съвсем! Сега,за сега идеята ми се вижда малко изтъркана(в смисъл-Depeche Mode имат пре-достатъчно клипове,свързани по някакъв начин с коли и това ми се вижда малко неестествено),но пък иначе замисъла за светлината не е никак лош...
Kingdom е добро парче според мен,и клипа е добро продължение към музиката.
deiv4o
Гост
Отговори #54: 24 Септември 2007

Tomorrow - B side
Последна редакция: 24 Септември 2007 от The Fein
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #55: 06 Октомври 2007

аз съм доста назад със всичко дето става около Дейв , но тия дни гледах клипа поне , та да си изкажа ценното мнение -
1 - клипа на мен ми беше забавен , не за друго , ами защото подобна игра на светлината бяхме използвали с една приятелка за да си правим аматьорско клипче . като се отърся от спомените ,може и да погледна по -обективно на клипа . засега ми е забавен просто , не очаквам да разберете .поне в началото , после тая светеща къща , нещо не ме ...как да кажа ,,,- впечатли. Колкото до изкрящити те челюсти на Дейв , мисля ,че каквато и да е била идеята на автора на клипа , не е изразена по най -добрия начин .
2 - самата песен не е лоша ....но или не съм е чула достатъчно или не знам , но ми се струва ,че  й липсва акцент , ако мога така да се изразя .
преминавам към издирване на останалите песни .
по-добре късно отколкото никога  Усмивка

reach out and touch faith !
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #56: 07 Октомври 2007

'Tomorrow' вече изтече и въпреки, че е на посредствено ниво ми се струва, че можеше да се впише без проблем в "Hourglass" на мястото на 'Deeper and Deeper'.

Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #57: 12 Октомври 2007

В случай, че някой се интересува от класации... сингълът както знаете излиза тази седмица на 'твърд' носител в UK. За съжаление продажбите към средата на седмицата не са особено обнадеждаващи - Kingdom се движи около 32/33 място в официялния UK Singles Chart. Това обаче до известна степен е разбираемо имайки предвид колко силно е вече влиянието на download-ите в него, а все пак песента беше пусната за даунлоуд преди повече от месец.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #58: 12 Октомври 2007

В случай, че някой се интересува от класации... сингълът както знаете излиза тази седмица на 'твърд' носител в UK. За съжаление продажбите към средата на седмицата не са особено обнадеждаващи - Kingdom се движи около 32/33 място в официялния UK Singles Chart. Това обаче до известна степен е разбираемо имайки предвид колко силно е вече влиянието на download-ите в него, а все пак песента беше пусната за даунлоуд преди повече от месец.

Щом сега е на 32-33-то място е твърде възможно да бъде извън топ 40. Но наистина продажбите на сингли в днешно време са много относително нещо: песни като 'Meds' на Placebo, 'I Still Remember' на Bloc Party, 'An End Has A Start' на Editors или 'Tell Me Where It Hurts' на Garbage се представиха изненадващо слабо, като се има предвид хитовия потенциал, който имат.

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #59: 14 Октомври 2007

'Tomorrow' ... е на посредствено ниво.

Ъъъъ... за една и съща песен ли говорим?
За мен Tomorrow е най-добрата песен на Дейв за цялата му кариера (хехе, казвам го сякаш е супер дълга).

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.