DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [14 АВГУСТ 2007] Dave Gahan - "Kingdom"  (Прочетена 20819 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #60: 14 Октомври 2007

В случай, че някой се интересува от класации... сингълът както знаете излиза тази седмица на 'твърд' носител в UK. За съжаление продажбите към средата на седмицата не са особено обнадеждаващи - Kingdom се движи около 32/33 място в официялния UK Singles Chart. Това обаче до известна степен е разбираемо имайки предвид колко силно е вече влиянието на download-ите в него, а все пак песента беше пусната за даунлоуд преди повече от месец.

Щом сега е на 32-33-то място е твърде възможно да бъде извън топ 40. Но наистина продажбите на сингли в днешно време са много относително нещо: песни като 'Meds' на Placebo, 'I Still Remember' на Bloc Party, 'An End Has A Start' на Editors или 'Tell Me Where It Hurts' на Garbage се представиха изненадващо слабо, като се има предвид хитовия потенциал, който имат.

За съжаление се оказа прав. Kingdom не успя да се задържи в седмичния топ 40 и дебютира на 44 място. Сравненията, които даваш са наистина удачни, но явно това е реалността и даунлоуд обществото наистина определя чарта.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #61: 14 Октомври 2007

Ъъъъ... за една и съща песен ли говорим?
За мен Tomorrow е най-добрата песен на Дейв за цялата му кариера (хехе, казвам го сякаш е супер дълга).

След няколко внимателни слушания 'Tomorrow' започна да ми харесва, но не бих я определил като най-добрата песен на Дейв, не мисля, че даже е сред фаворитите ми от соловите му неща ('Saw Something', 'Kingdom', 'Stay', 'A Little Lie', 'Down', ако трябва да направя топ 5).

Цитат на: Alt
За съжаление се оказа прав. Kingdom не успя да се задържи в седмичния топ 40 и дебютира на 44 място. Сравненията, които даваш са наистина удачни, но явно това е реалността и даунлоуд обществото наистина определя чарта.

Чудя се в такъв случай дали Mute ще се откажат от 'Saw Something' или ще го издадат като EP без клип и особена промоция. 'Love Is Dead' на Брет Андерсън също се класира на 44-то място, след което албумът дебютира на 56-то, но имам чувството, че "Hourglass" ще намери място в топ 40.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #62: 18 Октомври 2007

Въпреки неуспеха във Великобритания, "Kingdom" е номер 1 в Испания и номер 10 в Германия.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.