DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: За или против участието на Депеш Мод на подобни мероприятия? И защо?
За - 8 (61.5%)
Против - 5 (38.5%)
Общ брой гласове: 13

Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Депеш Мод поканени на World Peace One  (Прочетена 4238 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
30 Август 2007

World Peace One е 30 часово концертно събитие, което по план трябва да се проведе на 8-ми и 9-ти декември тази година, в шестнадесет града по целия свят. Концепцията на проектът е да привлече вниманието на обществото върху световните проблеми и да набере средства за благотворителни цели. Организаторите на World Peace One са изпратили покани до десетки изпълнители, помагали и преди на хуманни каузи. Сред поканените фигурира и името на Depeche Mode, заедно с Дейвид Боуи, The Cure, U2, Pink Floyd, Моби, Rolling Stones, The Who и много други.

В случей, че групата приеме да участва, 2007-ма ще се окаже година, в която членовете на DM са силно ориентирани към благотворителни каузи, като имаме предвид изявата на Дейв на MusiCares, събитие посветено на борбата срещу наркотиците, и диджей сетовете на Мартин, от които приходите отиват в борбата против насилието над деца.

За повече информация: http://www.worldpeaceone.com/
Пълен списък на поканените изпълнители: http://www.worldpeaceone.com/WP12007/artists.html
Последна редакция: 02 Септември 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

johnny
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #1: 31 Август 2007

Много интересно! Нямам спомен ДМ да си били канени някога на подобно мероприятие. Идиот Нищо против каузата само, че не ми се иска да започнат да спасяват света като Ю-ТУ.

"The tin man says I'm doing fine"
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #2: 31 Август 2007

Нищо против каузата само, че не ми се иска да започнат да спасяват света като Ю-ТУ.

:Off: Като стана въпрос- погледни само кое е първото име в списъка!  Ухилен Ухилен Ухилен :Off:
Последна редакция: 31 Август 2007 от Aleksandrovster
Emchoty
Гост
Отговори #3: 31 Август 2007

Спокойно! Те са поканени, но не е казано, че са приели  Намигване
johnny
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #4: 01 Септември 2007

Нищо против каузата само, че не ми се иска да започнат да спасяват света като Ю-ТУ.

:Off: Като стана въпрос- погледни само кое е първото име в списъка!  Ухилен Ухилен Ухилен :Off:

Мисля, че няма нищо случайно. Муха ха ха

Иначе Ю-ТУ си ме кефят!

"The tin man says I'm doing fine"
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 01 Септември 2007

Тъй като обикновено въпросът относно това трябва или не DM да вземат участие на такива събития, е създавала винаги големи дискусии из някои от форуми, правя анкета и тук, като ще е добре и всеки гласувал да каже защо мисли така.

unspotted
Някой
Публикации: 16

Профил
Отговори #6: 18 Октомври 2007

Не мога да понасям U2 точно заради това че се вземат твърде насериозно. Най-лесния начин един изпълнител или група да ми падне в очите е да почне да прекалява с публичната благотворителност.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 18 Октомври 2007

Не мога да понасям U2 точно заради това че се вземат твърде насериозно. Най-лесния начин един изпълнител или група да ми падне в очите е да почне да прекалява с публичната благотворителност.

всеки си има някаква идея в живота. и какво значи това да се взимаш насериозно?

тук въпроса е дали ю2 участват във всевъзможни благотворителни проекти за да търсят слава?

без да знам много за ю2 според мен отговора на въпроса се крие в това, че боно и сигурно и други членове на групата са силно религиоозни.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
unspotted
Някой
Публикации: 16

Профил
Отговори #8: 19 Октомври 2007

Може и да е така както казваш, но може и да го правят просто за имидж. На Live Earth се появиха някои попвеличия които явно бяха решили че ако се изкарат загрижени за съдбините на планетата може да си вдигнат продажбите или поне да привлекат малко внимание към залязващите си кариери.
В интерес на истината ДМ са били канени и преди на подобни събития но са отказали. Най-вероятно ще откажат и това.
Последна редакция: 19 Октомври 2007 от unspotted

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 19 Октомври 2007

В интерес на истината ДМ са били канени и преди на подобни събития но са отказали. Най-вероятно ще откажат и това.

За това не съм сигурен или поне на Live Earth не са били поканени. Някъде из книгата Stripped имам спомен, че Алан беше споменал, че дори и да им предложат участие, биха отказали. И въпреки, че е вярно, че не малко изпълнители използват подобни събития, за да съживят малко кариерите си, има някои факти относно моментното състояние на човечеството, които е добре да се повдигнат и извадят пред обществото. Разбира се, смешно е да се твърди, че някакъв фестивал може да спре бедността или глобалното затопляне, но си мисля, че има световни проблеми, чиято заплаха е добре да бъде повдигната на публично ниво.

Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #10: 24 Октомври 2007

Смятам, че има глобални проблеми, които от време на време има нужда да се извеждат на открито в общественото пространство и какъм по-добър начин от една преусляла в годините и преборила се с какви лин е лични драми група да направи това. Няма нищо лошо, даже напротив да покажеш подкрепата си за една такава благородна клауза. Естествено прекомерното използване на подобен тип мероприятия за повишаване на продажби например не е особено благородно и подронва авторитета на събитието, както и на участниците в него, това е причина за отказ сама по себе си.
Когато обаче има покана за участие в нещо престижно, доказало ефективността си за информиране и инволвиране на обществото с проблемите на глобално ниво и в името на една добра и полезна клауза,  това е комплимент само по себе си дали приета поканата или не.
Егоцентризмът на човешкото същество е причина за дизбаланса в природата и пак той е качеството, което трябва да се пробуди и да направи крачка към разрешаване на същите тези проблеми в името на оцеляването на човешкия род и неговото продължаване. Благотворителните събития, привличащи внимание към този род емоции играят своята роля в пробуждането на човека и затова смятам, че трябва да има известни лица, които да участват и да привличат внимание на загубилите се в собствения си егоцентризъм! 

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #11: 24 Октомври 2007

Има 2 вида благотворителност: показна заради самата показност и медиен ПР и благотворителна, заради самата благотворителност.
Давам пример за второто с Еди Ведър и Пърл Джам: Въпреки, че участват в редица т.нар. активизми, никога не го правят по ужасно натрапчивия начин на U2. На широката маса не й навират в лицето стотиците хиляди долари, дадени от групата за хората с увреждания, за борба с разни заболявания и т.н.

Според мен за хората, гласували против тук, проблемът идва по-скоро от каузи от типа "World Peace", защото звучат като реплика от конкурс за красота. Толкова общи и безлични, че чак безсмислени в днешния консуматорски свят.

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.