DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [16 СЕПТЕМВРИ 2007] DAVE GAHAN - "HOURGLASS" (финални детайли)  (Прочетена 22041 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
16 Септември 2007

"Hourglass", втори соло албум на Дейв Гахан и наследник на дебютния "Paper Monsters", ще излезе по план на 22-ри октомври в Европа и на 23-ти в САЩ, на CD, винил и колекционерски deluxe edition, който ще включва и DVD. То ще съдържа кратък документален филм за създаването на албума, клипът към "Kingdom", студийни изпълнения на "Saw Something", "Miracles", "Kingdom", "A Little Lie", "Endless" и easter egg изненада.

Дейв за "Hourglass" и идеите, породили песните в него:

"Отначало започнахме да правим само демо версии на песните, но още през първата седмица беше очевидно, че правихме повече от това. Работата в екип с Андрю и Крисчън се получи много комфортно и от музикална гледна точка се разбираме чудесно. Така че, решихме да запишем и продуцираме албума изцяло сами."

"Има неща в живота ми, които отдавна не са актуални за мен. Вече не мога да се напивам всяка нощ и да се крия зад това. Изгубих толкова много време в страх. В момента се чувствам така, все едно се надпреварвам с часовника, сякаш постоянно нямам време да бъда там, където искам да съм. Мисля че, това, от което се опасявам е, какво бъдещето замисля и правя ли нещо смислено въобще?"

"Мисля, че този албум беше чудесна възможност да покажа по-артистичната си страна. Не мисля, че Депеш Мод е моята идентичност, въпреки, че дължа на групата всичко, което съм. Започвам да чувствам, че имам собствен глас и това определено идва от песните. За мен това е възможно най-доброто, което можех да дам от себе си и се получи много по-добре от колкото си мислех, че може да бъде."

"Албумът е за нещо като опит да разбера кой съм и дали се чувствам добре в моята кожа, независимо какво правя. Мисля, че все още ми е трудно в отношенията със самия мен."

"Дори в поп формат, ако дадеш достатъчно от себе си и си позволиш да експериментираш, една песен може да отиде в много посоки."

"Научих се от Мартин да бъда толкова открит в текстовете си. Той не е от най-общителните хора, особено когато става въпрос за човешки отношения. Но знам как се зараждат идеите за песните, които пише. Това е начинът, по който той разкрива себе си и за това трябва наистина много кураж."

"Не вярвам в Бог, но се е случвало да се моля. Ако текстовете ми на места си противоречат, това е защото сам си противореча постоянно."

"Не съм убеден в съществуването на чудесата, но виждам как те се случват в моя живот и животът на други около мен. Имам пълна вяра в живота, но вече нямам тази увереност по отношение на хората. Вярвам и в любовта, но се страхувам от нея."

"Hourglass" ще включва песните:

1. Saw Something
2. Kingdom
3. Deeper And Deeper
4. 21 Days
5. Miracles
6. Use You
7. Insoluble
8. Endless
9. A Little Lie
10. Down

* hourglass.jpg (24.55 KB, 150x150 - видяно 1051 пъти.)
Последна редакция: 17 Септември 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #1: 19 Септември 2007

Вчера Дейв е бил в Италия, за да направи прес конференция, две радио интервюта и телевизионно интервю. Обявил е, че за втори сингъл от "Hourglass" ще се избира между песните "Endless" и "Saw Something", а T.Raumschmiere ще направи ремикс на "Deeper and Deeper".

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 20 Септември 2007

Един интересен видеоматериал, който се поколебах дали да пусна, заради правилника на дм.орг. Това е видеопредставяне на новия солов албум на Дейв, в което се чуват като фон цели четири песни от Hourglass. Тъй като все още не е официално издадено, като видеоматериал, както и не е известно дали ще бъде издадено го пускам, като по преценка някой от колегите може да го свали, ако сметне че е в разрез с правилата. Все пак не е версия за даунлоуд, а само стрийм картина...така че е строго информативно и не е в ущърб на издателите или групата. Приятно гледане!

Включва песните:

• Kingdom
  • Saw Something
  • Miracles
  • A Little Lie
Последна редакция: 20 Септември 2007 от kirilart
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #3: 20 Септември 2007

Киро, много благодаря за това бижу  Усмивка

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #4: 20 Септември 2007

Един интересен видеоматериал,.....

Еваларка, за материала кириларт - мерси!Много добър и с чудесно качество!
Дейв - ентусиазиран,доволен от постигнатото, горд от себе си, повярвал че е нещо повече от 'dancing monkey' (както той сам се определя като фронтмен на ДМ), открил творчески импулс, и намерил куража да се опита да представи себе си в различна и по-истинска светлина.Явно добре се сработил с екипа си и  се чувства комфортно - а това, което чух ми хареса, така че: Bon Voyage King Dave and Good Luck!  Усмивка
Последна редакция: 20 Септември 2007 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Emchoty
Гост
Отговори #5: 20 Септември 2007

I don' t believe in Jesus but I am praying anyway - това страшно много ми допадна. Също и моментът, в който Дейв раздава малко кеш на момчетата  Ухилен
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 20 Септември 2007

Това е видеопредставяне на новия солов албум на Дейв, в което се чуват като фон цели четири песни от Hourglass.

Или така нареченото EPK.

Откъсите звучат невероятно и очакванията ми се вдигнаха много. 'Saw Something' е като липсваща епична класика от 'Head Music' периода на Suede. 'Miracles' ми напомня малко за Анреас Йонсон, 'A Little Lie' също е обещаваща.

'Hourglass' се очертава като особено интересна изненада за мен, способна сякаш да затрие спомена от 'Paper Monsters'.

Тъй като картината ми насича, не видях кой каза, че "Hourglass" е албум, който може да вдъхнови много хора да потърсят отговорите на въпросите, зададени в него, а и все пак не искаме ли от музиката точно това?" - наистина, дано да се окаже така!
Последна редакция: 20 Септември 2007 от The Fein

Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #7: 20 Септември 2007

Песните, или поне откъсите, който са поместени в материала звучат страхотно! Съмнявам се обаче и в албума да звучат точно така, със сигурност ще има повече електронни звуци и това надявам се да е за добро, защото тази версия на Kingdom звучи доста по- добре от албумната- по меко и повече живи инструменти.
Saw Something надмина очакванията ми към Дейв въобще. Усмивка Мисля, че заслужава да е на мястото на I Want It All, макар, че не е песен, точно като за РТА.

Иначе Дейв и Компания изглеждат супер, дано малко от тази атмосферата преобладава и в Hourglass.

Цитат
Тъй като картината ми насича, не видях кой каза, че "Hourglass" е албум, който може да вдъхнови много хора да потърсят отговорите на въпросите, зададени в него, а и все пак не искаме ли от музиката точно това?"
Ken Scrudato беше този тип. Усмивка

П.П Това същото студио, в което записваха Paper Monster ли е?
Последна редакция: 20 Септември 2007 от Aleksandrovster
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 20 Септември 2007

Съмнявам се обаче и в албума да звучат точно така, със сигурност ще има повече електронни звуци

Доколкото разбрах - това са били части от акустичните версии, които ще бъдат включени в DVD-то.

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #9: 21 Септември 2007

Вече десетина пъти изгледах материала и категорично мога да заявя, че песента Saw Something засега ме изненадва най-приятно. От 4-те песни чути досега е логично да е най-добра, все пак най-дълго е отлежавала в съзнанието на Дейв. В материала Дейв споменава, че е била готова като идея и демо версия още по време на работата по PTA и дори се е изкушавал да отиде при Мартин и Анди и да им предложи да я включат в албума. Също като Валери и аз смятам, че щеше да е по-достоен заместник на I Want It All в албума, но пък от друга страна предстоящото соло щеше да изгуби един от най-силните си козове. Връщам се на изказването на Дейв, в което той споменава, че е била неразделна част от съзнанието му през цялото турне и веднага след края му е започнал да я разработва отново...та няма как една идея за толкова време да не прерастне в нещо красиво, каквото Saw Something определено е! От останалите три, с приятно впечатление ме оставя A Little Lie, но все още няма да я коментирам твърдо, защото имам известни резерви за цялостното и звучене. Най-разочароваща за мен е Miracles, тази песен Дейв можеше да я задели за бисайд или за ремастър изданието на Пейпър Монстърс след 10 години. Ухилен Скучен ритъм с монотонна мелодия, все пак ще изчакам да чуя албумната версия преди да я заклеймя...
 Ангелче
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #10: 21 Септември 2007

На официалният сайт на Dave Gahan може да бъде видяна поредната доза лиготии от студиото,както и още една част от парчето "Down" под формата на клип #6.На очи се набива страхотният дует тип "буфосинхронада" между Дейв и Ицо,която за пореден път ни показва колко весела е обстановката по миксирането на албума и колко як е живота.
Наздраве!
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #11: 21 Септември 2007

Определено клипчето е добро!!!
Много ме впечтатли настроението,което лъха от Дейв,и се надявам целия албум да се получи,като цяло,по-добър от Paper Monsters !
Мисля си обаче,че Дейв прекалено мн се разграничава от групата ... не че има нещо лошо,но...все пак за мен определение като Dancing Monkey  e малко странно.Не ми се вярва някой да го приема за такъв реално.

Все пак клипчето ми допадна много,и мисля че това ще бъде мн сполучлив албум ! Saw Something и A Little Lie звучът страхотно(поне за мен) !!! Одобрение
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #12: 21 Септември 2007

И аз ще се присъединя към положителните отзиви за Saw something. Не съм сигурна как точно да си обясня впечатленията, но предполагам може да се каже, че ми прозвуча някак по-богата и по-плътна. Kingdom като цяло ми е приятна за слушане, но на Saw something сигурно ще се наложи да обърна по-сериозно внимание. Върху останалите песни, които се чуват в ЕРК не успях да се задълбоча, защото го гледах на работа, но довечера мисля да задълбая по-сериозно. Явно има какво да се намери Усмивка

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #13: 21 Септември 2007

Както и преди, аз съм все още скептично настроена Объркан за сега..На първо слушане, освен Kingdom, другите песни ми се струват едни и същи Очиврът  като излезе албума и го прослушам доста пъти, съм сигурна, че ще намеря  хубави песни. Може би се заблуждавам, но китарата и барабаните на тези 4-те, предоставени ни от kirilart, ми се струват едни и същи...две по две си приличат. Все пак е доста рано, предполагам, че ще ги понапълнят със звук. Много благодаря на Кирил за това, че реши да сподели това видео с нас...все се изумявам, как успявате да се докопате до такива работи Объркан Браво!

Angels of the Universe
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 22 Септември 2007

Вероятно вече доста хора са слушали албумните версии на 'Saw Something', 'Use You' и 'A Little Lie', които изтекоха, та какво мислите? Също така да подчертая, че въпреки, че дискусиите за тези песни са позволени, линкове към тях не се допускат.

И трите мога да кажа, че ми харесват и надминават първоначалните ми очаквания. Усмивка 'Saw Something' има много изгубен потенциал, но като цяло, заедно със 'Stay', е най-доброто, което съм слушал от соло нещата на Дейв. 'A Little Lie' има страхотен припев, 'Use You' ми е малко тривиална, но мисля, че ще намери своята аудитория по партита. Усмивка

Фаворитът ми на този етап е 'Saw Something', която въпреки, че ми се искаше да звучи по-симфонично, не толкова електронно и към края по-тежко, притежава много от качествата, които търся в музиката по принцип. Има искреност, има глас, който не е модифициран през десетки програми, има музика, чиято фикс идея не е да те кара да друсаш глава на дансинга цяла нощ. Подобни песни са доказателство, че хората трябва да правят музика с душата си, а не с носталгичните си спомени по 80-те или 90-те.

Страници: [1] 2 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.