DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [16 СЕПТЕМВРИ 2007] DAVE GAHAN - "HOURGLASS" (финални детайли)  (Прочетена 22043 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #15: 22 Септември 2007

..., 'Use You' ми е малко тривиална, но мисля, че ще намери своята аудитория по партита. Усмивка
...

... ами намери я, в мое лице  Ухилен...

Като цяло на първо, второ слушане нито една от трите не ме грабна, както ми се искаше... НО тези парчета определено са ми доста по-приятни от всички в ПМ, та все пак ще изчакам да чуя целия албум... "Use You"  не е никак лоша (не ми е много ясно, какви са критериите за тривиалност Намигване), но парчето определено ми допада... естествено, факта, че не съм се влюбила от раз в трите песни, не означава, че няма да се случи след време - личната ми история познава доста такива обрати  Доволен

See what I see!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #16: 22 Септември 2007

"Use You"  не е никак лоша (не ми е много ясно, какви са критериите за тривиалност Намигване), но парчето определено ми допада...

След няколко слушания започна да ми харесва, но като цяло е изградена върху вече използвани неща - основният семпъл ми напомня малко за "Stalking" от соло албума на Крисчън, самите вокали и интонация ме връщат към "Dead Of Night" и "A Pain That I'm Used To", но в никакъв случай не е лоша песен, та...поне засега разочарования няма, което ме прави щастлив. Реално с първите 4-5 чути песни получих повече, отколкото въобще очаквах.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #17: 22 Септември 2007

В момента слушам за четвърти път изтеклите в интернет песни и определено фаворит ми е Saw Something, като води с малко пред Use You, която на свой ред има голям потенциал да се нареди сред най-доброто правено от Дейв.
Очаквам с нетърпение останалите песни, определено очакванията ми към албума се покачиха.
Усмивка
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #18: 22 Септември 2007

Мдаааа, колкото повече слушам, толкова по-ясно ми става, че Use you ще звучи страхотно на парти, а Saw something ще е също тъй страхотна за слушане у дома.
21 Days до сега съм я чула само веднъж и на първо слушане ми се стори леко монотонна, но няма да правя прибързани заключения.
А някъде на 4тото-5тото прослушване, Little Lie с ловък финт ми привлече вниманието и май ще вземе да се окаже сред личните ми фаворити.
Изобщо, оказа се, че Kingdom се движи в доста приятна компания. Ще се слуша, няма начин   Намигване

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #19: 23 Септември 2007

Цял ден се въздържах от коментар, който едва ли щеше да е особено положителен, ако бях писал непосредствено след като чух Saw Something, Use You, A Little Lie и 21 Days. Отначало нито една не можа да ме впечатли особено, а като чух какво са направили със Saw Something направо ми се доплака. Прекалено много и тежка електроника, която губи мелодичността на песента. Не особено плътни вокали и ритъм, миксирани на по- ниско ниво и прекалено много Noise... За A Little Lie важи същото, плюс монотонния риф на китарата... Use You и 21 Days- много приятни песнички, добре балансирани. Първо шпечатление.
...Преди 10 часа(и по 10-15 прослушвания по- малко на всяка песен) щах да напиша нещо такова. Усмивка
Та, какво мисля сега, след малко повече слушане(недостатъчно разбира се).
Saw Something започва с нежна електроника и лек плътен ритъм, малко странно(това е добре), в стил Exciter, придружен със "гръндж" елементи в стил РТА и Трент Резнър, които успяват да създадат една прилично мрачна атмосфера. Първият припев започва без основен ритъм, със string елементи в бекграуднд, много приятно. След това пак електроника... И тук интересно, макар, че ми е малко трудно да възприема подобна комбинация. След още един- два коплета песента живва с "живите" барабани и изключително добрата китара, която е и кулминацията. Прави впечатление и това, че ритъмът се променя на няколко места в песента, което я разчупва и така не се получава някаква (нежелана)монотонност. Това важи и за другите песни. Та, много съм доволен.

Use You- рок електронно парче с много добра динамика и отново много РТА звуци. Една такава агресивна мазнотия от електроника и китара. Създава Панико- клаустрофобично усещане. Както и болка в десния ми крак... Клубна песен, наистина. Предполагам, това ще бъде следващият сингъл от Hourglass.

21 Days- започва със стабилен и малко по- бавен ритъм, който се допълва от много, много добрата китара в стил PJ Harvey/Nick Cave. Бавна, леко монотонна, но пък има едно специфично лениво- агресивно(тази вечер правя всякакви колаборации) звучене, за което вина има и Дейв с много добрият си вокал, който на моменти "кънти". Това, заедно с беквокалите създава по- мрачно настроение и убива леко монотонноста.
И тази песен също не ме разочарова, напротив.

A Little Lie, можеби тук очаквах повече(в сравнение с акустичната версия). Започва много странно, можеби е продължение на предходната песен в албума. Отново тежка електроника, със силен ритъм, много напомнящ на NIN. Добра китара, но тук си запазвам мнението, че е монотонна. Освен това вокалът, както писах по- горе, мисля, че е прекалено слаб и не може да се разкрие напълно емоционалния заряд(е, знам, че е клише), който носи, а в тази песен определено трябва да се наблегне на него. Защото се появяват едни доста неприятни моменти, като края 3-тата минута от песента, когато Дейв се напъва за последен "крясък", а всъщност нищо не се случва. Дейв си крещи и никой не го чува. Можеби щеше да се получи по- добре, ако имаше някаква лека промяна в ритъма или риф-а, а не всичко да е така праволинейно. Но и така песента не е лоша, а и нали си има и втора версия. Усмивка

Ами като цяло, това, което успях да чуя ми харесва и то много! Повече от колкото съм очаквал. Paper Monsters е албум, който много харесвам(мнозинството сигурно не биха казали същото) и затова имах някакви критерии и за Hourglass. Знаех, че ще е по- електронен, още откакто стана ясно, че Дейв ще работи с Крисчън и Андрю, но не мислих, че някои неща ще се получат толкова добре. Само от тези няколко песни(+Down) разбирам, че Hourglass е доста по- зрял от Paper Monsters. Дано и останалите песни да оправдаят това твърдение.
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #20: 23 Септември 2007

И четирите песни,които съм чул досега от Hourglass - Kingdom,Saw Something,A Little Lie и Use You са много добри.А за Saw Something просто нямам думи.Дейв и компания са надминали себе си с нея.Дори останалите песни от албума да са слаби,тези четири определено биха ми позволили да кажа,че албума е добър.А като чуя и други ще преценя дали е добър,много добър или страхотен Усмивка
Последна редакция: 23 Септември 2007 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #21: 23 Септември 2007

Ей,хора... ми аз сам доста впечатлен! В началото като,че ли имах малко по-негативно мнение,но сега като послушах малко повече парчетата ми се струва,че ще се получи мн силен албум ! Моя фаворит е  A Little Lie . Мн ми хареса парчето ... Не че Saw Something,Miracles са лоши,напротив -  струват ми се добре . Да се надяваме,че и др песни ще бъдат по-същият начин интересни...като тези 4те !!!

П.С. Дали е възможно да задам един въпрос: Откъде мога да слушам Use You и 21 Days??? Предварително благодаря !
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 24 Септември 2007

BBC 6 пуснаха за свободен даунлоуд подкаст, който съдържа интервюта с Питър Хук от Ню Ордър, коментиращ "Control", филмът за Joy Division, режисиран от Антон Корбейн и с Дейв, който отговаря на въпроси, зададени от фенове, както и от музикални личности като Джеймс Дийн Брадфийлд от Manic Street Preachers (който се включва с въпрос, който навярно, друг не е използвал преди това) и др.

Подкастът може да се изтегли тук.
Последна редакция: 24 Септември 2007 от The Fein

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #23: 25 Септември 2007

Първи впечатления, след като изслушах целия албум на Дейв. Първото, което ми хрумва е, че има предварителна подредба, по която изтичат песните в интернет. Всичко най-добро от албума беше изтекло с първата част от появилите се в пространството парчета от Hourglass. От останалите впечатление ми направиха Down с чудесния припев и Endless с интересните инструментали. Deeper and Deeper ме смущава определено, макар, че с повечко слушане може и да стане поносима. Просто не съм свикнал да чувам Дейв да се дере по този начин. Miracles е отегчително монотонна, мудна и към средата ми се иска да забързам оборотите. Insoluble е с нищо незапомняща се песен, както е казал народа: "От едното влязло, от другото излязло."
Надявам се с коментара си да приземя очакванията на останалите, за да не паднат от толкова високо, както аз тази сутрин. Ангелче

П.П. Правя редакция на поста си, с пълното ревю на албума от моя гледна точка: След като го прослушах няколко пъти мога да определя албума като успешен за "млад автор". Има слаби песни, но като цяло силните страни вземат превез, а и звучи по-завършено от първия опит на Дейв с Paper Monsters.

01. Saw Something - определено най-добрата песен в албума. Чудесен избор на откриваща песен. Великолепна като инструментали, допълващи се перфектно от вокалите на Дейв. Ленивото начало, съставено от електронни звуци и преливането му в гласа на Дейв е едно от най-добрите попадения за хармоничен звук напоследък. Песента градира като плътност от началото към края, което кара слушателя да иска още и още. Всичко това не е случайно обаче...това е песента, отлежавала в главата на автора най-дълго време. Самият Дейв споделя, че е била готова като идея още по време на работата върху Playing The Angel и дори се е поколебал дали да не я включат в албума на Депеш...
02. Kingdom - Е типичния сингъл. Танцувален, леко монотонен и незапомнящ се с нищо. Не казвам в никакъв случай, че песента е лоша, дори подозирам, че ще има голям успех в чартовете, просто не е това, което търся в музиката.
03. Deeper and Deeper - Това е песента, която най-трудно ще приема. Вокалите на Дейв напомнят изявата на някой прохождащ фронтмен на метъл банда, електронните звуци са доста хаотични, ритъма разбъркан...въобще голяма каша. Не вярвам на някой да му стане любима песен.
04. 21 Days - В началото тази песен не ми допадна особено, макар да ме впечатли с отделни моменти в звученето си. Сега, след десетина прослушвания съм доста по-положително настроен към нея. Звучи оригинално, поне що се отнася до ползвана формула за конструкцията на песента. Мудния тежък ритъм, създава блус атмосфера в началото, а високите беквокали допълват цялостното звучене. Вокалите на Дейв са премерено дрезгави...с две думи добра песен, която звучи завършено. Бих я определил като един от плюсовете на албума.
05. Miracles - За мен това е най-слабата песен на Дейв не само в този албум, а въобще. Толкова монотонна и отегчително бавна, че на човек му хрумва единствено да прескочи на следващата песен. Имам чувството, че е направена, просто защото не е имало друго какво да бъде сглобено. Инструменталите са сведени почти до минимум, което пък съвсем изпуска интереса на слушателя.
06. Use You - Една от силните песни в албума! Ефекта се подсилва от това, че е веднага след най-големия провал в албума. Може това да е целта на Miracles, разбира се в кръга на шегата. Доста шумна, но в никакъв случай хаотична или дразнещо претрупана. Вокалите са добре премерени, с особено силен припев, стъпил върху солидна база от интересни звуци вплетени в основния мотив. Винаги съм харесвал затишията след средата на някоя песен, след които следва бурно продължение...Use You предлага точно това.
07. Insoluble - Поредицата силна, слаба се запазва и тук...скучно начало, проточващо се доста над благоприличното. Отегчението обгърнало слушателя вероятно ще се разчупи едва след втората половина на песента. Разбира се, не защото там следва изненадващо развитие, а по простата причина, че идва началото на следващата песен.
08. Endless - Не бих я определил като слаба, но в никакъв случай не бих я наредил до Saw Something, Use You, 21 Days и донякъде A Little Lie ... тази песен ми напомня за Paper Monsters и само припева ме кара да я поставя малко над познатото ниво. Притежава известна доза градация и макар да не я определям като нещо специално, ще влиза в плейлиста ми в бъдеще.
09. A Little Lie - Една от по-качествените песни в албума. Първите секунди са малко смущаващи, но после всичко си идва на мястото. Текста е скучен, но пък начина на възпроизвеждането му в музикално отношение е добър, така че в крайна сметка резултата е задоволителен, без претенция за повече. Има и няколко момента, които претендират за оригиналност, чрез включване на хаос от шумове...но така и не я постигат. Въобще струва ми се, че доста от песните биха звучали по-добре, ако се обмислят повторно, като това важи и за A Little Lie.
10. Down - Звучи като малко по-добър вариант на слабите песни. Припева е това, което я спасява от участта на останалите издънки в албума. Краят и звучи незавършено, а и идеята е доста размита в монотонноста на мелодията.

Като цяло Дейв отново показва като млад автор, че може да създаде няколко добри песни, но не и да оформи около тях силен и балансиран албум. Все пак това е натрупан опит и се надявам, в следващия албум на Депеш Мод, да няма слаби парчета като I Want It All.
Последна редакция: 25 Септември 2007 от kirilart
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #24: 25 Септември 2007

След "Saw Something", "Kingdom" и "A Little Lie" започнах да имам по-високи очаквания от първоначалното, но за съжаление не мога да кажа, че след като чух крайният резултат съм особено впечатлен. Не очаквах много от Дейв като текстописец, не го и получих, но съм разочарован от албума на музикално ниво. Голяма част от песните звучат еднообразно по време на цялото си времетраене, което за мен е изненадващо, най-вече заради "Recovery" на Крисчън, където всяка песен се развиваше по интересен начин и чудесно комбинираше типичната поп структура с експерименталната електроника.

Добрите моменти на "Hourglass" ("Saw тя-можеше-да-е-велика Something", "Kingdom", "A Little Lie", "Miracles", която май само аз харесвам и донякъде "Down") звучат по-скоро като напреднали демо версии и споменатото в прес рилийза "искахме да запазим по-суровата страна на песните" не е оправдание. От вокалистът на Депеш Мод, създателят на "Recovery" и продуцентът на "Counterfeit 2"(който ми е все още любимия соло проект на член на DM) ми се искаше да видя повече.

Имам голямо желание да навляза в цялото това "този албум е автобиографичен, отразява моите страхове, поглед върху живота и т.н.". И на мен ми се е случвало да се моля (обикновено преди изпит), както съм атеист, не вярвам в чудесата, но понякога наистина стават (обикновено след изпит) и като цяло много от идеите, заложени в "Hourglass", са ми и на мен близки и лични, но на фона на монотонните мелодии, "Deeper And Deeper" (която прилича на нещо, което Трент Резнър е записал като е бил на 15 и си е казал, че може и по-добре) и останалите песни, които са като пълнежи, контактът с моята персона става трудно осъществим. Има и няколко случея, в които музиката и гласът на Дейв абсолютно се разминават, най-вече като настроение, откоето се губи посланието.

И все пак, нямам нищо против участието на Дейв, Крисчън и Андрю в следващия албум на DM, тъй като си мисля, че тези хора могат да правят добри песни, но да задържат нивото в цял албум не смятам, че е от силните им страни.

Следващите слушания на "Hourglass" от моя страна ще са, защото е албум на Дейв. Но ако трябва, поне за себе си, да отлича някакви добри страни: харесва ми повече от "Paper Monsters" (въпреки, че дори там няма неща като "Deeper And Deeper", има "Bottle Living", но в сравнение с първата, тя е като липсващ шедьовър на Гънс Енд Роузес) и има поне четири добри песни, като би сайдът на "Kingdom" не звучи зле от семпълът, който излезе.

Мрън!

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #25: 26 Септември 2007

Най-накрая прослушах няколко пъти албума,и мога да кажа,че малко ми поспдан ентусиазма след като изслушах всичко. За съжаление не мога да кажа,че "Down","Insoluble","Endless" ми харесват по какъвто и да е начин!
Моите фаворити са "Saw Something" и "A Little Lie",като песни като "Use You","21 Days" и "Miracles" са ми доста приятни.

Искам да вметна,че това е първоначално впечатление,в смисал - Запазвам си правото на промени Ухилен Ухилен Ухилен
Последна редакция: 26 Септември 2007 от Joro_Figo
deiv4o
Гост
Отговори #26: 26 Септември 2007

аз лично не сам разочарован понеже и не сам очаквал нещо особено Усмивка за мен е просто по слушаем от Paper Monster
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #27: 27 Септември 2007

Аз чух целия албум и съм във възторг
за мен е невероятен пълен с много чувство и душа
мисля че Дейв наистина е дал най доброто от себе си
текстовете и мелодията трогват еднакво силно
на мен фаворит в момента ми е "Down" ,но и останалите много ми харесват още на първо слушане
не мога да намеря лошо парче всяко си има своята атмосфера и се различава от другото което е страхотно Усмивка)))))))))))

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Lu
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #28: 28 Септември 2007

Исках да изслушам албума много, много пъти и да не избързвъм с мнението си. Не знам дали разочарованието ми от Кингдъм и не особено високите очаквания след това, ми донесоха страхотния кеф, които изпитвам сега като слушам целия албум или просто албумът си е добър??...  Очиврът    Той е искрен, емоционален и първичен. Дейв е имал нещо да каже и го е направил по начин, по който може. Нито повече, нито по-малко.
Не разбирам нищо от музикални конструкции и висш пилотаж в поезията и тектописането, нямам и желание да разбирам. Искам да изпитвам удоволствие като слушам музика и точно това се случва като слушам този албум.
А сега си мечтая за турне. Дейв на сцената, мокър и бесен.... Ммммм....  Доволен

I saw something in your eyes
I wanted it for myself
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 30 Септември 2007

http://living.scotsman.com/index.cfm?id=1555372007

Интересно интервю с Дейв за новия албум и животът му след турнето към PTA.

Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.