DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [16 СЕПТЕМВРИ 2007] DAVE GAHAN - "HOURGLASS" (финални детайли)  (Прочетена 20675 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #30: 30 Септември 2007

Аз чак днес имах възможността да изслушам песните.И след едно доста солидно цялостно превъртане на албума,вече съм готова с що-годе адекватно мнение за песните. Усмивка
1.Saw Something-Тук две мненния няма-определено ми е фаворит.Песента ме грабна още от първото слушане.Звучи ми отнесено...кото я слушам нещо ми става,но аз смата не мога да определя точно какво,може би в някакъв по-късен етап...И след всички коментари,мисля  че няма смисъл да споменавам за страхотния и запелняващ електронен звук.(И все пак го направих...)
2.Kingdom-Най-комерсиалната песен в албума,струва ми се.Но и същевременно най-лека като звучене.(В случая не знам дали това ми мнение не се е повлияло от факта,че въпросната песен е избрана за първи сингъл...).Създадена за радио и телевизия.
3.Deeper and Deeper-Струва ми се,само на мен се харесва тази песен.И не само това-спокойно мога да я включа в моя топ 3 най-харесвани песни от албума.Вярно е,че вокалите са по-резки,но не намирам нищо лошо в това-напротив,мисля че тук се крие чарът на песента.
4.21 Days-Не ме впечатлява с нищо.За мен изпълнява ролята на пълнеж.
Разбира се,във всеки албум тези песни са неизбежна част-те просто са задължителни,така че нямам нищо против нея.
5.Miracles-Ето я и втората песен,която не ми е сред фаворитите.Звучи ми приспивно...и...хмм нещо като блус Ухилен
6.Use you- Доста добра,но дори след многократно изслушване не успя да се добере до №1 в класацията ми и струва ми се съм единствената,която мисли по този начин за Use You.Но пък носи силен и приятен заряд,както и прилив на енергия. Усмивка
7.Insoluble-Приятна песен.Определено е успокояваща,но съвсем не мога да я нарека скучна ,отегчителна,досадна.Смятам,че след взрива на Use You е на правилната позиция-"Нека успокоим малко страстите!" Ухилен
8.Endless-Много ме радва.И без колебание мога да кажа,че за мен е (почти) толкова добра,колкото Saw Something.
9.A little Lie-Началото на един подобаващ край за творение като Hourglass.И отново ме спечелва с невероятното си звучене.
10.Down-Идеален край.Струва ми се,първата и последната песен са подбрани такива,че да те изтрелят в друго измерение.Но и на мен Down  ми звучи леко незавършена.
С две приказки-Дейв заслужи адмирациите ми и този път.Не само,че не съм разочарована-дори обратното-очаквах нещо по-слабо.Перфектна подребна на песните,с която се постига необходимият баланс.
Последна редакция: 30 Септември 2007 от mody

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #31: 05 Октомври 2007

http://vision.rambler.ru/users/galarecords/1/32/

Не знам за колко време ще е валиден линкът, но на него може да се види акустичното/студийното изпълнение на "Endless", което поне на мен много повече ми харесва от албумната версия.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #32: 09 Октомври 2007

В Германия, Швейцария и Австрия се задава серия от партита, празнуващи излизането на "Hourglass".

Също така, Дейв ще бъде в Кьолн на 30-ти октомври, за да се срещне с феновете и да раздаде автографи.

white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #33: 10 Октомври 2007

Нямам желание да рецензирам албума, в което не ме и бива, така че само ще кажа, че надмина очакванията ми!!! Пощурял Заобичвам го с всяко повторно слушане, 'saw something', 'a little lie' и 'endless' са болезнено красиви, дейв е толкова страстен! повечето песни, да не кажа всички, звучат напълно изповеднически, просто се усеща как пее от сърце, а бе много съм доволна.. Доволен

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #34: 16 Октомври 2007

Страхотен албум,звучи свежо без излишно задълбаване,но в никъкав смисъл повръхностен,Дейв звучи страхотно,дори ми харесва повече отколкото в Playing The Angel  Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #35: 18 Октомври 2007

аз мога да кажа, че Kingdom е страхотно парче колкото повече го слушам толкова повече ми харесва. Слушах албума само веднъж, мисля, че е леко бавен, а винаги съм харесвал когато дейв пее по бързи и агресивни песни.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #36: 19 Октомври 2007

В интервю Дейв е споделил, че:

- музиката за него е удоволствие повече от всякога.
- признава, че Алан е бил недооценен от групата.
- отношенията му с Мартин са стабилни и наскоро е получил имейл от него, гласящ: "Знам, че ще те попитат за това, така че кажи на журналистите, че имам твоя албум и това е диска на годината за мен."

Цялото интервю - тук

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #37: 19 Октомври 2007

В интервю Дейв е споделил, че:

- музиката за него е удоволствие повече от всякога.
- признава, че Алан е бил недооценен от групата.

За щастие всички бивши и настоящи членове на групата са живи и здрави.
Имат време да оценят Алан. Примерно могат да го поканят да им продуцира следващият албум. Друг е въпроса дали се притесняват, че ще им откаже.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #38: 19 Октомври 2007

За щастие всички бивши и настоящи членове на групата са живи и здрави.
Имат време да оценят Алан. Примерно могат да го поканят да им продуцира следващият албум. Друг е въпроса дали се притесняват, че ще им откаже.

Донякъде защото съм доволен от всичко издадено напоследък ('Playing The Angel' и 'Subhuman' са много силни албуми за мен, 'Hourglass' не бих го окачествил като лош в никакъв случей), не виждам защо трябва да си пресичат отново пътищата. Иновацията в 'Subhuman' е до голяма степен дело на Джо, който в този албум е толкова влиятелен, колкото и Алан, който не бих казал, че е направил по отношение на музика или продукция нещо кой знае колко по-различно от това, което и преди е създавал. Така че, не съм особено сигурен дали Алан е човекът, който може да подтикне групата към създаване на нещо значително по-добро, различно и същевременно в синхрон с мейнстрийм настроенията. А и има толкова талантливи млади хора, които се занимават с музика, мисля, че те имат по-голяма нужда от това да им се даде шанс да работят с група като DM.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #39: 19 Октомври 2007

Да, тук се връщаме и на въпроса дали Playing The Angel и Exciter са "значително по-добри" от предишните 3-4.
Въпроса не е дали ще бъде издаден по-добър албум, а дали албума ще бъде изпипан. Нека да добавим и преработката на старите песни за изпълнение на живо. Нещо, което също липсва в последно време. Самите DM е доста възможно да не са в състояние да изградят албум, който да има по-силен емоционален заряд и т.н. Отделно, самата идея, че издават един албум на 4 години нещо не ми допада.
Има млади и талантливи, но лично аз се съмнявам Даниел Милър или някой друг от групата да седне и търси "млади таланти" из myspace.

Все още не съм чул албума, затова и не съм го коментирал. Жалко ще е, ако авторски албум на Дейв започне да събужда по-малък интерес от буутлег с добри ремикси, неиздавани варианти или концерт от WVT записан от смесителният пулт.
Последна редакция: 19 Октомври 2007 от Recoil
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #40: 19 Октомври 2007

Отделно, самата идея, че издават един албум на 4 години нещо не ми допада.

Ако повече време означава по-добро качество, нямам нищо против. А и не можем да се оплачим от бездействие на членовете, настоящи или бивши. Така или иначе имам достатъчно други любими групи и албуми, с които да запълвам времето, та нов албум на DM не ми е особено спешен. Всеки месец откривам поне по няколко нови групи или неоткрити "стари", които да ми харесат и слушам продължително, така че чакането поне на мен не ми е особен проблем. А и реално малко формации, започнали в края на 70-те или началото на 80-те могат да са все още креативни и изпълнени с желание за работа, както са DM през последните 3 години. Та нека да се съсредоточим върху позитивната страна на нещата, а такава определено има. Видяхме я.

Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #41: 20 Октомври 2007

Отделно, самата идея, че издават един албум на 4 години нещо не ми допада.

Всеки месец откривам поне по няколко нови групи или неоткрити "стари", които да ми харесат и слушам продължително, така че чакането поне на мен не ми е особен проблем.
На теб може наистина чакането да не ти е особен проблем, понеже от вчера имаш документи за самоличност. Но за нас, на чиито лични карти срещу срок на документа пише "БЕЗСРОЧЕН" нещата стоят другояче.

freelove for everyone
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 22 Октомври 2007

Интервю с Дейв в парижката му хотелска стая относно мъдростите на живота, сексът по Интернет, Междузвездните войни и др.
http://youtube.com/watch?v=Wkcns2pNZkQ

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #43: 25 Октомври 2007

За почитателите на уханието на нова обложка: Антон е направил доста идеен дизайн към албума, в чието създаване са участвали Дейв и дизайнер на име Том Хингстън. Текстовете са всъщност тяхните чернови - на някои места си личат задраскани думи и стихове, които са отпаднали + снимки на Гахан, както и на него с Крисчън и Андрю.
Последна редакция: 25 Октомври 2007 от The Fein

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #44: 26 Октомври 2007

Част от студийно изпълнение на 'Miracles':

http://fr.youtube.com/watch?v=hvnRnipel8Y

Невероятно е колко добре звучи песента, когато е с китари. Също така, в момента Дейв обикаля Щатите, за да дава радио интервюта, твърде е вероятно да изпълни и някои от песните от албума в ефир.
Последна редакция: 30 Октомври 2007 от The Fein

Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.