DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [16 СЕПТЕМВРИ 2007] DAVE GAHAN - "HOURGLASS" (финални детайли)  (Прочетена 21723 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #45: 26 Октомври 2007

В списание Story има 2 страници посветени на Дейв  Усмивка

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #46: 27 Октомври 2007

Впрочем, нещо интересно от обложката на албума:

"John Frusciante: Guitar solo on Saw Something"

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #47: 27 Октомври 2007

Невероятно е колко добре звучи песента, когато е с китари.

Споделям мнението ти! Miracles е една от любимите ми песни в албума, но този китарен вариант повече ми харесва!  Одобрение
Чудя се дали са само заигравки в студиото или имат намерение да я запишат и в този й вариант?  Объркан

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #48: 27 Октомври 2007

Чудя се дали са само заигравки в студиото или имат намерение да я запишат и в този й вариант?  Объркан

Ако са я изпълнили с този аранжимент в Ню Йорк - да, тъй като по план концертът трябва да бъде предоставен за даунлоуд.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #49: 27 Октомври 2007

Още едно интервю, този път за VirginMega.fr, отново в неангажираща обстановка с размисли и спомени за миналото и бъдещето.

Част 1
Част 2
Част 3
Последна редакция: 27 Октомври 2007 от The Fein

Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #50: 28 Октомври 2007

Hourglass влиза под номер 50 в UK Album Chart тази седмица... доста разочароващ дебют според мен, но със сигурност има държави, в които ще дебютира на много по-високи позиции.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #51: 28 Октомври 2007

Hourglass влиза под номер 50 в UK Album Chart тази седмица... доста разочароващ дебют според мен, но със сигурност има държави, в които ще дебютира на много по-високи позиции.

Номер 50 означава по груби сметки около две хиляди копия. Което е наистина шокиращо малко.

Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #52: 28 Октомври 2007

Номер 50 означава по груби сметки около две хиляди копия. Което е наистина шокиращо малко.

Може би малко повече от това - около 4000 копия, имайки предвид, че нивото на продажбите сравнително се повиши тази седмица и освен това:
#25 Orson - Culture Vulture са с продажби от 8,020
#71 The Beatles - 1962-1966 (The Red Album) с продажби от 2,991 копия.

Въпреки това, съм наистина изненадан. Очаквах Hourglass да влезе в топ 40, дори топ 30 без проблем  Объркан
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #53: 29 Октомври 2007

Въпреки това, съм наистина изненадан. Очаквах Hourglass да влезе в топ 40, дори топ 30 без проблем  Объркан

Да, особено като се има предвид, че критиката като цяло хареса албума и всички са на мнение, че е далеч по-добър от 'Paper Monsters'. Чудя се доколко фиаското във Великобритания ще се отрази на идеята за турне към 'Hourglass'.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #54: 12 Ноември 2007

Дейв продължава успешната серия от хитови песни, които да грабнат сърцата на феновете със своята простота.

Започвам подред с фаворитите ми:

Deeper And Deeper:

I wanna love you - I want your love.
Колко просто и приятно, малко като "Let me да те love you, baby"
Нека все пак се впуснем в по-сериозен анализ на текста:
I'm gonna have you when I want to,
I'm gonna take you, that's what I like.
I'm going down now, deeper and deeper
Under your skin, you know that is right.

Лек импровизиран превод:

Ще те имам когато си поискам.
Ще те взема, това е което искам.
Спускам се надолу, дълбоко дълбоко
Под кожата ти, знаеш, че е правилно

Освен че звучи и като чалга... Донякъде се покрива с идеята, че "Иска всичко"...

Иначе музиката е приемлива...

Miracles:
Музиката там пък е неприемлива.

Отново се повтаря по една и съща фраза няколко пъти:

I don't believe in miracles,
I don't believe in Jesus...

Малко като:
Sometimes I cry,
Sometimes I don't cry
Или както вървеше текста на любимата ми I Want It All.

Между тези двете седи 21 Days, която започва все едно ще чуя Dirt, но изненадващо преминава в електро-блусарско звучене, което напомня твърде много на Recoil... Поне на мен... Което не знам дали е хубаво или не, но песента ми е интересна. Особено моментите с напяването и китарите към края... Не му отиват на Дейв, но не са и лоши...

При останалите само като чуя барабани с дигитален дисторжън превключвам песента.
Превключвам я и като чуя "Baby" някъде из песента... Една и от причините, за да не стана голям фен на Bon Jovi Усмивка

На практика не съм и събрал желание да чуя целият албум, но имаше поне 10-12 опита в тази насока.

Някъде след Endless го спирам, но по-изненадващото е, че не съм разочарован, напротив. Албума макар и да не ми допада особено много, е малко по-добре отколкото очаквах.

Все пак си остава значително слаб с песни, които са просто "пълнеж" или в процеса на изготвянето им нещо не е било както трябва.

Радвам се, че има бисери като I Want It All, това е причина да се коментира широко по форуми качествата на Дейв като автор на текстове и бъдещето му като текстописец в DM.

Последна редакция: 12 Ноември 2007 от Recoil
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #55: 17 Ноември 2007

намерих нещо..ама може би някой от вас го е открил преди мен ето го..
за Dave Gahan е...
http://attblueroom.com/search/index.php?PHPSESSID=28e10101f32a3ad78fda49505c6a8c05&q=dave+gahan
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #56: 18 Ноември 2007

Ivelina_10, ако беше прегледала темата в която постваш от начало, щеше да разбераш, че не някой от нас го е открил преди теб, а всички сме го гледали вече: страница 1-ва - kirilart - 20 Септември 2007, 16:20:42.
Иначе е хубаво, че търсиш нещо за ДМ и го споделяш с нас Одобрение

Angels of the Universe
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #57: 18 Ноември 2007

Малко съм в недостиг на свободно време, за да напиша подобаващо мнение относно албума на Дейв, но определено този проект доста израсна в моите очи/уши (особено след като имах възможността да чуя някои песни на живо)... В момента се върти нон-стоп вкъщи и на работата и макар че някои от песните все още не ми допадат, бих казал че като цяло това за мен е най-добрия ДМ соло проект на този етап...

21 Days определено е моя фаворит от албума и може би ще се повторя още един път, но за мен това е смесица от Депеш, Ник Кейв, и традиционен госпел...

Иначе, само заради б-сайда Tomorrow бих класирал този албум на първо място от всички солови изяви... Усмивка

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #58: 05 Декември 2007

От доста време се каня да напиша няколко думи за "Hourglass", но всеки път като се засиля, си пускам албума за фон и след това се отказвам.Яд ме е че песните които чух в акустичен вариант (само тях!), и които смятам имат по-сериозен потенциал, са ...не искам да кажа окепазени, но точно тази звучна дума ми идва на ум, когато слушам електронната им 'обработка'.Не ми допада и това е.Все пак  не мисля, че албумът е слаб - просто не е постигнал максималното.Разбира се това е лично мнение - сигурен съм има фенове, които приритват от кеф като чуят даже Deeper and Deeper.
Втората част на албума е по-силната за мен - там са фаворитите ми Use You и Endless, която особено ми допада, а и няма някое твърде слабо парче.Разбира се Saw Something допълва челната тройка Усмивка.

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #59: 11 Декември 2007

Един интересен факт, на който попаднах докато преглеждах новините в side-line - албумът на Дейв е изместен от първото място в DAC от Leaether Strip. Цялото инфо тук.
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.