DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Бъдещият албум на DM и ролята на Дейв, Крисчън и Филпот в него  (Прочетена 8571 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
20 Октомври 2007

След като песните написани от Дейв, Крисчън и Андрю Филпот в "Playing The Angel" бяха сравнително добре приети от феновете и критиката, "Suffer Well" дори донесе номинация за Грами, а "Hourglass" въпреки, че не се очертава като особен комерсиален успех, предизвиква далеч по-позитивни коментари от "Paper Monsters", включително и от Мартин Гор.

Според вас заслужават ли Дейв, Крисчън и Андрю да се включат отново със същия брой песни, както в предишния проект и бихте ли имали нещо против, ако всъщност тримата поделят с Мартин албума наполовина?

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #1: 20 Октомври 2007

Ами не знам доколко мнението на феновете има значение в този случай.Понеже съм почти убеден,че песни на Дейв,Филпот и Ицо в новия албум на ДМ ще има,независимо какво мисля аз,Светльо,Онуфрий,Карамфил или който и да било.Песните на въпросният триумвират по принцип стават,но не мисля,че биха допринесли за някакъв изключитeлно добър и запомнящ се албум на Депеш Мод-такъв,какъвто всеки фен на групата би искал да бъде издаден.Иначе не вярвам Мартин да позволи албума на Депеш да е поделен наполовина между него и който и да било.Егото му е твърде голямо за такава стъпка по отношение на музиката на ДМ,а и това,че Дейв си извоюва правото да вкара свои песни в последният албум си е доста голяма жертва от страна на Гор.
dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #2: 20 Октомври 2007

Не бих имал нищо против тримата да разделят песните с Мartin в предстоящия албум, само ако ,към тях се присъедини Alan Wilder ! Песните в новия албум на Dave са доста едообразни ,но има добри идеи и ако бяха пипнати,примерно от Alan,биха имали доста добро развитие,обаче това е само една мечта от моя страна! Три парчета са им достатъчни !

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #3: 20 Октомври 2007

Ами ако следваме логиката с делененето на песните, би било редно Мартин да пее половината парчета от новия албум Усмивка. Освен това не съм убедена колко неиздаден материал е останал на Дейв толкова скоро след излизането на соловия му албум! При всички случаи се надявам да се получи добър албум  Намигване

See what I see!
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #4: 21 Октомври 2007

Аз мисля,че не трябва да им се дава половината албум. В смисъл,че не мисля,че Дейв,Андрю и Крис са продуктивни дори наполовина колкото Мартин . Не,че ги подценявам,но си мисля,че не могат да напишат половин албум. Просто ... дори Hourglass не впечатлява(поне мен) с нещо уникално.Има някои яки песни,но като цяло добрите и не чак толкова неща в него са горе-долу  50:50. Другото е,че Мартин не ми се вярва да позволи такова нещо. Мисля.че всички сме единодушни,че неговият принос към творчеството на Depeche Mode е огромен. Аз лично смятам Мартин за най-големия в това(писането на песни) въобще по целия свят , и не виждам защо трябва да има кой знае какви нужди от промени. Playing The Angel за мен е много добър албум,и звучи перфектно..така,че не ми се вярва да има някакви значителни промени в отговорностите на членовете на групата. Аз гласувам за 3 песни за триото Намигване Ухилен
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #5: 22 Октомври 2007

не мисля, че ако се включат песни на Дейв в следващия албум , то те ще са повече от 2-3 . най-малкото не е чесно спрямо Мартин да са 50 на 50 - все пак песните на Мартин , не на Дейв (с цялото ми уважение ) направиха от Депеш Мод това ,което са (тук не говорим за Алан е неговия принос - това е друга тема ) . Та , не е справедливо след толкоз години и сред като се е доказал по сто начина ( и след като толкоз много работи по новия албум ,както ни се повтаря  често ) Мартин да е наравно с Дейв . Просто няма да стане , освен ако Март не си удари главата в някоя стена и забрави гордостта си . Все пак Дейв си издава соло албума - всички са доволни , всеки е изразил себе си , показал е какво може и нека има мир и любов .

reach out and touch faith !
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #6: 23 Октомври 2007

...изкуството  често не търпи мир и любов

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 23 Октомври 2007

Изкуството губи особено много от мира  Усмивка

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #8: 23 Октомври 2007

Изкуството губи особено много от мира  Усмивка

Какво искаш да кажеш? че Дейв е по-добър от Мартин в писането  на музика и текстове...? Шок

Не,че е невъзможно Мартин да отстъпи още една позиция,но ... наистина не ми се вижда честно спрямо него. Ако,обаче,Мартин наистина е харесал "Hourglass" може да има изненади...
Последна редакция: 23 Октомври 2007 от Joro_Figo
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 23 Октомври 2007

Какво искаш да кажеш? че Дейв е по-добър от Мартин в писането  на музика и текстове...? Шок

Не. Особено като се има предвид, че Дейв не пише музика.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #10: 23 Октомври 2007

На мен пък ще ми е интересно един нов албум на Depeche Mode с песни писани от Дейв.
Какво толкова различно ще се случи?

Дали феновете ще престанат да ходят по концерти, дали няма да си купят новият албум...
Дали няма да излъчват клиповете по всяка телевизия, така че "прослушващите" в момента музика, които са на 12-13, няма да имат възможност да се запознаят с DM.

Ако теоретично приемем, че Exciter им е сравнително слаб албум през последните 10 години, то ще видим, че дори и слабият албум е привлякал вниманието на доста от сегашните запалени фенове. По-скоро на доста хора, които преди Exciter не са познавали DM кой знае колко.

Така че дори и Дейв да напише цял албум за DM и Мартин да си удари главата в стената. (Макар че това би било изкуство, особено, ако си удари с все сила главата в центъра на бяла стена.) Нищо няма да се промени генерално. Нито ще настъпят някакви драстични промени, нито ще има бунт на фенове, които ядосани ще горят винили на Violator... на някой площад в Берлин Ухилен
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #11: 23 Октомври 2007

Чета и си мисля "горкият Мартин ..."
Идва Дейв с дългата коса през 90-те, тропа с крак и разпорежда "Или ще ми напишеш рок албум, или няма да пея". И Мартин пише
Идва Дейв с костюма през новото хилядолетие, тропа с крак и разпорежда "Или ще има 2 мои песни, или няма да пея". И Мартин приема...
Как ли ще тропне Дейв сега, при положение, че вече има самочувствието на самостоятелен творец, поне равностоен на Мартин...

Последна редакция: 23 Октомври 2007 от lanfear

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
Lu
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #12: 23 Октомври 2007

Хора, спрете се малко. Как го заоплаквахте горкия Мартин, че тиранина Дейв иска да го катурне от трончето.... Първо - дали Мартин и Дейв ще си делят албума зависи само и единствено от тях. Струва ми се, че нас никой не ни пита. Второ - ами ако цената на бъдещето на ДМ е няколко песни на Дейв в следващия албум, иначе край?? Искате Депеш с нов вокал?? Трето - ако в албума Дейв има 4 песни, а не както на вас ви се откъснаха от сърцето само 3, какво ще стане? Няма да си купите албума? Или на мр3 плейърите си ще качите само 3 от неговите песни, за да спите с чиста съвест?

Recoil е съвсем прав - нищо няма да се промени ако Дейв има свои песни в албума. Ще има шум около групата, ще се привлекат нови фенове, пак ще има безкрайни дискусии дали е добър албума. Нищо ново под слънцето.

Не ме разбирайте погрешно. Мартин е гений. Но ако Дейв вкара повече от допустимата според вас бройка песни в албума, все пак имате спасение - просто не слушайте песните.

I saw something in your eyes
I wanted it for myself
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 23 Октомври 2007

2 песни ще е минимум-а ако дейв има материал, според мен ще са 4, а албума ще има 12 песни.
Последна редакция: 23 Октомври 2007 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #14: 23 Октомври 2007

Към напълно реалистичната прогноза на Мао, може само да се добави, че ще има един-два инструментала от тези 12 песни. Както една или две песни с водещи вокали на Мартин.
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.