DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Най-добрите албуми на 2007-ма  (Прочетена 6834 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
25 Октомври 2007

Въпреки, че годината все още не е завършила и не е изключено да се появи някой друг чудесен албум, мисля, че една тема като тази е добра възможност за сверяване на часовниците и попълване на пропуснатото. Ако можете да напишете и нещо като описание от няколко изречения би било страхотно. Аз ще се включа по-късно, тъй като имам чувството, че списъкът ми ще бъде доста дълъг.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #1: 28 Октомври 2007

Доста албуми ми харесаха, но само два успяха да ме впечатлят истински.

Edge Of Dawn - Enjoy The Fall
Слушам Edge Of Dawn от скоро, но успяха да се наредят сред най-любимите ми групи.
Там всичко е перфектно! Музика, текстове и вокал с уникален глас!

и Dave Gahan – Hourglass
Последна редакция: 28 Октомври 2007 от Blagovesta

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
unspotted
Някой
Публикации: 16

Профил
Отговори #2: 28 Октомври 2007

Тази година въобще не бях в час с новостите, но Year Zero на Nine Inch Nails ми направи особено силно впечатление. Мисля че тук коментарът е излишен.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #3: 30 Октомври 2007

Чак пък най-добър... Не мога да кажа кой е. Нито мога да направя някакъв по-сериозен анализ, тъй като напоследък слушам доста малко музика, а и нямам време да преслушам всичко, което се появява.

Замислих се за албумите, които са излезнали тази година и са ми в плейъра, който слушам всеки ден.

Изглежда, че най-често слушам Noob на De/Vision от тези, които са излезнали през тази година.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #4: 30 Октомври 2007

Без да правя строга класация, ще се опитам да изброя някои от любимите ми за тази година издания. Твърде е възможно да съм забравил някой друг силен албум, така че с времето може би ще редактирам този пост. So here it goes...

Patrick Wolf - The Magic Position
Патрик Уолф е давал толкова противоречиви и лъжливи сведения за себе си пред медиите, че е трудно да се каже кой всъщност е той, междувременно наричан "новия Марк Алмънд/Дейвид Боуи/Брет Андерсън". Всъщност наскоро прочетох един цитат на Брайън Молко, че е интелигентният изпълнител знае, че медиите го манипулират и на свой ред - той манипулира тях. След два изключително мрачни и експериментални албума, The Magic Position представя далеч по-простичка история. Албумът е посветен на бившата приятелка на Патрик и разказва историята на връзката им. Както знаем, любовта е чувство, което често ни поставя в много крайни ситуации и това е добре отразено в албума. Оптимистичните песни в него, са вероятно едни от най-инфантилните и невинни, които сте слушали, а по-мрачните се нареждат сред най-дълбоките неща, писани от човекът, смело изпял на 18 думите "I was still a child when you caught me and tied me to your bed/you gave me shoes and pretty clothes/and i gave you what i had between my legs". Трябва да призная, че освен, че това е един от най-талантливите хора, които съм слушал някога, отдавна не съм виждал някой, който да се облича по толкова идиотски начин, което, ако хвърлим поглед към музикалната история, е обещаваща комбинация.

Brett Anderson - Brett Anderson

Отначало бях разочарован. След това усетих, че трудно минава ден, без да изслушам To The Winter поне един път. Или да тръгна да се разхождам без Ebony да започне да звучи в mp3 плейъра, усмихвайки се, когато дойде моментът на "i'll take you where the pigeons fly and i'll tell you pretty lies". А Love Is Dead е вероятно една от най-искрените песни, създавани от много време насам. С времето едноименния дебютен албум на бившия вокалист на Suede и The Tears се превърна в много личен албум не само за създателя си, но и за мен.

Bloc Party - A Weekend In The City
Първият албум на Bloc Party загатна за невероятен потенциал, който за мен се разкрива по невероятен начин във втория им албум A Weekend In The City, съдържащ 11 изключително силни песни, посветени на размисли относно имиграцията, бомбените атентати в Лондон, човешката сексуалност, наркоманията и бездушието на днешното поколение. За съжаление, някои от най-силните песни, записвани от тях, се оказаха би-сайдове към синглите от албума. "Here was a sense of disappointment as we left the mall/All the young people looked the same/Wearing their masks of cool and indifference/Commerce dressed up as rebellion...".

Manic Street Preachers - Send Away The Tigers
Стъпка назад от така любимия ми и брутално недооценен Lifeblood, но въпреки това солиден албум, който върна групата отново по първите места на класациите и възроди групата в очите на много хора. Но надявам се, след това "връщане към корените", Меникс ще пробват нещо ново за бъдещия си албум.

Editors - An End Has A Start
Отначало не ме впечатли, но внезапно навлязох в него преди два месеца, след като го бях отписал, и от тогава се върти много често при мен. Слушайки An End Has A Start оставаш с впечатлението, че сякаш всичко в този албум се е получило изключително лесно и спонтанно - думите и музиката са в невероятен синхрон, посланията на песните въздействащи и директни.

Carla Bruni - No Promises
Френската певицата и бивш фото-модел Карла Бруни тази година издаде сравнително кратък акустичен албум, в който текстовете са всъщност стихотворения на британски поети, сред които и Йейтс, а музиката към тях е композирана от самата Карла.

Cherry Ghost -  Thirst for Romance
Чух този албум наскоро и може би ще ми трябват още няколко слушания, докато навляза в него напълно, но Roses, заедно с People Help People се очертават като много силни песни.

За другите албуми съм говорил обширно и преди, така че ще ги изброя + още някои, които не съм, но заслужават внимание.

Nine Inch Nails - Year Zero (въпреки, че With Teeth повече ми допада)
Marc Almond - Stardom Road
Recoil - Subhuman
PJ Harvey - White Chalk
Maps - We Can Create
Radiohead - In Rainbows
People Press Play - People Press Play
Duran Duran - Red Carpet Massacre
Rufus Wainwright - Release The Stars
Dave Gahan - Hourglass
iLIKETRAINS - Elegies to Lessons Learnt
Saul Williams - The Inevitable Rise and Liberation of NiggyTardust
The National - Boxer

Трудно ми е да назова някой от гореизброените албуми като любим за годината, но се колебая между Magic Position, White Chalk и In Rainbows.
Последна редакция: 11 Януари 2008 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

VANS
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил WWW
Отговори #5: 01 Ноември 2007

Forgotten Sunrise - Willand
Diary Of Dreams - Nekrolog 43

Negative music for positive results
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #6: 17 Декември 2007

Първото място си остава за Patrick Wolf-The Magic Position-такъв албум няма втори, няма и да има...Песни като Overture, Magpie, Augustine, Bluebells, The Magic Position, могат да те накарат от сълзи да стигнеш до смях и обратно...
Разбира се, няма как да не спомена и Hourglass, който определено радва и  достойно си заслужи  място в класациятя.Вече съм писала за любими песни от Hourglass, но пак ще ги спомена-Saw Something, Endless, A little Lie, Kingdom, Down.
Radiohead-In rainbows ми се стори добър албум, но не мога да дам обективна оценка-просто нямам албума и като цяло съм го превъртала само няколко пъти.И все пак, All I need, Reckoner, Videotape, са въздействащи песни и не мога да ги пропусна. Усмивка
Последна редакция: 17 Декември 2007 от mody

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #7: 20 Декември 2007

До края на годината остават по-малко от две седмици, затова не вярвам нещо да ме изненада в последния момент, та е време и за моята годишна ретроспекция на албумите, които са ме впечатлили с нещо.

Distain! - Raise The Level
Новият албум на една от любимите ми групи е очарователен. Включва чудесни песни като Mandragore, From Horizon to Horizon, Never, Here in Silence и т.н. Задължителен за любителите на хармонично звучащия синт.

Sonictune - Tales Of The Night
Дебютен албум на новосформираната група от вокала на Distain! и бившия кийбордист на Psyche. Албума пожъна за няколкото седмици от издаването си насам небивал успех сред феновете и на двете банди. Горещо го препоръчвам!

Black Strobe - Burn Your Own Church
Още един чудесен дебют на едно добре познато име. След поредица от сингли, ремикси и две ЕP-та най-сетне се появява очаквания първи албум на групата.

Escape With Romeo - Emotional Iceage
Моите любимци продължават победоносната си серия с 9-ти силен албум и се нареждат в челните места на класацията ми за най-последователни в постиженията си групи. Красив албум с малко по-различно звучене от останалите им дискове.

De/Vision - Noob
Първоначалното разочарование от анонса на първия сингъл премина и след двата концерта и изпълненията наживо на песните от новия албум, го слушам доста честичко, като лека полека измества някои от старите ми любими песни от местата, завоювани с годините...доколко ще е трайна тази тенденция ще покаже теста на времето...но въпреки това е един много силен албум за 2007-ма

Recoil - Subhuman
Винаги съм обичал блусарите и комбинацията, която Алън постига с вокалите на Джо Ричардсън в новия си албум е пленителна за мен. Subhuman е чудесен във всяко отношение.

Liquid Divine - Black Box
След подгряването на групата за Сийбаунд реших да им обърна по-сериозно внимание. Вторият албум на групата Black Box е жесток и определено си заслужава!

Добро впечатление ми направиха още албумите на:
Backlash - Shape of Things To Come
Dave Gahan - Hourglass
Edge of Dawn - Enjoy The Fall
Interpol - Our Love To Admire
Psyche - Club Salvation
Roisin Murphy - Overpowered

Най-голямо разочарование:
Duran Duran - Red Carpet Massacre
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #8: 21 Декември 2007

Най-добрия албум на 2007-ма,а и за поне последните 3-4 години,мисля аз (да,по-добър от Playing The Angel) е In Rainbows на Radiohead.Невероятни акустични и електронни композиции,които още от първото слушане ме изумиха.Може би най-любовно ориентирания албум на Radiohead,което малко ме очуди.Доста объркани и меланхолични текстове,но и известна нотка на позитивизъм,която не е много присъща за групата.
Не на последно място невероятната възможност,която бандата предложи на феновете си да изтеглят албума безплатно ме накара да ги почувствам някак по-близки.
Чуйте : Videotape, Reckoner, All I Need, 15 Step... албума е просто невероятен.Най-добрият им след Hail To The Thief от 2003-та.

Другите най- стойностни албуми (подредени по моя преценка) :

Recoil - Subhuman
Мисля,че няма нужда от коментар.Алан за пореден път си защити гения! Страхотен албум !!! Най-добрите песни от албума са :
Prey, Allelujah, The Killing Ground

Dave Gahan - Hourglass
Бла-бла-бла...и аз бях изненадан от албума...
SAW SOMETHING !!! Една от най-добрите песни на Дейв (със и без Депеш Мод) ,Down, A Little Lie, Use You

Bloc Party - A Weekend In The City
Още по-добър и от дебютния им Silent Alarm от 2005-та.Няколко страхотни песни като : Hunting For Witches, The Prayer, Sunday...
Общо взето с този си албум Bloc Party биха могли да бъдат обявени за кралете на инди сцената измествайки The Killers,чиито миналогодишен Sam's Town беше поне за мен безкрайно слаб.

Editors - An End Has A Start
Група,по която се запалих случайно,преглеждайки профила на Светльо в last.fm.Останах обаче много приятно изненадан.По моя оценка и те надминават The Killers,главно с много по-добрите си и прочувствени текстове и музика.
Чуйте : And End Has A Start, Escape the Nest, The Weight Of The World, Push Your Head Towards The Air

Много добър дебют.Още повече,че когато не очакваш нещо удивително по-лесно оставаш приятно изненадан Усмивка Мисля,че Брет се е справил добре с това да изрази личното си отношение по проблемите засегнати в албума (а и в много други албуми Ухилен )
Love Is Dead, Dust and Rain , To The Winter

Interpol - Our Love To Admire
Patrick Wolf - The Magic Position
Stars - In Our Bedroom After The War

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #9: 23 Декември 2007

За мен може би най-доброто тази година е Year Zero, и веднага след него са случайно попадналите ми Rome, и то не само с албума от 2007ма Confessions d'un Voleur d'Ames, а и с дебютния им – Nera. Няма да анализирам защо, да речем, че просто ги чувствам Намигване
Radiohead - In Rainbows определено заслужава суперлативи, докато не мога да кажа същото за White Chalk на PJ Harvey – досега не се бях изказвала по темата, все си давах малко време да го смеля, но този албум за мен е невероятно разочарование, колкото и да харесвам пиано, вокалите й в случая все едно не са нейни, на места само си скимти... Хубаво е да се опитват нови неща, но много се надявам да не се задържи на това поприще твърде дълго, предпочитам повече китарната й страна...
Още нещо, което намирам за достатъчно интересно, че да го спомена тук, са шведите Hearts of black science с The ghost you left behind. Сигурно има много по-добри албуми тази година, но като за дебютен такъв, си заслужава вниманието. Още един дебют ми привлече вниманието (направо ми го натикаха насила), въпреки че не съм голям фен на този тип музика (с малки изключения): Three cheers for the newlydeads на още едни шведи Ashbury Heights, и сега се сещам, че си пускам парчета от него сравнително често, което сигурно значи, че ми харесват Усмивка
Изненадана съм, че Roisin Murphy е спомената и от друг Намигване това момиче много го уважавам, но като че ли с този албум не ме грабна особено...
Надявах се да се чуе нещо повече за Massive attack още тази година, но сега поне ще имаме материал за номинациите на 2008ма... The Kills, които намирам за приятни, пуснаха ново парче и се очаква нов албум, но за съжаление и те не успяха през 2007ма... А, да - Hourglass не съм го забравила, но честно казано просто не го намирам за подходящ за темата... а Subhuman, само ако съм в блус-период, иначе спокойно мога да го сложа към по-добрите Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #10: 30 Декември 2007

За мен тази година беше изключително наситена с музикални събития... чух доста добри нови албуми, за това ще спомена само тези, които наистина ще останат за дълго в класацията ми, дори и след изтичането на годината.

Определено Noob на  De/Vision - както вече няколко човека преди мен споменаха, това е един невероятно силен албум на De/Vision, така че едва ли има смисъл да се повтарям. Със сигурност обаче е един от албумите с които ще запомня изминалата година. Другия албум с подобен ранг в личната ми класация е Enjoy The Fall  на Edge Of Dawn! Аз принципно доста скоро открих тази група, като цяло, но със завидна бързина успя да се нареди в челните позиции на най-големите ми "любимости", а албума е наистина невероятен и искрено се надявам скоро да мога да гледам live изпълнения от него, което за сега ми се вижда невъзможно Млъкнал, но пък не пречи да се надявам. Не мога да пропусна и Subhuman на Recoil - този албум определено доста бързо се превърна в любимия ми на Recoil изобщо и определено ще е нещо, с което също ще запомня изминалата година!

Още доста неща ми харесаха тази година, но хайде нека не ви отегчавам с едно дълго изброяване. Искам само да спомена две мои нови  музикални открития за тази година, които особено ме впчетлиха: немската банда Akanoid и чешката група Lakeside X - две лични открития, чието творчество възнамерявам сериозно да следя в бъдеще Доволен

See what I see!
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #11: 31 Декември 2007

Наистина тази година се появиха доста добри албуми, които определено заслужават внимание. Макар и трудно, все пак успях да се огранича само с 10 от най-добрите...няма да се впускам в кой знае какви коментари – който има желание нека ги чуе.  Полицай

10. Modest Mouse – We Were Dead Before The Ship Even Sank - С Джони Мар в състава групата звучи много добре, което не е присъщо за повечето американски банди от този род.
9. Goose - Bring It On – Свеж електро-рок от Белгия.
8. New Young Pony Club - Fantastic Playroom - Дебютен албум на групата, беше отлично приет от критици и фенове, но въпреки това не постигна голям комерсиален успех.
7. Happy Mondays – Uncle Dysfunktional - След повече от десетилетие Мъндейс се завръщат с нов албум, който, въпреки че не блести с нeщо особено, носи запазената марка на групата – леки танцувални мелодии и забавни, на моменти вулгарни, текстове.  Зъл
6. LCD Soundsystem - Sound Of Silver
5. Rufus Wainwright – Release The Stars – Сред продуцентите е Нийл Тенънт, което гарантира високото качество на албума.
4. Grinderman – Grinderman
3. Kaiser Chiefs – Yours Truly, Angry Mob
2. Ian Brown – The World Is Yours
1. The Good, The Bad & The Queen – The Good, The Bad & The Queen
Последна редакция: 02 Януари 2008 от The Fein

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
Herbstwerk
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #12: 03 Януари 2008

Apoptose - Schattenmaedchen

VNV Nation - Judgement

Derniere Volonte - Toujours

Von Thronstahl - Sacricare

De/Vision - Noob

Interpol - Our Love to Admire

Backworld - Good Infection

като цяло не беще особено интересна година откъм албуми за мен поне
gothprince
Опасен
**
Публикации: 214

Профил WWW
Отговори #13: 04 Януари 2008

Diorama - A Different Life
Diary of Dreams - Nekrolog 43
Assemblage 23 - Meta
Essexx - Bridges
London After Midnight - Violent Acts of Beauty
NoyceTM - Coma (2006, но го чух през тази година)
Combichrist: What the F**k is Wrong with You People? (best club album)
Sopor Aeternus - Les Fleurs Du Mal
Brett Anderson (of Suede) - Brett Anderson
Einsturzende Neubauten - Alles Wieder Offen
De/Vision - Noob
Irfan - Seraphim

............................
+ около чертата :

Dave Gahan - Hourglass
Nine Inch Nails - Year Zero
Frontline Assembly - Fallout
Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me
dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #14: 05 Януари 2008

GRINDERMAN - Добър албум ,който си заслужава,но си е чиста проба Nick Cave And The Bad Seeds ! SATELLITE PARTY - Много приятна изненада от страничния проект на Perry Farel . Албум,който те кара да се усмихнеш и да станеш на крака . THE CULT - "Born Into This" - Това вече е супер-любима група чието завръщане с този убийствен албум ме направи особено щастлив . Когато си мислех ,че няма какво да открия повече тази година на 15.12.07 в Пловдив пристигна една гръцка група на име PERSONALITY CRISIS -"Invasion Of The Dead Souls" . Концерта беше хубав ,но кога ще можем да чуем хубав звук и ще се насладим на това ,което могат наистина музикантите, не ми е ясно ! За моя радост успях да си купя техния албум ,който е наи-якия rock-punk албум,който съм слушал . RECOIL-"Subhuman" - Много ценен албум и много приятен подарък от Алън . Да е жива и здрава жена му и да го сритва по-често и да му припомня ,че трябва да  прави музика а не да гледа мачове . DAVE GAHAN "Hourglass" - Има някои парчета от албума, както и в първия ,от които нямаше нужда,но има други ,които ме карат да разцепя от кеф .Малко съм пристрастен от гласа  на Dave. Надявам се ,обаче следващия албум да е в друга посока в стилово отношение  и по-разнообразен от към идеи!!!

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.