DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  
Автор Тема: IAMX  (Прочетена 19138 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
02 Януари 2008

Понеже виждам,че все още няма открита тема,реших това да направя аз.Разбира се,се надявам и тук да има хора,които слушат IAMX.Доста добър соло проект на Chris Corner,който може би ви е известен от Sneaker Pimps.Красиви вокали,примесени както с нежна електроника, така и с "по-твърдо" звучене. Досега са издадени 3 албума Kiss + Swallow (13.07.2004);Your Joy Is My Low Remixes(28.05.2005);The Alternative(28.04.2006). За тези,които все още не са чули нищо препоръчвам : Your Joy is My Low, Mercy, This Will Make You Love Again, Spit It out, President, Simple Girl,които са моите фаворити.

http://www.iamx.co.uk/  -->Тук можете да посетите официалният сайт на IAMX
Последна редакция: 02 Януари 2008 от mody

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 02 Януари 2008

За тези,които все още не са чули нищо препоръчвам : Your Joy is My Low, Mercy, This Will Make You Love Again, Spit It out, President, Simple Girl,които са моите фаворити.

Бих добавил Missile и Sailor Усмивка Kiss + Swallow и The Alternative са наистина страхотни албуми и добър пример за повлиян от 80-те електро-поп без песните да звучат забити в носталгията. За съжаление ги оцених малко късно, тъй като първия път, когато чух IAMX не бях особено впечатлен. Друг аспект от музиката на проекта на Крис Корнър, който много харесвам, са текстовете към песните, които на моменти са особено поетични и силни. Доколкото знам третият студиен албум на IAMX трябва да излезе тази година и за мен е сред най-очакваните издания за 2008, заедно с бъдещите албуми на The Cure и Патрик Уолф.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #2: 03 Януари 2008

IAMX ми е голяма любов! Очиврът
Открих го сравнително скоро, но вече и ден не минава без го чуя. За съжаление не успях да посетя нито един от концертите през 2007, което си го отчитам като голям пропуск. Плачещ Прави страхотни лайфове!
Не мога да препоръчам конкретни песни. Просто ако не сте го слушали чуйте всичко, защото е неприлично добър! Одобрение

myspace
Последна редакция: 03 Януари 2008 от Blagovesta

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #3: 20 Март 2008

Току що разбрах, че г-н Корнър и сие ще свирят в Атина на 31 май в клуб Ъндъруърлд. 
Еееее как пък точно тая дата сложиха тия гърци да им се не знае!  Бесен
Последна редакция: 20 Март 2008 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #4: 10 Октомври 2008

IAMX отново ще свирят в Атина, този път на 1 март 2009 в клуб Gagarin 205. Пада се наделя, но 2-ри е понеделник и предполагам, че ще го обявят за почивен ден заради 3-ти март, който се пада вторник и ще станат 4 почивни дни. Дани (Danna) четеш ли?  Намигване

Дано да имам възможност да отида да видя мистър Корнър наживо. За предпочитане беше концертът да е в Солун, че е по-близо, но това е положението.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #5: 13 Октомври 2008

И аз много искам да отида да го гледам този концерт...Добре звучи откъм дати, понеже догодина чувствам как ще имам проблем с отпуската покрай турнето на Депеш.
Влак или самолет?

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #6: 13 Октомври 2008

Чета Майче, чета  Пощурял този път отиваме, нали ? Единственото което ме притеснява е плановете които си кроя да не съвпаднат с тези дето си кроят Placebo  Млъкнал
Аз все още ги чакам в Букурещ, както бяха обещали, че е по-близо.

maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #7: 24 Октомври 2008

И аз много искам да отида да го гледам този концерт...Добре звучи откъм дати, понеже догодина чувствам как ще имам проблем с отпуската покрай турнето на Депеш.
Влак или самолет?

Аз вече реших, че ще ходя на този концерт (ако черна котка не ми мине път естествено  Идиот).
Марго, Дани, ако твърдо сте решили вече, можете сега да си вземете самолетен билет на най-ниската възможна цена, предлагана от Aegean Airlines, а тя е 52 евро в едната посока с включени всички такси (през сайта на компанията). Цените в последствие скачат двойно и тройно, така че сега е моментът. България Еър също имат полети до там по принцип, но аз предпочитам Ейждиън.
Току що си взех билетче само за отиване, връщането по-нататък ще го мисля кога точно ще бъде и с какво и дали ще е пак със самолет (ако са останали някакви по-евтини билети) или с друго превозно средство, защото тази цена предполага, че билетът е с фиксирана дата и не може да се сменя и не ми се рискува относно връщането.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #8: 27 Октомври 2008

Твърдо съм решена да отида на този "концерт", защото като ги гледах като подгряваща група на MSI не беше това, което очаквах от Крис ...
До няколко дни ще реша как ще се придвижа до там. Майче, твоя билет за 1 Март ли е или за 28 Февруари?
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #9: 27 Октомври 2008

Аз мисля да попътувам с влака, макар че ще е продължително, вижда ми се забавно, може би ще има и повече желаещи. Може и да излезе вариант с кола, ще видим...

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #10: 27 Октомври 2008

Твърдо съм решена да отида на този "концерт", защото като ги гледах като подгряваща група на MSI не беше това, което очаквах от Крис ...
До няколко дни ще реша как ще се придвижа до там. Майче, твоя билет за 1 Март ли е или за 28 Февруари?

Аз ще пътувам на 27-ми февруари (петък), ще използвам възможността да посетя отново някои любими места в и около гръцката столица.  Ангелче
А за връщане може да се организираме или с влак или с нещо друго.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #11: 31 Октомври 2008

Новият сингъл на IAMX "Think of England" ще излезе като безплатен даунлоуд на 7-ми ноември. Според слуховете за третия си албум Крис е записал 18 песни, 10 от които ще влязат в новия проект, а като имаме предвид написаното в myspace блога му - изглежда предстои да се появи нещо наистина специално.

А преди него, на 14-ти ноември ще се появи и "Live in Warsaw".

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #12: 07 Ноември 2008

Новият сингъл на IAMX "Think of England" ще излезе като безплатен даунлоуд на 7-ми ноември.

Ето и линка, от който днес след 16,00ч българско време ще е възможно смъкването на сингъла.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #13: 07 Ноември 2008

На първо слушане парчето звучи много добре.  Одобрение

Edit: След няколко слушания вече мога да кажа, че не само звучи много добре, а е страхотно! Много ми харесва!  Намигване
Последна редакция: 07 Ноември 2008 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #14: 07 Ноември 2008

и аз се присъединявам към положителното мнениe на мая..макар, че ако трябва да съм честен неща от първия албум като Sailor,
Naked But Safe, Simple Girl, Mercy, Your Joy Is My Low, I Like Pretending и Missile са толкова страхотни, че така и не възприех the alternative...мисля обаче с излизането на лайв диска да му дам нов шанс. e, времето до 18ти не е много, но все пак дотогава think of england ще запълни времето идеално (:

идея защо песентта се пуска за сваляне от немски сайт на име 61seconds?
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.