DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: LAST 10  (Прочетена 9143 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
31 Януари 2008

с този пост искам да затворя трилогията от мои  теми с въпроси.

ето и последната партида:

1. кое е по-лошо: да трябва да ставаш за работа в 6.30 сутринта или да трябва да си тръгваш в 8.30 вечерта всеки работен ден?

2. 3 неща, които веднага свързвате с българия

3. ако може да прокарате 1 нов закон в бг, какъв ще е той?

4. кой ви е любимият лош герой?

5. искате да се избавите от кой ваш порок?

6. какво значи лукс? кратко описание на първата асоциация, която правите когато чуете тази дума.

7. искате да хяванeте първия самолет за ...?

8. ако можете да притежвате вещ от ваш любим клип, коя ще е тя и съответно от кой клип и на коя група?

9. коя е групата, която повечето от хората в този форум сте забелязали, че харесват, а вие не харесвате и обратното? (понеже обратното не е толкова видно, тъй като темите във форума са главно за групи, които харесваме, пишете, за група, която предполагате, че тук не се възприема добре, а вие харесвате).

10. любима играчка?
Последна редакция: 31 Януари 2008 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #1: 01 Февруари 2008

1. кое е по-лошо: да трябва да ставаш за работа в 6.30 сутринта или да трябва да си тръгваш в 8.30 вечерта всеки работен ден?
Като човек, чието работно време се мени през летните и зимни месеци мога от опит да заявя, че винаги ми е по-приятно да мога да си тръгна по-рано от офиса, а ранното ставане е по-малкото зло.

"Балканът пее хайдушка песен"
"Българийо, за тебе те умряха"
"Преклонената главичка остра сабя не сече я"

винаги съм смятала, че това е крайно неприятна прогресия

Ако някога докараме нещата до там, че прокарването на един-единствен закон да заличи всички генерални проблеми, аз лично бих била крайно учудена. И все пак, ако не се целим твърде високо, може би бих прокарала закон, задължаващ всеки човек, всеки ден да казва или да прави по нещо хубаво за човек, който му е неприятен.
И след като законът влезе в сила с нарастващо удоволствие ще наблюдавам намаляващия негативизъмм сред хората.

Смърт, от Света на Диска

пороците са ми кът, не си давам никой

6. какво значи лукс? кратко описание на първата асоциация, която правите когато чуете тази дума.
Първата ми асоциация за "лукс" е със сватбата на дъщерята на индиеца Митал, който за щастливото събитие беше наел ... Двореца Версай за една седмица.  Идиот

добре съм си тук, благодаря

8. ако можете да притежвате вещ от ваш любим клип, коя ще е тя и съответно от кой клип и на коя група?
Искам пръстена, който Алън Уайлдър носи в Drifting

9. коя е групата, която повечето от хората в този форум сте забелязали, че харесват, а вие не харесвате и обратното? (понеже обратното не е толкова видно, тъй като темите във форума са главно за групи, които харесваме, пишете, за група, която предполагате, че тук не се възприема добре, а вие харесвате).
Мхъм, сещам се за множество групи, които тук са отлично приети, но за никоя от тях, не може да се каже, че не я харесвам. Може би някои просто ги познавам по-малко. За втората част на въпроса също нямам никакви наблюдения, съжалявам.

10. любима играчка?
една кукла, която преди 21 години беше връх на кукленското майсторство - с вграден в тялото й CD плейър, благодарение на който тя говореше и пееше, а освен това ходеше съвсем сама и беше изумително красива. За съжаление след толкова години почти нищо от това не е останало, освен красотата, но аз пак си я обичам.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #2: 01 Февруари 2008

И в 11 часа вечерта бих се прибирал от работа само да не ставам рано... Усмивка

То и без това аз се прибирам обикновено към 7:30...

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #3: 01 Февруари 2008

Мао, недей, остави 3 епизода за по-нататък като Лукас Усмивка

А не може ли изобщо да не ходиш на работа ?

1 Чоплене на семки (и мръсотия като цяло) по улиците.
2 Нисък стандарт на живот.
3 Недоволни хора.

Закон за закрила на музикалният ценител. Преди време щях да пиша манифест на музикалният ценител, но достигнах само до първите 2 точки от плана. Като цяло тези хора трябва да се закрилят със закон.

Willy Coyote - няма друг психар като него.

Консумирането на алкохолни напитки, ако е възможно.

Лукс е нещо, което е над теб. Асоциацията обаче е с ментовите бонбони лукчета.

А, така... Опашката ? хехе. Всяко ново място или някоя световна столица, изключвайки тези в Африка и Близкият Изток.

Говорителя от "Strangelove", ще ми краси стаята.

Аз обичам и понасям всички групи, които не псуват на сцената, не се храчат в публиката, не изглеждат свирепи и не спират концертите си, за да обяснят колко е зле Африка или някой друг актуален световен проблем.

10. любима играчка?
mp3 плейър.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #4: 01 Февруари 2008

Да си тръгваш вечер късно, нямам проблем с ранното ставане.

2. 3 неща, които веднага свързвате с България
а) Комплекса на българина, че навсякъде извън България е по-хубаво.
б) Липса на нормални политици
в) Красив морски бряг дълъг над 350 км.

Не мога да го напиша, ще е в разрез с правилата на форума за расова и национална търпимост.

Робърт Де Ниро от филма "Жега"

Все още вярвам, че когато някой обещае нещо, действително ще го свърши...ако се избавя от този порок, живота ми ще е по-спокоен.

Лукса за мен е околосветско пътешествие с цяла тумба приятели, което да продължи...докато ни се обикаля - 3, 4, 5 години времето да е без значение.

Куба, докато чичко Фидел е още на власт и ще мога да се напия с истински кубински ром на някой плаж още в ленивия ранен следобед.

Ферарито от клипа на Only When I Lose Myself би ми паснало чудесно, като верен депеш-мобил.

Групите с твърде странно и нехармонично звучене, които минават за елитарни и авангардни често не са ми по вкуса. Предполагам, малко са хората тук, които се сещат често като мен да си пуснат Nat King Cole, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Frank Sinatra и други величия от миналото.

10. любима играчка?
Фотоапарат.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 01 Февруари 2008

Не понасям ранното ставане...

Приятели, хаос, някои особености на българската народопсихология.

Хората да бъдат добри един към друг.

И аз ще спомена Робърт Де Ниро, но по-скоро неговата роля в Taxi Driver, въпреки че тя е малко на границата между положителното и отрицателното.

Според Дейвид Боуи да откажеш цигарите е по-трудно от това да откажеш наркотиците, а според Ники Уайър от Меник Стрийт Прийчърс да откажеш чипса е по-трудно от това да откажеш цигарите. Доверявайки се на тези мъдри слова, без да съм изпитвал зависимост към другите неща - посочвам чипса.

"С хавайски изпечен нос, с хавлийка на наркобос, ще смесвам алкохоли..."

7. искате да хванeте първия самолет за ...?

Лондон или Берлин.

8. ако можете да притежавате вещ от ваш любим клип, коя ще е тя и съответно от кой клип и на коя група?

Не бих искал да задълбавам във фетишизма си.

9. коя е групата, която повечето от хората в този форум сте забелязали, че харесват, а вие не харесвате и обратното?

Като изключим десетина групи, днешната EBM и синт-поп музика ми звучи прекалено еднообразно. Колкото до обратното, списъкът ще е твърде дълъг, не смятам, че слушам музика близка до Депеш Мод, за което свидетелства и зараждащата ми се любов към хип-хопа на Сол Уилямс.

10. любима играчка?

Mp3 плейърът, номинирам го и за любимо изобретение.
Последна редакция: 01 Февруари 2008 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #6: 01 Февруари 2008

Най-лошото е, когато трябва да ОТИВАШ на работа в 8:30, иначе и аз съм за ранното ставане като по-малкото зло.

Много са...и хубавите и лошите.Все пак нека дам по 3:
I. Великолепна природа, която се гизди в 4 сезона(поне до скоро бе така); Великолепна кухня с истински плодове и зеленчуци, които имат автентичен вкус(а не на пластмаса); Великолепни фолклорни традиции, които надявам се няма да бъдат забравени.
II. Корупция и тотална некомпетентност сред политическият елит, администрацията и съдебната система - олицетворение на определенито 'калпава държава', Домовете за деца лишени от родителска грижа и циганските гета в по-големите градове, Дребнавият, тарикатски, сметкаджийски или по-образно Бай-Ганьовски манталитет на една голяма част от българите(само мога да се надявам да е по-малката част)

Нов избирателен закон, който променя пропорционалната изборна система с твърди партийни листи (няма да навлизам в детайли, тъй като знам че едва ли някой е заинтересуван от тази материя)  Усмивка

Ал Пачино в Адвокат на Дявола!Велик!!!
Също и в Жега, където според мен той е лошият герой - още ме е яд, че накрая гръмна Де Ниро, тъкмо когато човека бе решил да почва нов живот  Ядосан

Интернета и ТВ-то, с които винаги прякалявам - поне от Телевизията се избавих и от година не съм гледал...,само за да установя, че компенсирам с първото.

7*******звезден хотел в Дубай с позлатени(или златни) орнаменти в банята...Ако един ден имам късмета да нощувам в такъв лукс, 
сигурно ще ми е неконфортно да ползвам тоалетната за да не оцапам  Ухилен

Австралия и Нова Зеландия

8. ако можете да притежавате вещ от ваш любим клип, коя ще е тя и съответно от кой клип и на коя група?

Тук се затруднявам да отговоря....Макар че като се замисля, моторът с кош от 'A Question of Time' и шезлонга от 'Enjoy the Silence' биха били много ценна придобивка за летният сезон  Намигване

9. коя е групата, която повечето от хората в този форум сте забелязали, че харесват, а вие не харесвате и обратното?

Мерилин Менсън въобще не е сред любимците ми.
Тhe Doors, Сленг и George Michael, май не се радват на особена почит във форума.

10. любима играчка?

Преди: комплект пластмасови войничета и колелото
Сега: лаптопа
[/quote]

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #7: 01 Февруари 2008

засега съм сред щастливците, които не трябва да правят нито едното, нито другото Намигване но по принцип го намирам за доста лошо ако навън е тъмно, когато трябва да ставам...

Чалга, мръсотия, и в гьола от двете: плаващи лилии, дори и да са малко в сравнение с плевелите Усмивка

Определено нещо свързано с природата...

Смеагол

От мързела, породен от апатия... мързела след хубаво похапване предпочитам да си го запазя, иначе е вредно за здравето Намигване

Лукс е да си купуваш ябълки с червеи Намигване от био-магазините...

Перу или Нова Зеландия

Стола от In your room

De/Vision
обратното: от по-старите Siouxsie and The Banshees,Tuxedomoon; от по-новите Archive...

10. любима играчка?

е този въпрос много ме затрудни… ягодовото ми labello? Намигване
всъщност също не се разделям с нещо преносимо, което пуска музика на батерии…
а от детството - един плюшен пингвин, който най-вероятно е отдавна изхвърлен…

ages of delirium
curse of my oblivion
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #8: 01 Февруари 2008

смийгъл не би трябвало да се класифицира като традиционен лош герой, защото в него доброто и злото са в постоянна битка за надмощие.

"но по принцип го намирам за доста лошо ако навън е тъмно, когато трябва да ставам..."

много готин отговор Усмивка много лошо е, съгласен съм! има и по-лошо комбинация от ставане по тъмно и връщане от работа пак по тъмно.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #9: 01 Февруари 2008

1.Koе е по-лошо:да трябва да ставаш сутрин за работа в 6.30 или да си тръгваш в 8.30 всеки работен ден?

И двте са еднакво ужасни !!! Особено да ставам ранo                               

2.3 неща ,които веднага свързвате с България

Прекрасната природа,приятелите и мнозинството от помияри .

3.ако можете да прокарате един нов закон в БГ ,какъв ще е той?

Ще забраня чалгата !

4.Кой ви е любимия лош герой ?

Мики и Мелъри Нокс от Родени Убийци ,Макс Кейди от Нос Страх,The Joker от Батман

5.От кой ваш порок искате да се избавите?

По-малко да мрънкам

6.Искате да хванете първия самолет за ?

Лондон ! Скоро The Cult ще забиват там,иначе бих обиколил света !     

7.Ако можете да притежавате вещ от ваш любим клип,коя ще е тя и съотвтно от кой клип и на коя група?

Ами акустичния бас на Flea от Other Side .

8.Коя е групата ,която повечето от хората в този форум сте забелязали ,че харесват,а вие не харесвате и обратното?

Повечето неща ,които се харесват в този форум ми харесват.

9.Любима играчка ?

Бъдещия ми  бас
Последна редакция: 01 Февруари 2008 от dead_of_night

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #10: 01 Февруари 2008

Ами откровено ги ненавиждам и двете, вероятно, защото мразя работата си, но дори и да работех най-прекрасната работа на света, пак щях да съм отвратена от ранното ставане  Намигване

1. веселяшкия дух и чувството за хумор на българина;
2. приятелите ми;
3. най-неприятната за живеене столица в Европа.

... ами такъв срещу простотията и селянията, но това едва ли е възможно, а и подобен закон би бил в разрез със политиката - все пак простаците се манипулират доста по-лесно Усмивка

Кевин Спейси в ролята на Кайзер Созе (Обичайните заподозрени) - невероятен актьор според мен!

... ако липсата на воля може да се определи, като порок, то от това искам да се избавя Усмивка

Лукс е да казваш каквото мислиш и въпреки това всички да те харесват!

Берлин!

... май няма такава... по-скоро искам да живея в разни клипове Доволен

Аз май по-скоро съм част от болшинството или поне това болшинство, което е споделило музикалните си предпочитания... истината е, че точно тук открих  много хора със сходен на моя музикален вкус  Намигване

10. любима играчка?

Отдавна съм забравила игрите - така ми липсват Млъкнал

See what I see!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #11: 01 Февруари 2008

Естествено, че първото.  Усмивка Тъй като съм нощна птица обичам да си лягам доста късно, което логично води до проблеми с ранното ставане, направо го ненавиждам. Напоследък забелязвам, че имам по-голяма нужда от сън, така че няма да е лошо работното ми време да бъде от 12.00 на обяд до 18.00 например  Очиврът

1. Ракията и шопската салатка
2. Хубавата природа
3. Байганьовщината

Хората да се къпят поне по веднъж на ден, особено тези, които се возят в градския транспорт  Зъл

Всъщност са двама - Туиг и Елби от анимационното филмче "Мечето Ръкспин"

По принцип нямам проблем с избавянето от пороци, стига да си го поставя за цел - например отказах цигарите преди повече от 4 години, но порокът от който бих искала да се откажа е да се въздържам да включвам компютъра вкъщи вечер и да прекарвам часове наред в нета, след като същото съм правила цял ден в офиса.

Околосветско пътешествие с частен самолет, 5* хотели и да не трябва да бързам за никъде.

Южна Америка - Мексико (за да присъствам на предстоящия ди джей сет на Мартин Гор) , островите Санторини и Миконос (ако е лято).

Тук ще се повторя с Миро относно мегафона от клипа на Strangelove.

Мисля, че всички знаят коя е групата която за разлика от доста хора тук не харесвам особено - Меш. Ако си сменят вокала може повече да ми харесат.

10. любима играчка?

Като малка имах една любима кукла - бебе, с която не се разделях, а сега любимите ми играчки са МП3 плейърът и фотоапаратът ми.
Последна редакция: 01 Февруари 2008 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #12: 02 Февруари 2008

смийгъл не би трябвало да се класифицира като традиционен лош герой, защото в него доброто и злото са в постоянна битка за надмощие.

трябваше ли да уточнявам, че номинирам само едната му шизофренична личност за лош герой? трудно ми е да ги разделя, секирата трябва да е много остра Намигване а пък Робърт Де Ниро в Жега също не е особено лош Намигване

Мисля, че всички знаят коя е групата която за разлика от доста хора тук не харесвам особено - Меш. Ако си сменят вокала може повече да ми харесат.

тези съм забравила да ги включа
Последна редакция: 02 Февруари 2008 от SoFaD

ages of delirium
curse of my oblivion
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #13: 02 Февруари 2008

- И двете ми се струват непосилни, ако се налага да ги правя ежедневно... Въпреки, че много обичам света в ранните му часове, от месеци май не съм му се радвала.

- Начало, дом, семейство, близки и приятели, дълг, принадлежност, идентичност, история, език
- Чуждопоклонничество, комплексарщина, боклуци, инерция, мързел
- Потенциал, нужда от инициативи, надежда...

Да се спазват всички останали.

Вечния критик... във всякакви роли и изпълнения Усмивка

От един уж се избавих... Много, много са, за жалост!  Тъжен Най-вече липсата на воля, както каза Кеви.

Да протегнеш ръка и да получиш това, от което се нуждаеш.

Ох... Усмивка Къде ли не ми се ходи... До Камбоджа бих се разходила, много ми се ще да видя Ангкор Ват... След това до Мачу Пикчу в Перу...

Брей... Лимузината от Windowlicker на Aphex Twin  Готин Трябва повечко да помисля. Мечето от Human Behaviour на Bjork.

Честно казано, напоследък споделям мнението на The Fein. Омръзнаха ми голяма част от групите и еуфорията на техните местни фенове. Обратно - доста неща, ще изброя по-основните:
Richard D. James, Einsturzende Neubauten, Cevin Key и Nivek Ogre, Bjork, както и Billie Holiday, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald и множество други изпълнители в този ред на мисли...

10. любима играчка?

Аз съм голям плюшкин и всякакви безполезни вещи превръщам в занимавка.. Компютърът ми...

I need to drink, more than you seem to think
apple
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #14: 02 Февруари 2008

- The Red Guy от "Cow and Chicken"  -  Побъркан
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.