DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Mad Thursday Live Session - Остава  (Прочетена 3508 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
09 Април 2008

"На 10 април в клуб Yalta, като част от Mad Thursday Live Session, Остава ще направят един изключителен лайв. Специално за всички фенове на бандата, легендите на родната алтърнатив сцена ще изпълнят предпремиерно целия материал от своя така очакван, нов, четвърти студиен албум. Rock’N’Roll Song Designers? ще излезе на музикалния пазар по-късно през април от новия лейбъл на групата Вирджиния Рекърдс...."
Повече инфо на сайта на евентим

Ние с Дани мислим да ги уважим. Други желаещи?

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #1: 09 Април 2008

Последният път когато гледах Остава...по-скоро си развалих мнението за тях, а бяха една от любимите ми български групи. Завоят, който направиха в творчеството си напоследък не ми допада. Все пак пожелавам на всички, които ще посетят това събитие, весело изкарване.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #2: 09 Април 2008

Благодаря за пожеланието - аз мисля да посетя Ялта утре вечер. Намигване

П.С. Последният път (преди 2 седмици) гледахме Гравити Ко. и момчетата бяха на супер високо ниво. Смея да твърдя, че Гравити са група, която определено е много над останалите български групи (може би бих добавил и Д2).

Дано утре Остава се представят на ниво.  Усмивка
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #3: 10 Април 2008

Последният път (преди 2 седмици) гледахме Гравити Ко. и момчетата бяха на супер високо ниво.
За съвсем малко се отклонявам, ама кой е сега вокал на Гравити Ко? И как звучат с "новият глас"?

Angels of the Universe
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #4: 11 Април 2008

Като изключим голямото закъснение (започна в 00:00) и липсата на аспирация в Ялта на мен събитието много ми хареса. Аз не съм запозната с "творчеството" на групата и освен Шоколад и двата сингъла всичко за мен беше ново. Контакта с публиката на такъв тип концерт е страхотно, Свилен и Жоро се раздадоха и забавляваха максимално, а новото попълнение Александер Марбург ужасно прилича на Иън Къртис; ние с Дани много му се радвахме на съсредоточението. По едно време се запитах какво ли е да си на такъв концерт, в такъв клуб, на една ръка разстояние на една друга група някъде из Базилдън...
Колкото до новия албум - не мога да преценя какъв завой са направили, след като не съм слушала старите и ще оставя Светльо да му направи пълна професионална дисекция Усмивка На мен ми направи добро впечатление като цяло. Ново за мен бяха двете песни с вокал Жоро, които звучат леко в стилистиката на Нова Генерация.

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #5: 11 Април 2008

Videlina, новият вокал на Гравити Ко. се казва Николай Бакалов. Момчето е едва на 19 години. Повече информация - http://avtora.com/news/nowini/gravity_co._s_now_wokalist . Иначе аз бях доста предубеден към него, може би и това, че наистина харесвам Явор много като вокал ми повлия, но момчето пя много добре, английският му е добър и звукът беше много чист. Останах много доволен. По-доволен от вчерашното събитие.

Снощи гледах Остава за четвърти път. Изключвайки факта, че предните пъти съм ги гледал все в Бекстейдж, където звука е кошмарен, снощи бяха определено по-добре от предните пъти. Естествено и самият клуб спомогна за което. Според мен Ялта си има своята аспирация, само че група като Остава не е за там. Гравити се вписаха с пъти по-добре. Снощи беше ок. Аз не съм кой знае колко доволен, п оради това, че Свилен за пореден път доказа, че на английски не може да пее. Просто нищо не му се разбира. Аз много се чудя на тези момчета, защо като знаят певческите възможности на Свилен записват нов албум почти изцяло на анлийски. Иначе имаше много хора, което е похвално. Групата свири добре, но за мен вокала дърпа нещата надолу. Новия албум за мен е зле. Нищо общо с това, което харесвам от тяхното творчество. Супер опростен и суров бритпоп/рок, доста комерсиален. Има и добри попадения, но на първо слушане ми харесаха едва 2-3 песни. Като цяло Гравити се справиха много по-добре преди 2 седмици. Остава обаче са си Остава и каквото и да си говорим са доста добри. Личното ми впечатление е, че вокалиста е малко под нивото на останалите от групата, а новото им звучене е яко копиране на Oasis и Arctic Monkeys. Момчетата са много далеч от това, което на мен ми харесва. Иначе похвално е, че все пак се развиват. Албума им ще излезе на пазара до 2-3 седмици (поне така казаха) и аз се чудя дали да си го купя. От една страна, ако си го купя ще подкрепа Бг музиката, обаче от друга - ако не го купя, ще покаже мнението си относно сегашния материал. И все пак не съжалявам, че снощи ги гледах.

П.С. Съгласен съм с lanfear за приликата между Иън Къртис и Александър Марбург, който между другото е сравнително ново попълнение в групата и мисля, че е добър музикант. Намигване Поздрав за феновете на Остава със  "Стоп", която снощи не чух, макар че беше последна в сетлиста.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #6: 11 Април 2008

Аз не съм запозната с "творчеството" на групата и освен Шоколад и двата сингъла всичко за мен беше ново.

Ако искаш да се запознаеш с най-доброто от групата, ти препоръчвам първите два диска - "Пинг-Понг" и "След любов по време на война", чието ниво трудно ще бъда достигнато скоро от българска група. В третият албум "Моно", макар не толкова силен като предходните, има също убийствени песни, а лайв албумът "Любов по време на война" по много добър начин събира уникалността на това, което бяха, в едно цяло.

Колкото до новия албум - не мога да преценя какъв завой са направили, след като не съм слушала старите и ще оставя Светльо да му направи пълна професионална дисекция  Усмивка

О, не правя дисекции на неща, които живеят на системи  Усмивка

Поздрав за феновете на Остава със  "Стоп"

Култова. Усмивка
Последна редакция: 11 Април 2008 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.