DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  
Автор Тема: Spirit of Burgas  (Прочетена 44278 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fede
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #60: 18 Май 2009

…Не съм била възмутена от тек хауса,а най-вече от хората,които на 98% бяха зомбясали.Ето това ме дразнеше и продължава да дразни по тези места…

Aз, без да съм фен на тек хауса или на Дигуид в частност, мисля, че трябва да се прави разделение между музиката и хората, които са посетили съответното събитие. Лично аз ходя заради музиката, а не заради хората. Моята мотивация да отида на концерт или на парти е свързана с това, че ще слушам музика. Виж, ако не харесваш дадено събитие просто няма нужда да го коментираш.  Усмивка

Вярно е че заради музиката се ходи,но в частност и хората около теб допринасят за атмосферата.А да гледаш такива хора около теб далеч не ми е приятно.Иначе казах и за музиката.Както и да е.Аз спирам до тук.Приятно на всички,които ще успеят да отидат на Спирит оф Бургас и на Дигуид. Одобрение

SOMEBODY HAS TO SHINE FOR ME!IT'S DIFFICULT NOT TO SHINE FOR ME!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #61: 18 Май 2009

Нека се върнем към темата за фестивала, ето явен пример как едно членуване предизвика офтопик:

Цитат
Интересното събитие в Бургас ще бъде.. една седмица преди фестивала.

Ако беше написано:
Цитат
Интересно събитие в Бургас .. една седмица преди фестивала.

или

Цитат
Интересното за мен събитие в Бургас ще бъде.. една седмица преди фестивала.

никой нямаше да влиза в дебат. Не знам дали е волно или неволно, но ще помоля автора в бъдеще да уточнява, че става въпрос за лично неговото си мнение, за да не се налага да спамим темите после.
 Одобрение
N:Mode
Гост
Отговори #62: 18 Май 2009

Да, нека мъдро приемем, че е от неграмотност и да продължим темата за фестивала. Ако аз бих присъствал за мен интерес ще бъде част от програмата на 16-ти, а именно Stephan Panev (eдин от най-продуктивните млади български продуценти), както и Alexander Kowalski, който междудругото е правил ремикс на I AM X.
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #63: 18 Май 2009

Честно казано, да посетиш подобно мероприятие си струва и заради това, че имаш възможност да видиш групи и изпълнители, които не са ти известни или принципно не би си купил билет за техен самостоятелен концерт. Това чувство на неангажираност и липса на огромни очаквания допринася за приятната атмосфера. Аз миналата година имах възможността да изкарам целия фестивал и това лято пак си кроя плановете покрай него.

I need to drink, more than you seem to think
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #64: 20 Май 2009

…Не съм била възмутена от тек хауса,а най-вече от хората,които на 98% бяха зомбясали.Ето това ме дразнеше и продължава да дразни по тези места…
Aз, без да съм фен на тек хауса или на Дигуид в частност, мисля, че трябва да се прави разделение между музиката и хората, които са посетили съответното събитие. Лично аз ходя заради музиката, а не заради хората. Моята мотивация да отида на концерт или на парти е свързана с това, че ще слушам музика. Виж, ако не харесваш дадено събитие просто няма нужда да го коментираш.  Усмивка

Вярно е че заради музиката се ходи,но в частност и хората около теб допринасят за атмосферата.А да гледаш такива хора около теб далеч не ми е приятно.Иначе казах и за музиката.Както и да е.Аз спирам до тук.Приятно на всички,които ще успеят да отидат на Спирит оф Бургас и на Дигуид. Одобрение

Интересна тема, ако трябва да съм честен в момента се двоумя кое не понасям повече - пияни рок фенове на над 40 или надрусани пси-транс деца на под 20, понеже и с двете групи се срещам често по неволя.

Когато има масово събитие, каквото е и Spirit of Burgas, хората отиват с главната цел да се забавляват. Употребата на различен вид наркотици е съпроводена от музиката. За пример трудно може да използваш халюциногенни наркотици на фона на Faith No More. За сметка на това да се напиеш с бира на Astral Projection също не върви.
Фактът е че много хора или не могат да се отпуснат, или не знаят как да се забавляват, или имат проблеми от които бягат като посещават подобни събития... далеч от дома си. Това е проблем, с който се сблъсква всяко нощно заведение.

В Източна Европа (изключвам Русия), не вярвам да се случи нещо в нощните клубове, което да е революционно. Не вярвам да се появят нови стилове и нов клубен живот. Метрополис имаха своят шанс и го изиграха добре когато им се предостави. Проблемите сега са, че хората които са били на първите им партита... малко или много са порастнали в едно или друго отношение, а новите по-млади хора... са меко казано незаинтересовани.

Изключително много се радвам на "Хипстър" вълната, която е заляла САЩ, понеже към момента концентрацията на наркотици е най-малка, а визуалният вид на хората е доста оригинален и приятен. Към това може и да се добави музиката, която е комбинация между Electro, New Wave и Indie Rock. Нещо, което няма никога да се реализира в Източна Европа... именно заради факта, че феновете на подовен тип музика... вече не са на 16 и не им е забавно да ходят по партита, а тези които са на 16 пък... изобщо не се интересуват от това какво се слуша в Сан Франциско Усмивка

А, за протокола, гледам хората на дадено събитие предимно когато не ми е интересно събитието и когато ми се налага да присъствам по неволя. За да посетя събитието на даден диджей/продуцент, преди това се запознавам с малка част от работата му, ако не ми е интересно, не си губя времето и парите. Тоест, че Метрополис са направили голямо парти, не е причина да отида и да слушам хора, които не ми харесват, а после да се оплаквам колко са ме издразнили Усмивка
Последна редакция: 20 Май 2009 от Recoil
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #65: 21 Май 2009

Не знам доколко е вярно и ще се случи или просто е реклама за фестивала,  но все пак споменавам:

Бургас прави засада на “Найн инч нейлс”
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #66: 21 Май 2009

Не знам доколко е вярно и ще се случи или просто е реклама за фестивала,  но все пак споменавам:

на косъмче съм да напълня един безсмислен пост с точки и емотиконки, но ще се сдържа и ще си почакам официалното да/не с единия пръст върху мишката към линка със самолетни билети Намигване

ages of delirium
curse of my oblivion
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #67: 21 Май 2009

Преди броени дни говорих с хора, които са в доста близки отношения с основните организатори на фестивала в Бъргас, и те, за съжаление, казаха, че е имало добра възможност за NIN на Спирит, но май е изцяло пропаднала. От друга страна пък, пак от хора, които са така да се каже "от кухнята" и са големи фенове на NIN, подочух, че има голяма вероятност Трент и компания да ни навестят лятото, но, до колкото разбрах, става дума за София. А и май Jane's Addiction ще бъдат съпорт. Все пак, нека да изчакаме още съвсем малко. Би трябвало много скоро всички тези слухове и догадки да придобият официални изявления. Силно се надявам да ни огрее за един такъв концерт.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #68: 04 Юли 2009

Най-сетне на страницата на фестивала се появи списък на сцените с част от изпълнителите, които ще се изявят на тях. Чудя се обаче, какво е общото между Faith No More и LTJ Bukem, че са ги боднали на една сцена на 14-ти. На 15-ти вече традиционните Gravity Co. ще са преди Fun Lovin Criminals. Зарадва ме присъствието на Baby Face Clan на рок сцената, защото не съм ги слушал на живо от поне 4 години. В общи линии навсякъде пише, че скоро ще бъдат оповестени още изпълнители, което ми говори за слаба организация откъм подбор...не може да претендираш за голям летен фестивал и да размахваш пред публиката две имена от средна хубост за хедлайнери, при това месец преди началото на феста. За 16-ти пък изглежда, че няма да има хедлайнер, защото мястото стои вакантно, а под номер едно виси Special Guests t.b.a.

Хубава работа, ама българска  Зъл
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #69: 04 Юли 2009

Най-сетне на страницата на фестивала се появи списък на сцените с част от изпълнителите, които ще се изявят на тях. Чудя се обаче, какво е общото между Faith No More и LTJ Bukem, че са ги боднали на една сцена на 14-ти. На 15-ти вече традиционните Gravity Co. ще са преди Fun Lovin Criminals. Зарадва ме присъствието на Baby Face Clan на рок сцената, защото не съм ги слушал на живо от поне 4 години. В общи линии навсякъде пише, че скоро ще бъдат оповестени още изпълнители, което ми говори за слаба организация откъм подбор...не може да претендираш за голям летен фестивал и да размахваш пред публиката две имена от средна хубост за хедлайнери, при това месец преди началото на феста. За 16-ти пък изглежда, че няма да има хедлайнер, защото мястото стои вакантно, а под номер едно виси Special Guests t.b.a.

Хубава работа, ама българска  Зъл

Горе-долу съм съгласен с теб. Наскоро говорих отново с човек, който е близо до организацията на Spirit и разбрах, че са много зле с парите и това е основната причина да не е обявено още всичко, а и наистина голяма група като име няма да има именно поради финансови причини. До колкото разбрах са преговаряли със световноактуални банди, но хонорарите им са били непосилни за организаторите.

Що се отнася до моето мнение за обявените досега изпълнители - аз се надявам да успея да посетя и 3те фестивални дни, защото както Йоана по-горе беше написала - "...да посетиш подобно мероприятие си струва и заради това, че имаш възможност да видиш групи и изпълнители, които не са ти известни или принципно не би си купил билет за техен самостоятелен концерт. Това чувство на неангажираност и липса на огромни очаквания допринася за приятната атмосфера...".
Все пак, засега съм си набелязал 5 имена от програмата, които ще гледам с най-голямо удоволствие - Babyface Clan, Gravity Co., Fun Lovin Criminals, Faith No More и Alexander Kovalski. Другите имена нищо не ми говорят, но ще се постарая преди самия фест да поразуча за какво става дума.
Имам непотвърдена информация, че третата вечер на главната сцена отново ще се подвизават метъл банди.  Ядосан

Иначе аз миналата година си изкараха наистина хубаво. Тази година дори планираме да сме по-голяма група. Факт е, че Спирит оф Бургас е много приятен фестивал, именно защото е различен - има всякаква музика, всякакви хора и с нетърпение чакам тазгодишното издание. А, че няма да видя групите, които исках - то е ясно Тъжен
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #70: 04 Юли 2009

Аз ще посетя първите две вечери, но не ми се нрави начина по който се поднася фестивала, това че са зле с парите въобще не е оправдание, като не умеят нещо да не се захващат. Усмивка

П.П. Кофти впечатление ми направи и лайнъпа на сцената на "На Тъмно", прегледах повечето групи и са толкова аматьорски, че няма повече накъде.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #71: 04 Юли 2009

Жалко, че като че ли големите очаквания към третата вечер няма да се сбъднат, особено след слуховете, които намесваха групи като NIN и Prodigy. Макар и да има още имена, които ще бъдат обявени, искаше ми се да има и по-засилено присъствие откъм доказаните български групи, особено на фона на няколкото доста интересни събирания, които се случиха.

Иначе въпреки всички несбъднати очаквания предлагам да сме все пак щастливи и благодарни, че ще видим Faith No More, което съм сигурен, че ще бъде нещо невероятно запомнящо се. Поне аз съм настроен за нещо, за което ще се разказва много години напред Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kasaba
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #72: 04 Юли 2009

Откъде имало слухове за Продиджи като на официалния им сайт стоят датите за турнето от сумати и време.Иначе те са ми детската мечта и доста щях да се радвам да дойдат, иначе сега не виждам кои от имената там може да ме накара да отида, може би Марио Раниери.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #73: 04 Юли 2009

от време на време групите добавят допълнителни дати май

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #74: 05 Юли 2009

От българска страна ще свирят и Остава. Още обаче не е сигурно коя вечер. Най-вероято изявата им ще е на Основната сцена.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.