DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7
  Печат  
Автор Тема: Spirit of Burgas  (Прочетена 44286 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #75: 16 Юли 2009

Вчера Нуфри в някакво предаване по БНР е казал, че Panican Whyasker ще свирят на фестивала. Мисля, че е споменал, че изявата им ще е на Мейн Стейдж в рамките на първата вечер, преди Dreadzone
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #76: 16 Юли 2009

Вчера Нуфри в някакво предаване по БНР е казал, че Panican Whyasker ще свирят на фестивала. Мисля, че е споменал, че изявата им ще е на Мейн Стейдж в рамките на първата вечер, преди Dreadzone
Подробности тук

"I'm my own worst enemy"
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #77: 22 Юли 2009

Третата вечер на главна сцена e обявенo електронното дуо The Crystal Method. Интересното в случая е, че има място за още едно име и то е над тях, което би трябвало да означава, че все още липсва хедлайнера на вечерта. 
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #78: 26 Юли 2009

От българска страна ще свирят и Остава. Още обаче не е сигурно коя вечер. Най-вероято изявата им ще е на Основната сцена.

Oстава отпадат от Спирит. Няма да свирят. Почти 100% сигурно е, че между Gravity Co. и Fun Lovin' Criminals ще свирят Bloodhound Gang. Засега не е обявено официално, но информацията е от първа ръка, така да се каже.

The Crystal Method
ще са хедлайнери на 3тата вечер, като преди тях ще свирят Artery и Clawfinger.
Последна редакция: 26 Юли 2009 от strange_affection
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #79: 16 Август 2009

Подобно на миналата година Spirit of Burgas остави предимно ценни спомени, които ще се разказват за много време напред. За по-неприятните няма да пиша, тъй като вероятно ще са достатъчно добре застъпени в многобройните коментари из нета или в статиите по информационните и музикални сайтове, голяма част от които не отразиха професионално първия ден, не споменаха някои доста интересни моменти и не си направиха труда да проверят в Google дали заглавията на песните, които пишат съществуват.

След влизането тръгнах към Jack Daniel's Stage, където щяха да излязат едно от имената, които имах силно желание да видя. От малкото, което съм слушал на идващите от Скопие и започващи внушително европейско турне Bernays Propaganda, очаквах да се получи достойно участие, но изявата им на фестивала най-добре може да се опише като запомняща се. Македонската група се оказа изключително харизматична, изпълни сцената и не ме остави на гледам на друго място освен към нея. Дебютният им албум "Happiness Machines" по всяка вероятност ще си заслужава ровенето, макар и всъщност да чухме малко от него онази вечер. На няколко крачки от нас до предните редици беше и Били Гулд от Faith No More.

А сега към главната сцена, която беше поверена на Panican Whyasker преди на нея да се (въз)качат героите на вечерта. За съжаление големите опашки пред баровете (чакаш половин час за бира, изпиваш я за пет минути и се чувстваш тъпо) и борбата за по-добро място попречиха да усетя ударната сила на групата, така както на миналогодишното издание на фестивала и на концерта им в Blue Box. Но независимо от това енергията и присъствието на групата бяха както винаги онази приятна инжекция адреналин, която дава най-добрите си ефекти, когато се взема на живо.

И разбира се – Faith No More. The real thing. Не мисля, че мога да кажа нещо, което вече не е казвано или написано за Майк Матън и групата, с която той най-добре ще бъде запомнен, въпреки всичките си проекти и налудничаво разнообразното си музикално наследство. Последните дни ги слушах усилено, тъй като се замислих, че съм слушал повече скорошните му авантюри (Peeping Tom и албумът му с норвежкия композитор Каада), а цял албум на FNM всъщност нямах. Все още съм в процес на поправяне на тази грешка, като в крайна сметка не съжалявам, че си взех значка на "King For a Day, Fool for a Lifetime".

Оставяйки настрана стопроцентовото раздаване на групата, имаше няколко много мили моменти – със "Stripsearch" Патън поздрави българските фенове, които са срещнали пред 91-ва в Букурещ. Майк се оказа и изненадващо запознат с чалгата (- Do you like chalga? - No! - Oh, why such a bad attitude?), а когато споменаваше Бургас го правеше с нормалното произношение на името, което неизвестно защо самите български организатори десайднаха да го чейджнат на [Бъргъс].

Трудно е да се прецени колко хиляди хора завладяха групата през онази вечер, но със сигурност феновете се представиха повече от достойно пред Faith No More не само участвайки в създаването на дивата атмосфера, но и като многобройност. А може би най-истинското, по което можеш да съдиш подобно събитие е начинът, по който съзнанието ти е съсредоточено в едно и никакви други мисли не нахлуват у него.

След Faith No More беше ред отново на Jack Daniel's Stage, този път за Babyface Clan, които очаквано направиха вълнуващо участие с тяхното си особено разбиране за британското влияние, сценичното поведение и контакта с публиката. На баса пък беше бивш член от групата Тъмно, през която е минал и Даката, Насо не беше толкова официален, а странно жестикулиращия Чарли приличаше на ранния Гари Нюмън с новата си прическа. Всичко вървеше добре, докато изведнъж някой не хвърли бутилка по Насо, при което се започна словесен двубой (монолог?), който за момент премина и във физически. Не предполагахме, че Русков е толкова избухлив, но пък му отива.

А голямата изненада по време на концерта им и един от най-запомнящите се мигове от фестивала за мен беше, когато изведнъж той запя "I don't know just where I'm going"...Хей, какво беше това? Да, наистина! "Heroin" на The Velvet Underground, една от най-любимите ми песни за всички времена, донякъде защото е от причините тези времена да се случат. Тогава и там, тук и сега.

[излишен абзац] С Babyface Clan завърши всичко запланувано за фестивала, макар че в разходките по плажа се натъкнахме на една особено забавна хардкор група от кв. Меден рудник, чийто вокалист нареди публиката (“травестите на гарата са по-дейни от вас“), нареди себе си (“вече съм за пенсия…не ви виждам, не ви чувам, не ви усещам“), нареди и организаторите (“следващата песен е за организаторите на този фестивал…тя се казва „Прости хора“), а по едно време и „аз да не съм лайняния Майк Патън“. Пожелавам им много творчески успехи и съгласие по отношение на това коя ще е следващата песен по концерти.[/излишен абзац]

Въпреки забавянето на програмата и проблемите около провеждането на фестивала, мисля, че все пак това издание беше стъпка напред от предишното. Има много какво да се желае, критикува и подобрява, но имаше и достатъчно, което да ни накара да се почувстваме на място. Дано през следващата година да има повече синхрон и смисъл в разнообразието, и духът да бъде освободен от бутилката без премеждия.
Последна редакция: 17 Август 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Modern swinger
Възбуден
Публикации: 157

Профил
Отговори #80: 24 Август 2009

^ Всъщност всички проблеми покрай влизането първия ден, в ден втори и трети липсваха.

А пък аз пих от водата на Crystal method Ухилен

Много беше готин фестивалът, дори на салса сцената беше много готино ^^
Малко много се бутахме на фейт ноу мор, но беше чиста лудост и просто всичко си заслужаваше.
Дредзоун бяха готини също, да добавя, хах :Ф
Втората вечер беше много фън, Фън лавин само обясняваха колко им е приятно и колко сме яки. Ухилен Де фазз бяха умопомрачителни, много ме израдваха! Преди това бях на на тъмно стейдж, а след това естествено ходихме да слушаме Светльо и легените, които някак си не бяха особено забавни.
Черно Фередже бяха адски готини, не ги бях виждала на живо.
Третата вечер бях само на мейн стейджа, Кълн започнаха в 8 без 15, след тях бяха Артерия, после Клоуфингър и накрая Кристъл метод. След тях само някакви мацки се клатушкаха на сцената.
Изключително доволна съм от всички, добре се справиха  Ухилен
Накрая ходихме на салсата да си дотанцуваме след КМ.  Ухилен

Като цяло страшен фестивал, готини спомени ^^

Please, take this
and run far away, far as you can see
I am tainted.
And happiness and peace of mind
were never meant for me...
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #81: 28 Август 2009

В този блог има доста клипове от концерта на Faith No More със страхотно качество на картина и звук.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #82: 03 Септември 2009

Deni, много ти благодаря ! Моите клипчета не струват : (
muted
Гратис Любовник
*
Публикации: 44

Профил WWW
Отговори #83: 01 Март 2010

The Stranglers потвърдиха за Spirit of Burgas’2010
http://www.burgas.bg/bg/news/details/1/5348

I have not failed. I've just found 10000 ways that won't work.
Sacred
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #84: 01 Март 2010

The Stranglers потвърдиха за Spirit of Burgas’2010
http://www.burgas.bg/bg/news/details/1/5348

Пощурял Одобрение Дам, задължително ще се посети тази година, ако не ме хване каръка...  Млъкнал
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #85: 27 Април 2010

The Prodigy и Apollo 440 ще са хедлайнери на първата вечер на Спирит фестивала тази година в Бургас. Този подбор много ме радва, тъй като харесвам и двете банди, но не съм бил досега на техен лайв.

Втората вечер малко увисва лично за мен и може би ще я пропусна, ако поддържащите сцени не изненадат с нещо приятно, тъй като само Stranglers са обявени за момента, с подгряване на DJ Shadow, а предпочитам концертно изпълнение на главната сцена.

Третата вечер съвсем излиза от периметъра на интереса ми с Gorillaz Sound System DVJ set, което като гледам клипчетата в Ютуб не ме трогва особено, а второто име е Serj Tankian от System of a Down.

Промо билета за трите вечери е 99 лв. или 45 евро (както пише в сайта), не знам организаторите по какъв курс ги смятат и ще са в продажба до 14-ти май. 
 Ухилен

Ще изчакам билетите за по един ден, явно и тази година се повтаря схемата - силна първа вечер, а после каквото дойде...
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #86: 27 Април 2010

От официалния сайт: "и една същинска сбъдната мечта - Gorillaz Sound System (DVJ)". Каква мечта какви пет стотинки - какви са тия глупости отново тотално разочарование от бандите, както и миналата година всъщност. Пак ли само за 1 банда ще си давам парите....тоя път с удоволствие бих пропуснал - отново големи очаквания и накрая само разочарование.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #87: 27 Април 2010

Всъщност за мен това си е чиста подвеждаща реклама, защото навсякъде сайтовете тръбят, че идват Gorillaz, а се оказа, че това си е чисто и просто диджейски сет на някой си DJ Kofi, който пуска сет с песни на "горилите", миксирани с други хитове, за цвят на сцената има перкусионист и бийт бокс маниак. Инфото изрових от сайта на агента им в Лондон, най-много се впечатлих от рекламата, че ставали за:

"клубни купони, диджейски изяви и разбира се фирмени тържества"

Пълния текст от рекламното каре, за по-любопитните:

Цитат
The Gorillaz Sound System is an audio / visual treat for all Gorillaz fans.

The show consists of DJ Kofi (DMC Champion)
The DJ delivers 60 - 90 minutes of Gorillaz well known tracks, beats from the new material plus remixes the tracks live with a variety of other huge dance floor classics.

While DJ'ing he remixes the visuals live on Serato. Much of the visuals are also synched to react live to key parts of the set.

The visuals of course are provided by the fabulous Jamie Hewlett and feature all your favourite Gorillaz characters. Remi, the Gorillaz percussionist adds another layer to the DJ performance with a variety of percussion instruments, while Pauly is on drums.

Roland, the Gorillaz official VJ controls the visual synchs and content along with DJ Kofi.

Expect extra special treats, like exclusive film content of Killa Kella beatboxing (he is scheduled to join the show in 2010 and will be beatboxing against his own character). The show is suitable for club shows, dance stages, DJ line ups and of course corporate party bookings.

Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #88: 27 Април 2010

Само заради Продиджи си струва Пощурял, пък и още ме е яд че изпуснах Пендулум. До колкото разбрах 50лв. са за един ден билетите.

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #89: 03 Август 2010

След като вече остават точно 10 дни до началото на тазгодишния Spirit of Burgas, реших да посъбудя (така да се каже) малко темата.

За мен лично фестивалът придоби много много приятна програма за тази година. Има куп неща, които искам да видя, а сигурно няма да мога. Ще изредя само участниците, които не мисля да изпускам по никакъв начин. Gravity Co., Apollo 440, The Prodigy, Lepra Deluxe, Остава, Everlast, UNKLE, DJ Shadow, Светльо & the legends, Уикеда, D2, Serj Tankian, Gorrilaz Soundsystem, Ревю, Babyface Clan, O'casan.

И за тези от вас, които ще посетят първата вечер и имат желания да гледат Gravity Co. - бъдете пред главната сцена в 19:30. Техният лайв сет ще започне точно в толкова и ще продължи един час.

Предполагам, че и следващите 2 вечери началото на бг бандите ще бъде в този час.

Надявам се с повечето от вас да се видим!

П.С. Ще гледам UNKLE Live ...  Пощурял Пощурял Пощурял
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.