DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Печат  
Автор Тема: Spirit of Burgas  (Прочетена 43862 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gothprince
Опасен
**
Публикации: 214

Профил WWW
02 Юли 2008

http://econ.bg/news/article143866.html :

"След месеци преговори вече е сигурно, че в Бургас ще се проведе първият по рода и мащабите си у нас музикален фестивал, чийто медиен партньор ще бъде MTV. Община Бургас е негов съорганизатор. Фестивалът ще се нарича "Духът на Бургас" (Spirit of Burgas) и има потенциал да се превърне в най-горещото музикално събитие в Европа това лято.
Музикалният форум ще се проведе от 15 до 17 август на централния градски плаж. Телевизионни предавания от фестивала ще се излъчват по 9 MTV канала в 36 страни. На една от фестивалните вечери ще бъде легендарната ню уейв банда „Систърс ъф Мърси”, които гостуват за първи път в България. Намеренията на домакини и организатори са фестивалът да стане ежегоден и да се превърне в запазена марка."
Последна редакция: 18 Август 2008 от The Fein
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #1: 02 Юли 2008

Още малко инфо има тук - http://www.burgasinfo.com/more_new1.php?id=15262 !

Пожелавам  искрен успех на фестивала. Дано не се превърне в това, което обикновено се случва в нашата мила Родина ! Пожелавам успешен старт тази година, надявам се на повече успешни и наистина качествени изпълнители и за в бъдеще! От сега казвам , че ще направя всичко възможно да съчетая морето и феста, а ако не успея - ще отида дори и само до Бургас.
Добра новина - поздрав от мен с "Keep It" by Graviti Co.  Намигване
natalie
Някой
**
Публикации: 12

Профил
Отговори #2: 23 Юли 2008

не знам дали сте запознати с това събитие, но като прегледах ми се стори че не видях никъде пусната тема за това, та реших да информирам  Очиврът
http://www.spiritofburgas.com/static/index/0/1   -в този сайт си пише всичко... дано има хора, които да се зарадват на това  Усмивка на мен лично мн ми се ходи, незнам дали ще успея, но определено бих се постарала за поне 1 вечер...  Пощурял

I'm not going down on my knees
Begging you to adore me...
N:Mode
Гост
Отговори #3: 23 Юли 2008

За първо издание фестивалът има доста приличен лайн-ъп. Лично за мен най-голям интерес представляват Pendulum, които през 2005 възродиха класиката на The Prodigy "Voodoo People" със страхотен ремикс. Ако плановете ми се осъществят може би ще посетя поне един ден от феста.  Усмивка
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #4: 13 Август 2008

Тъй като доста хора ме питат в Кю каква е точната програма на първата вечер от фестивала в Бургас, предполагам и тук ще има заинтересовани да я научат, така че ето подредбата по часове на главната сцена в петък:

19.00 - 19.45 Gras
20.15 - 21.00 Hot Club de Paris
21.30 - 22.30 Gravity Co.
23.00 - 00.15 The Sisters of Mercy

Пълния списък с участниците на всички сцени за трите дни на фестивала може да видите тук:
Spirit of Burgas
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 13 Август 2008

Смятам да съм на линия и за Panican Whyasker, които почват от 01.00. С Gras не съм запознат (още), но сега слушам песните на пънкарите от Hot Club de Paris на myspace-а им и подозирам, че може да се окажат попадение на живо.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 17 Август 2008

"Hey now, hey now now, sing This Corrosion to me
Hey now, hey now now, sing...
I got nothing to say I ain't said before
I bled all I can, I won't bleed no more"

Зъл

Знаейки не повече от десетина песни, отидох на концерта на Сестрите основно от любопитство и уважение към това, което са дали на музикалната история, а си тръгнах като видял любима група. The Sisters of Mercy не проявиха никаква милост. Опасенията, че носталгията по 80-те ще доминира, че на 49 години Андрю "Godfather of Goth" Елдритч няма да е "същия", се оказаха неоснователни. Едновременно интимни и студени, различни във всяка една песен и едни и същи през целия концерт, групата показа една индивидуалност, която вече рядко се среща. Жалко, че качеството на звука не позволи преживяването да бъде напълно велико. За съжаление, имаше малко хора или поне по-малко, отколкото очаквах, други пък останаха разочаровани, огромна част от потенциалната публика я нямаше. Но за мен се разкри един красив непознат свят, който смятам скоро да опозная по-добре. А както отбеляза един познат - Doktor Avalanche е нечовек!

Gravity Co., които излязоха преди Sisters, не надминаха очакванията ми, но поне у мен създадоха впечатлението, че новият вокалист Николай не е на нивото на Явор като глас и някак си поведението му не се връзва с песните на групата. Чарът на Явор беше в това, че изглеждаше естествен, а новият е сякаш too pretentious за този тип музика. И все пак, беше чудесно, че изпълниха "Empty World", която ми е много любима. А Иво много приличаше на Никола Сиркис от Indochine Усмивка

Panican Whyasker се оказаха друга приятна изненада за мен, защото подобно на Sisters, познавах бегло нещата, които правят. Нуфри е абсолютно луд, а изпълнението им беше...може би най-точната дума ще е наелектрезиращо.

Първият ден на Spirit of Burgas мина страхотно. И дано малкото присъстващи да не са обезверили организаторите, защото мисля, че се постави едно чудесно начало.

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #7: 18 Август 2008

Посетих само първия ден на фестивала, тъй като останалите стилово не се препокриваха с моите имтереси. Въпросният първи ден ме остави със смесени чувства. От една страна, останах доволен от пропускателния режим на входа, от броя на химическите тоалетни, охраната, стриктното спазване на часовете, в които групите излизат и се прибират от/на съответните сцени...от друга обаче е недопустимо на главната сцена на фестивал с претенции за голямо събитие, звука да е под всякаква критика. Също така първите две подгряващи групи бяха абсолютен пълнеж и ако ги нямаше в програмата щеше да е много по-добре.
Що се отнася до Гравити, споделям мнението на Светльо, че новия вокал твърде много се "напъва" да сияе като голяма звезда на сцената и му личи от километри. Неприятно впечатление прави и лутането му между желанието да изпълни старите песни на групата, както ги пееше Явор и това да излезе от сянката му с нов аранжимент...в крайна сметка ефекта от това лутане за публиката е по-слаби версии на вече познатите ни песни. Да не говорим за откровено неприятната визия на бандата, която лъха на хомосексуализъм отвсякъде.

Една приятелка ми каза преди концерта, че е запомнила предишните изяви на Систърс с три неща:
- прекалено много пушек
- абсолютно никакъв контакт с публиката
- перфектно изпяти песни

Съгласен съм напълно с трите точки и макар лошия звук донякъде да развали удоволствието, останах с много приятно впечатление от групата.

Най-добрата сцена на феста за мен бе Спейс Мюзик Стейдж. Перфектен звук, най-добра визия на екраните и най-запомнящо представяне на Паникан Уайаскър. Абсолютни диваци - чудесен контакт с публиката и много добър гласов диапазон от Нуфри.
От тази сцена ще спомена и представянето на Анимасакър. Инструменталите им са просто жестоки и с качествения звук беше удоволствие да ги слушам. Останах с впечатление обаче, че когато не крещи с пресипнал глас, Симо се затруднява с пеенето и това бе дразнител за ухото. Като цяло има още какво да се желае и откъм сценично поведение и като вокали.

За финал ето и няколко снимки от представянето на The Sisters of Mercy и пожелание към организаторите да се поучат от грешките допуснати в това издание, за да не ги повторят при следващото.

* sisters.jpg (181.47 KB, 700x555 - видяно 615 пъти.)

* sisters2.jpg (142.98 KB, 700x525 - видяно 616 пъти.)

* sisters3.jpg (145.31 KB, 700x521 - видяно 608 пъти.)

* sisters4.jpg (150.6 KB, 700x510 - видяно 611 пъти.)
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 18 Август 2008

Слушайки през целия ден дискографията на The Sisters Of Mercy, реших да се поразровя за ревюта на концерта из нета. Разглеждайки един от форумите на групата, забелязах, че освен фенове от Гърция и Румъния, е имало и от Швейцария, Германия, Холандия, като отзивите са много положителни и дори "the poor sound could not spoil the experience. Still can't believe I was there and it happened ". Поне двама чуждестранни фена са се опитали да запишат целия концерт.

Според в-к Стандарт MTV са заснели част от концерта, което противоречи на обичайната забрана на Sisters да се филмират изявите им.

Колкото до сетлиста от Бургас:

Doctor Jeep/Detonation Boulevard
Crash and burn
Ribbons
Still
Giving ground
First and Last and Always
Flood I
Dominion /Mother Russia
Summer
Alice
Anaconda
Vision Thing
Will I Dream
Flood II
This Corrosion
Lucretia my reflection
Snub Nose
Temple of Love

Интервю с Крис Каталист

LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #9: 18 Август 2008

Гравити са група, с която всеки българин би трябвало да се гордее. Вокалът им се справя чудесно, не забравяйте че той тепърва ще се развива като глас и присъствие на сцената. Аз не откривам у тях и намек за хомосексуализъм, а дори и на някой да му се вижда така, не виждам това с какво влияе на музиката им. Момчето трябваше да излезе с изтъркана секънд-хенд фланелка, да си приглади косата и да не се движи много-много, за да не изглежда "too pretenTious" ли? Моето уважение за Явор, ясно е че никой не може да повтори неговия глас и неговото излъчване, но това което видях на представянето на новия му проект преди известно време изобщо не ме очарова, бих предпочела да го запомня като бивш вокал на Гравити. Новото им парче Faded е страхотно, ето ви нещо, което да не сравнявате с Явор, ако му обърнете внимание без предразсъдъци може и да го оцените по достойнство.

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 18 Август 2008

Момчето трябваше да излезе с изтъркана секънд-хенд фланелка, да си приглади косата и да не се движи много-много, за да не изглежда "too pretenTious" ли?

Задължително.

Новото им парче Faded е страхотно, ето ви нещо, което да не сравнявате с Явор, ако му обърнете внимание без предразсъдъци може и да го оцените по достойнство.

Аз предразсъдъци към тях нямам, даже гледах да отида навреме и да не изпусна нищо, тъй като ми беше интересно как звучат с Николай. А у 'Faded' не чувам нищо, което да ме грабне, надявам се другите им нови неща да звучат по-добре, а новият да се развива. Не би имало смисъл да им пожелавам обратното.

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #11: 20 Август 2008

Spirit of Burgas ме изненада повече от приятно. Фестивала, като цяло, беше добре организиран, с незначителни пропуски. Мисля, че сцените и цялото фестивално градче бяха подредени добре, с интересен декор и достатъчно място за всичко. Нямаше проблеми с пропусквателния режим, нито с редене за напитки и храна, нито с недостиг на място пред която и да е сцена. Музиката беше разнообразна - имаше за всекиго по нещо.
Трябва да се отбележи, че звука на Main Stage не беше на нивото на останалите сцени, което е малко необяснимо, имайки предвид класата на изпълнителите, които свириха на нея.

Аз лично посетих и трите фестивални дни и не останах разочарован от нито една от тях. Личното ми мнение е, че всяка една от 3те вечери имаше своя чар и определено имаше с какво да се запомни.

15.08. - Вечерта започна с Gravity Co. Реших да постна един коментар на Metal Katehizis: В същото време на главната сцена свиреха родните електро-рок звезди GRAVITY CO. Разходих се да видя за какво става дума и останах силно впечатлен. Голямата сцена беше потънала в гъсти пушеци и огнени светлини, звукът беше силен, брилянтно чист, с жестоки баси. А там момчетата абсолютно професионално свиреха хит след хит и със сигурност много се харесаха на около 1000-та души пред сцената. GRAVITY CO завършиха едночасовия си сет с най-големия си хит "Empty World", което предизвика истински екстаз сред публиката. Новият певец на групата - Николай Бакалов, се справя страхотно на сцената с вокалните партии на своя предшественик Явор Захариев. Като че ли, за разлика от него, Ники залага малко повече на имиджа и шоуто. Предвид крехката му възраст за група от такъв калибър вярвам, че с напредване на времето той ще става все по-добър и по-добър.
Sisters of Mercy - Признавам, че не съм съвсем запознат с тяхното развитие през годините, а и музиката им не ми допада съвсем. Трябва да им се признае, обаче, че се стараха и мисля, че публиката остана доволна. Звука, както и на Гравити, и въобще на всички артисти, които свириха на Main Stage беше опропастен, благодарение на невероятно силния бас, които на моменти заглушаваше голяма част от инструментите и вокалите. Според мен, това беше големия проблем на звука на тази сцена - ужасно силен бас. Ядосан Иначе съм приятно изненадан от поведението на китаристите на Sisters of Mercy. За мен беше интересно да видя такава група на живо.

16.08.
Влязох по-късно в самото фесивално градче и директно се насочих към Мain Stage, където трябваше всеки момент да излязат хедлайнерите на вечерта - Asian Dub Foundation - друга група, която не е сред най-любимите ми, но която ми беше интересно да видя. Останах приятно изненадан, не толкова от звука и музиката, колкото от невероятния заряд на техните звуци. По време на техния гиг имаше най-много хора, събрани на една сцена за целия фестивал. Публиката беше невероятна, хората се радваха изключително много на своите любимци. Контакта между групата и феновете беше повече от добър, а в края на сета им, публиката направо издивя. Аз лично, не бях виждал такова нещо досега през живота си. Хорат напълно откачиха. Asian Dub Foundation оставиха у мен повече от добри впечатления. Едно от малкото неща, които не ми харесаха, свързани с тяхното шоу беше, че сцената беше прекалено семпла, без почти никакви светлини и други ефекти. След края на тяхното шоу отидох на Music Space Stage, където около 30 минути след края на шоуто на Asian Dub Foundation излязоха Уикеда. Голяма част от хората с пренесоха директно, също като мен от Main Stage на Music Space Stage. Събра се една сериозна тълпа от около 1000 - 1500 души. Уикеда бяха размазващи - изпяха всичко, което трябваше. Започнаха ударно със "Skанархия", "Обичам" и "Уиски с фъстъци" като първи 3 песни. Публиката беше много адекватна и заедно с Ерол и компания успя да създаде невероятна химия. В паметта ми се запаметиха думите на Ерол от сцената - "...леле, това е като истински концерт...", както и невероятно веселото настроение, което се лееше от тълпата. Хората пееха с групата, самата група изглеждаше много щастлива. Не липсваше и обичайното за тази музика пого, както и страхотните сола на бандата. Беше страхотен концерт. Браво на Уикеда. Истински ме изненадаха.

17.08. беше последната вечер. Тя се очертаваше и най-ударна откъм лайнъп. Вечерта започна със съвсем новите за мен Bonobo, които обаче ме впечатлиха много с невероятната смесица между chill out и jazz. Групата свири на много и различни инструменти. Имаше добро присъствие на сцената и изпълниха невероятна музика. Впечатлиха ме.
След тях на сценатa се появиха Kosheen, които са си просто класа. Каквото и да кажа за гласа на Sian Evans ще е малко. За мен това бе най-доброто представяне от към звук и качество от всички големи имена на този фестивал. Много ме зарадваха. Мисля, че повечето хора останаха доволни от тяхното представяне. По-късно същата вечер на Tuborg Dance Arena също бе доста интересно. DJ сетовете на King Roc и Andy Cato бяха впечатляващи.

Като цяло съм предоволен от феста. Има какво да се дооправя, но като за първа година мисля, че мина доста добре. Ето и официалното прес-съобщение за приключилия на 17 август тридневен фестивал SPIRIT of Burgas:

Организаторите на "SPIRIT of Burgas" са щастливи да обявят, че първото издание на уникалния по рода си фестивал в България приключи успешно. От 15 до 17 август 2008 г. Централният бургаски плаж се превърна в арена за изявите на местни и международни артисти. На шест сцени повече от 28 000 човека имаха възможността да видят и чуят THE SISTERS OF MERCY, CRADLE OF FILTH, Kosheen, Asian Dub Foundation, Pharoahe Monch, Bonobo, Hot Club Paris, Andy Cato (Groove Armada) Chris Liebing, Gravity Co, Michel de Hey и още много други. След изпълнението си в събота вечер Pharoahe Monch коментира: "Изявата ми на "SPIRIT of Burgas" отбеляза по невероятен начин първото ми идване в България. Да пея на плаж под пълна луна, отразена в морето, пред толкова ентусиазирани фенове, е чувство, което скоро няма да забравя. Искам да благодаря на организаторите и на община Бургас, че ме накараха да се почуствам толкова добре."
   Организаторите искат да благодарят за подкрепата на медиите, спонсорите и хората в Бургас, и на всички, които повярваха в събитието и допринесоха за успеха на "SPIRIT of Burgas". "Много е трудно да се привлече публика за първо издание на фестивал и се радвам, че дойдоха толкова хора. Също така имахме силно медийно отразяване от много репортери, което е приятна изненада", коментира Иван Вълков, главен промоутър от българска страна. Фестивалът беше поле за изява на български артисти пред местни и международни медии, и им предостави възможност да се срещнат със световноизвестни имена от музикалната сцена. Николай Бакалов от Gravity Co коментира: "Има доста български групи, които заслужават да бъдат международно представени и "SPIRIT of Burgas" е идеалният случай за това. В България има много талантливи изпълнители, пълни с идеи и креативност." Подкрепен от кмета на община Бургас, г-н Димитър Николов, "SPIRIT of Burgas" си постави за цел да представи съвременната култура и изкуство, да забавлява жителите и гостите на града и да бъде сцена за креативни изяви.
   Очаквайте специалния репортаж на MTV за "SPIRIT of Burgas", включващ концертни изпълнения и екслузивни кадри зад кулисите на фестивала. Благодарим ви и ще ви очакваме за второто издание на "SPIRIT of Burgas" през 2009! Посетете сайта на фестивала - www.spiritofburgas.com, за да видите снимки от първото му издание.

Снимки от самия фестивал (от непрефесионални фотоапарати) може да видите и на майспейс профила ми:
http://www.myspace.com/strange_affection

Последна редакция: 20 Август 2008 от strange_affection
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #12: 27 Август 2008

Понеже днес съм се разписала, реших да се отчета с един скромен коментар и в тази тема.
Скромен, защото не мога да кажа много за фестивала - аз посетих само първия ден и слушах само 2 групи и половина  Очиврът
Лично за мен, по-голямo преживяване беше посещението на самия фестивал, отколкото концертните емоции на него.
Не мога да кажа, че The Sisters of Mercy направиха някакъв изключителен
концерт, но предполагам, това е така, защото никога не съм им била особен почитател. Gravity Co. си звучат по същия начин, та дори и с нов вокалист. Вероятно са една от най-добрите групи в България, но аз не мога да ги оценя нещо. Panican Whyasker си имат завидна фен маса
у нас, но аз че чудя, дали това не се дължи на забележителното сценично присъствие на Нуфри  Идиот  Усмивка
А колкото до самия фестивал, много се надявам да се превърне в традиция. Мисля че беше добре организиран, с разнообразна музика, добро настроение, солидно охраняван, много пиене и малко ядене.
Дано догодина събере повече фенове и разшири международното присъствие  : Одобрение

jump out of time
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 31 Август 2008

група от какъв калибър са Гравити Ко???

Аз не ходих в Бургас, тъй като гледах SOM, да подгряват нашите момчета в братислава май беше и макар да свършиха добра работа в тази насока, не са съвсем по моя вкус.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #14: 05 Септември 2008

Mao Boy, за българската музикална сцена  са .470 N.E.   Намигване

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.