DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7]
  Печат  
Автор Тема: Spirit of Burgas  (Прочетена 43852 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bobo
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #90: 11 Август 2010

Здравейте,

Някой да има 1 билет в повече от тридневните билети по 90 лв?

До четвъртък на обяд съм в София, после в Бургас.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #91: 14 Август 2010

Тази година реших да посетя само първата вечер на събитието и останах много доволен от фестивален ден номер 1 на Спирита.

Гравити Ко - стояха удивително добре на голямата сцена. Явор макар и наддал доста килограми с присъствие съживяващо и най-умрелите "фенове" на музиката. Пяха точно един час, колкото и се очакваше - чухме новия сингъл Anything Goes и предстоящия такъв, на който не запомних името. Доста от старите песни бяха с променен аранжимент, което много ми допадна, имаше и импровизация, и закачки с публиката. С две думи - след прекарания час с Гравити Ко, въпреки жегата вече усещах, че вечерта ще е прекрасна.

Аполо 440 - макар от доста години да присъстват във фонотеката ми, нямах представа какво да очаквам на живо от тях. Винаги съм смятал, че музиката им не е от типа, която би звучала добре на концерт, но се оказах в голяма грешка. С ръка на сърцето си признавам, че ми харесаха повече от Продиджи. Уникален глас, импровизация с вокалните партии през цялото време и жесток контакт с публиката. Докато гледах реакцията на феновете имах чувството, че на сцената вече пее хедлайнера на вечерта, едно бързо сравнение с миналата година и Дредзоун - пред сцената имаше не повече от 700 души. Сега плажа се пръскаше от народ и то подскачащ, пеещ и танцуващ. Очаквам с нетърпение новия албум на групата, който ще излезе съвсем скоро.

Продиджи - Още по време на изпълнението на Аполо 440, публиката с житейски опит около 16-22 години започна да се подготвя за излизането на любимците си - около нас се изпушиха промишлени количества трева, подмятаха се таблетки и скоро голяма част от потните, малокалибрени младежи бяха вече с широко отворени зеници. Не мога да си кривя душата и да кажа, че Продиджи не са професионалисти - напротив, излязоха и си свършиха работата перфектно. Въпреки това в мен остана едно усещане за дистанцираност, а и винаги когато някой почне да ме псува през 5 думи от сцената, започвам да се чудя, за прост ли ме мислят и дали наистина не съм, щом стоя и се радвам...Звученето беше агресивно таргетирано към надрусаната публика, с цел - я да видим, кой ще е най-големия кретен и ще се блъска най-много. Около час се чувствах, като гара разпределителна за малки отрепки, които си мислят, че да си на концерт и да се забавляваш е да се държиш като говедо, подгонено от тълпа разгневени фермери. За разлика от публиката на Faith No More, тези поне бяха слаботелесни и си ги разхвърлях наоколо без проблем. В крайна сметка преди биса реших, че съм се блъскал достатъчно и отидох встрани, при повторен паралел с миналата година - сега ми отне много повече време да се измъкна от тълпата, която беше плътна и подскачаща почти до въжетата на бреговата ивица. Гледката отстрани бе далеч по-приятна, а и се усещаше лек благодатен хлад от морето. Там на спокойствие си изгледах част от най-любимите парчета на Продиджи.

В заключение - чудесна първа вечер на фестивала. Не останах разочарован от изпълнението на нито една от трите банди на главна сцена, дори напротив. Разочарованието ми от част от публиката, беше очаквано, така че бе по-лесно поносимо. Сцената бе по-голяма, по-ефектна, а звука по-мощен и чист от миналата година. По данни на организаторите са продадени за първата вечер над 18 000 билета, което ме зарежда с оптимизъм, че и те ще са доволни финансово от събитието и догодина, ще вдигнат сами летвата по-високо и за вечер 2 и 3.
Последна редакция: 14 Август 2010 от kirilart
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #92: 15 Август 2010

Бях на втория ден от фестивала и беше твърде възможно най-добре прекараното ми време на него досега. След Остава, на главната сцена се качиха иначе предвидените като закриващи Jack Daniel's Stage Уикеда, които влязоха на мястото на разболелия се Everlast. Подобно на Panican Whyasker, Ерол и ко. вече са ми сред онези групи, които рядко бих си пуснал вкъщи, но на живо са събитие, което не трябва да се изпуска. Заслужиха си всички сутиени и...гащи, които както Ерол каза, ще стоят до златните им плочи Усмивка Докато на голяма част от български изпълнители големите сцени им стоят неестествено, в случая на Уикеда, да бъдат на нея изглеждаше напълно нормално. А реакцията на публиката беше все едно, че те са очакваните от всички тази вечер. Не помня дали някога съм се усмихвал толкова по време на нечие изпълнение и малко съжалявам, че през цялото това време съм игнорирал Уикеда просто като нещо, което не ми е по вкуса.

UNKLE бяха очаквано перфектни и достатъчно поглъщащи в електронно-китарния си вихър, че да се зачудим наистина 'where did the night fall' Усмивка А те самите не бяха по-малко изгубени в музиката. Единственият минус беше, че участието им ми се стори твърде кратко, предполагам, че на редовен концерт те ще са дори още по-внушителни. Въпреки това, бяха едно от най-хубавите преживявания за мен през тази година. Макар и на запис и от видео стената, беше си хубаво усещане човек на види и чуе Иън Браун по време на 'Reign' в такава обстановка. Едно от нещата, за които се замислих беше, че UNKLE имаха вид на формация, която е наместила парчетата по най-добрия начин, след всички промени, през които са преминали.

DJ Shadow ми е встрани от музикалните интереси, но предложи доста стилово разнообразен сет и интересен дизайн на сцената. Късна изненада се оказаха турската електронна група Solardip от Истанбул, които изтриха всякакъв помен от умора, жалко само, че имаха по-намален звук и проблеми с него в началото.

Като цяло Spirit of Burgas 2010 е стъпка напред. Макар и посещаемостта да варира между дните, мисля, че този път имената бяха относително равностойни като влияние и авторитет пред съответните аудитории. Да не забравяме, че и имаше по-добър звук, по-голяма сцена, по-голям интерес. И най-после на фона на развитието на музикалната сцена на България, има нещо, което притежава потенциала да привлича масовата публика и да върви напред едновременно. А за себе си продължавам да (пре)откривам стари и нови имена, посредством този фестивал, за които човек си заслужава да даде (поне) от времето си.
Последна редакция: 15 Август 2010 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #93: 21 Август 2010

Споделям мнението на kirilart, макар и да не съм фен на Аполо, те бяха приятната изненада. Публиката беше лекоо пасивна на моменти, но това го отдавам на нечовешкото време, което за малко не докара доста хора до положение Take me to the hospital (както и забраната за вкарване на вода Бесен). За Продиджи каквото и да се каже ще е малко, да наистина са агресивни и цинични, но това е техният стил Намигване

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #94: 14 Юли 2011

http://spiritofburgas.com/news/
Освен вече известните имена, съвсем неочаквано поне за мен за последния ден на феста е обявен за хедлайнер Leftfield. Имам някакви колебания дали да не си купя билет и за неделя, но ще зависи от попълненията на другите сцени. Все пак за мен Leftfield са приятна изненада, която ще ми припомни времето, когато им бях фенче Усмивка
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #95: 02 Август 2011

Мисля, че на 13-ти се оформи перфектна програма, след като обявиха българското участие - ПИФ определено заслужават да са на този фест Усмивка

ЦЪК!

See what I see!
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #96: 03 Август 2011

Като цяло съм малко по-скептично настроен към тазгодишното издание (в сравнение с миналогодишното) на фестивала, защото повечето от изпълнителите не са точно по мой вкус.

Разбира се чакам с голямо желание да видя любимия Моби, което ще е (живот и здраве) поредна сбъдната мечта. Освен него, като цяло втория ден се оказва може би най-силният като програма. Skunk Anansie, PIF и Macrophone (които свирят на На Тъмно сцената) са добри допълнения към Моби и очаквам да се получи прекрасна втора вечер.
В крайна сметка, с обявяването на Leftfield ме спечелиха и за третия ден, а с това взех решение да посетя и трите дни. Хубавото на Spirit of Burgas е, че винаги човек може да открие нещо интересно и по малките сцени, а не просто да седи на Main Stage и да гледа вторачено единствено и само към хедлайнерите.

Миналата година организаторите вдигнаха летвата, тази въвеждат нови неща в организационен план - надявам се, че вече от догодина ще се опитат да намерят още средства и да започнат да канят поне по 2 сериозни имена за целия фестивал. Faith No More, The Prodigy и Moby са сериозни хедлайнери, но ако до тяхните имена има по още едно от подобен калибър, ще имат по-голям успех (особено в комерсиален аспкет) Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #97: 03 Август 2011

Съгласен съм с Жоро, че ако имат претенцията да се развиват към позицията фестивал от международно значение трябва да се постараят повече с групите. Аз лично си избрах само втория ден, защото едни Leftfield не се оказаха достатъчни да се прежаля за още един ден фестивално присъствие, да не говорим за първия ден, когато съвсем нищо не ми хвана окото. Ако обаче имаше още по едно име поне интересно, без колебание бих си взел 3 дневен билет. Тази година поне хедлайнера ми е право в десятката на музикалните предпочитания и с кеф ще си гледам Moby и подгряващи.
От сцената на Ник (На Тъмно) едва ли ще хвана нещо, защото като гледам програмата на главна сцена за втория ден няма да се откъсна до 1.30 със сигурност. Усмивка Исках да гледам група MAZUT, че ми ги похвалиха и исках да имам собствено мнение по въпроса, ако са след Моби ще ги засека, ако не здраве да е.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #98: 04 Август 2011

Faith No More, The Prodigy и Moby са сериозни хедлайнери, но ако до тяхните имена има по още едно от подобен калибър, ще имат по-голям успех (особено в комерсиален аспкет) Усмивка

Всъщност в сегашно време Deftones* са напълно съизмерими в комерсиален аспект с Моби, дори бих казал по-обсъждани от медиите. Но вече опира до личен вкус кой би ги гледал и кой не, тъй като вървят с имиджа на по-тежка група. За мен са може би най-голямата причина да съм на фестивала, наред с Моби, Skunk Anansie, които предполагам, че още не са изхабили горивото от реюниън презареждането, Анеке и Amplifier.

* който предпочита по-електронната и експериментална им страна, може да обърне внимание на наскоро появилия се внезапно миниалбум от новия проекта на вокалиста им Чино Морено Crosses †††.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #99: 07 Август 2011

Цитат
Предвид факта, че Depeche Mode са най-любимата ми група за всички времена, влиянието им вероятно е осезаемо в песните на Crosses

Чино Морено от Deftones за проекта Crosses по време на интервю за Metal Katehizis.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #100: 14 Август 2011

айде някой да си събере впечатленията и да ги вкара в десетина - 15 реда. гледах клипчета, но качеството беше доста лошо.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #101: 17 Август 2011

Няколко неща:
1. Skunk Anansie направиха егати девоушънъла, а Over The Love, песен от новия им албум, е с мен независимо дали я слушам или не. Най-силното изпълнение в историята на фестивала за мен и най.перфектният. глас. който. съм. слушал. някога. на. живо.
Не съм голям фен на Моби, но не мисля, че през онзи час и половина гледах някъде другаде освен към сцената. А аранжиментът на We're All Made of Stars ме накара да я харесам десетилетие след като за първи път я чух. Изглежда обаче живи и студийни изяви са две много различни нещa за него, нямаше почти нищо от новия албум, където има впечатляващи неща като сингъла The Day.
2. Deftones бяха очаквано велики, а срещата ми с тях беше възможност да затвърдя теорията си, че най-меланхоличните музиканти са най-усмихнати в естествена среда.
3. Наистина, купете си албумите на Smallman и Macrophone.
4. Като изключим, че в определени случаи и сцени звукът не винаги беше на ниво, нямам други критики. До момента всяко издание на фестивала ми е харесвало повече от предишното.
5. Тереминът е най-якият инструмент на света.
Последна редакция: 17 Август 2011 от The Fein

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #102: 17 Август 2011

Напълно споделям мнението на Светльо за фестивала, много добре се получи, аз лично кофти звук забелязах само на сцената "На Тъмно", но това до известна степен е продиктувано от кофтито място, на което е пльосната на високо и под кръстосан огън от останалите сцени. За най-чист и мощен като усещане звук, признавам електронната сцена, там понятието "твърда земя под краката" губеше смисъл и целия плаж подскачаше в ритъма на звука.
Аз уважих само втората вечер на феста, някак все не успявам да се заинтригувам достатъчно от фестивалните имена в останалите дни и в четирите издания на фестивала досега в крайна сметка посещавам само най-силния ден.

Кратко ревю на втори фестивален ден - главна сцена:

Влизането закъсня с час и половина от обявеното, което не знам на какво се дължеше, но не беше толкова дразнещо за мен, че да ми скапе настроението. Веднага след проверките се запътих към главната сцена - бях решил да стоя там докато приключи Моби и след това да пообиколя другите сцени.

P.I.F.

Вярвам дори тези, които не харесват P.I.F. ще се съгласят, че групата стоеше много стабилно на голямата сцена и подгряха по безупречен начин събралата се публика. В началото бяхме около 150-200 души, но само 2-3 песни нататък в сета, публиката прехвърляше линията на изградената за звук и светлина кула.

Както каза Светльо, теремина е култов инструмент и се накефих на различния начин, по който го ползваха и Димо от Пиф и Скин от Skunk Anansie по-късно. В сетлиста бяха събрани само по-комерсиални и познати парчета, напълно разбираемо за фестивално участие. Тук стигаме до:

Jeff Scott Soto

Това недоразумение се надявам да е дошло без пари да пее в Бургас, защото подхожда повече на някой увеселителен парк или кръчма, отколкото на главна сцена по време на летен фестивал. Лично за мен бе обидно, че излезе след P.I.F., но явно организаторите имат свой мотив да го пуснат втори. Интересното е, че в предварителната програма трябваше да открие той, но после е настъпила промяна. Човекът има вокални способности, но дотам се изчерпва всичко положително - суховато изпълнение, предимно на кавъри, като песента на Мадона "Frozen" бе умопомрачително слаба и последвана от нещо, което аз на шега нарекох "Калифорнийска китка" - откъси от известни песни, които явно трябваше да взривят публиката. Тръскането на коса и нарцистичните изблици не знам дали впечатлиха някой, но поне на мен ми беше забавно и добре се посмях, та по-леко мина времето до:

Skunk Anansie

Отново съм съгласен със Светльо, че имаше особено силен заряд в изпълнението. Откровено не съм фен на групата и ги гледах от любопитство, но признавам че се впечатлих и правя поклон пред умението им да държат вниманието на публиката на 100%.

Чух, някой скептично да споделя, че хвърлянето в публиката и разходката над морето от хора е заучено и се прави на всеки концерт от това турне, но съгласете се, че в България, която не се слави с много добра репутация, това спокойно можеше да бъде спестено. Още повече, говорим за фестивална дата - Скин подходи с такава непринуденост към публиката, че вероятно това бе искрата, която взриви всички.

Към края на изпълнението си признавам, че за мих се усъмних дали Моби, на когото съм фен ще успее да задържи нивото на купона до пика, който бе достигнат от Skunk Anansie.

Moby

излезе с присъщата си небрежност, все едно излиза на разходка в парка. Веднага установи контрол над публиката и само 10 минути след началото на сета му, знаех че опасенията ми са били напразни и вечерта ще има необходимия бляскав завършек.

Час и половина Moby сменя инструмент след инструмент, на които показваше отново и отново, защо великите имена в музиката са велики. В един момент осъзнах, че сред наистина големите имена на световната сцена, няма случайно попаднали - музикантите са извървели дълъг път на самоусъвършенстване, докато стигнат дотам, да установяват контрол над десетки хиляди фенове и то за броени минути.

Направих за спомен и една снимка на българското участие в групата на Moby - Светлана Василева.

Заснех само две клипчета от сета му, защото имах желание просто да се наслаждавам на случващото се - на няколко пъти натисках копчето за запис, последвано от "стоп" по-малко от минута след това.

Moby - Flower
<a href="http://www.youtube.com/v/t_adD0-0Yno?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/t_adD0-0Yno?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

Moby - Why Does My Heart Feel So Bad
<a href="http://www.youtube.com/v/13NZPN2E_KA?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/13NZPN2E_KA?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

След изпълнението на Moby, направих една разходка по останалите сцени, видях се с много приятели и си тръгнах щастливо ухилен от преживяното. Пожелавам успех на фестивала и догодина, а в личен план си пожелавам имена, които да ме накарат да прекъсна традицията си с посещения на един фестивален ден. Усмивка

Последна редакция: 17 Август 2011 от kirilart
Страници: 1 ... 5 6 [7]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.