DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Мартин Гор DJ set в Ню Йорк  (Прочетена 8936 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
26 Юли 2008

В четвъртък Мартин Гор имаше DJ сет в Hiro Ballroom в Ню Йорк. Имах щастието да присъствам на това събитие (както и други двама от форума - да си признаят веднага) и да направя няколко снимки. Интересното беше, че този път, за разлика от преди 3 години, когато Мартин отново пуска в същия клуб, Анди Флечър също присъстваше.
Преди да влезем в клуба, ги засякох на улицата с малка група от придружители(ки). Усмивка

Ето и споменатия снимков материал (светлинните условия бяха доста лоши, така че повечето снимки се получиха прекалено тъмни).

http://gallery.me.com/ghostborn/100044
http://gallery.me.com/ghostborn#100062

А ето и един доста почерпен Анди Флечър: Усмивка

Последна редакция: 26 Юли 2008 от dobomode

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #1: 26 Юли 2008

Супер!  Усмивка Много хубава снимка с Анди, вече това е лошото момче на Депеш хи хи

Добо, линковете не се отварят, пише че трябва да имам Мозила или Интернет Експлорър 7, а аз съм със стария. Не можеш ли да ги постнеш по друг начин, за да може да се видят от всички?

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #2: 26 Юли 2008

^^  Ухилен Fletch rules !

Завиждам на всички представители на клуба, които са присъствали (и ако трябва да съм честна не съвсем благородно Плезене).

Добо, моля за повече информация - какво пуска и въобще всичко, което намериш за нужно да споделиш с нас. Благодаря !

И не мога да отворя двете снимки  Тъжен
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #3: 27 Юли 2008

Аз да си призная знаех, че ще може да разчитаме на информация от първа ръка. Все пак "шпионите" ни в "Голямата Ябълка" са доста опитни в шпионажа. Намигване Ангелче

Радвам се, че Добо е успял заедно предполагам с Маори, мисля евентуално и Миро да се насладят на способностите на Мартин като DJ.
И аз като Danna се надявам на малко повече информация, за случката, защото Флеч вече сме го виждали "почерпен"...хихихи!  Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 27 Юли 2008

Чудя се дали да пиша изобщо в тази тема... или да проследя радоста на хората от факта, че Мартин Гор е имал някъде си DJ сет.

Успях да пристигна малко след началото на партито. Заварих първият DJ пред MacBook, който си проверяваше пощата. Използваше слушалки Sony MDR v300, които могат да се купят от всеки нормален магазин. Музиката ми се стори ок, нямам представа с какъв софтуеър е смесвал, ако е смесвал. Към компютъра нямаше закъчени контролери и човека си цъкаше с мишката и гледаше вторачено.

След диджея с лаптопа се появи друг, който също беше сравнително безконцептуален. Цялата вечер беше туп-туп-туп-биш, като се променяше на туп-туп-туп-туп, а в най-яките моменти на биш-биш-биш-биш. Вторият диджей, на който също не му запомних името направи 2-3 trainwrecka и пусна асинхронно няколко песни, та поне беше ту-туп, ту-туп - трутрутру-туп. Към края на сета си пусна Dreaming Of Me, което вдигна хората на крака (единствената песен, която накара повече от 40% от хората да танцуват). Доколкото видях смесваше от два Pioneer CDJ 1000. След това поне аз лично се зарадвах и на ремикс на The Telephone Call на Kraftwerk. Кажи-речи това бяха единствените песни с вокали от 10.30 до 2.30.

Залата беше пълна, предимно с фенове, които бяха отишли за да чуят сета на Мартин, както и с доста случайни хора. Някъде към 12.30 изкараха Мартин на сцената. До нас дойде един от организаторите и вдигна хората на съседното сепаре, за да настани Анди и охраната му + някакви мацки.
В този момент хората бяха напълно раздвоени, дали да се наредят на опашка през главите ни, за да се снимат с Анди или да гледат Мартин как ръкомаха върху новото "туп-туп". Сета му започна с нещо, което приличаше на много осакатена и монотонна версия на Timo Maas микса на Personal Jesus. Като под осъкатена разбирайте никакви признаци освен леко сходен бийт в 4/4. Хората се кротнаха и вместо на клуб, започнаха да се държат все едно са на театър. Тези, които не се бяха наредили да се снимат с Анди се наредиха и те. Охраната не гонеше феновете на Анди, та по едно време клуба беше на 2 опашки.

Мартин смесваше изненадващо добре, песни, които имаха някакъв заряд, но сами за себе си. При това не всяка, ами една от пет... Атмосферата беше слаба и ако не беше Мартин Гор(е), едва ли някой щеше да му обърне внимание. От това, което видях останах с впечатлението, че се заигра и с нещо от рода на Pioneer EFX-1000, което е ефектов процесор.
Тъй като една голяма част от песните не ги бях чувал преди, не мога да кажа дали всъщност използваше процесора или просто тап-ваше темпото на него. Сценичното поведение напомняше на Home, ръкомахаше в ритъм, все едно навива стрелките на невидим часовник пред себе си. Това се случваше когато имаше брейк в песента и от туп-туп, затихваше, за да стане биш-биш. И така по 2-3 пъти на песен, първото биш след брейка вдигаше ръка или ръце във въздуха. Като изключим това, песните които пусна не осъществиха никакъв контакт с хората пред него.

Някъде към 2 и 30 не издържах и си тръгнах, понеже ме чакаше дълъг ден... Сега донякъде съжалявам, че не видях Yaz миналата седмица. Но поне сега мога да кажа, че съм бил на DJ сет на Мартин Гор, да не ме обвинят феновете, че не ходя по концерти, събития или че не слушам DM Усмивка

Леко съм разочарован, понеже сметнах, че Дейв ще посети събитието, на което колегата му и уж приятел, участва. Като това за капак се случва и в квартала в който живее. Рожден ден има все пак човека...

В заключение не мисля, че сте изпуснали нещо друго освен възможността да се снимате с Анди (няколко пъти), да видите Мартин от има-няма 1-2 метра, да видите пълен клуб и разбира се, да се изфукате, че сте били на DJ сет на Мартин Гор в Ню Йорк.

Като изключим аргументираното мнение изказано по-горе и приемем, че не ви допада и ви трябва по-конкретно фенско ревю на събитието приложил съм и друга версия за day-hard фенове:

Беше много яко! Нюйоркчаните са много тъпи бе, Мартин Гор им беше на крака да им пуска музика, а те гледаха тъпо и очакваха да пусне Depeche Mode или поне някой ремикс на Jump Around. Нищо не разбират, бе Мартин им беше на 2 метра от тях и те пак не танцуваха! Никакво уважение нямат към човека дето 20 и кусур си години е творил най-яката музика на света.
Аз го гледах през цялото време и той ме видя и ми намигна, беше незабравим момент! Такава музика през живота си не бях чувал, беше невероятно изживяване... Нямам търпение да посетя следващият му сет, ако ще и в Мексико да е.
Последна редакция: 27 Юли 2008 от Recoil
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #5: 27 Юли 2008

Първо ще благодаря на Миро, за тези ревюта, които ни/не ни направиха част от събитието.
Лично аз ще се извиня от мое име, че проявявам по-голям интерес към Мартин Гор. Смятам именно за това е този форум носещ името на групата, чийто член е М.Л.Г.
Това, че хората се интересуват от малките подробности, смятам е сързано с това, че при възможност биха посетили събитието без значение от какви амбиции. И тъй като се знае със сигурност, че хора от нашето малко, но за сметкана това вече не толкова задружно общество са посетили събитието, разчитаме на тяхната приятелска (подчертавам приятелска не мечешка) услуга да ни направят съпричастни на това, което са видели.
Никой на сила не кара никой да пише в подробности. Ако някой от вас е посетил клуба с идеята
Цитат
да не ме обвинят феновете, че не ходя по концерти, събития или че не слушам DM
то да не се чувства неспокоен, дори не сме се сетили в този случай за него.

С нетърпение очаквам трезва оценка и коментар на събитието от Добо и Маори.

P.S.  Пази Боже, сляпо да прогледа!

Good Evening, Sofiaaa!
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #6: 27 Юли 2008

Първо ще благодаря на Миро, за тези ревюта, които ни/не ни направиха част от събитието.
Лично аз ще се извиня от мое име, че проявявам по-голям интерес към Мартин Гор. Смятам именно за това е този форум носещ името на групата, чийто член е М.Л.Г.
Това, че хората се интересуват от малките подробности, смятам е сързано с това, че при възможност биха посетили събитието без значение от какви амбиции. И тъй като се знае със сигурност, че хора от нашето малко, но за сметкана това вече не толкова задружно общество са посетили събитието, разчитаме на тяхната приятелска (подчертавам приятелска не мечешка) услуга да ни направят съпричастни на това, което са видели.
Никой на сила не кара никой да пише в подробности. Ако някой от вас е посетил клуба с идеята
Цитат
да не ме обвинят феновете, че не ходя по концерти, събития или че не слушам DM
то да не се чувства неспокоен, дори не сме се сетили в този случай за него.

С нетърпение очаквам трезва оценка и коментар на събитието от Добо и Маори.

P.S.  Пази Боже, сляпо да прогледа!

Напълно подкрепям написаното от Киро! Очаквах точно такова "ревю" на събитието от Миро, така че не се и учудих на начина, по който е написано.
Разбирам, че Мартин и Анди и не знам си кой още не могат да се мерят с такъв капацитет, който е на световно турне в момента и не виждам същият какво е търсил точно там или може би е отишъл да събере материал за поредното оплюване на някой от двамата членове на ДМ, които са присъствали и да погледа сеир така да се каже. Много добре се е знаело Мартин какво пуска на тези негови изяви, та ако си очаквал да чуеш музиката, която пускаш ти много ясно, че си щял да останеш разочарован. Има хора, на които това "туп-туп-туп-биш-биш" харесва или просто са отишли да видят един от любимците си наживо, за разлика от теб.
Надявах се този път да ни спестиш сарказма и иронията си, като не ти харесва не ходи.
Последна редакция: 27 Юли 2008 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #7: 27 Юли 2008

Хайде и аз да се включа,че да не ми се разсърдите Намигване

Още на вратата ми направи впечатление,че макар да беше час и половина преди началото  на събитието,имаше едва десетина човека пред клуба.Нещо недопустимо,ако беше в Европа  Усмивка

Клубът беше представителен- като интериор,мащаби и осветление (което обаче не беше съобразено с намерението ни да снимаме).

Не знаех Мартин какво пуска на диджей изявите си,честно казано,затова тези,които пускаха преди него се надявах,че просто подгряват и като се появи Мартин,музикалното оформление ще се промени към по-добро.

Анди се появи с група от преобладаващо женско присъствие.С изненада установихме,че седнаха точно до нашата маса.Постепенно хората се осъзнаха и започнаха да наобикалят Флеч,искайки да се снимат,да вземат автограф или просто да си поговорят.Не очаквах такава дружелюбност,особено към женската част Ухилен

Макар музиката да не ми допадна,радвах се,че я пуска не кой да е ,а самият Мартин Гор.Присъстващите се бяха залепили пред пулта,като на концерт,опитвайки се да да запечатат някак случващото се въпреки неблагоприятното за снимане осветление.Не мина и без фенски ''инцидент''- не издържала на ''напрежението'' фенка се опита да се качи при Мартин,но,естествено,веднага се намеси охраната.А нашият човек просто се усмихна подчертано доволно (предполагам не заради своевременната намеса на бодигарда).

Алис (www.knit-head.com)  по традиция  направи подарък на Мартин- беше му изплела чорапи в сиво и червено,които успя да му подаде през пулта с помощта на охраната.

Не знам доколко е била достоверна информацията,която получих,че ще има афтърпарти.След сета 10-ина души се струпаха пред вип входа,причаквайки Мартин да излезе или по-скоро те да се опитат да нахълтат.Явно неуспешно.

Не успяхме да видим Мартин отблизо,така както успяхме Флеч,но се радвам,че изобщо го видяхме.Не се и замислям дали да присъствам на следващия му сет,когато и да е той - убедена съм.

П.С. Ето линк към двата клипа,които направих.Да не се обръща внимание на звука и картината Намигване :

http://youtube.com/profile_videos?user=FaithHealerrr&p=r

Последна редакция: 27 Юли 2008 от MaoriGirl
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #8: 27 Юли 2008

Вяра, благодаря за впечатленията, които сподели с нас, както и за двете клипчета. Звукът и картината са ОК.  Одобрение

Много сте сладки с Флеч!  Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #9: 27 Юли 2008

Не е честно! Анди се усмихва естествено в твоята снимка. Усмивка
При мен, той само показа зъбите си в някакъв израз на "тоя пък сега ще се снима с мен... чакай да му покажа колко съм зъл."

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #10: 28 Юли 2008

Ето и визуално доказателство, че Бен отново ще продуцира групата, снимката е от партито на Мартин Усмивка

Още снимки - тук.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #11: 28 Юли 2008

Не успяхме да видим Мартин отблизо,така както успяхме Флеч,но се радвам,че изобщо го видяхме.Не се и замислям дали да присъствам на следващия му сет,когато и да е той - убедена съм.

П.С. Ето линк към двата клипа,които направих.Да не се обръща внимание на звука и картината Намигване :

http://youtube.com/profile_videos?user=FaithHealerrr&p=r

Уауууууууууууууу мерси мерси много за линка към youtube. Това което чувам звучи страхотно. Направо ти завиждам благородно че си успяля да присъстваш на партито. Ухилен
Аз гледах и други клипчета към youtube за същото събитие и мисля че Мартин е бил на много високо ниво като Dj като казвам това от мнение на човек който слуша електранна музика и е бил на много електронни партита по света и у нас  Ухилен
така че много се надявам той да дойде някой ден като Dj и в БГ на голямо електонно парти в зала Христо Ботев например-със сигурност ще ни разцепи.

Много съжалявам само че трябва да слушам в този форум мнения за елекронната музика от сорта на "туп-туп-туп-биш" но явно човека не слуша голям сорт от стилове или просто Мартин не му е любимеца.
Аз не мисля че е честно да се оплюват хората и техните творчески изяви само защото са застанали пред теб да ти ги преставят. Още повече е абсурдно като се има предвид колоко много е направил Мартин за музикалната сцена през живота. Всеки си има мнение разбирам ,но написано това мнение вече влияе на много хора които не са били там и звучи като грешна пропаганда срещу музиката. Не казвам че само положителни мнения трябва да се пишат но поне да са издържано отрицателни.

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
N:Mode
Гост
Отговори #12: 28 Юли 2008

От клипчетата си личи, че Мартин е доста по-напред в материала от Флеч зад пулта. Бях чувал, че смесва добре, но видяното надхвърли очакванията ми. Парчетата, които пуска ми допадат и са в стил подобен на предишните му сетове, които съм слушал. Не знам защо се приема за ненормално, че Мартин не пуска само ДМ или други синт групи - за мен е много по-интересно един музикант като него да избяга от клишето и да прави модерни и клубни сетове.
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #13: 28 Юли 2008

Хубав,грозен,кадърен,калпав,не 'кусил,подпийнал...Зет ни е.Кво да го правим

freelove for everyone
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #14: 28 Юли 2008

Не знам защо се приема за ненормално, че Мартин не пуска само ДМ или други синт групи - за мен е много по-интересно един музикант като него да избяга от клишето и да прави модерни и клубни сетове.

Всъщност Мартин не пуска DM, но това не е от кой знае какво значение. Начинът на смесване се подобрява с всеки сет, който чувам, за сметка на качеството на самите песни. Имам чувството, че в момента ги подбира по темпо и ги намира главно от Beatport.com

И това все пак не променя факта, че голяма част от хората не танцуваха.

Не на последно място съм ставал свидетел как публиката на Мартин освирква и сваля от сцената DJ, който не пускаше по-лошо от DJте, които подгряха Мартин в Ню Йорк... И все пак... на фона на таланта, който представлява Мартин... е малко ненормално да не видя публиката да крещи и да си къса дрехите.

Хората не крещяха защото липсваше сериозен контакт с публиката... Вярвам, че ако Мартин беше излезнал с мъртво пияно състояние на един роял или акустична китара, хората щяха да са на съвсем друга планета...
Последна редакция: 28 Юли 2008 от Recoil
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.