DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: За заснемането на концерти?  (Прочетена 7017 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Toshe
Кукла
*
Публикации: 22

Профил WWW
10 Октомври 2008

Доколкото знам на почти всички концерти на запад снимането с аматьорска техника е позволено... В София на предишното турно СМЕ забраниха снимането, дори на гърба на билета пишеше някакви глупости за фотографска техника и т.н.,
Та мисълта ми е тъй като ще посещавам няколко концерта (засега само Братислава и София са сигурни) разрешено ли е снимането? Взел съм си билети за най-отпред, на предипното турне се редих близо 8 часа, за да съм най-отпред.. Нека някой сподели личен опит, занимавам се с любителска фотография и не искам да пропускам такава възможност...
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #1: 10 Октомври 2008

ами една моя приятелка на предишния концерт си беше взела фото апарата..ама съвсем любителски ..такъв нормален и проверяващите го видяха ама нищо не й казаха.. аз като гледам разни концерти то всичко живо снима! тоя път и аз ще го взема моя! и аз искам най-отпред ПАК!!! к'во пък? ще ми го вземат ли???
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #2: 10 Октомври 2008

Хубаво е, че има такива ентусиасти любители-фотографи като Вас, които искат да снимат по време на концерта, та после останалите да има какво да гледаме.   Одобрение
Знам, че е сладко да снимаш и после да си ги имаш за спомен, но аз лично не желая да изпусна нито един миг от концертите на Депеш, занимавайки се с правене на снимки, не мисля че ще съм в състояние да снимам като ръцете ми по всяка вероятност ще издават вълнението ми и снимките ще са размазани, както се получи в Истанбул на предишното турне. Поснимах малко и нито една снимка не се получи, така че аз ще се концентрирам върху това да се забавлявам.  Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #3: 10 Октомври 2008

Напълно се присъединявам към Maya!!! Просто не виждам как бих могъл да снимам! 2006 и бях най-отпред/ама най- най- отпред/ и ...концерта ми мина като миг...като време за една снимка...така че...без мен за снимките! Искам да се кефя! Не да снимам! Пощурял
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #4: 10 Октомври 2008

да бе? ами ако Дейв се наведе за прегръдка??? и някой приятел ви снима??  Пощурял шегувам се.....  Идиот
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #5: 11 Октомври 2008

Напоследък забелязвам, че на някои концерти е разрешено да се правят снимки, но не и клипчета, било нарушение на авторските права и т.н. Побъркан. Дано не е така и на предстоящото DM турне.
Аз лично смятам да снимам само на тези концерти, на които ще съм на трибуните, защото пред сцената е наистина безсмислено да се мъчим, само ще пропуснем ценни моменти от самия концерт Тъжен. А съм сигурна, че ще има достатъчно професионални снимки, които да ни останат за спомен.
Така или иначе, повечето присъстващи сигурно ще си носят фотоапарати заради афтърпартитата и може да се изкушат да направят и някоя снимка по време на концерта  Намигване.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
N:Mode
Гост
Отговори #6: 11 Октомври 2008

На колкото и концерти досега да съм бил никога не е имало проблем с внасянето на фотоапарат. Промоутърите са длъжни да изписват на билетите, че внасянето на техника за заснемане е забранено, но никой няма да си играе да събира апаратите и после да ги връща на хората след концерта. Тук идва въпросът заслужава ли си да се снима на концерт. Аз съм се отказал от много време, тъй като не се получават добри снимки или клипчета, а и по простата причина, че на следващия ден в интернет се появяват хиляди любителски кадри от които поне един два стават за нещо. От друга страна, понеже аз съм колекционер и любител на т.нар. bootlegs съм привърженик да се снима, но с камера и статив. От последното турне има няколко много добри концерта заснети именно със статив, като единствения проблем е, че картината е малко статична, но пък е с перфектно качество и звук. Съществуват и записи, с които съм се сдобил по различни начини, от турнета като Devotional снимани без статив, но с добро качество и звук, тъй че ако някой реши да снима концерта в София, единствения вариант, който си заслужава е с камера. (как ще я внесете си е въпрос на въображение)  Усмивка
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #7: 11 Октомври 2008

Носенето на каквито и да било фотоапарати и записващи устройства е забранено. Отбелязано е и на схемата с билетите. Не, че това някога е спирало накой да си вкара апарат  Намигване При организатор СМЕ е редно да очакваме ВИП секюрити, за кой ли път като охрана. С две думи гответе се за яко пребъркване.Има охрани като Компас Секюрити, които и с фотоапарат в ръката да влезеш, няма да им направиш впечатление. От личен опит знам, че феновете сме изобретателни, тъй че снимки и клипчета ще има пак, няма начин. Готин

"I'm my own worst enemy"
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #8: 11 Октомври 2008

С две думи гответе се за яко пребъркване.Има охрани като Компас Секюрити, които и с фотоапарат в ръката да влезеш, няма да им направиш впечатление. От личен опит знам, че феновете сме изобретателни, тъй че снимки и клипчета ще има пак, няма начин. Готин

Това ми напомня за предишния концерт на DM у нас. Човекът от охраната най-внимателно прегледа вътрешната страна на шапката ми (нямам идея какво е очаквал да открие там Побъркан), но за сметка на това пък чантата ми изобщо не провериха Ухилен! Аз тогава не си бях взела фотоапарат, но доста хора имаха и дори не са ги претърсвали особено, не знам сега как ще е Полицай.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #9: 11 Октомври 2008

На колкото и концерти досега да съм бил никога не е имало проблем с внасянето на фотоапарат. Промоутърите са длъжни да изписват на билетите, че внасянето на техника за заснемане е забранено, но никой няма да си играе да събира апаратите и после да ги връща на хората след концерта.

В чужбина определено не е така, или поне аз имам различно впечатление. Вярно е че в момента има телефони с по-добри фото камери от доста дигитални такива и е по-облекчен режима, но точно преди 2 години ми се случи това, за което говориш че никой не си дава зор. Бях на трибуните точно в дясно от сцената на 4-5 ред, абе над главата на Мартин. По средата на концерта един от охраната, който седи пред правостоящите долу, тръгна към трибуните, прехвърли се, искачи тези 4-5 реда през хората и седалките и се спря до мен като започна да ми обяснява на няколко езика, че трябва да ми вземе фото камерата. Докато се правех на неразбиращ и нечуващ си извадих флаш картата, след което ме изведе от залата, на място което изглеждаше като гардероб, но за фото камери и други пособия за заснемане, слагат ти стикер с идентичен номер на камерата и на ръката ти и след края на концерта някои чакаха за връхни дрехи аз за фото камерата си, на следващият ден едно русначе успя да вкара малка Mini DV видео камера и до към 3/4 концерт се справи добре и това във мелето точно пред "пътечката", в момента обаче, в който го видя един снажен момък скочи през преградите при нас все едно това момче държеше граната в ръце. Дори не го извадиха от тълпата, взе му камерата охранителя и му каза да му се обади после. Всичко това се случи през Февруари 2006 в Париж

Good Evening, Sofiaaa!
Гост
Отговори #10: 11 Октомври 2008

Аз пък също през Февруари 2006 си снимах Депеш без проблем.  Усмивка В предния си пост споделих каква ще е ситуацията в България, но и в чужбина има вариант да влезеш с фотоапарат - въпрос на късмет е и на настроение на проверяващия.
deiv4o
Гост
Отговори #11: 11 Октомври 2008

аз влезнах в Париж 2006  с професионална камера Усмивказаснех половината концерт и ме видяха  Шок взеха камерата но ме ме накарахе да им дам диска просто ми я върнаха след концерта ина4е на вси4ки други концерти  които бях си снимах без проблем доколкото не е професионална камера няма проблем никаде
Toshe
Кукла
*
Публикации: 22

Профил WWW
Отговори #12: 11 Октомври 2008

Целта ми не е да снимам през целия концерт, просто искам няколко снимки за спомен..
Проблемът е, че фотоапаратът не е аматьорски и е с доста големи размери, не знам дали ще ми направят проблем? И някой знае ли дали може да се кандидатства за press pass примерно..?

В нет-а има мноого концерти и снимки на U2 примерно и са сглобени именно от любители, т.нар. Multi-Cam концерти... Примерно на депеш има значително по-малко, мисля че най-известния и сполучлив е този в Будапеща. На много места снимането е позволено, дори мисля има групи които окуражават феновете да го правят..
Гост
Отговори #13: 11 Октомври 2008

В нет-а има мноого концерти и снимки на U2 примерно и са сглобени именно от любители, т.нар. Multi-Cam концерти... Примерно на депеш има значително по-малко, мисля че най-известния и сполучлив е този в Будапеща. На много места снимането е позволено, дори мисля има групи които окуражават феновете да го правят..
Концертите за които говориш и в частност този в Будапеща през 2006 са гореспоменатите bootlegs, които далеч не са окуражавани от групите или от охраната на събитията. Multi-Cam версиите се правят от няколко човека, които предварително се разпределят на определени места в залата или стадиона и после синхронизират кадрите със звука. Най-известният такъв запис е от концерта на Депеш на стадиона на Кристъл Палас през 1993, но качеството на картината е лошо, защото не е статично и е използвано варио, което предразполага за нестабилна картина.
dragomirrr
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
Отговори #14: 20 Декември 2008

Често нося снимачка но рядко ми е до снимане

You should see how it feels
With your feet on the ground
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.