DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Шрифт към албума  (Прочетена 5095 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
23 Октомври 2008

След няколкодневно ровене в нета успях да намеря най -актуалното -до този момент.Има и вероятност да е нечия творба но поне за момента с това разполагаме.

* fotu_preview.jpg (152.33 KB, 470x480 - видяно 323 пъти.)
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #1: 23 Октомври 2008

Ето и самият шрифт който е готов за употреба след като се разарxивира.

* FontOfTheUniverse.zip (12.93 KB - свалено 203 пъти.)

* Magical Snap - 2008.10.23 16.14 - 001.jpg (21.35 KB, 661x131 - видяно 327 пъти.)
Последна редакция: 23 Октомври 2008 от ultrapmp
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #2: 23 Октомври 2008

МЕРСИИИ! но не мислите ли, че О-то е по-различно?
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #3: 23 Октомври 2008

На мен шрифта ми се струва доста интересен, но да си призная почти не го разчитам  Объркан

See what I see!
Emko
Кукла
Публикации: 35

Профил
Отговори #4: 24 Октомври 2008

Шрифта е супер, чете се перфектно, но като че ли наподобява нещо метълско някак си
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 24 Октомври 2008

Шрифта е супер, чете се перфектно, но като че ли наподобява нещо метълско някак си

Чете се, защото знаеш, какво пише - иначе според мен ще е направо невъзможно да се различи "U" от "V"... иначе визуално и на мен ми допада доста  Усмивка

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 24 Октомври 2008

Аз пък съм убеден, че този шрифт е фейк и е плод на нечия фенска фантазия. На много места е недоизпипан, като човек учил най-омразния предмет - техническо чертане и шрифт виждам много пропуски, които никой професионален шрифтописец не би допуснал.
Буквите "R","Z","G", "V", "K" и "J" изглеждат абсурдно на фона на останалите. Ако сравните буквата "P" от официалното видео, при представянето на "Peace" на пресконференцията с това тук ще видите много лесно, че цялата концепция на шрифта е объркана.
И още нещо последно, дори да приемем, че официалния шрифт ще е подобен на този в началото на темата, то текст изписан с него няма да изглежда по посочения начин. Идеята, която се повтаря и при изписването на името  на групата и на песните Wrong и Peace е от новия шрифт да се ползва само първата буква на всяка дума, като тя е и по-голяма от останалата част на думата. Остатъка се изписва с технически шрифт. Усмивка
DanielaDaniela
Гратис Любовник
Публикации: 54

Профил
Отговори #7: 24 Октомври 2008

шрифтът е много кофти наистина. както и да го погледнеш - неправилен, нечетивен, грозен, дървен и супер неподходящ като за депеш. всички сте прави. жалко, като се има предвид качеството на по-стари графични материали на групата. но заеби... важното в случая са звуците.

"Suffer with pride"
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 24 Октомври 2008

... Остатъка се изписва с технически шрифт. Усмивка

... ами да, то иначе нищо не се чете  Млъкнал

See what I see!
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #9: 24 Октомври 2008

На мен пък този шрифт грам не ми харесва. Антон винаги е правил интересни неща, но сега направо се отвратих от видяното на пресконференцията.

Мисля да продължа да си използвам старите шрифтове  Усмивка

desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #10: 04 Март 2009

За шрифта бих казала , че е доста нечетлив и и определено някак много сковано ми седи.Като се изписва с начална буква от шрифта и останалата част печатно повече ми харесва , но този шрифт определено не е сред най-добрите.Бих се присъединила  към мнението на strange_affection  да си ползвам старите шрифтове.
unrated
Гост
Отговори #11: 04 Март 2009

Мисля че шрифта е оригинален и пасва идеално на стилът на новите им графики! Незнам дали е уместно да обеснявам сега, но има много наука и философия в цялата идея за арт-а на новия албум! Според последни научни изследвания, най-малките градивни елементи на вселената се наричат "струни", те се изобразяват като прави ленти с различен цвят и "симфонията" на тези струни, тяхната музика изгражда всичко, което представлява вселената ни! Тя е прието че е кръгла! Разгледайте пак обложката и вижте колко много смисъл има в нея! Та, шрифта е напълно в унисон с всичко останало! Усмивка
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #12: 05 Март 2009

Мисля че шрифта е оригинален и пасва идеално на стилът на новите им графики! Незнам дали е уместно да обеснявам сега, но има много наука и философия в цялата идея за арт-а на новия албум! Според последни научни изследвания, най-малките градивни елементи на вселената се наричат "струни", те се изобразяват като прави ленти с различен цвят и "симфонията" на тези струни, тяхната музика изгражда всичко, което представлява вселената ни! Тя е прието че е кръгла! Разгледайте пак обложката и вижте колко много смисъл има в нея! Та, шрифта е напълно в унисон с всичко останало! Усмивка

Има логика, да... Но пък колко му е да е карта на московското метро Усмивка

Следващият албум ще е с една центрирана черна точка на бял фон. Интерпретациите ще са убийствени.

Все пак шрифта и концепцията не е лоша. За разлика то Subhuman не изглежда, че дизайна е правен на MS Word.
Последна редакция: 05 Март 2009 от Recoil
deiv4o
Гост
Отговори #13: 28 Март 2009

English Heritage Flag Усмивка

* UNKG7302.gif (3.1 KB, 260x260 - видяно 260 пъти.)
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.