DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Опиши любимото си парче на DEPECHE  (Прочетена 7387 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #15: 17 Ноември 2005

Ако не се лъжа, Алън почти не участва, ако въобще участва, в записването на A Broken Frame.
Включва се в турнето, но не и в записването.

Aз знам, че не учасва в записите.
Последна редакция: 17 Ноември 2005 от Nyna

...you take me there, you take me where...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #16: 20 Ноември 2005

Спомням си ясно когато си купих диск на depeche за пръв път.
Беше преди 9 години. Компилацията съдържаше само парчета
от периода до 1991 година.
  Едно от парчетата не бях чувал никога преди , а още от самото начало ми допадна много.
 В него бях уловен по особен начин от логичния, плавно завладяващ ритъм.Постепенно мелодията от приятно резонираща преминаваше в
по-бавна ,но отново , макар и по различен начин, унасяща.
В края , докато породеното чувство отмалява едновременно със
стихващия напев, просто си я пусках отначало отново и отново.
Така правя и до ден днешен. 
               усетя  ли, че е ден безутешен.
                      пускам си nothing и се чувствам безгрешен   

Последна редакция: 28 Ноември 2005 от viktor

for all the right reasons
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #17: 30 Ноември 2005

трудно е да се каже кое е любимо парче....но напоследък поне си имам фаворит- "HOME" Усмивка лошото е,че не мога да го опиша. Доставя ми безумна утеха,но и отчаяние,красота,но и мрак,и всички други взаимно изключващи се неща. Точно това ме очарова,голям талант се изисква за да можеш да опишеш тези чувства така,че дори да си противоречат,да изглеждат като най-красиви и естествени.....

Последна редакция: 01 Декември 2005 от loosemyself

[:There's a devil lying by my side:]
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #18: 02 Март 2006

Walking in my shoes.
Най-вече защото е нещо като историята на живота ми и има най-голяма емоционална стойност за мен.От друга страна е страшно стойностна в музикално отношение песен.Имам предвид и от страна на музика,с множеството пластове мелодия,от страна на текст,пък и клипа също си оказва голямо влияние.Просто за мен "Walking in my shoes" винаги е била и ще бъде любима.И то не само любима песен на Depeche mode,а изобщо.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Nick at Night
Гост
Отговори #19: 21 Май 2006

Ами незнам как да се изразя по точно,но за мен всичко на Депеш ми е най-любимо!
Но като чели се впечатлявам от миксовете на DEPECH.
В състояние съм да ГИ слушам по 24 часа нонстоп!
dockapi
Гост
Отговори #20: 21 Май 2006

Somebody
Много въздействаща песен за мен,както и повечето песни които изпълнява Martin.Слушала съм я безброй пъти и винаги я имам в mp3player-а си.Когато я слушам не мисля за нищо друго ,а си представям нежен танц  между двама изпълнени едновременно с неопределен копнеж и лека тъга.
И още нещо:
I stop and I stare too much
Afraid that I care too much
And I hardly dare to touch
For fear that the spell may be broken

kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #21: 21 Май 2006

Банално, но In Your Room. Какво чувствам ли - ами необяснимо е, особено на припева направо става нечовешко, някакси чувствам, че искам да се пренеса в някой друг свят и съм точно на границата между двата, но не мога...Странно е. А една от другите е Rush. Не знам защо, но тази песен винаги ми оправя настроението, просто е велика. Сякаш с нея си изкарвам гнева, особено на "Dropped my crutches and crawled on the floor for you", на тази част се чувствам някакси... ами не знам - гадно ми е, но като дойде "I spiritually grew" и ми вдъхва много сили. Откачена работа Намигване
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #22: 28 Май 2006

В случая "странно" изключва "банално"  Одобрение Одобрение

Fairy
Някой
*
Публикации: 9

Профил WWW
Отговори #23: 30 Май 2006

Тази кожа, осквернена от вледененяващата самота. Ухае на теб и мечтите ти. В любимата ти тъмнина потопих ръцете си, за да извая прокоба за сърцето си.
А уж си тук (само тук?), моя любима? Ласкава прелюбодейна нощница се ветрее отвън на терасата. Не е твоя, нали, нали?...
Застинало време, напластено между четирите стени на твоето пространство, колкото чуждо, толкова и любимо. Душата ми тук се загуби, давя се в немота, давя се в мълчаливо страдание, стискайки матираните си спомени.

Ост`ави ме да лежа тук, в любимата ти тъмнина, в любимата ти полу-светлина като микроб, да разяждам сърцето си със самосъжаление. Лежа на земята и броя невидими прашинки, които се сипят от тавана и се заключват върху китките ми; изкушен съм от тебе и твой роб съм. Оставила си ме в тази кутийка, в която има само теб; а те няма. Във всеки предмет си втъкнала парченца от душата си и розовата си плът, във всеки предмет се оглеждаш ти - столика, непознаваема, влудяващо безразлична.
Никога повече, нали, мила моя?
Дали все тъй ще съм тук на пода, заключен, изолиран, невидим и за тебе? Дали ще ме вдигнеш на фотьойла или ще ме оставиш да лежа?
С любимата си невинност кокетничиш с калените от прахта фикуси, фриволна и лека се носиш над килима без да го докосваш с пръстчетата си.
Това ли е цената, която ще плащам? Тук, в твоята стая, в твоето пространство? Завинаги???
Обсебен от думите ти, живея чрез дъха ти и чувствам с кожата ти. Тук ли винаги ще бъда? Тук ли винаги ще бъда? Тук ли винаги ще бъда?...
В твоята стая горящите ти очи сторват разделна пътека между нас. Дали твърде рано не утолихме огъня, който със сълзи се гаси?
Все тук ли ще бъда... Аз - твоя любима страст, и игра, която те забавлява; аз - огледало, което крещи: "Прекрасна си, обичам те!". Аз - твоят любим роб.
Обсебен от думите ти, живея чрез дъха ти и чувствам с кожата ти. Тук ли винаги ще бъда? Тук ли винаги ще бъда? Тук ли винаги ще бъда?...

In Your Room

Последна редакция: 30 Май 2006 от Fairy

SEX
PAIN
ANGEL
LOVE
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #24: 31 Май 2006

Без коментар !   Млъкнал  Пощурял

Nick at Night
Гост
Отговори #25: 01 Юни 2006

Тази кожа, осквернена от вледененяващата самота. Ухае на теб и мечтите ти. В любимата ти тъмнина потопих ръцете си, за да извая прокоба за сърцето си.
А уж си тук (само тук?), моя любима? Ласкава прелюбодейна нощница се ветрее отвън на терасата. Не е твоя, нали, нали?...
Застинало време, напластено между четирите стени на твоето пространство, колкото чуждо, толкова и любимо. Душата ми тук се загуби, давя се в немота, давя се в мълчаливо страдание, стискайки матираните си спомени.

Ост`ави ме да лежа тук, в любимата ти тъмнина, в любимата ти полу-светлина като микроб, да разяждам сърцето си със самосъжаление. Лежа на земята и броя невидими прашинки, които се сипят от тавана и се заключват върху китките ми; изкушен съм от тебе и твой роб съм. Оставила си ме в тази кутийка, в която има само теб; а те няма. Във всеки предмет си втъкнала парченца от душата си и розовата си плът, във всеки предмет се оглеждаш ти - столика, непознаваема, влудяващо безразлична.
Никога повече, нали, мила моя?
Дали все тъй ще съм тук на пода, заключен, изолиран, невидим и за тебе? Дали ще ме вдигнеш на фотьойла или ще ме оставиш да лежа?
С любимата си невинност кокетничиш с калените от прахта фикуси, фриволна и лека се носиш над килима без да го докосваш с пръстчетата си.
Това ли е цената, която ще плащам? Тук, в твоята стая, в твоето пространство? Завинаги???
В твоята стая горящите ти очи сторват разделна пътека между нас. Дали твърде рано не утолихме огъня, който със сълзи се гаси?
Все тук ли ще бъда... Аз - твоя любима страст, и игра, която те забавлява; аз - огледало, което крещи: "Прекрасна си, обичам те!". Аз - твоят любим роб.

In Your Room

Fairy,думите наистина са излишни.Браво таланте!
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.