DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [15 ЯНУАРИ 2009] Depeche Mode - Sounds of the Universe - 21.04.09  (Прочетена 29087 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #60: 09 Февруари 2009

"fragile tension" - има нещо странно в тая песен ама де да видим - на мене лично хич не ми звучи като завръщане към старите звуци - по ми прилича на продължение на "PTA" - звуци , бръмчене , а мелодията се губи из тях - врмето ще покаже - Намигване))

NOTHING'S IMPOSSIBLE
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #61: 09 Февруари 2009

Искам искрено да благодаря на всички за коментарите на "fragile tension"!!!  НамигванеПостарах се да ги прочета два пъти и след като не открих и една положителна нотка ,реших да си наложа да не прослушвам засега "изтеклото" съдържание! Усмивка  Така подхождайки егоистично, ще се постарая да не разреждам с мрачни тонове позитивните си очаквния за албума и колкото си може да  се забавя в информацинно музикално засищане относно новия албум и да чуя нещата завършени и в комплекс! Готин
Или може би е по-добре сега да си понижа очакванията и после да бъда приятно изненадан , отколкото обратно--да ми се разбият очакванията като чуя албума! Идиот
Като чета нагласите тук--май по-добре да си наложа информационно затъмнение  , че иначе риска е от страх от разочарование да не си купя предстоящия продукт на групата Зъл
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #62: 09 Февруари 2009

Искам искрено да благодаря на всички за коментарите на "fragile tension"!!!  НамигванеПостарах се да ги прочета два пъти и след като не открих и една положителна нотка ,реших да си наложа да не прослушвам засега "изтеклото" съдържание! Усмивка  Така подхождайки егоистично, ще се постарая да не разреждам с мрачни тонове позитивните си очаквния за албума и колкото си може да  се забавя в информацинно музикално засищане относно новия албум и да чуя нещата завършени и в комплекс! Готин
Или може би е по-добре сега да си понижа очакванията и после да бъда приятно изненадан , отколкото обратно--да ми се разбият очакванията като чуя албума! Идиот
Като чета нагласите тук--май по-добре да си наложа информационно затъмнение  , че иначе риска е от страх от разочарование да не си купя предстоящия продукт на групата Зъл
май най добре ще направиш да си чуеш целия албум - да можеш да видиш цялостната концепция на групата , защото една птичка пролет не прави наистина , та да си правим заключителни коментари Намигване
по принцип стремя се да разглеждам нещата обективно и безпристрастно , независимо от обичта ми към "депеш" - както всички знаем медала винаги има две страни - почти съм убеден че доволните ще бъдем по голямата част като чуем албума , така че ... нека почакаме още малко Намигване
little 15 тоест  Одобрение

NOTHING'S IMPOSSIBLE
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #63: 09 Февруари 2009

Слушах я вече доста пъти и тъй като в началото бях умопомрачен към края вече почнах да си казвам, че не е кой знае колко зле. И се сетих за Peace. Искам да кажа, че и тя не ми хареса изобщо, или поне 15 секунди от нея. Единственото зкоето ми остава сега е надеждата поне да не са една след друга в албума  Ухилен
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #64: 09 Февруари 2009

Успокойте се, хора!  Ухилен
Такава разпалена дискусия не се е случвала от доста време!
Нямах намерение да коментирам албума, преди неговото официално излизане, но след всичко изписано до тук вече не мога да се сдържа!  Плезене
Чух песента.
На първо слушане, определено не ме грабна с нищо, ето защо я чух втори път и трети ... и в крайна сметка, някак си реших, че това нещо няма да звучи по същия начин в албума ... Струва ми се прекалено сухо и скучно ..., въпреки че имам някакви симпатии към китарите в припева.

Ето защо, аз също съм на мнение, че

нещо ни будалкат Полицай

И реших, че няма да им се вържа на шегата  Плезене

uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #65: 09 Февруари 2009

Без да лаская никого тук,ще кажа че ценя всяко едно мнение и оценка, понеже тук са истинските фенове и ценители--хора,които колкото и тривиално да звучи живеят с музиката на ДМ. След като се убедих,че на 99% не им допада  "fragile tension" , то явно песента няма комерсилано звучене/според някои има "никакво" звучене/ Усмивка Аз лично за себе си продължавам да упорствам и да не съм чул все още песента.... Идиот
Та това което искам да вметна е, че може би групата си харесва творението. УсмивкаМисля си,че те като музиканти винаги са искали да правят музика без много да се съобразяват с модата и според своя си творчески мироглед---аз смятам че те отдавна могат да си го позволят и дали пък сега наистина не си го позволяват! Разбира се идеалния вариант е когато това което допада на твореца като негово произведение се възприеме позитивно или възторжено от публиката.Но не е задължително.  
Може позитивната атмосфера в групата по време на работата върху албума ни наторва със свръх очаквания за  " top of the pops" Усмивка
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #66: 09 Февруари 2009

Eто едно ревю за цялостното звучене на албума от френско радио (http://www.nrj.fr/music/news/0/on-ecoute-nouveau-depeche-mode-176207.htmlУсмивка

Превод на английски:
In the first, we were able to partially hear the new Depeche Mode album to be issued April 20, Sounds of the Universe.

Since 1980, the trio won the British public through a style of new wave electro pop and become his trademark. Nearly thirty years later, the new album Sounds of the Universe remains in the same vein. Layers of analog synth decorated a large search for the sounds in the background, simple texts and melodies worked.

The first single taken, Wrong, sounds a bit more "modern". Very catchy song and it is also very marked and could become a big tube.

In conclusion, the first listen to these pieces was very attractive if not really surprising. But this is a first listen to some tracks only. To get a safer view it would be another few weeks.
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #67: 09 Февруари 2009

"Suffer Well" отвсякъде.. Плезене
Странно, докато я слушах, в един момент се оттегчих, даже по средата си мислех че свършва, а тя тепърва започваше, но т'ва не е важно..
Не знам, този хаос от звуци го одобрявам, ама поне да имаше някакъв синхрон, какъвто в това демо не откривам. Като продукция е доста омаловажена, дано не е окончателния й вариант, тъй като има потенциала да бъде да по-добра и въздействаща. Единствено и на мен припева и последните секунди ми допаднаха доста..
Някои хора обаче, доста се уплашиха май, щом някакъв user в youtube беше написал - "Oh common! What the fuck is this?! ALAN come back. PLEASE!!!" Ухилен

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #68: 09 Февруари 2009

Uselink, лошото в цялата работа е, че не предлагат нищо ново с тази песен. А аз съм свикнала да ми предлагат точно това през годините и определено са ме разглезили, затова сега съм толкова критична. Иначе да, нека правят музика без да се съобразяват с модата, те през 80-те и 90-те години правеха точно това, а и феновете биха се радвали.  Усмивка
Не ми се иска да е претупване на нещата и просто за протокола да бъде издаден поредният албум.

Иначе относно полемиките дали песента е демо или не, вече двама човека извън България ми казаха, че са чули целия албум и не споменаха, че това е демо версия на Fragile Tention. От единия чух много негативно мнение за албума, другият каза че е ок. Ще видим.  Усмивка
Последна редакция: 09 Февруари 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #69: 09 Февруари 2009

Аз май съм извратен  Идиот На мен пък песента доста ми допада,първите 2-3 пъти не толкова,но сега яко ми се наби в съзнанието и...си я слушам постоянно.Определено мога да заявя,че и вокалите и синт мелодията ми харесват ,както разбира се и създаващата контраст дисторшън китара в припева.Наречете ме луд,глух,не-фен на Депеш,но песента ми харесва адски много Усмивка

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #70: 09 Февруари 2009

Такава разпалена дискусия не се е случвала от доста време!

Надявам се да се случи и по повод добрите песни от албума.

Иначе и след многобройни слушания, продължавам да мисля, че "Fragile Tension" може да се впише успешно в един внимателно подбран и силен траклистинг и макар и за мен да е далеч от думи като класика и т.н. - има повече неща, които ми допадат в нея, отколкото, които нe ми харесват. Може би ще съм първият, който ще го каже, но във вокалите на Дейв и Мартин откривам много интересе заряд, който се надявам да се разкрие напълно в албумната версия, с подходящото качество и в контекста, в който самата група би искала тя да се възприеме. Честно казано малко ме е яд, че не устоях на изкушението, искаше ми се да изчакам целия албум, две години работа върху нещо цялостно не бива да бъде разбивано на парчета, но...уви, стари пиратски навици.
Последна редакция: 09 Февруари 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #71: 09 Февруари 2009

Може би ще съм първият, който ще го каже, но във вокалите на Дейв и Мартин откривам много интересе заряд, който се надявам да се разкрие напълно в албумната версия, с подходящото качество и в контекста, в който самата група би искала тя да се възприеме. Честно казано малко ме е яд, че не устоях на изкушението, искаше ми се да изчакам целия албум, две години работа върху нещо цялостно не бива да бъде разбивано на парчета, но...уви, стари пиратски навици.

Абсолютно!Носят страхотен заряд.Въобще припева тотално обръща атмосферата...Мисля,че като чуем албумната версия ще бъдем доволни,все пак в песен на Депеш дори една различна нотка,дори един различен,на пръв поглед незначителен пласт мелодия може да донесе адски голям обрат,"драматизъм" ако щете в песента.Недейте да хулите момчетата и да се каните,че няма да им купите албума преди да сте го чули.Лично мен много ме стегна сърцето като прочетох такива думи за любимата ни група...

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #72: 09 Февруари 2009

... и да се каните,че няма да им купите албума преди да сте го чули...

Това от къде ти хрумна - едва ли това е форум, където трябва да убеждаваш хората да си купят албума - тук това действие просто се подразбира...

... иначе и мен ме стегна сърцето, като чух това творение от любимата си група и макар и да ми е любима, тя трябва да си понесе критиките, когато го заслужава... в случая това са лични мнения и нека не започваме пак с добре познатото "щом плюете Депеш, никакви фенове не сте"  Ядосан

See what I see!
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #73: 09 Февруари 2009

Ами на няколко прослушвания песента е...много интересна смесица Объркан Не е грабваща, но ще изчакаме все пак албума, може би ще си пасне идеално с него. Макар и да не ми се иска да е така Очиврът Ще почакаме още малко!

Angels of the Universe
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #74: 10 Февруари 2009

Това излиза от чешкия фенсайт на феновете по повод сатута на изтеклата в интернет версия на Fragile Tension:

"According to our source who is compared both version - Fragile tension on net is not finished version of this song. Sound on album is clear and there are different drums and other features. On the net leaked unfinished song. It´s hard to say if is it demo or rough track but it stands to reson is not final version of the song."
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.