DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [20 ФЕВРУАРИ 2009] Още подробности около "Sounds of the Universe"  (Прочетена 72703 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
July
Гратис Любовник
*
Публикации: 41

Профил
Отговори #60: 26 Март 2009

Аз направо се шокирах от тази снимка!
Позата на Мартин е учудваща и бих я свързала с него до към 90-та година (времето около "Violator")!
Към днешна дата, нямам друго обяснение, освен, че сигурно са го накарали!  Ухилен
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #61: 26 Март 2009

Нямам нищо против това лято аз да съм на мястото на Дейв на тази снимка и Марто да се снима с мен в същата поза.  Ухилен

Хммм и Флеч изглежда някакси по-фин тук, а и по изражението му разбирам, че ревнува от тази проява на любов към Дейв.  Намигване
Последна редакция: 26 Март 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #62: 27 Март 2009

In Sympathy направо ме разтърси.Абе целия албум е...невероятен,гениален...чак не мога да повярвам...невероятен е наистина,от първо слушане...Като се освествя ще коментирам повече...
Последна редакция: 27 Март 2009 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #63: 27 Март 2009

Мен 'Peace' Млъкнал , за албума не мога да говоря и аз в момента, my mind and heart are in chains..

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #64: 27 Март 2009

Вместо да се опитвам да описвам...

Пускам един транскрипт с един приятел, който по неволя се оказа жертвено в чата след като изслушах албума за пръв път...

Цитат
1:40:58 AM dobomode: мимо не мога да го асимилирам това
1:41:00 AM Милен Тодоров: dobro?
1:41:01 AM dobomode: бахти странния саунд
1:41:03 AM dobomode: суепр е
1:41:08 AM dobomode: ама трябва да свикна
1:41:27 AM dobomode: тва е саунд който не е съществувал досега
1:41:30 AM dobomode: нямало е такова нещо
1:41:32 AM dobomode: не е поп
1:41:34 AM dobomode: не е за радио
1:41:35 AM dobomode: странно е
1:41:36 AM Милен Тодоров: eee, ti ako ne mozhesh da go asimlirash, koi mozhe...
1:41:48 AM dobomode: депеш създават тенденциите пич
1:41:50 AM dobomode: тва е евала
1:41:52 AM dobomode: бахти албума
1:42:04 AM Милен Тодоров: bravo
1:42:13 AM dobomode: тва е моментална класика
1:42:22 AM dobomode: същевременно супер иновативно
1:42:26 AM dobomode: няма такова нещо
1:42:28 AM dobomode: няма такова животно
1:42:45 AM Милен Тодоров: super
1:42:47 AM Милен Тодоров: radvam se

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #65: 27 Март 2009

Първа равносметка за албума, след само две прослушвания:

В моята класация се открояват общо 8 песни:
Wrong, In Chains, Little Soul, Peace, Perfect, Miles Away (браво на Дейв), Jezebel (браво на Мартин), Corrupt

Все още се колебая дали да прибавя към тях - In Sympathy

"Пълнежа" в албума се състои от само 4 песни:
Fragile Tension, Come Back (изключвам великолепната студио версия), Hole To Feed и инструментала Space Walker.

В заключение, чудесен албум много слушаем и както е писал Добо, много различен, разнообразен, тепърва има да се откриват нови и нови неща с всяко следващо слушане, но чакането в крайна сметка определено си струваше.

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #66: 27 Март 2009

Първа равносметка за албума, след само две прослушвания:

В моята класация се открояват общо 8 песни:
Wrong, In Chains, Little Soul, Peace, Perfect, Miles Away (браво на Дейв), Jezebel (браво на Мартин), Corrupt

...

Кире, за Peace шегуваш ли се?! Всъщност и при мен се открои, защото беше единственото парче, което предизвика истеричен смях... лично мен ме срам, че това парче е на Депеш (но това си е лично мнение)...

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #67: 27 Март 2009

Май съм единствения, който я харесва, като слушам и други коментари, но на мен ми е приятна много. А, ето я пак почна в плейъра...хехе все едно чу, че за нея говорим.
 Ухилен
deiv4o
Гост
Отговори #68: 27 Март 2009

Май съм единствения, който я харесва, като слушам и други коментари, но на мен ми е приятна много. А, ето я пак почна в плейъра...хехе все едно чу, че за нея говорим.
 Ухилен

Peace  ми харесва доста и на мен Усмивка
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #69: 27 Март 2009

Така, след  шестте прослушвания от снощи ще изкажа мненито си за албума. Не очаквах нещо голямо, за да не се разочаровам, и въпреки няколкото добри песни, казвам добри, но не такива, че да ме карат да настръхна, оставам с доста смесени чувства към този продукт.  Объркан
Исках да чуя албум с по-бързи парчета, които да се отличават, да носят своята индивидуалност и да ме зареждат, а не лежерни и безлични. Истината е, че нито на първо слушане, нито на шесто нещо ме накара да настръхна в този албум, с изключение на Wrong.
Мисля, че Бен Хилиър трябваше да остане в ерата PTA, там свърши много добра работа и по този проект трюбваше да работят с друг продуцент.

Все пак има парчета, които ми харесват и то доста като In Chains, Wrong, Perfect, Miles Away, Jezebel и In Sympathy.

Fragile Tension като албумна версия е слушаемо, демото изобщо не ми харесваше, но сега е ок. Come Back звучи по-добре от демото, но определено предпочитам студио сешън версията.  Усмивка

Peace и Spacewalker не ми допадат изобщо и май ще ги пропускам като слушам "Вселенските звуци".

Доста смехотворно ми се виждат твърденията, че този албум бил "завръщане към корените" и втори Violator. Просто мисля, че Мартин е загубил вдъхновението си и липсата на Алан се усеща много осезаемо.

Това е засега...

Последна редакция: 27 Март 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Johny
Кукла
Публикации: 38

Профил
Отговори #70: 27 Март 2009

Съгласявам се с позицията на Мая - засега. Не смятам, че са толкова много успешните, хитовите филми, да речем, продуцирани в няколко части от един и същ продуцент. Прави ми впечатление прекалено релакс звученето на албума...Сякаш са се събрали да посвирят повече за кеф и да запишат резултата. На моменти ми се струва, че са попрекалили с синтезаторните ефекти и дисторжъна...малко липсва разнообразието. Но нещото за което ми е най-кофти е липсата на повече парчета със китарно соло на Марти - например считам, че към края на Wrong, подобно на края на Little Soul, както и в някои други парчета биха могли да включат малко повече китарен риф, по-тежък бас, сякаш ми липсва малко по-рок звученето. Част от парчетата ми се струват прекалено изравнени, някак монотонни. Липсата на ярки и по-силни drums ме карат да се питам каква ще бъде ролята в концерта на Крисчън Ейнгър:). Също съжалявам, подобно и на Мая за липсата на Алан в проекта. Присъствието му дори и само като консултант:) би внесло навярно сериозна доза свежест.
Като заключение, напук на критичните мисли от по-горе, част от които може да се дължат и на моето невежество:), бих оценил за себе си проекта като предизвикателен, интересен, новаторски, релакс, чудесен за слушане по време на полет за където и да е:). Като цяло парчетата ми харесват, много ми е интересно какъв аранжимент биха имали на живо. Но може би като изключа Wrong останалите песни не са много близо до това, което въображението, мечтите ми рисуваха предварително:)
P.S. Любопитно ми е онова, което Анди каза за големия брой песни...дали е възможно да очакваме до 2 години продължение? Как ли биха звучали песни като Ghost например? Дали биха си останали просто B-sides или ни готвят изненада? 
Последна редакция: 27 Март 2009 от Johny

"...защото нашата борба не е против кръв и плът, а против началствата, против властите, против светоуправниците на тъмнината от тоя век, против поднебесните духове на злобата."
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #71: 27 Март 2009

Едно бързо мнение и от мен.

Като цяло не мися, че Sounds of the Universe е завръщане към старите корени, дори напротив - не мисля, че е нещо, което сме чували изобщо от Depeche Mode досега, както и от никоя друга група и изпълнител... Парчетата са толкова странни и уникални, че просто се чувствам неспособен да изкажа някакво твърдо мнение.

Факт е, че досега ми е било странно да натрапвам музиката на Depeche на моите приятели, когато сме се събирали заедно, и с последния албум задачата ми не става по-лесна. Пиукащите мелодии, излезли все едно от ерата на заставките на комунистическите предавания на Канал 1 и припевите на Мартин са определено трудни за слушане от масите.

Началото на In Chains е дори по-смахнато от началото на A Pain that I'm Used to и хората в нас които го чуха, си помислиха, че компютъра ми е забил. Аз пък имах чувството, че излитам нанякъде...

На първо четене ми липсват китарите, липсва ми дарк звученето на DM, което ме направи фен. От друга страна съм на седмото небе, че те отново са тук и че само след по-малко от два месеца ще ги гледаме/слушаме на живо.

Мисля си, че live парчетата ще звучат доста по-здраво и по-добре. Дано да съм прав...

Иначе любимите ми до момента определено са In Chains, Wrong, Miles Away/The Truth Is и Corrupt.
Последна редакция: 27 Март 2009 от Otacon
deiv4o
Гост
Отговори #72: 27 Март 2009

липсата на Алан се усеща много осезаемо.

Това е засега...

това се усеща от  Ultra  насам според мен Тъжен
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #73: 27 Март 2009

Ухилен

Не си единствения определено, аз си знаех, че ще е специална, още щом я пуснаха в интрото на прес-конференцията.. Ангелче
Албума е превъзходен, наистина търпението си заслужаваше!
Последна редакция: 27 Март 2009 от white_ambition

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #74: 27 Март 2009

Ухилен

Ами първото ми усещане за Peace е, че ме връща в годините преди Black Celebration --като излъчване на самата песен. Разбира се това е твърде лично възприятие.  Усмивка
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.