DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [20 ФЕВРУАРИ 2009] Още подробности около "Sounds of the Universe"  (Прочетена 70179 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #90: 28 Март 2009

Johny, Spacewalker е инструментал..., няма нито вокали нито бек вокали! Сигурно си слушал някой друг Space(Johnny)walker.  Усмивка

Освен ако в някой от стотиците пиратски рилийзи не е с вокали. Прекално ресторантьорски ми звучи инструментала за оригинал наистина, нямам идея  Тъжен
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #91: 28 Март 2009

Johny, Spacewalker е инструментал..., няма нито вокали нито бек вокали! Сигурно си слушал някой друг Space(Johnny)walker.  Усмивка

Недей така Мая - всеки има право да позволи на гласовете в главата си да му попеят малко, хаха  Ухилен Това е шега, разбира се, въпреки, че ми се иска и аз да чуя вокалите, които чува Johny, 'щото в момента  Spacewalker ми звучи все едно оркестър засвирва блус на сватба  Намигване

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #92: 28 Март 2009

Цялостният коментар възнамерявам да си го запазя за дневника, понеже е доста дълга, интересна и забавна история. При всички положения никой не може да е обективен. Това дали на мен ми харесва или не ми харесва е съвсем друга тема.

Със сигурност обаче, тази година ще я запомня за доста дълъг период напред. Годината, в която лейбълите изнасилиха всичките си изпълнители, които продават музика.
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #93: 29 Март 2009

Всички се оплаквахме, че Depeche крият доста от старите си неща   Намигване
еми..ето сега ни ги показаха  Плезене
И явно съм доста противоречив характер след като слушам албума на repeat  Очиврът
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #94: 30 Март 2009

Преместени са всички мнения по оффтопика. Ще помоля също така, да се придържате към добрия тон, тук не сме се събрали да се делим и караме, а да споделяме впечатления и полезна информация, като уважаваме интересите и виждането на останалите.
Изтрити са и двете теми на rusimode за и против албума, тъй като нямат  съдържание, а и не виждам реално как ще може в едната да се пишат само положителни, а в другата отрицателни коментари.
Има тема посветена на албума в нея пишете всичко свързано с него и добро и лошо.
 Полицай

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #95: 30 Март 2009

На мен още ми е малко трудно да асимилирам албума. Някак си все се чудя как е възможно да направиш генерални изказвания за един толкова интересен (лично мнение) албум след само 10-15 прослушвания. Но понеже виждам, че почти всички сериозни потребители са се изказали вече, мисля и аз да споделя първоначалните ми впечатление след не повече от 10 прослушвания.

Като цяло, мисля, че целият албум е малко странен и нелогичен. Което не е лошо. Интересното, поне според мен, е че малко ме изненадват с подредбата. Вярвам, че песните не са случайно подредени. Все още обаче ми е трудно да осмисля цялостния замисъл, затова предпочитам просто да разделя парчетата грубо на 3 категории.

Определено мога да кажа, че силно впечатление ми направиха:
In Chains
Wrong
Miles Away / The Truth Is
Jezebel
Corrupt

Песните, които приемам за добри, и може би ще се окажат скрити фаворити, поне за мен, са:
Fragile Tension (която напоследък харесвам все повече и повече)
In Sympathy
Peace
Come Back (и студийният и албумният вариант са добри)
Perfect

Тези, които, поне за сега, ме разочароват и не харесвам са:
Hole To Feed
Little Soul
Spacewalker

Винаги ми е малко трудно да вляза в нещо ново на толкова любима група. Албумът, ако не друго, е наистина интересен, със съвсем ново звучене. Това определено ми допада. Има няколко класически DM песни. Не мисля, че е от най-добрите им 3, но не мисля и, че е слаб. Струва ми се, че поне не е правен единствено с цел да се продава (което направиха U2 с последния си запис). Харесва ми, че песните имат странни музикални структири. Текстовете ми се виждат (като цяло) по-слабички от нормалното, което май е нормално. Все пак Мартин е далеч от най-добрите си години на текстописец.
Не разбирам хората, които говорят за агресия и бързи песни. Да, всеки има право на мнение, но дали същите тези хора нямаше да обвинят бандата в повтаряне, ако бяха направили нещо подобно на Playing the Angel ? В PTA имаше достатъчно агресия и мъка. Аз го харесвам, но пък се радвам, че групата поема отново в нова посока. Радвам се, че след 29 години на сцената, те все пак успяват да правят качествена продукция и да изненадват феновете си с нови идеи и звучене. Песни като "In Chains", "Wrong" и "Miles Away / The Truth Is" са много добри.

Горе-долу това мисля, след 10 прослушвания, за Sounds of the Universe. Дано първоначалното ми мнение се промени дори към по-добро с времето. Няма да го срявнявам с предните им албуми, защото всички са коренно различни, поне в моите очи. Намигване
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #96: 31 Март 2009

http://www.latimes.com/entertainment/la-ca-depechemode29-2009mar29,0,3547196,full.story

Eто една изключително интересна статия за групата, албума и предстоящето турне. Мисля да цитирам няколко пасажа, само и единствено, за да подчертая колко приятно впечатление ми правят те.  Усмивка

"For the first time during the completion of a Depeche record, I felt satisfied," Gahan said. "Not only with my participation, but our involvement together. I felt like Martin and I were on the same page in the studio quite often. It was something you didn't even have to talk about. That felt really great."

"I think I am more spiritually connected now," said Gore, 47. "More a part of the universe, no pun intended. I feel like I'm more in touch with my emotions. The biggest change in my life is that I stopped drinking three years ago. I feel like a different person and that helps the atmosphere in the band. There's a reason why we're a happier unit now."

It is one of pop music's few remaining summits for Depeche Mode to crest. Which brings up the question: How much longer does the group plan to go on?
...
"Obviously, we are the worst people to have any subjectivity on the matter, but we are really aware of our legacy and not repeating ourselves. The day we start making music and don't think we're achieving something -- or stop enjoying it -- we'll stop."

Mисля, че "Sounds of the Universe" потвърждава всичко казано по-горе.  Усмивка
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #97: 03 Април 2009

Ето нещо за заглавието на албума. Мартин: 'I started buying these old, vintage synthesisers, and the sounds they produced conjured up images of the universe and space travel. That's how we came up with the album title.'

Цялата статия, в която има някои интересни неща:
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1166877/They-just-One-time-synthesiser-sissies-Depeche-Mode-song.html
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #98: 03 Април 2009

Може би някой вече го е споменал, но нямам време да прочета всичките 7 страници плюс останалите теми за албума; Sounds of the Universe е името на някакъв музикален магазин в Сохо, Лондон, асоцииран със Soul Jazz Records, и всъщност е първото нещо (даже първите няколко), което излиза, когато напишеш името на албума в гугъл. Стори ми се интересно и се чудя дали двете неща имат нещо общо, въпреки обяснението на Мартин, че космическите звуци са издавани от vintage синтезаторите, с които е експериментирал, публикувано в предходния пост (за което благодаря).

Изивнявайте, ако това е old news! Усмивка

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #99: 03 Април 2009

Това,което най-много ми харесва в SOTU са тези високи регистри,изпяти от Мартин в част от песните.За мен Мартин като глас играе значително по-ярко присъствие в много от песните,макар и да не доминира в гласовете.Много ми харесва блусарския ритъм и звучене в Corrupt и баритонът на Дейв се вписва перфектно както в нея,така и в Miles away.
След близо 16 прослушвания мои фаворити са In Sympathy,Miles away,In chains и Little Soul. 

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #100: 03 Април 2009

според мен този албум няма силно изразени така да се каже - хитове. уникално е колко много потребители имат съвсем различни фаворити.

интересно какво мислите - до кой от последните албуми се доближава най-много този албум?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #101: 03 Април 2009

а трябва ли да се доближава до някой албум? нали е нов - нова звучене, смисъл...но въпреки това не знам защо все за ULTRA  ме подсеща    Идиот
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #102: 03 Април 2009

За мен лично този албум е на светлинни години от Ultra... златният им период е абсолютно невъзвратим. В изкуството основното е вдъхновението и ми се струва, че тяхното е на изчерпване  Плачещ  Може би са леко преситени и действат по инерция.
Част от песните в албума ми се сториха лесно смилаеми. Текстовете не са от най-ярките, леко клиширани ми идват, някой откровено банални, като Wrong например.
Харесвам факта, че липсва задълбочаване в тематиката  "pain and suffering" -  доста експлоатирана и вече леко изтъркана.
След 10-15 прослушвания имам някой фаворити, но те непрекъснато се менят, още ги нагласям в личната си класация. Към момента това са Little soul, Come back, Miles away/най-доброто според мен/, Corrupt. Днес нещо ме тегли и към Fragile tension.
Отковено ме дразни Peace с хоровото изпълнение. Сюжета на самата песен е аналогичен като идея с предходни такива. Просто не предлага нищо ново.
Като цяло съм 50/50.
Мнението ми е, че от тук нататък трудно ще бъдем изненадани от албуми с качеството на Ultra, SOFAD and MFTM  Тъжен

I'm the next act waiting in the wings
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #103: 03 Април 2009

добре де.. всеки си има мнение ама не мислиш ли, че ако бяха направили втори MFTM; Ultra..ect.. нямаше да е тъпо? същия стил, ритъм, глас  Объркан мисля си, че новите неща на Депеш се приемат трудно, трябва време  Одобрение
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #104: 04 Април 2009

добре де.. всеки си има мнение ама не мислиш ли, че ако бяха направили втори MFTM; Ultra..ect.. нямаше да е тъпо? същия стил, ритъм, глас  Объркан мисля си, че новите неща на Депеш се приемат трудно, трябва време  Одобрение

Не говорех за албуми-близанци на споменатите. Като се замислиш и трите са много различни и все пак еднакво добри, поне според мен. А за новият - вче си казах мнението, да не се повтарям.

В крайна сметка, въпреки критиките ми, радвам се на новичкото  Усмивка

I'm the next act waiting in the wings
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.