DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Little soul  (Прочетена 9325 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
10 Март 2009

Little soul

Got a little soul
gotta hold it tight
Got a bigger goal
gotta get it right

standing in the shadow of a minor
reaching out for the crown
been the holder of a secret
been a miner for diamond (for A ? diamond)
in the ground

Got a little soul
gotta hold it tight
Got a bigger goal
gotta get it right

lead me, let me drown
feed me, let me starve
lead me, let me drown ( down ?)
drown, drown, drown

"I'm my own worst enemy"
deiv4o
Гост
Отговори #1: 17 Март 2009

ето малко preview на един ремикс на песента here
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 27 Март 2009

Много яка песен, има един израз на английски, който доста точно я описва: Go with the flow

Леко дразнещи са звуците в стил ПТА, които са пръснати из целия албум и според моето лично мнение дърпат една идея назад целия продукт.
deiv4o
Гост
Отговори #3: 27 Март 2009

Много яка песен, има един израз на английски, който доста точно я описва: Go with the flow

Леко дразнещи са звуците в стил ПТА, които са пръснати из целия албум и според моето лично мнение дърпат една идея назад целия продукт.

mnogo dobra Усмивка
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #4: 27 Март 2009

Да, наистина песента е добра... направи ми впечетление още на първото прослушване... та си и мисля, че това ще ми е една от песните в албума, които ще слушам повечко  Усмивка

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #5: 27 Март 2009

Little soul

Got a little soul
gotta hold it tight
Got a bigger goal
gotta get it right

standing in the shadow of a minor
reaching out for the crown
been the holder of a secret
been a miner for diamond (for A ? diamond)
in the ground

Got a little soul
gotta hold it tight
Got a bigger goal
gotta get it right

lead me, let me drown
feed me, let me starve
lead me, let me drown ( down ?)
drown, drown, drown

Систър, стягай се сериозно, защото прогнозата за лесен текст няма да се сбъдне. Ни една дума няма вярна тук, а вече бях стигнал до втори куплет.  Ухилен
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #6: 27 Март 2009

Намигване Кире сложила съм това, което изтече като текст към въпросната дата, тогава идея си нямахме като как звучи песента. Ще се постарая да го ъпдейтна.  Ухилен

"I'm my own worst enemy"
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #7: 27 Март 2009

... Ни една дума няма вярна тук, а вече бях стигнал до втори куплет.  Ухилен

Как си стигнал бре - да не си започнал наизустяването на текста преди да чуеш песента... или стигна до втори куплет с преписването на хартия ('щото знам, че някои хора така запомнят по лесно  Намигване)  и чак тогава установи, че не е това текста Ухилен

See what I see!
bakuramariks
Джуниър
Публикации: 73

Профил
Отговори #8: 27 Март 2009

Little Soul ме грабна веднага.Няма какво да казвам "яка е" или пък "невероятна е", защото няма смисъл.То се знае и без да го пиша Очиврът.

Humans can become anything.
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #9: 27 Март 2009

Мда, относно текстът, аз така го чувам. Има едно редче, дето може и да не съм го улучила. На някого ако му звучи по-ясно, да се включи, моля. Ангелче

Цитат
My little light is going to shine
Shine out so bright
And illuminate your mind
My little soul will leave a footprint

This little voice is going to sing
I have no choice
(You're infinitely real)

I'm channeling the Universe
That's focusing itself inside of me
A singularity

My little words are going to sting
Haven't you heard
The pain and joy they bring

I'm channeling the Universe
That's focusing itself inside of me
A singularity

Your little eyes they're going to see
I can't disguise the beauty inside me
Последна редакция: 30 Март 2009 от Deni

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #10: 27 Март 2009

еее обожавам края на парчето!!!  Одобрение
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #11: 29 Март 2009

Едва сега Little Soul успя да прикове вниманието ми - принципно точно такова звучене не ми е сред любимите, леките закачки с CTA също не са в състояние да ми подкосят коленете, но най-после чух какво се случва с гласовете - невероятно преливане,  не че това не се случва в целия албум, но не и в продължение на цяло парче.  Хъх, както е тръгнало, накрая ще капитулирам и ще взема да харесам и In Sympathy  Намигване

still my broken wings you choose to mend
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #12: 30 Март 2009

.... но най-после чух какво се случва с гласовете - невероятно преливане,  не че това не се случва в целия албум, но не и в продължение на цяло парче.  

Именно това преливане на гласовете  прави песента страхотна за мен!Не се сещам на прима виста за друго парче в което Дейв и Мартин пеят заедно през цялото време . Или...ако бъркам може да ми помогнете да си припомня Объркан
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #13: 30 Март 2009

Не се сещам на прима виста за друго парче в което Дейв и Мартин пеят заедно през цялото време . Или...ако бъркам може да ми помогнете да си припомня Объркан

Behind the Wheel - двамата пеят заедно през цялата песен, като гласовете им са съвсем плътно наложени един върху друг.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #14: 30 Март 2009

Не се сещам на прима виста за друго парче в което Дейв и Мартин пеят заедно през цялото време . Или...ако бъркам може да ми помогнете да си припомня Объркан

Behind the Wheel - двамата пеят заедно през цялата песен, като гласовете им са съвсем плътно наложени един върху друг.

Eй верно! Добре ме ориентира,че аз нацяло се изоглавих покрай Sounds...-a Побъркан Ами,що ли не си слушам аз песничките и  да се наслаждавам,вместо да се мъча да анализирам и съпоставям Идиот
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #15: 30 Март 2009

сигурна съм най-накрая ще кажем че всичко ни харесва ..нали ни трябва време да осъзнаем... и ще пеем на концерта като луди  Усмивка   Намигване
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #16: 31 Март 2009

То вече ни харесва бе! ПощурялАма тая песен е ужасно хубава!

Let me show you the world in my eyes...
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #17: 03 Април 2009

Страхотна е тази симбиоза между гласовете на Дейв и Мартин.Една от песните,която навява лежерност и спокойствие.  Усмивка

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Hellmaster
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #18: 04 Април 2009

За мен Little Soul e една от доста качествените песни в албума, с някаква истинска музикална мисъл. С Jezebel ми дели трето място в класацията. Първо за Peace и второ за Wrong. Усмивка
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #19: 07 Април 2009

Да наистина много хубава песен се е получила.Сега от позицията на времето , когато песента е прослушвана многократно , ще кажа , че за мен псента е силна , мелодична и с много добри вокали.Нарежда се сред любимите ми от SOTU.Добре се съчетава с остналите песни и като цяло , поне за мен , вдига доста нивото на албума като качество.Поне според мен Little Soul е една от песните , които доста се открояват в албума , и която ще се слуша доста често.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #20: 23 Август 2009

Изглежда е имало студийна сесия и за "Little Soul", която поне аз съм изпуснал. Макар и да продължава да е сред малкото нови песни, от които съм със смесено-негативни впечатления, тази версия ми се струва по-убедителна, може би по-непредвидима и вокално по-силна от албумната.
Последна редакция: 23 Август 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #21: 23 Август 2009

Изглежда е имало студийна сесия и за "Little Soul", която поне аз съм изпуснал. Макар и да продължава да е сред малкото нови песни, от които съм със смесено-негативни впечатления, тази версия ми се струва по-убедителна, може би по-непредвидима и вокално по-силна от албумната.
Явно си пропуснал да си купиш/свалиш DVD-то, където въпросната студио сесия, която си цитирал фигурира.
Колкото до версията-на мен повече ми харесва студийната.
Иначе, като изключим почти всички би сайдове, това е една от малкото песни, които някак ми харесват от този откровено противоречив албум.
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.