DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Концерт в Ню Йорк  (Прочетена 6056 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
17 Март 2009

На вид семпли плакати с 2 основни цвята напомнят на случайни минувачи и туристи в Ню Йорк, че ще има концерт през август.
Opening act ще са : Peter Bjorn and John.
Мястото е Madison Square Garden, а билетите са почти разпродадени, което може да доведе и до втора дата непосредствено след 3ти август.

Подобни плакати... черни, с жълто/оранжев текст пък имаше от малко по-рано, които напомняха, че ще има но албум през април.

* nyc.jpg (64.66 KB, 410x273 - видяно 803 пъти.)
Последна редакция: 17 Март 2009 от Recoil
deiv4o
Гост
Отговори #1: 05 Август 2009

Setlist

2009.08.04 Madison Square Garden New York

- In Chains
- Wrong
- Hole To Feed
- Walking In My Shoes
- It's No Good
- A Question Of Time
- Precious
- Fly On The Windscreen
- Jezebel
- A Question Of Lust
- Miles Away
- Policy Of Truth
- In Your Room
- I Feel You
- Enjoy The Silence
- Never Let Me Down Again

- Stripped
- Master and Servant
- Strangelove

- Personal Jesus
- Waiting for the Night
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #2: 05 Август 2009

Според присъствали на концерта китарното соло на Мартин в "Enjoy The Silence" е с нов аранжимент  Усмивка

Интересно дали "Miles Away / The Truth Is" е изпълнена едно към едно с албумната версия или звученето й е малко по-изчистено.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #3: 05 Август 2009

Ето и няколко клипчета от концерта:
                http://www.youtube.com/watch?v=BaQRgr3OXGY
                http://www.youtube.com/watch?v=W6BVVCPHWPI
                http://www.youtube.com/watch?v=yMtd1P-mLmU
             Атмосферата е била уникална!!!
                http://www.youtube.com/watch?v=PnzFEkDrj6Y
                http://www.youtube.com/watch?v=3GLso94bEg4
                http://www.youtube.com/watch?v=rowZeh36lDo
          За съжаление "Miles Away / The Truth Is"  не можах да я намеря.Концерта обаче е бил страхотен поне по това , което се вижда и чува от клиповете.
Последна редакция: 05 Август 2009 от desito_dm_1985
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #4: 05 Август 2009

Ето и Miles Away.
На мен лично много ми харесва как звучи на живо, има заряд това парче!  Одобрение

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #5: 05 Август 2009

http://www.youtube.com/watch?v=wr4zwBodtfM

Miles Away  

Започвам плахо да се надявам, че есенеска ще бръкнат по-надълоко в торбата с хитрините.  

still my broken wings you choose to mend
johnny
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #6: 05 Август 2009

Тази сутрин в 5.15 бях събуден от телефонно позвъняване! Когато вдигнах, леко замаен отсреща чух NLMDA. Кофти е да се събудиш от телефонен звън рано-рано. Mоя приятел Ясен реши да ме поздрави Live from New York.

Мерси Яска, страхотен старт за поредният работен ден.

"The tin man says I'm doing fine"
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #7: 05 Август 2009

Браво на Амита-та ... показаха, че и те са публика!!! Одобрение

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #8: 06 Август 2009

Странно. От това, което видях и чух не останах с впечатление, че публиката е нещо повече от обикновена американска публика Усмивка

freelove for everyone
dmforever
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #9: 06 Август 2009

Здравейте, 6 сутринта е тук, ден и половина след концерта на 4-ти в Медисън Скуър Гардън. Сори за забавянето, ама трябваше да останем в Ню Йорк със сина ми, нямах удобни връзки веднага след концерта и затова чак сега имам възможност да пиша.

Концерта беше страхотен, но едва ли ще изненадаме някой с това. След него можем да сме си спокойни ние българите, концерт в България ако не от това, то от следващото турне 100 % ще има. Групата бе точно толкова на ниво, колкото и преди десетина години, когато ги видях пак за първи път, и отново в Ню Йорк. Дейв бе отново зареден с енергия, докато Мартин бе неповторим. Анди не блести, но накрая излезе с другите и дори поздрави част от първите редове в публиката:). Звукът бе фантастичен, а публиката бе на ниво. Според мен имаше около 20 000 в залата и може би сега е момента да кажа, че ние българите сме далеч над нивото на американците. Тоест много по-добра публика сме. Не искам да казвам, че публиката в Ню Йорк бе зле, напротив бе чудесна, но ако имаше 20 000 българи от концерта на стадион Локомотив през 2006-та тази вечер в залата, щяхме да я срутим:)). Не, че повечето дошли в МСГ бяха чужденци, но все пак сме много по-напред от американците в това отношение. Имаше няколко момента, в който Дейв подканяше публиката, нещо което в България няма как да се случи.

От всички концерти на ДМ, където съм ходил този в България си остава номер 1. И сега пак съжалявам, че не дойдоха през Май, защото шоуто на Васил Левски щеше да е по-велико от това на Локомотив – с 50 % повече зрители щеше да бъде неповторимо. Жалко, но както казах – тези пичове не остаряват и няма начин как да не стъпят на българска земя поне още веднъж.

Това бе и първия концерт за сина ми, който преди по-малко от седмица навърши 7. Реакцията му след концерта бе: „Тати, това е най-голямото ми преживяване досега през живота”. А и нямаше как да не е. Трябваше да купувам билет и за него за концерта, тъй като ако имаш навършени 2 години за МСГ е нужен билет. Но като се харчат пари за групата на живота ни – не боли. Купихме тениски по 40 долара парчето, шапка 30 долара и брейслет 5 долара. Марти май беше и най-малкият фен в залата, такива като него не видях други. Но до мен бе прав на седалката през цялото време, по едно време седна на двете парчета на съименника си Мартин, преди да избухне за любимите си – Enjoy the Silence и неговата най-любима Personal Jesus. Само малко неудобно ми стана на Strange Love, когато детето впи очи в екрана и не ги свали по време на цялата песен, няколко от хората около мен ме погледнаха, но аз не можех да го спра да гледа. Очаквах в този момент въпроса „Тати, защо тази какичка смуче пръста на крака на другата какичка?Усмивка)), но за мое щастие не ми бе зададен.

Miles Away според мен бе албумната версия, тя е между другото една от любимите ми песни от новия албум и както и останалите – звучеше супер. Въобще нямаха нито една издънка по време на целия концерт, саунда бе фантастичен. 

А, и още нещо, което май се оказа единствното неприятно. Сложих си нови батерии на фотоапарата, който е с голям зум и като го купих тук си мислех само за концерта на ДМ и за снимките, които ще направя. Тук обаче не е като при нас и американците не дават да се снима с професионални фотокамери по време на събития като концерти и всякакъв друг спорт. Бяхме с Марти до магазина на НБА и му купих преди концерта раница с всякакви подаръци вътре само и само да скрием и фотоапарата вътре. Успяхме, минахме през всичките контроли, но накрая се оказа че батериите са били калпави и не можах да направя почти никакви снимки((. Бях много разочарован, само няколко клипчета ми позволяваше апарата, докато при всяка снимка ми даваше, че са изтощени.

И още нещо, deivcho братле, ти си уникален. Сигурен съм, че не са ти омрънзали концертите и за всеки един ходиш с кеф като за първи път. Евала!!!
N:Mode
Гост
Отговори #10: 06 Август 2009

@ dmforever Респект!
deiv4o
Гост
Отговори #11: 06 Август 2009

И още нещо, deivcho братле, ти си уникален. Сигурен съм, че не са ти омрънзали концертите и за всеки един ходиш с кеф като за първи път. Евала!!!

Нещо което те кара да се чустваш жив как да ти омразне Усмивка  ако можех щях да отида на всички Усмивка па нека маика ми да ме мисли за побъркан
За съжеление ДМ  нема да ги има вечно и фенове като нас  е хубаво да се възползват колкото може повече  че после ще  ни остане Hole to Feed ама немаааааа Намигване
deiv4o
Гост
Отговори #12: 06 Август 2009

Ето нещо което е доста добре снимано Усмивка

http://www.youtube.com/watch?v=3QTz5dd8urA
deiv4o
Гост
Отговори #13: 11 Август 2009

Ето неколко снимки от един приятел:) бил до Dave's wife Усмивка

* IMG_3579 (2).jpg (389.87 KB, 2592x1944 - видяно 413 пъти.)

* IMG_3724 (2).jpg (655.55 KB, 2592x1944 - видяно 424 пъти.)

* IMG_3689 (2).jpg (518.39 KB, 2592x1944 - видяно 414 пъти.)

* IMG_3713 (2).jpg (423.51 KB, 2592x1944 - видяно 412 пъти.)
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #14: 28 Септември 2009

На блога на PRO MOTION - американска компания за промотиране на денс музика - има кратка публикация за първата вечер в Madison Square Garden на 3 август. Текстът наистина е кратичък, но пък има  и три клипчета с отлично качество и няколко снимки.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.