DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Perfect  (Прочетена 8095 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
27 Март 2009

На първо слушане не открих нищо особено в парчето, но като че ли все повече започвам да я харесвам... възможно е да се окаже една от "скритите лимонки" (поне за мен) тази песен... явно и никой друг не е впечетлила от раз, щом все още няма тема за нея  Намигване

See what I see!
Modern swinger
Възбуден
Публикации: 157

Профил
Отговори #1: 27 Март 2009

Първата след Ронг, която ме грабна много, адски ми харесва!!!  Пощурял

Please, take this
and run far away, far as you can see
I am tainted.
And happiness and peace of mind
were never meant for me...
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #2: 28 Март 2009

Цитат
"Perfect"

On another world by another star,
at another place and time.
In another state of consciousness,
in another state of mind.

Everything was almost perfect,
everything fell into place,
That you may reach a different verdict,
If all the judges missed the case.

In a parallel universe,
that's happening right now.
Things between us must be worse,
but it's hard to see just how.

And everything could have been perfect.
Everything in the right place.
Then I wouldn't have to play the suspect,
accused, abandoned and disgraced.

I didn't choose, i didn't pull the trigger
it wasn't me, i'm just a plain and simple singer
I heard the sound, i turned my head around
to watch our love shot down.

In another lonely universe,
we're laying side by side.
Well no-ones hurt and no-ones cursed,
and no one needs to hide.

And everything is almost perfect.
Everything is almost right.
There are never any conflicts,
there are never any fights.

Колкото до самата песен, определено ми харесва. Ангелче
Много мелодична, интересните звукови ефекти ми напомнят на "Precious", текста е прекрасен!

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #3: 28 Март 2009

След многократни прослушвания разбрах, защо не ме грабна от първо чуване това парче и установих, какво точно ме грабна от последвалите чувания.
Ритъмът е страхотен и пасажа, който пее Мартин е направо убийствен... от друга страна прекалено много PTA ефекти, което ме кара да не я чувствам толкова уникална тая песен и вокалите на Дейв на куплетите не ме радват много, припевът е приемлив ... в крайна сметка установих, че не се радвам особено, когато Дейв пее във високите регистри... не знам по каква причина, но си мисля, че се напъва и това някак ме напряга... предпочитам си го дрезгав  Намигване

Но е факт, че колкото повече го слушам парчето, толкова повече ми харесва  Усмивка
Последна редакция: 30 Март 2009 от Kevy

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 29 Март 2009

Има нещо много съмнително в началото на песента. Помислих, че ми напомня за старите песни на DM, най-вече от 81ва, но се оказа че е друга песен от това време - Lady Shave на Fad Gadget (което си е горе-долу като ранните DM съдейки по общият лейбъл и продуцент) На практика началото на Perfect е почти същото като началото на Lady Shave, с тази разлика, че Lady Shave е малко по-бърза и е половин тон нагоре (или повече, солфежа ми куца). Разбира се двете песни нататък се развиват по съвсем различен начин.

Забавно как звученето на 2009та се доближава до това на 1981ва...
В прикаченият файл има кратък семпъл от интрото на Perfect, който умишлено е предоставен с по-лошо качество, както и семпъл от интрото Lady Shave. След двата семпъла по отделно, може да се чуят и заедно един в/у друг като Lady Shave смъкната надолу, за да пасне в/у Perfect.

* dm.org perfect - lady shave.mp3 (2246.02 KB - свалено 543 пъти.)
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #5: 29 Март 2009

Има нещо много съмнително в началото на песента. Помислих, че ми напомня за старите песни на DM, най-вече от 81ва, но се оказа че е друга песен от това време - Lady Shave на Fad Gadget (което си е горе-долу като ранните DM съдейки по общият лейбъл и продуцент) На практика началото на Perfect е почти същото като началото на Lady Shave, с тази разлика, че Lady Shave е малко по-бърза и е половин тон нагоре (или повече, солфежа ми куца). Разбира се двете песни нататък се развиват по съвсем различен начин.

Забавно как звученето на 2009та се доближава до това на 1981ва...
В прикаченият файл има кратък семпъл от интрото на Perfect, който умишлено е предоставен с по-лошо качество, както и семпъл от интрото Lady Shave. След двата семпъла по отделно, може да се чуят и заедно един в/у друг като Lady Shave смъкната надолу, за да пасне в/у Perfect.

Нищо, ама нищо общо... Ти по този начин можеш да напаснеш хиляди песни една върху друга. Усмивка

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #6: 30 Март 2009

мен пък ми напомняше на нещо това парче, и не можех да го вържа, обаче снощи докато си вървях с тапи в ушите и ме осени (признавам, след като прочетох подсказката, но определено без да слухтя специално за да го открия) Намигване lady shave-ско си е, мда...

ages of delirium
curse of my oblivion
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #7: 31 Март 2009

Да, вероятно пропуснах момента да оставя Lady Shave с корекциите, без Perfect отгоре.
От чисто любопитство, интересно ми е да чуя около 10 от тези хиляди песни, за които спомена Добо, които да имат подобен синт bass като начало и подобни high hat-ове като звучене, особено ако има такива преди '81ва Усмивка

* Fad Gadget - Lady Shave - 104bpm, -1.0 semitone.mp3 (939.8 KB - свалено 545 пъти.)
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #8: 31 Март 2009

гледал съм ФГ да подгряват ДМ и си спомням това парче.
има очевидна прилика

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #9: 01 Април 2009

Да, вероятно пропуснах момента да оставя Lady Shave с корекциите, без Perfect отгоре.
От чисто любопитство, интересно ми е да чуя около 10 от тези хиляди песни, за които спомена Добо, които да имат подобен синт bass като начало и подобни high hat-ове като звучене, особено ако има такива преди '81ва Усмивка

Ами мързи ме нещо да търся 10 примера Плезене. Ама все пак съм на мнение, че търсите прилики насилствено. Песента на Fad Gadget започва с бас пулсации в прав ритъм на всяка 8-на нота, върху които върви един closed hihat на всяка четвърт, както и един snare, който звучи на осмата 8-на нота. Върху тях има един kick drum, който върви паралелно с hihat-а, а отделно има и един voice pad, който е като фон.

От всичкото това, единственото, което присъства в Perfect, са басовите пулсации, които са с коренно различен тембър и ефекти. Всичко останало просто го няма нито като тип звуков елемент, нито като ритмичен елемент. Може би единственото друго, което се доближава е един open hihat в Perfect, който от време на време звучи ритмично подобно на snare-а в Lady Shave.

Та все още съм на мнение, че това че двете песни включват сходен ритмичен елемент – бас пулсации, прав ритъм, 8-на ноти (което ще се съгласим всички е нещо далеч от уникално и рядко срещано - пример: интрото на Flash на Queen) – не ги прави еднакви или инспирирани една от друга.
Последна редакция: 01 Април 2009 от dobomode

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #10: 01 Април 2009

И аз ще се присъединя към мнението на Добо. Не може всеки който ползва арпежатора на Moog-a  да поставяме под един знаменател. Мога да се съглася единствено с това, че и при двете композиции се използва тази "функция"(арпежатора), но с различни семпли.

Good Evening, Sofiaaa!
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #11: 04 Април 2009

Песента ми хареса , но ще се въздържа от някакви по обстойни мнения на този етап.В началото не ме очарова въобще , даже бих казала , че ме разочарова.Сега започва да ми харесва и с всяко следващо слушане си добавям по някакво ново мнение и впечатление.За сега тази песен не мога да си я разкодирам , това е моята песен загадка от SOTU.Въпреки всичко , което изписах , песента ми допада по някякъв свои си  странен начин , може би заради загадачността й(поне за мен тази песен е загадка!!!).
Hellmaster
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #12: 04 Април 2009

Според мен в Perfect се забелязва някакво иновативно звучене в музиката на Депеш Мод, което междудругото срещам и в Peace. Доста нетипично за тях да са толкова оптимистични.
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #13: 06 Април 2009

Според мен в Perfect се забелязва някакво иновативно звучене в музиката на Депеш Мод, което междудругото срещам и в Peace. Доста нетипично за тях да са толкова оптимистични.

Иновативно ≠ Oптимистично

sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #14: 27 Септември 2009

След като Corrupt беше използвана в промо към  True Blood, втора песен от SOTU се използва в реклама на сериал, този път Perfect за поредния сезон на Fringe.
http://www.youtube.com/watch?v=TEQWa5C25co

"I'm my own worst enemy"
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.