DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  
Автор Тема: Peace  (Прочетена 25654 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
27 Март 2009

В "Peace" има много ирония и смисъл в посланието, което ако човек си направи труда да проследи, би разбрал песента. Ранно 80-тарското звучене не е случайно и не мисля, че е въпрос на безидейност, неуспешно "връщане към корените" или желание на Мартин да си покаже йониката от 5-ти клас. Заедно с още няколко песни, тя е от нещата, които от първи слушания ме впечатлиха много. И веднага се сетих за "I Don't Wanna Grow Up" на Скарлет Йохансон, който е слушал албума, вероятно може да се досети за връзката.

Колкото до цялостно мнение за албума - смятам да го забавя, тъй като е от онзи тип албуми, които искат време, задълбочаване и внимание. По тази точка го свързвам с "In Rainbows" на Radiohead. Иска ми се да заспя няколко пъти с него, да го поразходя по улици, трамваи и автобуси, да прочета текстовете, и тогава да се опитам да го поставя в някаква рамка.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #1: 28 Март 2009

някой да има текста на Peace,че се озорих, но не успях да го намеря никъде, луда работа.Мерси.

Мда, тая песен явно няма шанс някой да отвори отделна тема за нея, та, айде да й сложим текстът тук, така и така поне някой го търси.

Цитат
Peace

Peace will come to me
Peace will come to me

I'm leaving bitterness behind this time
I'm cleaning out my mind
There сs no space for the regrets
I will remember to forget

Just look at me
I'm walking of (incoming)
Look at the frequencies
At witch I vibrate
I'm going to light up the (rant)

Peace will come to me
Peace will come to me

I'm leaving anger I the past
With all the shadows that it caused
There's a radar in my heart
I should have trusted from the start

Just look at me
I'm living act of holiness
Giving all the positivity
That I possess
I'm going to light up the rant

Peace will come to me
Peace will come to me

Peace will come to me
It's meant to be
Peace will come to me
Just wait and see
Peace will come to me
It's an inevitability

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #2: 28 Март 2009

Цитат
Just look at me
I'm walking of (incoming)
Look at the frequencies
At witch I vibrate
I'm going to light up the (rant)

Just look at me
I am walking love incarnate
Look at the frequencies at which I vibrate
I'm going to light up the world
 Намигване Дейв тука така припява , че за текста може да има доста интерпретации, ама ловя бас, че е light up the world

"I'm my own worst enemy"
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #3: 30 Март 2009

В "Peace" има много ирония и смисъл в посланието, което ако човек си направи труда да проследи, би разбрал песента. Ранно 80-тарското звучене не е случайно и не мисля, че е въпрос на безидейност, неуспешно "връщане към корените" или желание на Мартин да си покаже йониката от 5-ти клас. Заедно с още няколко песни, тя е от нещата, които от първи слушания ме впечатлиха много.

Напълно споделям това мнение! Както написах и по-рано, първото ми усещане за песента беше пренасянето в периода 82-85г. Усмивка Нещо като творение от онези години в съвременен вариант и условия Намигване  На мен песента ми харесва!
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #4: 30 Март 2009

Има нещо от Across the Universe на Бийтълс в първата част на куплетите.

Заедно със Spacewalker за момента е начело в класацията ми на песните от албума. Като цяло се радвам, че има песни като Peace и по-малко pain and suffering в сравнение с предишния албум. Въпреки (себе)иронията в позитивизма, предпочитам това, отколкото песни като In chains и Corrupt, с които нищо ново не казват.
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #5: 31 Март 2009

Цитат
Just look at me
I am a living act of holiness
Giving all the positive virtues that I possess
I’m going to light up the world

Това много силно ми влезна в главата и цял ден не мога да го изхвърля от там.
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #6: 31 Март 2009

Има нещо в Peace, което не ми е съвсем по мярка на моменти, но всъщност това беше снипет-а, който харесах повече от прес-конференцията.  Въпреки мормонско-хоровото-звучене (много ме развесели това определение, без да съм съвсем съгласна, но пък точно разнообразието от реакции ме кефи, ценен начин да погледнеш и по друг начин на собствените си предпочитания), първата ми инстинктивна реакция беше, я, ай сега, Вангелис  звучене  Доволен.  Но и това е една от причините да го харесвам.

still my broken wings you choose to mend
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #7: 31 Март 2009

Малко съм разочарован от тази песен.Не че не ми харесва , но не е това , което очаквах.Наистина носи духа на периода от 80 , звученето е добро , но някак не ми въздейства по начина , по който ми се искаше.Хоровото звучене на вокалите е наистина добро решение и мога да кажа , че за мен това е от силните страни на песента.Но просто има моменти , в които ми се губи усещането.
deiv4o
Гост
Отговори #8: 01 Април 2009

песента е много добра:)
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #9: 01 Април 2009

направо си ме връща в 80-86 ерата - велико е това парче според мен - още 2,3 като това и като "wrong" и албума щеше да е "почти вселенски" - задължително ми се ще да се изкефим на концерта с тая песен Намигване

NOTHING'S IMPOSSIBLE
Carolina
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #10: 01 Април 2009

Много радва тая песничка  Доволен  Побъркан  Одобрение
bLue_DreSs
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #11: 01 Април 2009

Имам проблем навярно - тази песен не ме грабна с каквото и да е.Нито от 1-во, нито от 101-во слушане. Плачещ
Лично за мен тая песен е опит да ме върне някъде, където нищо не може.Освен старите албуми на Депеш...

Bring your chains,your lips of tragedy and fall into my arms...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #12: 01 Април 2009

Имам проблем навярно - тази песен не ме грабна с каквото и да е.Нито от 1-во, нито от 101-во слушане. Плачещ
...

Явно имаме сходен проблем... аз лично се правя, че тази песен не съществува в албума... но пък забелязвам, че на доста хора се харесва, което не е лошо.... хубаво е да сме различни  Усмивка

See what I see!
bLue_DreSs
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #13: 01 Април 2009

Аз и за още една-две се правя, че не са в албума.Но все предполагам, че един ден ( в зависимост от настронието) ще прибегна и до тях  Ухилен

Bring your chains,your lips of tragedy and fall into my arms...
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #14: 02 Април 2009

Аз и за още една-две се правя, че не са в албума.Но все предполагам, че един ден ( в зависимост от настронието) ще прибегна и до тях  Ухилен
може повечето от вас да ме убият с камъни за това мнение ама "депеш" от "ултра"  насам имат албуми в които половината песни са на ниво , а другата половина са сложени за да не излезе албума просто един макси сингъл. нека да съм субективен , но все пак да не очакваме втори "violator" , "songs"   и т.н. колкото и да са велики и неподражаеми момента на изчерпването вече си личи отдавна - за огромно мое ( и всеобщо ) съжаление. надявам се на концерта да обърнат внимание на повече стари парчета ( 97 и надолу ) - но така или иначе едва ли ще ни разочароват - на живо всичко е различно Намигване

NOTHING'S IMPOSSIBLE
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.