DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Остава  (Прочетена 4816 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
17 Април 2009

няма тема за тях, та реших да отворя.

странно ми е защо отнесоха толкова много критики, че пеят на английски в новия албум.

като сравнително редовен посетител на последните им изяви на живо, мога само хубави неща да кажа за концертите им, истинско удоволствие е че има такава бг група.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
N:Mode
Гост
Отговори #1: 17 Април 2009

странно ми е защо отнесоха толкова много критики, че пеят на английски в новия албум.
Ако се зачетеш в текстовете им на английски ще разбереш.  Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #2: 17 Април 2009

не съм стигнал до анализ на текстовете,но звученето е доста приятно

La tête dans les nuages
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #3: 17 Април 2009

Ами незнам,но звученето до новия албум е къде къде по-добро.Аз също харесвам живите им изпълнения,но SEX IN THE MORNING звучи несериозно примерно.И наистина изклювам текста говоря за звученето!А текста ще го оставя без коментар!То няма нужда от кой знае какъв анализ.

Let me show you the world in my eyes...
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #4: 17 Април 2009

аз пък много харесвам Остава..ДА и новия албум също! какво пък? нещо по-различно от преди. на мен ми звучи много свежо и готино. текстовете, та текстовете! стига де! хайде да се усмихнем и да не слушаме веднъж толкова задълбочено.  Очиврът
"i want to leave, i want to get away, i want to have good time with no vanity and alcohol, i want to meet interesting people, i want to laugh like you, it is something like a-a-a"  Плезене
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #5: 17 Май 2009

успях да отида на първата изява на остава в новия клуж за жива музика на мястото на стария нерон в софия. смело казвам, че не съм чувал подобен звук в българия и си заслужава да го пробвате. сцената е придружена с огромна видео стена, за която би си мечтала всяка бг банда с мерак за турне и с изключение на ужасно скъпия алкохол и не особено подходящо оформеното пространство пред сцената, всичко беше ок и много бих се радвал да се появи и друга бг група, на която да чакам с такова нетърпение изявите на живо.

La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #6: 17 Май 2009

успях да отида на първата изява на остава в новия клуж за жива музика на мястото на стария нерон в софия. смело казвам, че не съм чувал подобен звук в българия и си заслужава да го пробвате. сцената е придружена с огромна видео стена, за която би си мечтала всяка бг банда с мерак за турне и с изключение на ужасно скъпия алкохол и не особено подходящо оформеното пространство пред сцената, всичко беше ок и много бих се радвал да се появи и друга бг група, на която да чакам с такова нетърпение изявите на живо.

Аз също бях снощи на Остава. Клубът е чисто нов (в петък беше официалното откриване) и трябва да отбележа, че съм много впечатлен! Изключителен звук, хубава сцена, голяма видео стена зад сцената, амфитеатрално разположение на сцената, което позволява добра видимост от всички места в заведението, прекрасно осветление и много добро отношение на персонала. Sofia Live Club е голямо място - казват, че за концерти на по-големи групи може да събере до 1300 души (нещо, което аз лично не вярвам, но пък може и да не съм прав). Клубът е широк и доста добре оформен. МАО, не съм съгласен, че разсточнието пред сцената не е добре измислено - има достатъчно място, а имай предвид, че масите в заведението могат да се махнат при нужда - тогава ще се превърне в малка зала за жива музика. Заведението наистина ме впечатли - най-вече със звук и стил. Препоръчвам го на всички. Подходящо е и за партита. Какво каза един приятел снощи - като влезнеш и забряваш, че си в България.

Иначе Остава бяха мнооого добри снощи. Разликата в звука беше осезаема, но това се обяснява с клуба. Първата част беше наистина прекрасна, като "Къде си ти" беше може би едно от най-силните изпълнения на групата, които аз съм гледал на живо. Втората част бяха ок. Пяха повече нови неща, по-комерс парчета. Жоро и Свилен се спукаха да говорят глупости, като върхат удариха изявления за здравето на Дейв, за Depeche Mode и не на последно място за приликата м/у "Ще дойдеш ли с мен" и "Think of England". Гецата изби рибата като каза, че последният албум на Крис Kingdom of Welcome Addiction бил всъщност дебютен  Ухилен. Честно казано, доста сериозно се замислих дали да не си тръгна след изкаванията за Depeche Mode и състоянието на Дейв. Реакцията на публиката пък няма да я коментирам - личи си, че повечето хора, които бяха там, са доста музикално ограничени.
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #7: 17 Май 2009

Какъв беше коментарът?  Усмивка
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #8: 17 Май 2009

По принцип всеизвестен факт е, че Остава и особено Свилен и Жоро се кефят на ДМ. Но е факт и, че са големи селяни - както се казва кадърни музиканти, ама прости провинциалсти(нищо лично към хората от провинцията, в случая визирам по-скоро ограниченото мислене на въпросните 2 субекта).
Явно тях ги е обвзело мания за величие напоследък, тъй като иронизираха ДМ и проблемите на Дейв, като всъщност публиката реагира дори по-грозно и от Свилен и Жоро. Точни думи не мога да пресъздам, но като цяло както една приятелка каза - "иронията е защита за хората, които крият свои комплекси попринцип". Споделям това мнение. Иначе не мога да отрека, че снощи бяха много добри. А иначе Жоро беше доста приятно подпийнал снощи, особено след почивката.

П.С. Да не говорим, че никой от тях, нямаше да е чул дори за IAMX, ако не бях пратил линк на Жоро във фейсбук. Не че се изтъквам, но тези хора нямат дори елементарно въпитание, подход, а да не говорим за отношение. Не може всеки път да ръсиш по поне 5 мега големи простотии от сцената, Нямаш морално право.
Винаги съм си мислел, че един музикант, за да има някакво самочувствие и за да върви нагоре трябва да има много голяма музикална култура, да слуша разнообразна музика и т.н. Е, явно, при група Остава тези неща тотално липсват. Тъжен
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #9: 17 Май 2009

всъщност всичко тръгна оттам, че жоро пусна нещо от рода, че няма да има концерти и ако може да ги заместят, като каза, че съжалява защото е искал да присъства на концерта. после свилен изръси нещо като: тази болест, може да са някакви пъпки и някой умник от публиката се провикна разстройство.. та в общи линии това бяха коментарите или поне нещо такова. и аз се издразних или по-скоро ми се уби ентусиазма и си седнах, заради коментара 'пъпки', ако е било някакък опит за шега, аз не я разбрах.

и аз съм съгласен с това, че първата част беше уникална, харесва ми че всеки път сменят реда на песните и вкарват нови, като предпоследния път дори не изпяха шоколад, което значи нещо.

относно разстоянието пред сцената - там могат да се наредят максимум 5-6 реда хора, като вчера понеже беше рехаво бяха около 3-4 после идват стълби, а след това и бар плот пред който могат да се поберат още максимум 2 реда хора, а зад масите зад него още 2.  за сметка на това този мини денс флоор минава от двете страни на сцената.може би ако се разчистят всички маси, може и по читаво да стане. във вчерашната конфигурация, не ме изкефи.обстановката наистина е доста луксозна, дотолкова, че ако свилен не беше подканил присъстващите да си размърдат седящите задници поне 50% щяха да си кибичат на креслата

La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #10: 17 Май 2009

не на последно място за приликата м/у "Ще дойдеш ли с мен" и "Think of England".

На следващия концерт - приликата между имиджа на Остава и Пусикет Долс, и как вторите безсрамно крадът от секси излъчването на първите.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #11: 17 Май 2009

Пусикет долс не са ли 8 или 9  Шок
P.S. Не, пет били, но критиката ти за пореден път е неуместна  Усмивка
Последна редакция: 17 Май 2009 от Spellbound
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #12: 17 Май 2009

но критиката ти за пореден път е неуместна  Усмивка

Нарича се вербална полюция.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #13: 17 Май 2009

светльо,
много учено момче стана в тоя университет, аз само за едни полюции бях чувал

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #14: 19 Юни 2009

днес има ли някой на линия за остава в софия лайв клуб?

La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.