DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [14 МАЙ 2009] Depeche Mode отменят/отлагат концерта в София  (Прочетена 24671 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sun_smileee
Новороден
**
Публикации: 4

Профил
Отговори #30: 15 Май 2009

за някой хора май парите са по важни от това Дейв да се оправи и да ситскаме палци да ни посетят колкото е вазможно по скоро

What you take won't kill you.
But careful what you're giving.
sixty
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил
Отговори #31: 15 Май 2009

еми да някой могат да си искат парите и с тях да отидат на концерта в друга страна,в която се знае че ще пеят когато се оправят защото чесно казано не ми се вярва в запълнената си програма да насрочат нова дата за БГ. Много ясно че не искам пари а Дейв и концерт , ма както беше написал един че ще чакаме 20 години още. На мен не ми се чака

Wrong
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #32: 15 Май 2009

винаги съм се питал .... организаторите на такива концерти,особенно в такав размер имат ли някаква застраховка при такива възникнали казуси?говорим за спонсори,рекламни кампаний,промоутърски дейности,фирми съдружници и ползване на услугите на какви ли не още здружения...вярно - част от парите се избират от продадените преди това билети,обаче при възникнала ситуация,в която даден концерт бъде отменен а не отложен и парите би следвало както са законно задължени да бъдат върнати..какво ли се получава тогава?та каква застраховка имат организаторите.все ми е чудно...
нека и за тези хора помислим...сигурен съм,че на тях в момента им е в пъти по-сложно и тежко от колкото 50те хиляди,които няма да идем на коцерта взети заедно Усмивка

Ego sum flagellum dei
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #33: 15 Май 2009

след като поразгледах пак датите ми се вижда, че има следните възможности:
1. отменяне на всички концерти
2. пренасрочване на концертите в една от двете дупки - като септемрийската изглежда по логична понеже е по голяма. първата пауза е доста кратка и не знам доколко е реално групата да замине за америка без почивка. относно втората дупка - в случай, че изберат нея ще трябва от щатите да се връщат в европа и после да ходят в мексико, което пак не е идеално.
3. отменяне на част от концертите само / което ще е доста грубо към феновете от пренебрегнатата държава.
4. насрочване на 4 от отложените концерти, които са на стадиони в първата дупка, а 2-та концерта в зала да останат за връщането в Европа през зимата.
5. насрочване на концертите по някое време другата година - реално ми се вижда май месец, но едва ли това ще стане без насрочване на нови дати.
---
вие преценете кой от вариантите е най реален.

разбира се най-важно е дейв да е жив и здрав, ако всичко е наред просто не смятам, че групата ще пренебрегне тази част от европа тотално.

пак казвам не смятам, че е случайно, че последния отменен концерт е в загреб. ако дейв просто има време от почивка за да се възстанови от това заболяване и да е в състояние да изкара маратона от концерти какъвто предстои, мисля че дори и да е можел да бъде готов с 2-3-4 дена по рано логичното решение е да отмениш/пренасрочиш всичките концерти в региона и да дадеш малко повече време за възстановяване. хубавото е, че местата са близо и реално няма да има генерална промяна и ако ги пренасрочат си мисля, че няма да има смяна на маршрута = т.е. тръгване от атина към загреб, в случай че не разцепят концертите.

дано всичко да е наред, дейв да оздравее бързо и да няма отмяна на повече концерти.
Последна редакция: 15 Май 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #34: 15 Май 2009

Ето какво прочетох в Side Line относно отложените концерти и по-конкретно този в Атина.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
natalie
Някой
**
Публикации: 12

Профил
Отговори #35: 15 Май 2009

ужасно е... не знам как е при вас, но при мен не ми стига тъгуването по отменения концерт и притесненията около Дейв, ами цял ден ми се обаждат хора, които хем знаят колко много обичам групата и ме чуват как изстрадвам случилото се ами и с най-голямата си наглост ми вкарват мазните коментари,че "така ще е като е наркоман", заради гадните слухове...  Бесен ...и освен това, че ме вбесиха с тези си изказвания следваше репликата, която явно според тях трябваше да ми е успокоителна "нищо поне би трябвало да ви върнат парите, няма да останете на сухо..."   Шок Бесен побъркаха ме.. изключих всичко възможно по което могат да ме намерят... и аз както вие казвате въобще не мисля за парите и не ми е за тях... просто се надявам Дейв да се оправи възможно най-скоро и по възможност да ни дадат нова датичка за концертче...  Плачещ

I'm not going down on my knees
Begging you to adore me...
Vlad
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
Отговори #36: 15 Май 2009

Гледах клипове от  концерта в Израел на 10 май. Сцената определено по ми допадна от миналогодишната. Дейв изглеждаше във форма, явно го е покосило в Атина. Надявам се, че Септември ще бъде Май  Усмивка Друг по-реален вариант не виждам. А Дейв ще се оправи, какво ли не му е минавало през главата, че един гастит ли  Усмивка
N:Mode
Гост
Отговори #37: 15 Май 2009

Надявам се, че Септември ще бъде Май  Усмивка
Само Гео Милев не беше цитиран тук в последните няколко дни.  Ухилен
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #38: 15 Май 2009

това което ще кажа по повод всички писаници и умотворения за личното здраве на Дейв със сигурност ще ви прозвучи идиотски , ама какво ли би станало ако по-голяма част от феновете  се тръшнем  и не може да отидем на концерта - тоя вариант май никой досега не го е мислил , което показва колко алтруистично сме настроени все пак Намигване  

ако наистина мисълта придобива форма , то би трябвало Дейв в момента да стяга куфарите за Влашко,  тъй като бая пожелания му поднесохме за крепко здраве и просперитет Усмивка

ей хора - както се казва: може и да е за добро - какво ли ще е - само времето ще покаже , а до тогава - бъдете весели и усмихнати и

"...the fire still burns"

NOTHING'S IMPOSSIBLE
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #39: 15 Май 2009

Надявам се, че Септември ще бъде Май  Усмивка
Само Гео Милев не беше цитиран тук в последните няколко дни.  Ухилен
хаххахахаахахахххахах  Ухилен
По темата - явно на Депеш им е било известно, че едва ли Дейвид ще може да пее на следващия ден, затова Мартин и Анди са искали да изпеят нещо и да се извинят на феновете. Диди мюзик от своя страна са постъпили гадно спрямо тях, като не са уважили това и с оглед на икономически причини са ги принудили да не свирят. Това пък от друга страна е добре за феновете, защото групата са се издразнили и са решили да направят концерта, кажи-речи сами, което е страхотно, а и да съдят въпросните Диди мюзик. От останалите отменени дати не се разбира защо единствено София е посочена като вариант да няма замяна на дата. Първото нещо, което ми мина през ума е заради това, че нямаме нормална зала, в която да се проведе зимата. Но и това ми се струва малко нелогично. Мисля че докрая на следващата седмица нещата ще бъдат ясни.
П.С. Аз лично очаквам, ако има замяна да бъде началото на юли, матурата ми не успя да пропадне, сега са наред изпитите. Не се хващайте, в рамките на шегата...
Последна редакция: 15 Май 2009 от Spellbound
sixty
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил
Отговори #40: 15 Май 2009

за някой хора май парите са по важни от това Дейв да се оправи и да ситскаме палци да ни посетят колкото е вазможно по скоро
парите не са по-важни но са фактор с който би осъществил дълго чакано събитие/концерт/емоция(в случая DM) и в случая ако ги нямаш на пачки е трудно да го осъществиш

Wrong
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #41: 15 Май 2009

Освен за здравето на Дейв, аз лично имам притеснения и за организаторите от Туборг. Макар да сме правили събитие в много по-малък мащаб, помня, че най-силното ни притеснение беше да не се случи нещо с бандата и концерта да пропадне. Всеки тур договор съдържа клауза, че при евентуално заболяване на член от групата, те като страна по договора не дължат нищо на организатора като компенсация за направени разходи по събитието, тъй като заболяването се счита за независещи от изпълнителя обстоятелства. Единственото, което са задължени е да предоставят възможност на промоутъра да използва услугите им за провеждането на въпросното събитие на нова дата удобна за двете страни.

При положение, че Туборг бяха единствен спонсор на трите последователни дати София - Белград - Загреб, не ми се мисли дори какъв финансов удар ще понесат с отпадането на всички техни концерти. Дано съберат сили, финансов ресурс и желание да проведат повторно цялата организационна част по турнето.
Iordan Mihailov
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #42: 15 Май 2009

Това което казва кирил ме кара да мисля че все пак ще се преборят за някоя нова дата за нас и за Белград.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #43: 15 Май 2009

интересно какво се прави в случай, че групата има намерение да пренасочи дата, която е продадена изцяло - дали ще пуснат допълнителна партида билети за такова събитие или пък ще се търси по голямо място за концерта?

а относно сме и туборг, странно ми е че някой изобщо мисли за тях - в случай, че има пренасрочване на дати, това ще им даде възможност да продадат още повече билети за събитието.
Последна редакция: 15 Май 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #44: 15 Май 2009

…Единственото, което са задължени е да предоставят възможност на промоутъра да използва услугите им за провеждането на въпросното събитие на нова дата удобна за двете страни.

При положение, че Туборг бяха единствен спонсор на трите последователни дати София - Белград - Загреб, не ми се мисли дори какъв финансов удар ще понесат с отпадането на всички техни концерти. Дано съберат сили, финансов ресурс и желание да проведат повторно цялата организационна част по турнето.
Именно това, че Туборг би трябвало да има такава клауза в договора, ми дава някакви минимални надежди за нова дата в София. Все се надявам, че Туборг няма да допуснат да пропуснат издание на Green Fest, защото така ще им отиде голяма част от ефекта от рекламата. Иначе Туборг е достатъчно голяма компания (може би по-правилно е да се каже Карлсберг) и не мисля, че финансово ще бъде толкова тежко за тях. Силно се надявам именно фактът, че бе предвидено събитието да е в рамките на Тuborg Green Fest, да се окаже достатъчно аргументативен, за да се организира нова дата.
Преди всичко, дано Дейв да се оправи по-бързо. Много ми се иска да не е нещо сериозно.

…в случай, че има пренасрочване на дати, това ще има да де възможност да продадат още повече билети за събитието.
Да, съгласен съм. Няма лоша реклама, все пак.  Намигване
Последна редакция: 15 Май 2009 от strange_affection
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.