DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 12
  Печат  
Автор Тема: впечатления от турнето  (Прочетена 52420 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
19 Юни 2009

отварям тази тема, в която може да обсъждаме неща, които са ни направили впечатления от турнето и различните концерти, а също и мнения относно сет-а, интересни неща които са се случили на концертите и всичко, което Ви е направило впечатление.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #1: 19 Юни 2009

ето и някои от нещата, които ми направиха впечатления(по нататък ще пиша още)

- сцената ми се вижда прекалено малка на фона на някои от огромните арени, на които свирят, би ми било много интересно да разбера, дали размерите и не са точно 1 към 1 с тази от ПТА турнето.

- кълбото, което е еволюирала диско топка от миналото турне е супер - прекрасно раздвижва сцената - страхотна идея.

- in chains не е удачна за откриване, просто ве прекалено мудна и е прекалено тихо начало и не смятам, че е добър преход към wrong, която по моята теория не получава засужения шум от публиката отчасти заради нея. мисля че wrong е в пъти по добър избор.

- на концертите в берлин и франкфурт дейв направи една и съща грешка в началото на ING и то още на първото изречение, което беше забавно и публиката реафгира гот

- по време на ETS в берлин дейв изпя нещо, което аз чух като: shut up babe два пъти, а някои го бяха чули и като shake it baby, впоследствие гери ми каза, че това това било част от песен на нитцер еб

- peace, която отначало бепе приета сравнително хладно, се превръща във фаворит със всеки следващ концерт.

- макар и да има доста повторения на песни от минали турнета, мисля, че сет-листата е доста балансирана.

La tête dans les nuages
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #2: 19 Юни 2009

- малко са групите почващи (втора песен) с първия си сингъл от нов албум

- Дейв трябваше да дойде на горещините в Рим за да се съблече макар и за малко гол до кръста.

- Сцената е някакъв компромис межу сцена за зала и арена (покрит стадион без писта). За олимпийски стадион е прекалено малка.

- Към средата на Strangelove Дейв издава много странни звуци.

- Цензурирани версии на клипа на Strangelove във Франкфурт, Мюнхен, Рим и Милано.

Fazit: Много добър restart на турнето, което може да бъде и най-успешото в историята на групата!

П.С. Thanks на всички от www.depeche-mode.org , с които успях да се видя, за хубавото време прекарано заедно...CU

* NLDA_Milano.JPG (361.37 KB, 1944x1296 - видяно 510 пъти.)
Последна редакция: 20 Юни 2009 от rusimode

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #3: 20 Юни 2009

- по време на ETS в берлин дейв изпя нещо, което аз чух като: shut up babe два пъти, а някои го бяха чули и като shake it baby, впоследствие гери ми каза, че това това било част от песен на нитцер еб

аа не не, аз казах само, че такова нещо прочетох в немския форум, пък колко е вярно е друг въпрос Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #4: 20 Юни 2009

Цитат
по време на ETS в берлин дейв изпя нещо, което аз чух като: shut up babe два пъти

аз също го чух като shut up babe , но кой знае колко още версии има - то е като игра на развален телефон .
В Милано ми се причу ,че каза нещо подобно на "софия" Побъркан - със сигурност е било друго , само дето не разбрах какво .

Колкото до клипа на  Strangelove - това ,че е цензурирана в Италия не ме очудва , но за Франкфурт и  Мюнхен ми се струва странно. Може да са решили (или да са ги накарали да решат ) да го цензурират като цяло .

На мен сцената , ефектите , клипчетата и тн , ми харесват достатачно много . Много е ефектно , примерно , и от близо и от далеч , на Come Back - имаш чуството ,че ще " потънеш " в сцената . Харесва ми и клипчето на WinS , но повече няма да изброявам .
Кълбото наистина е добре подбран елемент . Много му се радвам  Усмивка

пс ах , много завиждам (благородно  Ангелче ) на всички , който ще ходят по дирите на Депеш и през останалата част от летните концерти .
Последна редакция: 20 Юни 2009 от vicky

reach out and touch faith !
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #5: 20 Юни 2009

http://www.stubru.be/node/93701

На този линк в момента се отразява в реално време концертът в Белгия.
Пуснаха само 1 минута от In Chains, след това го спряха.
Последна редакция: 20 Юни 2009 от strange_affection
aleksgift
Новороден
**
Публикации: 3

Профил
Отговори #6: 21 Юни 2009

Турнето е нещо невероятно аз гледам някакви клипчета от първия концерт насам,но качеството им е ужасно.Направо съм разбит след като отмениха окончателно концерта и чакам поне някой да свали и качи някъде с хуваво качество някое концерче.Има ги всичките в техния сайт,но незнам защо никой не ги качва.Инече се радвам,че пеят It's No Good Одобрение и се чудя кога преставя Мартин на предишните турнета беше на Enjoy The Silence Пощурял
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #7: 21 Юни 2009

Цитат
и се чудя кога преставя Мартин на предишните турнета беше на Enjoy The Silence
пак там

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #8: 24 Юни 2009

мисля, че е грешка, че за първата част на турнето не избраха по сериозна подгряваща група. все пак за големината на стадионите, едно по сериозно име би докарало едни екстра 4-5 хиляди човека.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #9: 07 Юли 2009

забелязах, че в официалния сайт има секция за сетлистите, а в други сайтове пишеше, че поствали сетлистата още преди концерта, което е ужасно дразнещо. досега промените са доста лимитирани и дано скоро нещата да се пораздвижат. първият кръг е към края су, а досега се ротират само 4 песни.
Последна редакция: 07 Юли 2009 от MAO BOY

La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #10: 07 Юли 2009

С риск да повторя впечатленията на някои писали по темата, ще изкажа и своята гледна точка след актива си от три дати.

Сцената:
Наистина е много малка, особено силно това се усети на олимпийския стадион в Берлин, където направо се губеше на огромното съоръжение. За сметка на това е много висока - от първите редове видимостта към Крисчън, Гордино и Флеч е почти нулева. Като слабост отчитам и поставянето на операторите на специална релса пред самата сцена, като в случая около 30% от времето пречат на пряката видимост към Дейв или Мартин докато ги снимат, за да излъчват на екраните. Сцената е доста постна, като изключим екраните няма нищо, което да отговаря на обещанието на Дейв: "Билетите са скъпи, защото зрелището ще си струва, приготвили сме нещо много специално и голямо."
Дори клавирите са им на обикновени стойки. Няма нищо, което да е пипнато за да достави удоволствие на публиката, по-скоро внушението е на нещо скалъпено, колкото да не е без хич. В Чехия например имаше няколко изгорели блайндъра, както и няколко светещи на половин капацитет, но никой не се беше постарал да ги смени.

Изпълнението:
Сетлиста е почти без никаква промяна, да не говорим че Little Soul звучи зле на живо в акустичната версия на Мартин. Дразнещо за мен лично бе това, че при смените на песните, никой не се е погрижил да смени визията на екраните отзад и ми се струва доста непрофесионално In Sympathy и Policy of Truth да са с една и съща визия, както и A Question of Lust и Home и т.н. Сетлиста като цяло ми харесва много, Wrong не звучи толкова убедително, колкото очаквах, а като слабо звено в сетлиста бих посочил само Precious, която вече шеговито наричаме мястото за тоалетна или цигара и Hole To Feed, която не харесвам нито в албумна, нито в лайв версия. Аранжимента на ETS е по-зле от предходните турнета, но пък този на Fly On The Windscreen и Master and Servant е жесток. Тъпо е че цензурираха визията на екраните на Strange Love, която много радваше мъжкото око, все пак успях да я видя в пълния и "блясък" в Берлин. Ухилен

В общи линии турнето е доста под очакванията ми, единствено като изпълнение на песните към Дейв и Мартин нямам грам забележка, Дейв си обърква текстовете от време на време, но доста му се събра в последно време и е оправдано. Сетлиста също е доста добър...над останалото можеше да поработят поне още годинка, за да е пипнато и на високо ниво.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #11: 07 Юли 2009

това турне следва правилата поставени от предишните,
операторът пред сцената го имаше и на миналото турне, както и на ротиращите се парчета видеото не се сменяше (сещам се конкретно за ексайтърското турне). видеотата от миналото турне ми се губят на 90%.
аз не разбирам нуждата от страничните екрани. няма нищо новаторско в тях и дори идеята да е била с тях сцената да изглежда по мащабна, не се е получило, а и сцената реално се простира само в пространството пред големия екран по средата - т.е. идеална като размери за турне в зали, но не и за места като сан сиро, олимпийски стадиони и т.н.

La tête dans les nuages
N:Mode
Гост
Отговори #12: 07 Юли 2009

Проекциите не са сменяли и през Devotional и Exotic турнетата, тъй че не е кой знае каква болка. Относно страничните екрани - нормално е да ги има, все пак някои хора гледат тях по време на концерта, тъй като Дейв им е на 100 метра примерно.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #13: 07 Юли 2009

По-точно според мен е да се каже, че ползва инерцията набрана от предишните. Иначе операторите преди не ми пречиха на видимостта, може да са били по-ниско или не са прелитали по релсите пред сцената по 5-6 пъти на песен пред погледа ми, знам ли не помня точно.

Цитат
Проекциите не са сменяли и през Devotional и Exotic турнетата, тъй че не е кой знае каква болка.
Не че е болка, но ми се струва тъпо ако визията е правена специално за една песен да се ползва и за друга. Лично на мен ми говори за мързел и не дотам голям стремеж към перфекционизъм. 
Усмивка
Последна редакция: 07 Юли 2009 от kirilart
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #14: 07 Юли 2009

По-точно според мен е да се каже, че ползва инерцията набрана от предишните. Иначе операторите преди не ми пречиха на видимостта, може да са били по-ниско или не са прелитали по релсите пред сцената по 5-6 пъти на песен пред погледа ми, знам ли не помня точно.

Камерите съответно с операторите на предишното турне не пречеха толкова много, или поне не на много хора, поради простата причина, че бяха статични. Личното ми мнение, е че дори и без релсите нещата щяха да изглеждат достатъчно добре, или поне за мен излеждаха така на предния тур.

Good Evening, Sofiaaa!
Страници: [1] 2 3 ... 12
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.