DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7
  Печат  
Автор Тема: Концерт - 16 ноември Мадрид  (Прочетена 32946 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #75: 18 Ноември 2009

мадридската авантюра свърши и само хубави неща мога да кажа за концертите и публиката. в зала като че ли е по гот и както каза мария, дори и на отдалечените седящи места, публиката беше много активна.
soulsavers съвсем не са толкова скучни колкото се очакваше.
на двете дати имаше нито повече, нито по-малко ами точно 2 промени:
sister of night - jezebel
one caress - dressed in black
като one caress звучи в пъти по-добре от dressed in black и беше много, много красива, от sister of night очаквах малко повече и мисля, че акустична звучи по-добре, но със сигурност много хора няма да се съгласят с мен.
най-специалната песен и от двата концерта за мен си остава home. да наблюдаваш изпълнението на маrtin e омагьосващо, както и публиката коята дейв остави и на двата концерта да пее след края на песента. невероятно каква разлика може да има в изпълнението на една и съща песен.
miles away е много добро попадение и приятно ме изненада. има няколко нови аранжимента, като този на ets e най-набиващ се на очи.

въпреки недоволството ми от липсата на по-големи промени, за пореден път се убеждавам че всяка прекарана минута с дм е безценна и изживяването си струва всеки миг, усилия и средства.

Последна редакция: 18 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #76: 18 Ноември 2009

мадридската авантюра свърши и само хубави неща мога да кажа за концертите и публиката. в зала като че ли е по гот и както каза мария, дори и на отдалечените седящи места, публиката беше много активна.
soulsavers съвсем не са толкова скучни колкото се очакваше.
на двете дати имаше нито повече, нито по-малко ами точно 2 промени:
sister of night - jezebel
one caress - dressed in black
като one caress звучи в пъти по-добре от dressed in black и беше много, много красива, от sister of night очаквах малко повече и мисля, че акустична звучи по-добре, но със сигурност много хора няма да се съгласят с мен.
най-специалната песен и от двата концерта за мен си остава home. да наблюдаваш изпълнението на маrtin e омагьосващо, както и публиката коята дейв остави и на двата концерта да пее след края на песента. невероятно каква разлика може да има в изпълнението на една и съща песен.
miles away е много добро попадение и приятно ме изненада. има няколко нови аранжимента, като този на ets e най-набиващ се на очи.

въпреки недоволството ми от липсата на по-големи промени, за пореден път се убеждавам че всяка прекарана минута с дм е безценна и изживяването си струва всеки миг, усилия и средства.

Все още не мога да осъзная на кой свят се намирам след преживяното в Мадрид  Пощурял, но ще спомена, че и за мен песента на вечерта беше Home, винаги е била много въздействаща, но тази вечер определено ме разтърси, после както каза Ники публиката продължи да пее дирижирана от Дейв. Много съм щастлива, че чух Sister of night и One Caress и благодаря още веднъж на Ники за жеста, за да видя Мартин от още по-близо.  Одобрение Много ми хареса изпълнението и на Miles Away.
Няма друго такаво изживяване като концерт на Депеш...с нетърпение чакам Дюселдорф!

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #77: 18 Ноември 2009

мая, мартин се беше нагласил да пее somebody втората вечер, ама като разбра че те няма и вика - ще я запазя за дюселдорф Усмивка.

на втората вечер home стана по същия начин, цялата публика сякаш чакаше точно този момент и всички гледаха в захлас как вдъхновението и гениалността извира от мартин.

ще пиша по-дълго - по-късно.

Последна редакция: 18 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
TCP/IP
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #78: 18 Ноември 2009

Ние бяхме само на концерта на 16-ти.
Моята забележка е към контакта с публиката, След HOME  Dаve  трябваше да остави публиката по-дълго да попее...освен това когато публиката в Испания запее Олеее.....Олеееее е почти задължително групата да поеме и да запее с тях....гледах изпълнение на Марк Кнопфер в Мадрид 2005-та....той подхвана с китарата и ги разби.....нека тези, които са били на втората дата да кажат в това отношение как беше.......
Иначе Дейв е остлабнал, да.....като дойде до нас (бяхме пред кетуока) си пролича най-добре.....

ДМШЛ!!! Намигване Намигване Намигване
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #79: 18 Ноември 2009

мая, мартин се беше нагласил да пее somebody втората вечер, ама като разбра че те няма и вика - ще я запазя за дюселдорф Усмивка.

на втората вечер home стана по същия начин, цялата публика сякаш чакаше точно този момент и всички гледаха в захлас как вдъхновението и гениалността извира от мартин.

ще пиша по-дълго - по-късно.

Ха ха ха Ники, от твоята уста в Мартиновите уши!  Намигване Аз съм много доволна въпреки, че изпя друго на мястото на Somebody. Намерих едно добро видео на Home от концерта на 16-ти.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #80: 18 Ноември 2009

След толкова чакане, най-после и аз ги видях за първи път за това турне и както изглежда няма да е за последен май...

Благодаря на всички от Българската агитка,  които споделиха с мен този приятен следобед поседнали на  паважа и най-вече на Мария, Мая, Мао и Ели, и Валери ; ) Ние доста позакъсняхме като се явихме пред залата около 14.00  часа

Към 18.00 незнайно защо всички се изправихме и прекарахме един час в редичка и след това знаете - тичане, хора които се опитвaт да те спрът и т.н. Аз се озовах сама зобиколена от местни, но пък виждах другите през "пътечката"

Подгряващата група "Soulsavers"  според мен e абсолютно неподходящa. Аз лично за пъри път едва издържам подгряваща група.

Не очаквах да "изтрещя" така като излязаха Depeche, но... Учуди ме това, че имаха охрана, която не беше от оргнизаторите, а тяхна си. Някой забелязал ли е това на предните концерти ?

Дейв  е видимо отслабнал, но изглежда свеж : D

а Мартин беше абсолютно забележителен, непоклатим, светещ и спиращ дъхът ти !

Не съм наблюдавала много съсредоточено визуализациите, признавам, но това беше което ми въздейства най-много

Анди доста ме озадачи след като на няколко пъти си хапна нещо, което  си го беше  нагласил на хапки, та леко позабрави да почне една от песните...

Звуча малко не свързано, но така и се чуствах. Всичко ми беше доста еуфорично  Ангелче

Накрая Анди пак се държа странно като се разголи  Очиврът

и даже ми закри Март в последния момент пффф

Това са почти всчиките ми снимки, защото не исках да си съсипвам удоволствието, направих и това клипче абсолютно незнам защо точно  Enjoy teh silence...

Знам всички неща с които не съм съгласна в начина по които Depeche се експлоаират, но също така знам , че почти забравям за всичко и им се наслаждавам всеки път, като за първи. А "One caress" ме довърши....

п.с. забравих да спомена за чудесното загряване пред залата - TCP/IP  и  Violator ни попяха на всички, като получиха доста завистливи погледи от страна на Испанците ; ) 
Последна редакция: 18 Ноември 2009 от Danna
Sacred
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #81: 18 Ноември 2009

Здравейте на всички форумци тук!   Усмивка

В първия ми пост най-напред бих искала да благодаря от цялото си сърце на Саня & Иво, Вили & Сашо, Дари & Боре, с които реализирах мечтата си да видя концерт на живо от TOTU! Докосването до трите божества беше неописуемо! Датата 16.11.09 се запечата и стана сакрална за мен! И то не само заради техни величества Дейв, Мартин и Флеч, а и заради тези шестима адски готини млади човека, с които споделих радостта, наречена Depeche Mode Live и преживях испанската одисея, наречена Depeche Mode Devotees in Madrid.

Дори и за миг не ми е минавала през ума мисълта, че след многото сълзи и разочарование по несъстоялия се софийски лайф, да бъда част от TOTU, стана възможно и реално. Дните, прекарани в испанската столица бяха страхотни. Настанихме се в много приветлив и чист хотел в самия център на града, на Gran Via, съвсем близко до всички важни места, благодарение на Саня. В космополитния свят на Мадрид човек може лесно да се изгуби. Сашо обаче беше нашият предводител и пътеводител, благодарение на когото видяхме по-важните забележителности на града, и се оправяхме с лекота по улиците, и в метрото. В залата бяхме на решетка на catwalk-a благодарение на Дари и Боре. Да видиш толкова от близо любимия си певец, чийто глас гали сетивата ти и изпълва душата ти с приказно вълшебство, беше неописуемо. Парчетата от актуалния албум бяха супер. Искаше ми се само да чуя и Come back – тя най-напред ме грабна при първото прослушване на SOTU. Мисля, че съм късметлийка и заради това, че чух и видях изпълнения на цели 3 песни от изпълнения с невероятна символика лично за мен албум Ultra - It’s no good, Sister of night и Home. С Ultra открих Depeche и това преобърна светогледа ми. Мартин взриви всичко възможно с изпълнението на Home, а One caress беше връх. А Дейв с типичните си секси движения ме караше да треперя през цялото време. Разплаках се на Stripped, а изпълнението на Never let me down again най-много ми хареса. Сдобих се от мърчандайзинга и със страхотни DM тениски и сувенири. Въобще не знаех къде се намирам. Всичко мина като един миг. До този момент от живота ми това е най-хубавият ми миг.

Сега ми остава само да продължавам да обсъждам испанското си приключение с моите 6 мили приятели, да гледам снимките, да продължавам до дупка да слушам Depeche Mode и да се надявам, и да действам за следващ концерт, в който магията ще е пак така пълна, както беше в Мадрид.
N:Mode
Гост
Отговори #82: 18 Ноември 2009

На мен ли така ми се струва или Дейв се движи и "раздава" на 30 % от това, което беше преди?
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #83: 18 Ноември 2009

Ние бяхме само на концерта на 16-ти.
Моята забележка е към контакта с публиката, След HOME  Dаve  трябваше да остави публиката по-дълго да попее...освен това когато публиката в Испания запее Олеее.....Олеееее е почти задължително групата да поеме и да запее с тях....гледах изпълнение на Марк Кнопфер в Мадрид 2005-та....той подхвана с китарата и ги разби.....нека тези, които са били на втората дата да кажат в това отношение как беше.......
Иначе Дейв е остлабнал, да.....като дойде до нас (бяхме пред кетуока) си пролича най-добре.....

ДМШЛ!!! Намигване Намигване Намигване

Не мога да не се съглася с всичко, казано от теб!  Усмивка  Намигване
Особено за ДМШЛ!  Ухилен
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #84: 18 Ноември 2009

На мен ли така ми се струва или Дейв се движи и "раздава" на 30 % от това, което беше преди?

Аз не бих се наела да категоризирам и то с проценти, и дори да критикувам по някакъв начин раздаването на Дейв. Човекът беше болен. Самият факт, че се движи неуморно и продължава да пее така гениално след толкова години на сцената, ме прави щастлива.   Усмивка  Ангелче  Усмивка
TCP/IP
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #85: 18 Ноември 2009

ДМШЛ е класика, нещо непреходно и вечно......

Забрави да споменеш , че в самолета към София беше Софи Маринова....може би е била на концерта ..... Ухилен Ухилен Ухилен
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #86: 18 Ноември 2009

Да, така е. Съвсем пропуснах да отбележа този важен факт.   Очиврът Тя беше решена в цикламено (сигурно и подходящите за концерта черни дрехи са и стояли добре) и с предпазна маска на лицето (след контакта с толкова много испанци в залата е хубаво да се вземат някои предпазни мерки). Ухилен Ухилен Ухилен

А това, че ДМШЛ си е класика, е абсолютно вярноУсмивка
Последна редакция: 18 Ноември 2009 от sacred
N:Mode
Гост
Отговори #87: 18 Ноември 2009

Аз не бих се наела да категоризирам и то с проценти, и дори да критикувам по някакъв начин раздаването на Дейв.
Уча икономика, приеми го като професионално изкривяване.  Усмивка
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #88: 18 Ноември 2009

Аз не бих се наела да категоризирам и то с проценти, и дори да критикувам по някакъв начин раздаването на Дейв.

Усмивка ОК. Ухилен
maya_v
Крал
**

Профил
Отговори #89: 19 Ноември 2009

Усмивка ОК. Ухилен

Sacred, не се връзвай на някои хора, чиято цел в този форум е да се правят на интересни подражавайки на други хора. Дейв не се бил раздавал докрай...това е човек, опериран от тумор преди половин година! N:Mode, не разбирам след като не си бил на този концерт и не си изчислил процента на раздаване на Дейв на сцената във въпросната вечер защо взимаш отношение по въпроса. Мисля, че беше грешка, че ти свалиха бана, защото продължаваш да дразниш.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.