DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7]
  Печат  
Автор Тема: Концерт - 16 ноември Мадрид  (Прочетена 32947 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
N:Mode
Гост
Отговори #90: 19 Ноември 2009

Винаги ми е било приятно когато хора, които не ме познават изобщо, ме анализират толкова дълбоко и обстойно. Като всеки нормален човек, някакви неща ми правят впечатление и малка част от тях (около 10%) считам за нужно да ги споделя на място като това. Вместо да ми придаваш важност и да насочваш вниманието на хората към мен, можеше просто да ми отговориш дали съм прав или не, като човек присъствал на концерта в Мадрид. Усмивка
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #91: 19 Ноември 2009

Вместо да ми придаваш важност и да насочваш вниманието на хората към мен

Не съм убеден дали на хората им пука за това, те обсъждат нещо, което не се вижда всеки ден/живот и към това всъщност е насочено вниманието и важността. Не към друго.
Последна редакция: 19 Ноември 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

N:Mode
Гост
Отговори #92: 19 Ноември 2009

Ако ти отговоря на коментара, ще излезе, че съм комплексар и не търпя критика, затова ще ти пожелая повече beatmixin'. Усмивка
Sacred
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #93: 19 Ноември 2009

Не само мисля, а и съм абсолютно убедена, че в понеделник Дейв се раздаде напълно на публиката. Както вече споменах в първия си пост, ние бяхме на решетка на catwalk-a. Дейв излезе цели 4 пъти на catwalk-а. Не съм очаквала толкова пъти, наистина. Протегнахме ръце, докосвайки се до величието му. Дейв отдаде чест на цялата публика. Изглеждаше толкова вдъхновен, а магнетичният му поглед, реещ се в тълпата, е още пред очите ми. Той скачаше и се движеше безспир по цялата сцена, и хвърляше в екстаз всички. Нека се радваме и бъдем благодарни, че той вдигна глава, и стъпи на краката си след заболяването и операцията, вместо да се дразним заради някакви проценти и подобни неща.   Усмивка
Последна редакция: 19 Ноември 2009 от Sacred
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #94: 19 Ноември 2009

Нека се върнем към темата и да оставим дразгите настрани. Всеки пост явяващ се реплика към преден участник в "спора" ще бъде трита. Благодаря предварително за разбирането!
 Одобрение
TCP/IP
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #95: 19 Ноември 2009

Нека се върнем към темата и да оставим дразгите настрани. Всеки пост явяващ се реплика към преден участник в "спора" ще бъде трита. Благодаря предварително за разбирането!
 Одобрение

А така!!! Вземи го от устата...... Пощурял

Аз искам да коментирам Марто. Стори ми се, че той не беше много в настроение....само един път се разходи до нас...при отва само до средата......
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #96: 19 Ноември 2009

Намерих едно добро видео на Home от концерта на 16-ти.

Убийствено изпълнение!!!  Шок

Почти акапелно. Нямам думи. Нечовек.  Ангелче

Good Evening, Sofiaaa!
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #97: 19 Ноември 2009

Кире, за мен като дипломиран икономист с 10 годишен стаж и две магистратури, нещата изглеждаха така:

Home - 115 % + още 55% за дирижираният от Дейв припев след края на песента.
( И все пак In your room с червения фон - около 120%, по много лични причини и пристрастия)

Концерта като цяло, без значение дали е на Грейтфул Дед, Цеца Величкович или ДМ, е много лично преживяване. Точно пред мен имаше две момичета от наш'та агитка, на които им беше за пръв път евър. Май не знаеха къде се намират. Малко по-надясно имаше един cabrón, който беше дошъл там да пие бира и да се ръга. Не вярвам да имат еднакъв поглед върху събитието.

За мен лично - този път най-накрая успях да гледам и да видя какво се случва на сцената, без да ми се налага после да възстановявам спомени от клиповете. Гледах го в пълно съзнание от първа линия и се наслаждавах в пълен ъуеърнес (икономически термин) на всяка песен. И много ми хареса това, което видях. И което почувствах като послание и енергия от групата и залата. От моето място. И с микроклимата около мен.

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #98: 24 Ноември 2009

бяха прекрасни концерти и моето мнение за дейв е че беше невероятен на сцената, според мен всеки ативен спортист би могъл да му завиди за движението, гъвкавостта и начина по-който се раздва и омагьосва. на мен точно това ми направи впечатление, както и гласът му по време на концертите - в перфектна кондиция.
Цитат
На мен ли така ми се струва или Дейв се движи и "раздава" на 30 % от това, което беше преди?

не знам за кога преди говориш. от концертите, които гледах, като че ли най-малко се движеше и беше най-сдържан в лайпциг. ако имаш предвид, че не използва много пътечката - мисля, че все случва на 3 или 4 песни според както се случи, но и лятото май не беше много по различно - имаше я peace все пак, коиято беше задължителна. всъщност на това турне ми се щеше пътечката или да я няма или да е с по-различна форма. от друга страна много хора харесват да стоят точно на нея и е неверояно от колко близо може да видиш дейв и мартин на нея.
ако говорим за турне, на което дейв да се е движил наистина по-малко от обикновеното, то поне аз съм забелязал такава тенденция на сингълс тур.
точно на раздаването на дейв искам да наблегна, но няма да е в тази тема.
Цитат
освен това когато публиката в Испания запее Олеее.....Олеееее е почти задължително групата да поеме и да запее с тях....гледах изпълнение на Марк Кнопфер в Мадрид 2005-та....той подхвана с китарата и ги разби.....нека тези, които са били на втората дата да кажат в това отношение как беше.......
на втората дата се случи горе-долу същотокато на първата - пак имаше оле-оле-оле Усмивка.
това е едно от нещата, които винаги са ми харесвали в дм, че не парадират с национални флагове, с които всякакви малоумници замерят сценатата с надеждата да ги видят в ръцете на дейв, нито пък се заиграват с местнитните футбоолни ритми, или пък с оооо-оооо-оооо-то във франция примерно, макар че дейв е имал интересен коментар по време мисля че точно на оле-оле. по интересно ми е кога за първи път тръгна припева на home, на която май мадридската публика се справи по-добре от барселонската, която на първата дата, пееше сякаш на два гласа и то не нарочно, ами просто, не следваше правилно мартин.

Последна редакция: 24 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #99: 24 Ноември 2009

поздрави на всички от форума и не само, с които чакахме и лафихме пред и в залата. наистина забележително беше, колко българи бяха избрали именно мадрид.

относно публиката - мисля че беше доста добра и особено ми направи впечатление, че и на седалките имаше доста скачане, браво на испанската публика.

освен home, която отбелязах, за мен от любимите моменти от концертите беше behind the wheel, на която настъпваше голям хаос в най-добрия смисъл на думата и на нея, като че ли падаше най-голямо скачане и викане, заедно с другите обичайни заподозрени.

малко съм разочарован единствено от факта, че очаквах малко повече разлики от летния кръг, но пак да кажа - в зала сцената а и концертите като, че ли са по-ок, а и в повечето случаи и атмосферата в зала е по-добра (с изключения разбира се).

генерално за себе си мога да заключа, че парчетата от новия, не са поставени толкова добре, както новите парчета от предишния, като някои от новите песни определено можеха да имат по-интересни аранжименти.
жалко, че досега няма сет-листа с come back и miles away - и двете са много добри на живо.

danna, относно соул сейвърс, като изключим, че вокала им не мръдна и на сантиметър от мястото, което взема в началото, миаля, че са една от по-добрите групи подгрявала дм. не са моята бира, но в сравнение с летните подгряващи или с някои от по-старите такива ги предпочитам. гот беше да видя отново Martyn LeNoble.
Последна редакция: 24 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: 1 ... 5 6 [7]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.