DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Печат  
Автор Тема: Концерт - 16 ноември Мадрид  (Прочетена 32636 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #45: 11 Юли 2009

така е бюджетните нямат всеки ден полети. на зимното турне двойни дати има в 5 града. интересна ми е причината двойните дати да са в точно определени градове. със сигурност има и други големи градове, които спокойно биха напълнили 2 дати без проблем.
Последна редакция: 11 Юли 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Milenski
Някой
**
Публикации: 13

Профил
Отговори #46: 12 Юли 2009

Официално - има втора дата Пощурял
[/quote]

Ееееее....вярно ли?  Одобрение Одобрение Одобрение
Аз като ти казвам....ти не ме слушаш.....
[/quote]

Ще замълча, няма да ти отговарям, защото уважавам факта, че си фен, в противен случай щях да ти отговоря подобаващо...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #47: 12 Юли 2009

втора дата се очакваше да има, а особено когато обявиха втора дата в барселона беше почти сигурно, че ще има втора и в мадрид. не се заяждайте за глупости.

La tête dans les nuages
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #48: 12 Юли 2009

На следващото турне само една дата - на Camp Nou пред 90 000 и всички да са happy...

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
Milenski
Някой
**
Публикации: 13

Профил
Отговори #49: 13 Юли 2009

За всички, които се надявахме да видим мач на "Бернабеу" - уикенда преди концерта е определен за баражи за световното по футбол и кръг от "Примера" няма да има. А вероятността Испания да играе бараж е никаква...Така че ще го огледаме без мач:))
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #50: 13 Юли 2009

За всички, които се надявахме да видим мач на "Бернабеу" - уикенда преди концерта е определен за баражи за световното по футбол и кръг от "Примера" няма да има. А вероятността Испания да играе бараж е никаква...Така че ще го огледаме без мач:))

Жалко! Надявах се с един куршум - два заека, но пълно щастие няма.  ОчиврътЩе се огледа и без мач на "белия балет".

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #51: 13 Юли 2009

Жалко! Надявах се с един куршум - два заека, но пълно щастие няма.  ОчиврътЩе се огледа и без мач на "белия балет".

Не знам за белият балет но барса играе с реал само няколко дни по-късно след концертите в Барселона  Бесен
Последна редакция: 13 Юли 2009 от rusimode

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #52: 13 Юли 2009

на 29 ноември е мача Барса-Реал в Барселона.
за съжаление няма как да стане посещението му.
за тези, които са избрали барселона като дестинация, барса играят на 22 но в билбао...абе нещо не са направили правилно програмата на примера лига, един мач реал-барса щеше екстра да се намести в програмата.

La tête dans les nuages
TCP/IP
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #53: 13 Юли 2009

Аре да не обръщаме на тема футбол, че ще спамнем яко темата....Реал са гнусен отбор за мен, аз съм фен на Барса, така че ми стига само да им разгледам стадиона.... Усмивка Усмивка Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #54: 14 Юли 2009

аз да продължа да спамирам на футболна тема Усмивка
не виждам нищо лошо да пишем в тази тема за футбол, барове, ресторанти или всичко интересно свързано със съответния град, тъй като освен за концерта, всеки си е направил и някаква културна програма и лично аз с интерес чета за планове за екскурзии или места, които си заслужава да се посетят. предполагам, че така е и с повечето от останалите.

да не забравяме, че има и шампионска лига и за тези, които ще остават и срядата в мадрид или съответно в барса, може и да ги огрее да гледат някой интересен мач.

La tête dans les nuages
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #55: 14 Юли 2009

Ако има мач на Реал в ШЛ със сигурност ще се постарая да присъствам, освен това планираме пътуване до Толедо, а силно се надявам барът ДМ да работи не само в петък и събота, защото само тези две вечери няма да сме там. Иначе самият бар е много близо до мястото, на което ще отседнем. Ако някои има интересни идеи за прекарване на времето в Мадрид или някакви други препоръки, свързани с живота, храната, питиетата в града, може да сподели. Ще сме благодарни.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #56: 14 Юли 2009

мисля, че има доста хора от форума, които биха могли да помогнат с препоръки за разнообразна и интересна културна програма за мадрид.

ето и моите:
в толедо си заслужава да се прекара цял ден. градчето е прекрасно и освен забележителностите му (които не си спомням много добре -катедрали, музеи,  дворци), има и доста приятни ресторантчета и магазинчета, в които се продава традиционния за старата столица mazapan de toledo и други сладкарски чудеса от региона и испания. най-лесно и евтино е пътуването с автобус и ако не се лъжа двупосочния билет за човек е в порядъка на 10-12 Евро, а до толедо се стига за около час. тъй като вероятно тези от вас, които си направят труда да посетят старата столица няма да знаят какво точно и кое по-напред да разгледат, затова най-лесно е да се отправите към информационния център в стария град, където услужливо ще ви дадат карта, където предвидливо са показани пешеходните маршрути, които покриват местните забележителности. в толедо ми харесаха уютните тесни улички и чувството, че се разхождаш в град от миналото и веднага ми напомни за готическият квартал на барселона.

относно  мадрид: центъра съвсем спокойно може да се обходи за един ден, като лично на мен любимата ми улица за разхождане е Gran Via, която е много модерна. Доколкото си спомням реалния център така да се каже е puerta del sol, на който се намира стауята на мечката символ на града и това е една добра начална база за разглеждането на града. това е центъра не само на мадрид, но и на цяла испания. може би най-посещаваното място е Plaza Mayor, както и кралския дворец.
мое любимо място е Plaza Santa Ana, където има множество ресторанти, в някои от които бирата се прави на място и виното също си го бива, мястото си има чар и заведенията са много добри.

прекрасно място за разходки е Parque Del Retiro - красив парк с многобройни алеи и огромно езеро с лодки.

мадридското метро е едно от най-модерните, на които съм се возил и превоза с него освен, че е бърз е и изключително комфортен.

не препоръчвам посещение в музея 'прадо', освен на хора, които имат по-сериозен и насочен интерес и познания към изобразителното изкуство. интересно ми е мнението на киро за въпросния музей, защото не вярвам да го е пропуснал. в мадрид има и още един световно известен музей за изобразително изкуство, който пропуснахме - казва се 'Museo Thyssen-Bornemisza'. винаги съм се канил да отида в подобен музей порядъчно почерпен, имам чувството че само тогава тези ренесансови картини може по някакъв начин да ми въздействат. според мен най-удачното място за такова(полято) посещение е музея на пикасо Усмивка - ако не се лъжа в барселона има и не съм го посещавал и този път няма да пропусна и ще се погрижа да съм се подготвил за това изпитание както си трябва Усмивка.

местна забележителност са така наречените 'Museo Del Jamon', където можеш да консумираш въпросния хамон, във всякакви комбинации и всякакви видове в неповторимата атмосфера на висящи навсякъде джoлани месо (в общи линии все едно си в клаnица, за радост - след клането).

друга за мен необяснима особеност на мадрид е че много често в тези музеи на хамона, а и в многобройните барчета и локали местните имат странния навик да хвърлят салфетки и боклуци на пода, което по никакъв начин не се приема за признак на ниска култура.

относно храната - типични за мадрид са тапас баровете, които присъстват навсякъде. не мога да препоръчам някой определен, но имам такъв в барселона, където можеш да опиташ може би най-вкусните тапас на света.

испанците имат превъзходни фаст фууд вериги, като най-известните са rodilla, както и pans & co. препоръчвам закуска или обяд, а дори и вечеря и в двете места. няма как да ги подминете, има ги навсякъде. другото нещо, което задължително трябва да се опита е tortilla de patatas - много, много вкусно.

в мадрид не съм си поръчвам paella, но това е може би най-известното традиционно испанско ястие. опитвал съм 3 пъти и най ме впечатля тази с черен ориз и морски дарове.

ясно е че посещение на мач е също незабравимо преживяване, освен за тези, които не мразят футбола със страст. освен реал, в мадрид играе и атлетико мадрид, който е почти толкова поппулярен в мадрид, колкото и галактическият реал. стадионът на реал е великолепен и според мен по-красив от ноу камп в барселона...е не е толкова огромен, но е само с някакви си 20 хиляди по-малък Усмивка.

залата където ще бъде концерта е сравнително ново и изключително модерно спортно съоръжение - построена е на мястото на старата спортна зала, която е изгоряла при пожар. Залата функционира от 2001 и е с капацитет 15 000, като за концерти без проблем побира над 18 000.
в мадрид е и единсвеният път когато съм гледал депеш мод на трибуните и гледката беше отлична. разбира се ако предпочиташ да скачаш и викаш на воля, по удачното място е долу пред сцената Усмивка.

ще съм безкрайно радостен ако за испанските концерти, а и не само има добра подгряваща група, малко нахално и нереално, но ако може да са килърс ще съм много, много, много щастлив. дано също така с влизането на турнето в зали да се сложи край на всички неприятности споходили групата през първият кръг.

имам и един съвет - запомнете думите izquierda и derecha - съответно дясно и ляво. испанците(тези от тях живущи в големите градове съвсем не са получили добро обучение по английски в училище и ще чувате доста често тези две думи, когато питате местните за определено място.

Ами в общи линии това е от мен, надявам се написаното да е в помощ.
Последна редакция: 15 Юли 2009 от MAO BOY

La tête dans les nuages
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #57: 14 Юли 2009

друга за мен необяснима особеност на мадрид е че много често в тези музеи на хамона, а и в многобройните барчета и локали местните имат странния навик да хвърлят салфетки и боклуци на пода, което по никакъв начин не се приема за признак на ниска култура.

Обяснението на една испанка беше, че многото боклуци по пода свидетелстват за много доволни клиенти, което от своя страна привличало други. Испанска работа  Усмивка

"I'm my own worst enemy"
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #58: 14 Юли 2009

ще съм безкрайно радостен ако за испанските концерти, а и не само има добра подгряваща група, малко нахално и нереално, но ако може да са килърс ще съм много, много, много щастлив.

Ама хич не си сам в нахалните и нереалните се желания  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #59: 15 Юли 2009

Мао, страхотно въведение към Мадридските потайности, браво!

Бих добавила три неща:

1. В Толедо времето през есента е доста неприятно - студено и много мъгливо вечер. Носете си топли дрехи. Иначе вечер в стария град е като в средновековието - приказно просто.

2. Горещо препоръчвам латинския квартал на Мадрид - Ла Латина. Ако тръгнеш там на "испанска стъпка" (от бар на бар) липсата на ясни спомени на другия ден е гарантирано!

3. Относно яденето - на мен лично любими са ми всякакви морски гадости а ла планча, демек на плоча. Особено гамбасите (най-малките скариди) и сепията.

И последно - музея на Пикасо в Баселона, поне за мен, не беше нищо особено. Няколко стаи с малко графики от детския му период - това си спомням. Но музеите са много индивидуално изживяване, така че всеки си преценява сам.

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.