DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Концерт в Манчестър 18.12.2009  (Прочетена 3085 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
04 Юли 2009

Пускам тази тема, като евентуално продължение за посещаващите Лондонските дати. За съжаление в МЕН Арена са изчерпани билетите за правостоящи, но все още има седящи места. Хубавото е, че на 20-ти, само два дни след концерта на Депеш мод в същата Манчестър Арена ще гостуват Pet Shop Boys - ние вече се снабдихме с билети. Цените са също много атрактивни - съответно 40 паунда + такси за Депеш и 30 паунда + такси за ПСБ.

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #1: 08 Януари 2010

6 месеца след първоначалния ми пост по темата дойде време да разкажа и впечатленията си от концерта. Тъй като разбрахме, че ще се чака на закрито решихме да се паркираме от рано пред входовете на залата. Макар и на закрито, температурите не бяха много над нулата, но така или иначе вече бяхме там и решихме да не се връщаме. Феновете преди нас - групичка от Германия и няколко местни надлежно ни надписаха на ръката пореден номер за опашката - моят къде по случайност, къде не, се падна щастливото число 13!
Усмивка
Така виснахме от 11 часа преди обяд и си приказвахме с този и онзи, а останалите гледаха с нескрито любопитство, на какъв език си говорим с Мире помежду си. Малко по-късно към нас се присъедини и deiv4o и задружно зачакахме отварянето на вратите. Не ни се размина и срещата с Пол, който ни гарантира в типично негов си стил, че ще бъдем там където сме си намислили. Така или иначе, както каза Валери, ние винаги успяваме да сме там, където сме намислили да бъдем. 
 Зъл
Малко преди 18 часа, когато трябваше да се отворят вратите, настана раздвижване и от другата страна на "барикадата", любопитни глави надничаха да видят що е туй животно дето е толкова опасно и чака навън да се втурне към първи ред. На вратите имаше разлепени големи табели указващи, че всеки опитал се да бяга в залата ще бъде изваждан, без право да се върне обратно на концерта. Интересно е, че в същата тази зала, два дни по-късно, въпросните табели липсваха за шоуто на Pet Shop Boys - явно по-опасно човече от фена на ДМ няма. Тук е мястото да спомена, че съм възхитен от организираното ни пускане в залата. С малко хитрост и концертна тактика, аз, Мире и Валери успяхме да сме в челото на три различни опашки пред вътрешните врати на самата зала. Последва спускане по стъпалата до самата арена, като всяка опашка бе предвождана от служител на охраната, движещ се бавно с разперени ръце. После миг на бързо ходене и се лепнахме за така желаните железа на първи ред. Така или иначе публиката не си даваше много зор, та победата беше много, много лесна.
Изключение направиха само немските фенове, които незнайно как изчезнаха от опашката малко преди да отворят вратите и ни чакаха инсталирани на първи ред вътре - явно и на острова, ако познаваш правилните хора, ставаш изключение от правилата! 
Бияч
Споделям общото мнение, че Soulsavers са добро попадение и са доста приятни за слушане. Лично аз ще си набавя всичко тяхно, за да проверя как звучи музиката им в студийни условия.
Още при излизането на групата на сцената ми направиха впечатление две неща - публиката беше на ниво и цялата група беше много на кеф - вероятно защото им предстоеше ваканция, а може би и заради радушното посрещане от страна на родната публика. Дейв след първите няколко песни каза шеговито: "To be honest it's good to be out of London finaly..."

Мартин се представи блестящо, но в Insight беквокалите от страна на Питър Гордино бяха дразнещо фалшиви на фона на гласището на Марто, но пълно щастие няма...

<a href="http://www.youtube.com/v/V1YL8hpALTg&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/V1YL8hpALTg&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>

...всъщност, оказа се че има - изпълнението на One Caress беше направо разтапящо:

<a href="http://www.youtube.com/v/eeY6jeUB6wU&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/eeY6jeUB6wU&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>

Behind The Wheel стоеше много солидно като изпълнение на живо, а аз лично усетих липсата на Fly On The Windscreen доста осезателно. На кетуолка не бях заставал от доста време, но емоцията от няколкото излизания на двамата до нас си струваха на 100%. Гледката към цялата сцена, която липсва от първи ред наистина бе най-точно описана от deiv4o преди концерта - все едно ги гледаш на голяма, голяма плазма. Общо взето на това турне гледах концерти от всички позиции без седящи места и се убеждавам, че всяка гладна точка в залата има своите предимства и не си струва на всеки концерт да се тикаш на едно и също място.
Ето и традиционната порция снимки, от които разбрахме, че Дейв има метална коронка в устата си, както и че си бръсне тялото, женската част сигурно ще отбележи и че е невероятно секси, но аз ще пасувам в тази посока, ако имаше беквокалки, можех да изкоментирам тях хахаха.

Последна редакция: 08 Януари 2010 от kirilart
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #2: 08 Януари 2010

Благодаря ти, Кире за подробния разказ и впечатления от концерта!  Одобрение Снимките са прекрасни, как да се концентрирам и свърша някаква работа сега?!  Очиврът Обичам денят ми да започва по този начин! Сега ще изгледам и клипчетата...

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #3: 09 Януари 2010

Леко съм умопомрачена от тоз репортаж, освен че чакам такъв от хиляда време.  Който е правил клиповете, да му имам желязната ръчица  Усмивка.  Кире, Мире, ако още мърдам, може ли да се присламча към вас на следващото турне  Бесен

still my broken wings you choose to mend
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 09 Януари 2010

Радвам се, че ви е харесал разказа за концерта. Да сме живи и здрави, пак да имаме поводи да разправяме истории от съвместни пътешествия за концерти. @ did: винаги си добре дошла на борда
Усмивка
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.