DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: LOWE с концерт в София 28.11.2009 и Пловдив 29.11.2009  (Прочетена 13595 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #15: 29 Ноември 2009

Поредната група, която посещава България за пръв и последен път. Жалко, но факт. Ще попитате защо смятам така? Много просто, защото мога да изредя поименно хората, които присъстваха. Мисля, че отговорът ми е напълно задоволителен. Затова апелирам, следващият път, когато решите да се "прехласвате" на места като Facebook, колко много ви се ходи на концерт или парти, преди това се замислете, защо подобен род прояви, за чиято липса толкова "страдате", са по малко от белите лястовици през лятото.

За пореден път се убеждавам, колко добър може да бъде концерта на една група, която няма претенции да се нарече "суперстар". Елегантен стайлинг, добре премерено сценично оведение, изчистен звук и страхотни вокали. Какво повече може да се желае и каже?
Изключително приятелски настроените момчета поговориха и се снимаха с всеки, който пожела личен контакт с тях, като съвсем елегантно оправдаха липсата на хора в това, че свирят за първи път в София.
Колкото и странно да звучаха имената ни за тях, положиха старание да чуят всяко едно, за да разпишат поименно картичките на всички.
Жеста, който направиха в края на вечерта, когато на практика концерта беше свършил и в залата бяха останали шепа хора просто не се нуждае от коментар.

В добавка към сетлиста искам да отбележа, че въпросното интро
(01. Beethoven + intro)
беше първата песен от албума Kino International - Berlin Night Express.

Bonne Voyage, Lowe! Ще се видим с вас някъде из европейските клубове.

П.П. Лео(вокалът) позира на всеки, който желаеше да го снима. Този кадър направих в момент, в който буквално си долепи лицето до фотоапарата ми.

* Leo.JPG (164.04 KB, 480x640 - видяно 237 пъти.)
Последна редакция: 29 Ноември 2009 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #16: 29 Ноември 2009

Поредната група, която посещава България за пръв и последен път. Жалко, но факт. Ще попитате защо смятам така? Много просто, защото мога да изредя поименно хората, които присъстваха. Мисля, че отговорът ми е напълно задоволителен. Затова апелирам, следващият път, когато решите да се "прехласвате" на места като Facebook, колко много ви се ходи на концерт или парти, преди това се замислете, защо подобен род прояви, за чиято липса толкова "страдате", са по малко от белите лястовици през лятото.

За пореден път се убеждавам, колко добър може да бъде концерта на една група, която няма претенции да се нарече "суперстар". Елегантен стайлинг, добре премерено сценично оведение, изчистен звук и страхотни вокали. Какво повече може да се желае и каже?
Изключително приятелски настроените момчета поговориха и се снимаха с всеки, който пожела личен контакт с тях, като съвсем елегантно оправдаха липсата на хора в това, че свирят за първи път в София.
Колкото и странно да звучаха имената ни за тях, положиха старание да чуят всяко едно, за да разпишат поименно картичките на всички.
Жеста, който направиха в края на вечерта, когато на практика концерта беше свършил и в залата бяха останали шепа хора просто не се нуждае от коментар.

Така е, Кире, абсолютно съм съгласна с теб. Концертът беше много добър и честно казано мен ме беше малко срам, че бяхме една шепа хора, колкото и да се опитвах да се абстрахирам, това малко или много ми повлия на настроението, на момчетата от групата също не им беше приятно да свирят пред толкова малко хора. Такива групи трябва да се подкрепят! Иначе както и ти казваш всички много се оплакват, че няма концертен живот у нас и не идват млади групи от алтернативната сцена, ами как да идват като дори с толкова добра цена на билет пак се брояхме на пръсти?!  Побъркан
Затова да сме живи и здрави, да има парички, за да ходим често в чужбина т.е. там, където тази музика се оценява и да се наслаждаваме на такива изпълнители, защото в България ако чакаме да се случи нещо само с чакането ще си останем. Жалко, но факт...

Искам да поздравя организаторите, че поканиха LOWE, но ми се струва, че и рекламата за събитието не беше достатъчна или поне не е била на точните места за целта. Може би и една от причините за слабата посещаемост на събитието беше, че съвпадна с концерта на Милена. Въпреки всичко дано не се откажат и поканят отново някоя любима на всички нас група!  Одобрение
Последна редакция: 29 Ноември 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Dingo Music
Някой
*
Публикации: 9

Профил
Отговори #17: 30 Ноември 2009

Благодарим ви за подкрепата и коментарите - ще са ни от полза. Огромни благодарности на depeche-mode.org за помощта!

www.dingomusicbg.com
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #18: 30 Ноември 2009

Благодарим ви за подкрепата и коментарите - ще са ни от полза. Огромни благодарности на depeche-mode.org за помощта!

www.dingomusicbg.com

Ние феновете, ви благодарим за приятното изживяване, което ни предоставихте.
Искрено се надявам да не сте останали твърде разочаровани и все някога да поканите отново група с подобна музикална стилистика( или с две думи "от нашите банди"). Надявам се следващият път да сме поне два пъти повече, а вие да направите повечко рекламка (говоря за безплатната такава из сайтовете и форумите), за да има по-адекватен респонс от феновете.
Последна редакция: 30 Ноември 2009 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #19: 30 Ноември 2009

www.dingomusicbg.com

Аз също искам да Ви благодаря за това невероятно преживяване, което ни осигурихте в събота вечер Усмивка
Концерта беше прекрасен! Искам да призная, че въобще не очаквах толкова да се забавлявам и за пореден път се убедих, че когато човек нищо не очаква се случват най-хубавите неща Усмивка LOWE звучат чудесно на живо, а прожекциите по време на песните правеха атмосферата още по-приятна! Много се впечатлих от визията и поведението на момчетата, особено накрая, когато излязоха на бис само заради нас! С удоволствие ще посетя техен концерт отново, но най-вероятно това ще е някъде из Европа, както Мая и Киро са отбелязали по-горе. И за да не се повтаряме, ще напиша само че съм абсолютно съгласна и с мненията им относно малобройната публика!

Благодаря още веднъж на Dingo Music за това събитие! Искрено се надявам да продължите да ни изненадвате така приятно и за напред!

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #20: 30 Ноември 2009

Lowe надминаха очакванията ми и се получи наистина много приятна вечер в Лебовски. Ако има нещо, което да ми направи по-специално впечатление, то това е, че са група със силно изразено сценично поведение, визия самочувствие, което не се влияеше от скромния брой дошли. Действително с повече реклама може би резултатите щяха да са други, Lowe са достатъчно радиофонични, за да достигнат до повече хора. Дано да ги видим пак някой път.

А за София ниската посещаемост е обяснима - имаше поне още две събития, едно от които събра 3000 души в Универсиада.

Успех на Динго с бъдещите планове Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #21: 30 Ноември 2009

Не знам каква посещаемост са очаквали организаторите на двата концерта, но в Пловдив по мои наблюдения имаше около 50 души, при капацитет на клуба от максимум 80 човека (по мое мнение).  Не мисля, че тази цифра е малка и неочаквана по ред причини.
Просто в България феновете на синтпопа са доста малко. Lowe от друга страна са достатъчно нова и поне за мен неизвестна група. Не знам някъде в България да се продават техни дискове, а и по мои наблюдения, музиката им не се намира лесно и в интернет пространството. По този начин, потенциалният посетител на техен концерт в България няма особена възможност да се запознае по-обстойно с тяхното творчество, за да знае какво да очаква от изявата им.
Като прибавим към това и слабичката реклама на събитието, причините за рехавата посещаемост стават достатъчно ясни. Питам се какво щеше да стане, ако двата концерта не бяха обявени на страниците на depeche-mode.org- тогава, по всяка вероятност, посещаемостта щеше да бъде просто трагична.
Иначе впечатленията ми от  концерта в Пловдив са добри. Повлиян най-вече от споменатите по-горе  причини и от това, че аз самият не съм кой знае колко близо до от определението "фен на синтпоп музиката" , нямах намерение да посетя "Club Lebowski" , но си промених мнението в последният момент, понеже исках да се видя с приятелите от форума.
Не съжалявам за това си решение, понеже концерта ми отговори за пореден път на някои въпроси, които често си задавам. В Европа на хората от музикалният бранш им казват артисти и вчера се убедих, че това е много правилно определение. Понеже за да се харесаш на публиката, освен с музикални качества, трябва да блеснеш и с добро сценично поведение.
Като изпълнители, за мен Lowe, не са нещо уникално-имат две-три парчета с доста добри мелодии и вероятен хитов потенциал, а останалите, които чух вчера бих ги определил по-скоро като приятни. Сценичното поведение на тези момчета обаче ме впечатли. Има групи с подобно звучене, които стоят статични и някак апатични на сцената и нямат никакъв контакт с публиката, пример-Ladytron. Тези момчета обаче, въпреки това, че аудиторията не беше много голяма, се раздадоха, бяха доста раздвижени на сцената, изглеждаха свежи и приятелски настроени и  изобщо си личеше, че са група, която знае как да прави запомнящи се концерти.
След изявата, хората си поговориха с всички и се снимаха с всеки пожелал, което също ми направи много добро впечатление. Изобщо, това беше вечер, която си заслужаваше и се радвам, че присъствах на нея.

Имаше един весел момент, в който шефът на клуба се качи на сцената към края на една от песните и иззе функциите на вокала-беше много запомнящ се момент и нещо, което развесели групата и всички присъстващи Усмивка. Жалко, че известният наш журналист, деец и алкохолен алманах The Fein не се качи на подиума, за да демоснтрира кадифения си тембър и да шашне окончателно веселите шведи Намигване.

Надявам се догодина да се състои концертът, за който се шушукаше снощи и на който съм сигурен, че интересът ще е достатъчно голям, за да се видим отново с доста приятели и да покажем, че не сме чак толкова зле като публика!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #22: 01 Декември 2009

За съжаление микрофона на фотоапарата ми не се е справил с мощния звук в клуба, но все пак от клипа може да се добие представа за това, какво се случи на концерта в София. Една от любимите ми песни на група LOWE - "Down The Waterline"

<a href="http://www.youtube.com/v/jMtnzFhz3Ao&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/jMtnzFhz3Ao&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;rel=0</a>
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #23: 02 Декември 2009

Кире, предлагам да направим някакъв микс от твойта картина и моя звук   Ухилен В дълбоката провинция за такива екстри като сносно осветление и видеостени не сме чували, та ние не им се радвахме като в София, и съответно клипчетата откъм картина са пълен мрак.
Berlin Night Express
The Vanishing
Ahead Of Our Time
 И аз на свой ред да отбележа разочарованието си, че дори не успяхме да напълним клуба. Добре поне, че имаше горе долу прилично количество хора, които знаеха за какво са там. Групата се оказаха големи симпатяги и след концерта обикаляха из клуба и се снимаха с желаещите във всякакви пози. За илюстрация на това прилагам и малко снимков материал

* 1.jpg (83.23 KB, 640x480 - видяно 240 пъти.)

* 2.jpg (80.57 KB, 640x480 - видяно 241 пъти.)

* 3.jpg (82.6 KB, 640x480 - видяно 245 пъти.)

* 4.jpg (116.84 KB, 640x853 - видяно 233 пъти.)

* setlist.jpg (65.72 KB, 480x640 - видяно 229 пъти.)

"I'm my own worst enemy"
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #24: 02 Декември 2009

Имаше един весел момент, в който шефът на клуба се качи на сцената към края на една от песните и иззе функциите на вокала-беше много запомнящ се момент и нещо, което развесели групата и всички присъстващи Усмивка. Жалко, че известният наш журналист, деец и алкохолен алманах The Fein не се качи на подиума, за да демоснтрира кадифения си тембър и да шашне окончателно веселите шведи Намигване.

* 10.jpg (123.18 KB, 640x853 - видяно 239 пъти.)

* 11.jpg (74.66 KB, 640x480 - видяно 227 пъти.)

* 12.jpg (62.21 KB, 480x640 - видяно 231 пъти.)

"I'm my own worst enemy"
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #25: 02 Декември 2009

Цитат
Кире, предлагам да направим някакъв микс от твойта картина и моя звук    В дълбоката провинция за такива екстри като сносно осветление и видеостени не сме чували, та ние не им се радвахме като в София, и съответно клипчетата откъм картина са пълен мрак.

Добра идея систър...чудя се ако залепя на микрофона едно парченце дунапрен дали ще помогне, да бори силния бас? 
Dingo Music
Някой
*

Профил
Отговори #26: 02 Декември 2009

Здравейте от Dingo Music  Усмивка
Официални и най-искрени благодарности на depeche-mode.org за оказаното съдействие при организирането на концертите на Lowe в България!
Благодарности и на феновете, които подкрепиха събитието и дават мнение и коментари!
Нека сега ви дам мнението си от наша гледна позиция - на промоутър. Може би ще успея да внеса яснота около въпросите по посещаемостта, рекламата и какво мисли самата група за концертите.

Рекламата: реклама имаше, но явно не е достигнала по правилните канали. Добавяме и факторите - ден от седмицата, други събития в деня, мястото на събитието и получаваме реалния резултат. Понякога е добре, понякога е зле. Много важно - 99% от клубовете в България не поемат мениджърска позиция и отговорност към събитието - освен за Sofia Live Club (където знаете каква е обстановката) и Lebowski - не се сещам за други. Ако някой знае други локации - нека пише.

Защо не идват повече хора: за 3 години Dingo Music е направила над 40 концерта на едни от най-качествените и актуални банди от цял свят в най-различна стилистика - от джаз, поп, рок, през пънк и рокендрол до експериментална електроника. На събитията идват предимно хора, които се интересуват по принцип от музика. Нормалният посетител обаче е объркан. Защо: защото в България просто няма медия! Нито едно свястно радио, нито телевизия, нито печатна медия - погледнете примерно българския Rolling Stone... Как очакваме да идват хора, когато те нямат изграден вкус!? Много пъти са ме питали - ама коя е сега пък тази банда? Няма отговор на този въпрос - това се изгражда с десетилетия, да не кажа стотици години. Добавяме и факта, че когато един нормален човек (западна Европа примерно) излиза на клуб - той не е нужно да познава бандата или dj-я, по-скоро се олицетворява с мястото на събитието - клубовете изграждат имидж, защото са там, а артистите изминават 3-4000 км, за да са в твоя град и да те забавляват. Не можеш да очакваш съседа ти да слуша по цял ден Lowe, но можеш да очакваш да го видиш в клуба, който  и ти посещаваш.

Мнението на Lowe: това са едни чудесни момчета, които живеят спокойно в Швеция и забиват супер качествено в тяхната стилистика. Те са щастливи, че ние (и промоутър и фенове) ги приехме за два концерта и им дадохме възможност да презентират себе си и да се забавляват. От другата страна: всеки понава някоя бг банда. Представете си следното - промоутър от Швеция (примерно) се свързва, плаща ви пътя, прави реклама, осигурява хотели, храна, клубове и хонорар. Посреща ви, развежда ви, запонавате се с хора и нови места. Просто трябва да имате продукт и да го представите. Това се нарича rock'n'roll - като начин на мислене. Точно това сподели и Рикард с мен след концерта в Lebowski: "Niki, that was complete rock'n'roll, man! Thank you!" И аз му благодарих!  Усмивка

Молба: моля всеки, който е заинтересуван и желае да помогне за клубната сцена в България и цялостно за един по-добър социален климат - да дава препоръки и съвети за рекламни техники, канали и каквото и да е на следния мейл: office@dingomusicbg.com

Музиката е за всички и се прави от всички!

Благодаря отново и пожелавам весели празници и качествени концерти!

Николай
Dingo Music www.dingomusicbg.com
Dingo Music
Някой
*

Профил
Отговори #27: 02 Декември 2009

Здрасти!

Пловдивски фенове на Lowe молят някой да им изпрати 3-4 снимки от концерта на 29-ти, неделя. Благодаря предварително!

Изпращайте снимките на info@clublebowski.com

Поздрави!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #28: 12 Декември 2009

аз  нямах възможност да присъствам на концерта на lowe.
все пак ако не беше нашия форум по никакъв начин нямаше да разбера за въпросното събитие.
имам няколко въпроса към динго мюзик:
защо беше избрана дата, на която има и други събития, които се знаеше че ще бъдат добре посетени и със сигурност част от аудиторията, която евентуално би отишла да гледа Lowe, e посетила тях. не вярвам концерта на милена да е бил оповестен по-късно от гостуването на lowe в българия.
Цитат
Защо не идват повече хора: за 3 години Dingo Music е направила над 40 концерта на едни от най-качествените и актуални банди от цял свят в най-различна стилистика - от джаз, поп, рок, през пънк и рокендрол до експериментална електроника
с цялото си уважение към динго мюзик посетих сайта им и от всичките концерти, които са организирали през изминалата година бях чувал нито повече, нито по-малко то 3-ма изпълнители, като нито един от тях не бих нарекъл най-актуален, за качество не смятам, че мога да говоря без да съм ги гледал на живо.
а относно рекламни техники и канали за рекламиране, Вие най-добре би трябвало да ги знаете тези неща. със сигурност сте открили обаче един много добър канал за въпросното събитие.
и като споменахме актуални изпълнители интересно ми е дали е възможно да докарате IAMX в бг. тогава със сигурност посещението ще е доста по-добра и съвсем спокойно ще може да пишете по-горното определение - зая такъв изпълнител. гърция и румъния ги огря тази година, защо да не намажем и ние.
иначе съм съгласен с останалото написано от вас. главният проблем е че за съжаление няма мног пари и не са много хората, които могат да прекарва 2 или 3 вечери в дадено заведение - бар или клуб. същото важи и за концертите - доста от потребителите в този сайт пътуват за концерти на  любими групи в чужбина и това неминуемо води до ограничения, за да можеш да си го позволиш.
Последна редакция: 12 Декември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Dingo Music
Някой
*

Профил
Отговори #29: 12 Декември 2009

Здрасти, благодарим за препоръчаната банда. Ще се свържем с нея.
Що се отнася до датата за концерта на Lowe в София - нормалните банди работят 6 месеца до 1 година напред - за разлика от някои, които са се сетили, че нямат пари за празниците. И ние съжаляваме за дублажа.

Поздрави и хубави емоции Усмивка

Dingo Music 
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.