DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: LOWE с концерт в София 28.11.2009 и Пловдив 29.11.2009  (Прочетена 13900 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #30: 12 Декември 2009

здрасти и благодаря за отделеното време за отговори в нашия форум Усмивка.
по никакъв начин не искам да излиза, че се заяждам, но просто не мога да не попитам наистина ли гостуването на lowe в българия е планувано преди повече от 6 месеца - до година? това безкрайно би ме очудило. къде къде по големи групи си правят концертния график за по-кратък период, а в този случай, както ти сам каза става дума за рок & рол гиг Усмивка, a не за дата от световно турне. предполагам и вие като промоутъри не сте имали големи очаквания за посещение, поради причините, които вече написа. от прочетеното от теб, не излиза, че концерта е бил финансов провал за агенцията ви, а пък всички, които са приисъствали, дори и тези, които нямат особен афинитет към синт-поп-а са останали останаха доста доволни за което разбира се благодарим и искаме още. а относно парите за празниците май в тази криза на никой не му достигат Усмивка.
iamx-мисля че това е една не толкова невъзможна цел, а и в бг има достатъчно хора, които незабавно ще си купят билети и не само че ще си купят ами ще направят всичко възможно да докарат колкото се може познати на концерта.
Последна редакция: 13 Декември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Dingo Music
Някой
*
Публикации: 9

Профил
Отговори #31: 13 Декември 2009

Здрасти Усмивка

Да, датата беше уточнена през април на първо четене и потвърдена окончателно през юни. За "големите" артисти - те също залагат дати рано. Помните кога бяха пуснати билетите за DM - още октомври-ноември предишната година - което говори, че уговорките са тръграли поне 2 месеца предварително. Това прави 8-9 месеца на тукашна почва, което означава, че мениджмънта на DM го планира поне от още 2-3 месеца - кое, кога, как, колко, кой и прочие.

Dingo Music
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #32: 13 Декември 2009

да, да, естествено е големите, пък и не чак толкова големите групи да правят графика си за световно турне и съответно да се пускат билети в продажба поне 6 месеца преди концерта, за да има достатъчно време да се продаде хикс брой билети. май само в българия имаме практика да пускаме билети за големи събития 3-4 дена преди събитието - пример - мачове на националния отбор и клубните отбори в европа. просто мислех, че когато става дума за клубна изява и то на не толкова известна група, това не би трябвало да отнема толкова време. също така ми е интересно как се случи, че поканихте Lowe?
Последна редакция: 13 Декември 2009 от MAO BOY

La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #33: 13 Декември 2009

iamx-мисля че това е една не толкова невъзможна цел, а и в бг има достатъчно хора, които незабавно ще си купят билети и не само че ще си купят ами ще направят всичко възможно да докарат колкото се може познати на концерта.

Аз ще съм от първите! Мечта ми е да видя IAMX в България и ако това се случи ще бъда много щастлива. Само дано не е в периода 25-29 февруари, че Депеш закриват турнето в Дюселдорф и някои от българските фенове ще се отчетат и там. Очиврът

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #34: 13 Декември 2009

Ха, как да не прасне човек едно рамо на подобна петиция  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #35: 13 Декември 2009

Съжалявам, че се намесвам в темата, но се засегна въпрос, който е доста наболял и към който имам по-сериозно отношение.
Отказвам да приема какъвто и да е коментар от страна който и да е организатор относно слаба посещаемост. Бил съм от другата страна и аз съм имал подобни коментари през 2004та, виждал съм реакцията. С времето и опита човек трупа знания и малко си променя виждането.
Отказвам да приема, че извинение за определен организатор могат да бъдат хората/посетителите. В какъвто и да е аспект.

Затова има сериозна разлика когато различни хора организират едно и също нещо. Работата на промоутъра е да направи музиката/събитието достъпно до аудиторията/посетителите. Ако това не се случва... просто означава, че организатора не си върши достатъчно добре работата. Не може да буукнеш група за определена дата и да очакваш, че хората ей така е ще дойдат на концерта им - без реклама, това го няма никъде.

В момента в цял свят, във всяка една сцена, организаторите си измиват ръцете с рецесията. А истината е, че хората нямат пари да си играят на "ходи ми се на концерт/парти, които може и да не ми харесат, но ще платя билет и ще пия в заведението". Затова и голяма част от организаторите, които имат промелив успех на събитията си... загубиха сериозна част от клиентелата си. Но хората все още пият и все още се забавляват Усмивка

Иначе аз съм с двете ръце ЗА - IAMX! Рядко съм виждал по-професионална, по-атрактивна, по-качествена, по-забавна и по-ценна група. При това за $13, в заведение, в което съм работил, като концерта беше организиран от самата група. При положение, че съм гледал фронтменът им по MTV когато съм бил тийнейдър и при положение, че е плюл на лъскава кариера в името на творческа независимост. Те са една от малкото групи, които ще запомня с добро на фона на бозливите албуми издадени от любимите ми групи през последните 10 години. Усмивка И една от групите, които бих искал да бъдат популярни в родната ми страна тогава, когато творят най-добрата си музика, а не 15 години по-късно...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #36: 13 Декември 2009

честно казано поне в софия няма заведение което редовно да пълни 200 човека, които биха гледали независимо коя банда в календара на заведението, просто защото заведението им харесва, там са свикнали да пият или да се веселят и там са гледали на живо любими банди. посещението при нас се определя от изпълнителя и рекламата на събитието.

IAMX в бг няма как да не е успех откъм посещаемост. само от този форум и гравитиращите около него ще се съберат едни минимум 100 човека без грижи. за много от нас това ще е и едно от най-очакваните събития през годината.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #37: 13 Декември 2009

между другото, загледах се в постнатитие снимки и се впечатлих от оранжевата блуза на систър Усмивка страхотно попадение  Одобрение, предполагам е твое дело, наистина е много красива!

La tête dans les nuages
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #38: 13 Декември 2009

между другото, загледах се в постнатитие снимки и се впечатлих от оранжевата блуза на систър Усмивка страхотно попадение  Одобрение, предполагам е твое дело, наистина е много красива!

Кажи речи е мое дело, ако не се брои, че Кирил-арта ми помогна лятото с изрязването на буквите  Одобрение, и после щампата е дело на един младеж от www.portokal.bg , които за моя изненада се оказа, че се подвизават в Пловдив.

Между другото по въпроса с залите - в момента строят две, та до година-две, ще имаме една в Пловдив и една в София с капацитет над 10000.
Предполагам тогава липсата на подходящи зали няма да бъде удобно извинение , за този или онзи, че ни подминава.

"I'm my own worst enemy"
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #39: 13 Декември 2009

за тази в пловдив знам, но тази в софия мисля, че е на етап първа копка. първоначалните планове бяха едни, после доста я орязаха уи все още няма никакво движение или поне аз не съм чул да има.

La tête dans les nuages
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #40: 14 Декември 2009

за тази в пловдив знам, но тази в софия мисля, че е на етап първа копка. първоначалните планове бяха едни, после доста я орязаха уи все още няма никакво движение или поне аз не съм чул да има.

Напротив, по тази в София вече се работи и през нощта. Ако минеш някоя вечер покрай 4-ти километър се загледай. Мястото е на бившата ледена пързалка на ЦСКА.
Залата ще има 12 410 места, като при концерти ще стига до 19 000.
Изграждането на залата ще струва 90 млн. лева. Съоръжението ще бъде готово на 1 август 2011 г. (по план).

* sport-hall.jpg (33.03 KB, 480x295 - видяно 269 пъти.)

Good Evening, Sofiaaa!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #41: 23 Февруари 2010

Новини от щаба на LOWE:

Третият албум на групата ще бъде издаден през юни тази година. Тобиас Ерсон, който ко-продуцира предния албум на LOWE "Kino International" и видяхме на турнето заедно с Рикард и Лео е вече пълноправен член на бандата. Първия сингъл към предстоящия албум ще се казва "Mirage" (чухме песента предпремиерно в София и Пловдив) и ще бъде издаден на 17-ти март.
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.